Yağlardan Kurtulmak İçin Etkili Yöntemler ve Öneriler

Yağlardan Kurtulmak İçin Etkili Yöntemler ve Öneriler

Yağlardan Kurtulmak İçin Etkili Yöntemler ve Öneriler; Yağlardan nasıl kurtuluruz sorusunu özellikle bel ve karın bölgesinde aşırı yağlanma olan kişilerin sıklıkla cevap aradığı bir sorudur. Yağlardan kurtulmak için çoğu zaman diyet ve zayıflama yöntemlerini deneyen pek çok kişi bulunmaktadır. Ülkemizde artık neredeyse ciddi oranda artan vücudun aşırı yağlanması beraberinde sağlık sorunlarını beraber getirmektedir.

Sizlere bu yazımızda karın yağlarını eritmenin en iyi yolu nedir? karın yağlarından kurtulma yolları nelerdir diyenlere ayrıntılı bilgi veren bir yazı hazırladım. Yağlardan kurtulma yöntemleri bahsetmeden önce vücutta yağ neden olur, vücutta yağ neden birikir bundan bahsederek konuya başlamak istiyorum.

Vücutta Yağlanma Nedenleri

Karbonhidratların parçalanması ve yakımı birincil olarak organların vücuda enerji sağlamak için kullandığı maddelerdir. Çünkü hem sentezlenmesi ve enerji elde etmek için gereken reaksiyon kısa ve kolaydır. Ancak günlük rutininizde tükettiğiniz karbonhidrat miktarı fazla, ancak harcamak için bir gayretiniz yok ya da hayat döngünüz yavaş ise; vücuda fazla alınan karbonhidratlar yakılamadığından depolanmaya başlanır. Zamanla yağa dönüşür.

Vücutta biriken yağlardan kurtulmak istenilse de birçok kişi tarafından bilinmeyen faydası vardır. Bu yüzden insan vücudunda bir miktar yağ bulunması normaldir. Her şeyde olduğu gibi yağın fazlası ağırlık yapar, hayat kalitenizi düşürür.

Yağların Bilinmeyen Faydaları Nelerdir?

 • A,D,E,K vitaminlerinin vücutta emilimi sağlar.
 • Bazı hayati reaksiyonların gerçekleşmesi için gerekli olan enzimleri aktive eder.
 • Hormonların çalışmasını sağlar.
 • 1 gram yağ yakıldığında 9 kalori enerji açığa çıkar, bu da önemli bir enerji kaynağı olduğunun göstergesidir.
 • Sinir iletiminin sağlıklı bir biçimde çalışmasını düzenler.
 • İç organları çevreleyerek, depolanmak suretiyle darbelere karşı korur.
 • Yapıcı ve onarıcıdırlar.
 • Vücut ısısını düzenler.

Vücutta Biriken Yağlardan Nasıl Kurtuluruz?

Vücutta bulunan yağların dengeli olması her zaman fayda sağlamasına karşın eğer bu denge bozulup yağ oranı artarsa buna bağlı olarak sağlık sorunları baş göstermeye başlar. Zamanla fazla yağlar kiloya dönüşür, bu noktada alınacak bazı önlemler yap yakımını hızlandırarak vücuttaki yağın tekrar dengeye gelmesi sağlanabilir. Yağlar karın bölgesinde olduğu gibi, basen, bacak, kalça ve göbekte daha belirgin olur. Özellikle göbek yağları ve basen yağlarını eritmek çok zor olmasına karşın uygulayacağınız bazı yöntemlerle kısa sürede yağlardan kurtulmanız mümkün. Yağlardan kurtulma yöntemler ise;

 • Öncelikle karbonhidratları tamamen hayatınızdan çıkarmalısınız da çok çok azaltmanız gerekmektedir. Böylelikle vücut enerji gereksinimi için birikmiş yağlara ve günlük olarak tükettiğiniz proteinli, lifli yiyeceklere dönecektir.
 • Vücudumuzda biriken yağların yakımı kişileri kilo verme döneminde zorlar. Basit şeker olan glikoz içeren yiyecek ve içeceklerin vücuda alımı durdurulduğunda, karaciğerdeki enzimler yardımıyla vücuda gerekli olan glikozu, yağları parçalayarak ve sentezleyerek glikoza çevirir. Yağların parçalanması için öncelikle basit şekerden uzak durulmalıdır.
 • Yağ yakımının artması için vücut daha fazla oksijene ihtiyaç duyar. Kalbin kaslara daha fazla oksijen pompalaması gerekir ki bu da egzersiz yaparak ve günlük aktivitenizi arttırmak ile gerçekleşir. Bu sayede vücut kas kütlesi artar. 1 kilo kas yararlı halde kalması için 80 ila 240 kalori yakar.
 • Düzenli uyku uymak yağ yakımı sürecinin temel taşıdır. Gece yemelerinin önüne geçilmesini sağlar. Ayrıca iştah hormonu ghrelinin azalmasını sağlar.
 • Stresten kaçınmak yağ yakma aşamasının önemli noktalarından biridir. Böbrek üstlerinden salgılanan fazla kortizon, yağ depolanmasının en büyük nedenidir.
 • Kardio egzersizlerinin yanında insana dinginlik veren yoga hatta kendi kendinize kaldığınızda dua edip içinize dönmek sizi stresten arındırır.
 • Yağ yakımının gerçekleşmesi için geçen reaksiyonların sağlanabilmesi ve günlük aktivitenin artması sayesinde vücudun suya gereksinimi daha çok olur. En az günlük 2 litre içen bir kişi bunu 1 litre daha arttırmalıdır.
 • Kahve ve çay tüketimi diüretik etki yarattığından vücuda alınan suyun atılmasını sağlar. Yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, bunun yanında günlük çay ve kahve tüketiminizi azaltamayacağınızı düşünüyorsanız su alımını arttırmalısınız. İçtiğiniz kahve veya çay kadar yanında su tüketmelisiniz. Mutlaka şeker kullanmamalısınız. Ayrıca kafeinin yağ yakımını hızlandırıcı etkisi olduğu bilinmelidir.

Yağlardan Kurtulma Egzersizleri

Yağlardan kurtulmak için yapacağınız egzersizler bu konuda çok etkili yöntemlerdir. Düzenli olarak yapılan yağ yakan egzersizler kısa sürede yağ yakımını hızlandıracaktır. Yağlardan kurtulmak için yapacağınız yağlardan kurtulma egzersizleri belli bir harekete yada spora bağlı kalmanıza gerek yoktur. Sabah yapacağınız yürüyüş, evde yapabileceğiniz basit hareketler bile çok etkilidir. Otobüsten bir durak erken inmek. bol bol hareket etmek bile etkili egzersiz hareketlidir.

 • Egzersiz yapılacağı zaman metabolizma hızının hızlandırıldığı zamanlar seçilmeli. Aç karnına yapılan egzersizler, düşük metabolizmayla olacağından az yağ yakımı gerçekleşir.
 • Etkili yağ yakımı egzersizleri kardio şeklinde yapılan egzersizlerdir. Kardio egzersizleri kalp atışlarınızı hızlandıran, bu saye de solunumla birlikte vücuda daha fazla oksijen girmesini sağlayan, biyolojik olarak tüm sistemi etkileyen türden egzersizlerdir. Yüksek tempolu yapılan egzersizler de denir. Sadece egzersiz yağ yakımını etkilemez. Beslenme ile paralel olarak gitmelidir. Hızlı yağ yakmak için birden bire bu tip egzersizler yüklenmek ise eklemlere zarar verir. Değişik sakatlıklar oluşabilir. Koşu, zumba, step aerobik,bisiklet gibi sporlar bir süre vücudu alıştırdıktan sonra yapılmalıdır.
 • Kadınlar her zaman ağırlık kaldırma şeklinde olan spordan uzak durmak istet. Bunun nedeni ise erkek gibi kaslı bir vücuda sahip olmamaktır. Bu tip yanlış fikirlerin aksine, çeşitli ağırlıklarla yapılan hareketleri kasların çalışmasına, böylelikle yüksek kalori harcanmasını sağlar. Ancak kaslı yapı erkeklik hormonun yükseltilmesiyle olur ki kadınlarda böyle bir durum söz konusu değildir. Kas kütlesinin artmasını yağ kütlesinin azalmasını sağlar.

Yağ Yaktıran Egzersizler

Basit ama bir o kadarda etkili olan yağ yakan egzersizleri evde rahatlıkla yapabilirsiniz. Sizlere yağ yakan basit ve etkili yöntemlerden bahsetmek istiyorum.

İp atlamak: Çocukluktan beri bir çoğumuzun iyi bildiği ip atlama şimdi de yağ yaktırmak için karşımıza çıkıyor. Atlarken yükseğe sıçramamak bilinmesi gereken püf noktadır. Yoksa çok çabuk yorgunluk ve arkasından sakatlık gelebilir. En az yarım saat devam ettirilmelidir.. İlk başlarda biraz ipe takılabilirsiniz. İple yapamam diyorsanız ipsiz de aynı hareketi yapabilirsiniz. Hep aynı tempo da olmadan değişik stillerde ip atlamayı da denemelisiniz. Bu şekilde daha fazla yarar sağlarsınız.

Dans etmek: Evde kendi kendine şarkı söylemeyen veya bir anda dans etmeyenimiz yoktur. Bunu yağ yakmak için faydalı bir hale getirilebilirsiniz. Oryantal, hızlı Latin müzikleri eşliğinde bu eğlenceli yağ yakma türü sayesinde egzersizi bir rutin olarak görmekten de kaçınırsınız.

Bir koşu bir yürüyüş: Yürüyüş yapmayı hayatınızın bir parçası haline getirmek çok önemlidir. Ayrıca yağ yakımın da en etkili yöntemlerden biridir. Yağ yakmak istiyorsanız yürüyüş hızınızı bir düşürüp, bir arttırmak yeterli olacaktır. Bunun yerin arada 1-2 dakikalık koşular ekleyebilirsiniz.

Raketle yapılan sporlar: tenis, squash, badmington,

Eliptik bisiklet: Tüm kas gruplarının çalıştığı bu bisiklet türü, belirli bir tempoya ulaşıp yapıldığında çok fazla kalori yaktırmaktadır.

Yağlardan Kurtulma Yöntemleri

Yağlardan kurtulmak için neler yapılmalı nasıl hareket etmeli ve neler dikkat etmeniz gereklidir hakkında bilmeniz gerekenler ise;

 • Vücut metabolizması akşam saat 8 den sonra yavaşladığından ve bu saatlerden sonra genelde kişiler aktive düşüklüğü yaşandığından, bu saatten sonra alınan sindirimi zor yiyecekler yağ olarak depolanır. Yatmadan 2 saat öncede her türlü yiyecek alımı durdurulmalı sadece su içilmelidir.
 • Şeker ve karbonhidratlı yiyecek aynı zamanda içeceklerden uzak durmanın yanı sıra, vücutta tokluk hissi yaratacak ve şeker seviyesini ayarlayan besinler tüketilmelidir. Bunların arasında yer alan en önemli besin kaynağı lifli yiyeceklerdir. Vücutta şeker seviyesi düştüğünde tatlı yeme ihtiyacı duyar. Böyle durumlarda çeşitli vücut şeker seviyesini yükselten kürler ya da besinlerden faydalanmak gerekir.

Atıştırmalıklar için birkaç tavsiye vermek gerekirse; Bir avuçla sınırla olmak üzere fındık, ceviz, badem, 1 kase müsli, 1 top sütlü dondurma (bakkalda çubuk şeklinde satılanlar oldukça yağlıdır, pastaneden almanız tavsiye edilir), 1 kase tuzsuz patlamış mısır, meyveli veya hiç katkısız bir kase yoğurt, elma, armut, çilek, karpuz, kavun sayılabilir.

 • Vücut ısısı yapılan yüksek tempolu egzersizden sonra 18 saat yüksek kalır. Yüksek vücut ısısı ise metabolizma hızının yükseltir. Egzersiz saati bittikten sonra bile yüksek metabolizma hızı sayesinde vücut yağ yakmaya devam eder. Basit kürler sayesinde metabolizma hızını daha da arttırabilirsiniz. Bu sayede metabolizma hızınız uyurken bile yüksek kalabilir. Yüzme sporu su ile birlikte yapıldığından kimi uzmanlara göre vücut ısısı yüksek kaldığından dolayı yağ yakma sürecinde metabolizma hızını düşürdüğü söylenir. Yavaş yağ yakılsa da sakatlanma olasılığı daha azdır. Vücudun hamlığı daha çabuk giderilir.
 • Terleyince yağ yakmış olmazsınız. Yani yaz sıcaklarında olan terleme yağ yakıyorsunuz anlamına gelmez. İnsanların giydiği sauna tipi aşırı sıcak kalmanızı sağlayan, eşofmanla yapılan sporsuz terleme ise sadece fazla toksinleri atmanızı sağlar. Yani kas hareketi olmadan meydana gelen terleme yağları yakmaz.
 • L karnitin denilen yağdan enerji açığa çıkmasını sağlayan besin destekleri spor yapılırken kullanılmalıdır. Aksi halde yağlar yine eski yerine döner. CLA besin desteği ise l karnitin ile açığa çıkan enerjinin kullanımını kolaylaştırır.
 • Yağ yakımının kolay olmasını istiyorsanız alkol, salamura besinler, soslar, konserve her türlü ürün, fümelenmiş her türlü gıda, salam, sucuk, sosis, aşırı olgun ve kurutulmuş meyveleri hayatınızdan çıkarmalısınız.

Yağ Yakan Yiyecekler

Yağ yakımı için vücuda karbonhidrat ve şeker alımını durdurup ya da çok çok azalttıktan sonra, egzersiz ya da günlük aktivetinizi de ayarlamak en önemli noktalardır. Metabolizma hızınızı arttırmak, yağların parçalanmasını kolaylaştırmak ise bazı besinler ve kürler yarımıyla desteklenebilir. Bu sayede vücudunuzdaki yağlardan daha çabuk kurtulabilirsiniz. İşte yağ yakan yiyecekler ve yağ yakan besinler

 • Bakliyatlar; özellikle kuru fasulye, yüksek protein içeriğinden dolayı, hem tokluk hissi verir hem metabolizma hızını arttırır.
 • Mideniz sağlamsa, her gün yenen yarım greyfurt, yağları yakmak için kullanılan çok eski bir yöntemdir. İçinde doğal yakıcı vardır.
 • Omega 3 yağının düzenli kullanımı sayesinde, yağ hücrelerinin yakılmasında bir dizi reaksiyon gerektirmeyi kolaylaştırır. Yağların parçalanması için gereken yağların arasındaki bağların açılmasını sağlar. Omega 3 ün olduğu bazı besinler ise; kuruyemişler, avokado, keten tohumudur.
 • Rezene bitkisi içeriği bakımından metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Ayrıca yağların depolanmasını engeller. Rezene çayı içmek ya da yemeklerde baharat olarak kullanmak gerekir.
 • Limonlu su ya da seyreltilerek içilen elma sirke sirkesi içmek depolanmış yağların çözülmesini sağlar. Ancak yine egzersiz çözülen yağların vücuttan atılması için gereklidir. Limonlu su hakkında bilgi veren Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.
 • Suyunuzun alkali olması vücuda alınan besinlerin asit oranını düşürerek, yağ oluşumunun önüne geçer. Bunun için damacana suyunuzun içine 1 çorba kaşığı karbonat atılması yeterlidir. Ayrıca bu suyu yemeklerde, çay ve kahve yapımında kullanabilirsiniz.
 • Hindi eti tüketimi arttırılmalıdır.
 • Yağsız süt ve süt ürünleri tüketimi arttıkça yağların hacmi azalır.
 • Zencefil, vücut ısısını arttırır. Bu saye de metabolizma hızı da artar.
 • Sarımsak
 • Yeşil çay metabolizma hızlandırır. Yeşil Çay hakkında ayrıntılı bilgi için yeşil çayın faydaları yazımızı inceleyebilirsiniz.
 • Tarçın tüketimi ise kan şekeri seviyesini düzenler. İştahı kapatır.
 • Acı biber sevenlerdenseniz, her yemeğe ve özellikle gece yatmadan yoğurdun içine karıştırarak tüketmek, metabolizmanızı hızlandırıp gece boyunca yağ yakımının devamını sağlayabilirsiniz.
 • Kükürtlü sebzelerden karnabahar, brokoli, lahana bol bol yenmelidir.
 • Domates yada domates ile yapılmış bol yeşillikli salata tüketin.
 • Sabah ve akşam yemeklerinden önce 1 tutam dereotu yemek iştah keser.

Yağ Yakan Kürler

Yağ yakan egzersizler be yağ yakan yiyeceklerden bahsettikten sonra sizlere yağ yakan kürlerden bahsetmek istiyorum. Yağlardan kurtulma yöntemleri arasında bulunan bu kürler yağ yakmak için çok etkili yöntemlerdir.

 • 15-16 maydanoz saplarıyla beraber blendıra atılır. 2 çorba kaşığı taze sıkılmış limon eklenir. İyice yeşil su haline getiriline kadar blendırdan geçirmeye devam edilir. Aç karnına içilir. Düşük tansiyon ve gastriti olanlar içmemelidir.
 • Kuru inciri 7 ye bölüp bir kâse içine koyun.1 hurma, 7 tane siyah zeytin, 2 tutam üzerklik otunu ekleyin. Üzerklik otunu eklerken miktarına çok dikkat edin. fazlası halüsinasyon görmenize neden olabilir. Üzerine zeytinyağı gezdirin. 1 kase sabah – 1 kase akşam tüketmelisiniz..İştahı keser.Böylelikle sağlıklı beslenmeye ve gereksiz şeyler tüketmemeye başlarsınız.
 • Yediklerinizin içine kimyon eklemek yağ yakımını hızlandırır. Aynı etkiyi gösteren yani metabolizmayı hızlandıran kimyon çayı ile daha kolay yağ yakılır. 2 çorba kaşığı öğütülmemiş kimyon tohumları, 3 su bardağı kaynayan suyun içine eklenerek 5 dakika demlendirilir. Süzerek içime hazır hale getirilir. İçine limon sıkarak içebilirsiniz. Sabah aç karnına ya da akşam yatarken içilmelidir. Az miktarda bal da katılabilir. Çayını içemezseniz, yoğurdun içene karıştırarak da tüketebilirisiniz. 1 kâse yoğurdun içine, hemen tüketmeden önce öğütülmüş 1 tatlı kaşığı kimyon karıştırılır. Yine aç karnına tüketilmelidir.
 • Yağ yakan ve herkesin bildiği yoğurtlu kür ise; gece yatmadan önce yenilen bir kâse yoğurdun içine atılarak yenen 1 çorba kaşığı kırmızı pul biber ve yarım limon suyundan oluşur.
 • Yağ yakan acı çay tarifi için; Kaynayan 500 ml suyun içine, 2-3 tane başparmağınızın kadar kabukları soyulmuş taze zencefil konulur. 7 dakika kaynatılır 3 diş bıçakla üzerine basılıp patlatılmış sarımsak eklenir.4-5 dakika daha kaynatılır.1 çay kaşığı kırmızıbiber eklenir. Ilındıktan sonra 4-5 damla limon suyu konulur. Süzülerek içilir.
 • Gece uykuda bile yağ yaktıran bir içecek ise; kaynayan bir bardak suyun içine, rendelenmiş 1 çay kaşığı sarımsak konulur. Hafif demlendikten sonra içine yarım limon sıkılır. Soğuduktan arzuya göre 1 çay kaşığı bal eklenerek içilir.
 • Kırımızı lahanayı, patates soyacağınla rendelenmiş haline getirilir. 1 kâse yoğurdun içine konulur. Arzuya göre içine 1 salatalıkla tatlandırabilirsiniz. 1 çimdik karabiber eklenir. Ara öğün olarak ya da akşamları yemeğin yanında yenebilir.
 • 3 tatlı kaşığı çilek ya da kayısı reçelinin içine 1 tatlı kaşığı kırmızı toz ya da pul biber eklenir. Sabah kahvaltısında tüketilir. Bu sayede metabolizma hızlanırken, gün içinde su içme ihtiyacınız artar.
 • 10 bardak elma sirkesini cam bir kaba koyun. İçine 1 fincan yeşil çay, 1 fincan toz haline yeşil kahve, 1 çorba kaşığı toz tarçın, 1 çorba kaşığı toz zeytin yaprağı, 1 tatlı kaşığı mahlep eklenir. 1 hafta boyunca tahta kaşıkla karıştırılıp özünün çıkması beklenir. Kullanılmadan önce süzülür. Yemeklerden önce 1 bardak suya 1 çorba kaşığı eklenerek tüketilir.
 • 1 bardak kaynar suya 1 adet çubuk tarçına atın. 2 adet başparmağınız kadar zencefilin kabuklarını soyup rendeleyin. Rendelenmiş zencefilin suyunu sıkıp, karışıma ekleyin. Daha sonra yarım çorba kaşığı zerdeçal tozunu karışıma katarak 5 dakika kaynatın. Karışımı süzerek, limon dilimleri eşliyle veya limon suyu damlatarak için. Tatlandırmak için bal ya da vanilya da ekleyebilirsiniz.
 • 3 su bardağı kaynayan suya, kabuklarıyla beraber dörde bölünmüş 1 limon ve 1 greyfurt atılır. 10 dakika kaynatıldıktan sonra tüm malzemelerle bir sürahiye alınır. İçine 1 adet çubuk tarçın ve yarım demet kıyılmış maydanoz atılır. Ağzı kapalı olarak soğumaya bırakılır. Her ana öğünden önce 1 bardak içilir.
 • Hindistan cevizi yağı ile yapılan kahve ise hem keyifli bir içim, hem de kahve ihtiyacınızı gidermenizi, yağları da yakacak şekilde sağlar. Ayrıca kahve içmek iştahınızı kapatır. Hindistan cevizi yağının faydası ise; vücutta yağ birikmesini engeller ve enerjiyi arttırır. Kahveyi yaparken filtre kahve de kullanılabilir. 2 bardak suda erimiş nescafe ya da filtre kahve blendıra konulup, 1 çorba kaşığı tereyağ, 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı eklenip karıştırılır. Zevkinize göre içine vanilya veya tarçın eklenip tatlandırılabilinir.
 • Yağ yakan yoğurtlu kür ise; 1 kase yoğurt, 1 tatlı kaşığı zerdeçal, birer çay kaşığı karabiber, tarçın, kırmızı biber, yarım elma rendesi, 2 yemek kaşığı yulaf , 1 tatlı kaşığı keten tohumundan oluşur. Önce baharatlar yoğurda karıştırılır. Daha sonra yulaf ve elma rendesi eklenir. Ara öğün, sabah kahvaltısı ya da gece acıkmalarında yenilir. Yulafsız da tüketilebilir.
 • Yağ yakan lahana suyu yapmak için; lahanaları doğrayın ve meyve sıkacağından geçirin. İçine 1 çay kaşığı zerdeçal ekleyin. Gün içinde herhangi bir öğünden önce tüketin.
 • Birer çorba kaşığı toz zencefil, toz tarçın, yeşil çay, yeşil kahve, ısırgan otu tohumu tozu, üzüm çekirdeği tozu, tere tohumu tozunu karıştırıp bir kavanoza koyun. Dilerseniz ölçüleri arttırıp buzdolabında uzun süre taze ve etkisini kaybetmeden bekletebilirsiniz. Yemeklerden 1 saat önce yaklaşık 2 çorba yoğurdun için 2 tatlı kaşığı bu karışımdan eklenip bulamaç hale getirilip yenir. Üzerine 2 bardak su içilir. Metabolizmayı hızlandırmanın yanında az yemek yenilmesi sağlanır. Sabah kahvaltısından önce yemeniz önerilmez. Çünkü yağ yakmak istiyorsanız sabah öğünlerinizi sağlam olarak yapmalısınız. Sabah az yemek gün içindeki metabolizma hızınızı düşürür. Böylelikle ne yaparsanız yapın gün içindeki aktivite artışından bir yarar görmesiniz.
 • Yağ yakıcı içecek yapmak için; 6-7 sap ıspanak, semizotu, maydanoz, dereotu ve 1 adet küçük boy brokoli, 4 salatalığı meyve sıkacağından geçirin. Tatlandırmak için karışıma 1 adet havuç veya elma katılabilir. 1-2 damla limon, çay kaşığı ucuyla zencefil konulduktan sona içime hazır hale gelir. Her gün taze olarak hazırlanmalıdır.
 • Kaynayan 1 litre suyun içine 10 gr kilya kış ıhlamuru ve 4 yemek kaşığı havanda ezilmiş kuşburnunu atıp 5 dakika boyunca kaynatın. 5 dakika bitince karışımın içine 1 tutam altın otu koyup 4 dakika daha kaynatın. Ilınınca için. Gün içinde ara öğünlerde ya da aklınıza geldikçe içebilirsiniz.

Umarım yazımızı beğenirsiniz. Yağlardan kurtulmak için mucizeye gerek yok şekeri hayatınızdan çıkarın düzenli beslenme alışkanlığı ve yağ yakan egzersizler etkili sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Bilmediğiniz ilaçlari yağ yakan kremler ve çayları asla tüketmeyin. Yağ yakan bitki çaylarını evde kendiniz yaparak tüketebilirsiniz. Yap yakmak için asla para tuzağına düşmeyin. Unutmayın karın, basen, bacak ve göbek yağları bir anda oluşmadığı gibi bir anda da kaybolmaz, Sabırla ve istikrarla yapılacak yöntemler size karşılığını verecektir. Herkese sağlıklı günler. Yazı hakkında aklınıza takılanları yorum kısmında bize sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Bedava İnternet