Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır? Doğal Yollar ile Saç Rengi Açma

Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır? Doğal Yollar ile Saç Rengi Açma

Simsiyah saçlara sahip olduğu için şikayetçi olan hanımlar ve beyler siyah saç rengi nasıl açılır ? Boya veya doğal yollar ile saç rengi açma yöntemlerini sizler için derledik.

Siyah saç rengi açılması oldukça zor olan bir renk olmakla birlikte, siyah saç rengini açmak için bir çok yöntem bulunmaktadır.

Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır ?

Doğal yöntemlerden bahsetmeden hemen önce piyasada bulunan boyalar ve çeşitli kimyasal maddeler ile siyah saç rengi nasıl açılır ?

Siyah saç rengini boya ile açmak isteyen okurlarımızı zahmetli bir işlem bekliyor. Siyah renginin kolay açılmadığını dile getirmiştik. Bununla birlikte boya ile açma işlemini gerçekleştirmek isteyenler tek boyama sonrasında saç rengi sadece 1 ile 2 ton arasında açılır. Bir kaç kat boyama işleminden sonra fark edilebilir bir açılma olur. Ancak yapılan işlemelerden dolayı saçlar oldukça zarar görür.

Günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan diğer bir yöntem ise siyah saç rengini oksijenli su ile açma.

Oksijenli su ile saçları açma yöntemini açıklamadan hemen önce bu yöntemin saçlara büyük zarar verdiğini belirtmek istiyoruz. Yapılan işlem sonrası saçlar ciddi derecede yıpranır ve bakım yapılmadığı takdirde zamanla dökülmeye başlar.

Oksijenli su ile siyah saç açma

Eczanelerde bulunan oksijenli suyu saçlarınıza yedirmenizin ardından güneşe çıkarak saç renginizi açabilirsiniz. Tekrar belirterek bu yöntemi uygulamadan önce 2 kez düşünmenizi istiyoruz.

Peroksik ile siyah saç rengini açma

Yine eczanelerde bulabileceğiniz Kolestol sıvı Peroksit ile siyah saç renginizi açabilirsiniz. Bu yöntem oksijenli suya göre biraz daha az saçları yıpratmasına karşılık, riskli bir yöntemdir. Eczaneden aldığınız kolestol sıvı peroksik in saçlara uygulama şekli ve miktarı oldukça önemlidir. Dikkat edilmediği takdirde, saçlarınızı yakabilir.

1 tüp sıvı peroksit almanızın ardından, saç renginiz açık ise %5 ile %6 civarında almalısınız. Saçlarınız oldukça koyu ve siyah bir renge sahipse, %8 ile %9 civarında bir peroksit kullanmanız gerekmektedir.

Temin ettiğiniz sıvı peroksiti bir kaba koyarak temiz olan saçlarınıza uygulayın. Ardından 2 ile 3 dakika arasında bekleyerek, saç kurutma makinesi ile uyguladığınız bölgeleri kurutun. Saçlarınıza gerekli kurutma işlemini yapmanızın ardından güzelce şampuan ve bakım kremi ile yıkayın. Uyguladığınız bölgelerde belirgin şekilde açılma olacaktır. Ancak tekrar belirtmek gerekirse, doğru miktarda uygulanmaması durumunda saçlarınızı yakacağını göz önünde bulundurun. Saçlarınıza sık sık bakım yapın.

Doğal olmayan yollarla yapılan tüm işlemler saçlarınıza belli oranda zarar verir. Gerekli bakımların yapılmaması durumunda saçlarınız yıpranır ve dökülür.

blankDoğal yollarla siyah saç rengi nasıl açılır ?

Doğal yollar ile siyah saç rengini açmak mümkündür. Evde hazırlayabileceğiniz doğal yollar ile saç renginizi açmak için bazı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Doğal yöntemler arasında en zararsız ve saçları en az yıpratan yöntemlerden biri papatya suyu ile saç rengi açmadır.

Çaydanlığa koyduğunuz suyun içine bir tutam papatya atın. Kaynamasının ardından altını kapatarak demlenene kadar bekletin. Demlenen papatya suyunu ılık hale geldiğinde saçlarınıza güzel masaj yaparak yedirin. Papatya suyunu sürdükten sonra, güneşe çıkarak kuruması için bekleyin. Bir süre sonra siyah saç renginizde açılma olacaktır.

Siyah saç rengini doğal yollarla açma yöntemlerinden bir diğeri ise limon kullanmak. 1 adet limonu suyun içine sıkarak karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza uygulayın. Ardından kuruyana kadar güneşte bekleyin. Saç renginizde açılma olacaktır. Uyarı : Limon ile saç açma yöntemi saçları yıpratmakla birlikte, kuruluğa ve dökülmeye neden olabilir. Saç bakımlarınızı düzenli bir şekilde yaparak önüne geçebilirsiniz.

Siyah saç rengini tarçın kullanarak açabilirsiniz. Kullandığınız saç kremine 1 çay kaşığı tarçın ekleyerek karıştırın. Karışımı saçlarınıza güzelce uygulayın. 4 ile 5 saat arasında bekleyin. Ardından yıkayarak durulayın. Saçlarınızda belirgin bir açılma olacaktır. Ancak birçok kişi tarçın kokusunun saçta kalmasından dolayı bu yöntemi tercih etmemektedir.

Uyarı : Saç sorunları günümüzde oldukça önemli bir konu olmakla birlikte, saç temizliğinizi ve bakımlarını düzenli bir şekilde yapmak çok önemlidir. Piyasada bulunan ve bilinmeyen maddeleri kullanmayın. Olabildiğince doğal yollarla saçlarınızı besleyin.

Siyah saç rengi nasıl açılır? Doğal yollarla siyah saç rengini açma adlı makalemizi okudunuz. Konu hakkındaki görüşlerinizi ve sorularınızı bizlere yorum olarak ulaştırırsanız mutluluk duyarız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Belediye Yardımları