Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Paylaş
 

1 Ayda Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Yakın bir zamanda düğününüz var ya da tatile gideceksiniz bikinilerinizin içinde güzel gözükmek istiyorsanız. Fazla kilolarınız nedeniyle elbiselerinizin içerisinde girmekte sıkıntı yaşıyorsanız, Bu durumu düzeltmek ve hızlı bir şekilde kilo vermek isteyebilirsiniz. Amacımız sizlere 1 ay gibi bir sürede hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacak bilgileri vermek olacak. Bu sayede hızlı kilo vermek nasıl yapılır kendinize göre bir düzen kurabileceksiniz. Aşağıda yazacağımız önerileri uygulayarak vücudunuz da kısa bir sürede meydana gelen değişime şahit olduğunuzda şaşıracaksınız.

Bol Bol Su İçin

Kilo vermenin ilk ve altın kuralı su tüketimini arttırmak olacaktır. Yüksek miktarda su tüketmek midenizi doldurmanıza yardım edecek ve kilo almanıza neden olacak besinleri tüketmek zorunda kalmayacaksınız. Günlük limit olarak su bardağı ile 10 bardağa kadar su içmelisiniz.

Yemek Alışkanlığınızı Düzene Sokun

Kilo vermek için yemek yememek yanlış bir tercih olacaktır. Tam tersine kilo vermek istiyorsanız düzenli olarak öğünlerinize mutlaka devam etmelisiniz. Çünkü metabolizmamız hızlı ve sık sık yemek yendiğinizde daha çok çalışacaktır ve kilo vermemize yardımcı olacaktır. 3 ana öğünün yanında mutlaka 3 ara öğüne de dikkat etmelisiniz.

Az Ama Öz Yiyin

Öğün sayısı arttırmak kilo almanıza neden olabilir endişesini yaşıyor olabilirsiniz. Merak etmeyin hızlı kilo vermek için porsiyonlarınızı küçültmelisiniz. Bu konuda size yardımcı olacak bilgimiz tabak boyutlarını küçültmek olacaktır. Çorba için bir kepçe ile dolacak boyutları tercih etmeniz örnek olarak verilebilir.

Yağlı Yiyeceklerden Uzak Durun

Kilo almamıza neden olan besinlerin başında yağlı yemekler gelmektedir. NE kadar az tüketilirse tüketilsin yağlı besinler vücudumuzun kalori almasına neden olmaktadır. Kilo verme sürecinize girdiğiniz andan itibaren kızartma, hamburger gibi fast-food ürünlerinden uzak durmaya çalışmalısınız. Daha çok yağ olmayan beyaz et, balık gibi haşlanarak pişirilen besinleri tercih etmelisiniz.

Bol Bol Sebze ve Meyve Tüketin

Sebze tüketimini arttırmalısınız. Aynı zamanda meyve tüketimini azaltmanız tavsiye edilmektedir. Günde 3 ya da 4 adet meyve tüketmeniz yeterli olacaktır. Bunları ara öğünlerde tüketebilirsiniz. Yeme kurallarına dikkat etmeninizin yanı sıra hızlı kilo vermek için düzenli olarak egzersiz yapmanız çok önemli olacaktır. Haftada 5 gün yarım saatlik egzersiz yapmak sizler için yeterli olacaktır.

Unutmayın ki kısa sürede şok diyet uygulamaları asla fayda vermez hatta bünyenize zararları vardır, kilo vermeye karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken saydığım maddeleri uygulamak ve hayatınızı düzene sokmaktan geçiyor spor yapmadan, uyku düzeni kazanmadan yukarda saydıklarımın tek başına bir anlamı olmayacaktır.

 

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Ayla Yılmaz dedi ki:

    çok kilom var ne yaptisam kilo veremedim

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun