Mavi Saç Rengi, Boyası ve Modelleri, Mavi Saç Kime Yakışır? Nasıl Elde Edilir?

Mavi Saç Rengi, Boyası ve Modelleri, Mavi Saç Kime Yakışır? Nasıl Elde Edilir?

Mavi saç rengi dikkatleri üzerine çekmek isteyenler ilk tercihlerinden biridir. Havalı duruşu ile bilinen mavi saç rengi aslında pek çok kişinin beğendiği ama cesaret edemediği saç renklerinden biridir.

Son zamanlarda bazı ünlülerin tercihi ile bir anda tekrardan yıldızı parlayan mavi saç rengi değişiklik yapmayı sevenlerin rengi olmayı başarıyor.

Pek çok saç modeli ile uyum içinde mavi saç hakkında mavi saç rengi kimlere yakışır, mavi saç modelleri, mavi saç hangi tene yakışır, mavi saç rengi nasıl elde edilir sorularına cevap vermeye çalışacağım.

Mavi Saç Rengi Kimlere Yakışır

Mavi saç rengi kesinlikle kesinlikle açık tenli kişilere daha fazla yakışmaktadır. Saç renginden dolayı ten rengi ön plana çıktığı için beyaz tenli kişilere ayrı bir hava katmaktadır.

Esmer ve koyu tenli iseniz mavi saç rengi size kesinlikle yakışmayacaktır. Bu sebepten dolayı esmer tene sahip iseniz koyu mavi tonları asla denemeyiniz.

Aşırı makyaja kaçmadan dudakları ve gözleri ön plana çıkarabilirsiniz. Esmer tenliler ise açık tonları ile mavi siyah renkleri seçebilir.

Mavi Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Mavi saça rengi elde etmek biraz zahmetli bir iştir. Saçlarınız ne renk olursa olsun açma işlemi yapılmalıdır. Boyanın tam anlamı ile kendini göstermesi için açma işlemi yapıldıktan sonra saç mavi renge boyanmalıdır. Devamlı bakım yapılması gereken mavi saçlar ayrıca akmaması için 2 yada 3 boyanmalıdır.

Mavi saç renginin değişik tonları olduğu için mutlaka hangi tonda boyanacağını en baştan karar vermeniz gerekmektedir. Saçlarını açtıktan sonra saçlarınız platin sarısı rengini alacaktır. Artık saçlarını mavi renge boyayabilirsiniz. Saçların uzaması ve yıkanması ile rengin etkisi zamanla kaybolacağından tekrar tekrar boyamanız gerekmektedir. Saçları boyarken uçtan dibe doğru boyamalısınız.

Mavi Saç Rengi Evde Nasıl Elde Edilir

Mavi Saç Rengi Tonları

Size ilham vermesi adına mavi saç rengi tonlarını yazmak istiyorum.

Pastel Mavi Saç Rengi

Mavi rengin en sadece hali diyebilir. Bütün saçınıza uygulayabileceğiniz gibi ombre olarak uygulanabilir. Kısa süreli değişiklik isteyenler 1 yada 2 hafta kadar kalıcılık etkisi ile bu saç rengini deneyebilir.

Pastel Mavi Saç Rengi

 

İndigo Mavi Saç Rengi

Bir anda ani değişiklik yaparak bütün dikkatleri üzerinize çekebileceğiniz bir renktir. Özellikle gençler tarafından çok tercih edilen indigo saç rengi saçlarınız sarı ise direk uygulayabilirsiniz. Diğer renk tonlarında ise saç rengi açma işlemi yapılmalıdır.

İndigo Mavi Saç Rengi

Turkuaz Mavi Saç Tonu

Işıltının ve canlılığın rengi olan turkuaz saç rengi mavinin açık tonlarıdır. Özellikle ombre olarak uygulandığında şık durun bu rengi kesinlikle deneyebilirsiniz.

Turkuaz Mavi Saç Tonu

Mavi Siyah Saç Rengi

Mavi saç rengi arasında en çok tercih edilen ve modası hiç geçmeyen renklerden biridir. İster saçınızın tamanına uygulayabileceğiniz gibi saç uçlarına yada ombre olarak deneyebilirsiniz.

mavi

Mavi Saç Boyası Numarası ve Önerileri

Değişiklik yapmaya karar verdikten sonra mavi saç rengi boyası tonlarında seçim yaparken size yakışacak rengi seçmek çok önemlidir. Sizlere verdiğim mavi saç rengi tonlarını deneyerek etkili sonuç almanız mümkün. İlk boyamadan renk koyu iken 2. boyama ile renk tonu tamamen oturacaktır. Beyaz tenliler koyu renkleri tercih ederken esmer tenliler ise açık mavi renkleri kullanmaları tercih edebilir.

Boyadıktan sonra pişman olmamak için kalıcı renkleri seçmek yerine geçici renkleri deneyebilirsiniz.

Mavi Saç Boyası Numarası Çay Boyası

  • Sea Color 1/1 mavi siyah saç boyası
  • Voila 1/7 mavi siyah saç boyası
  • Koleston Set 2.8 Mavi Siyah Saç Boyası Wella
  • Palette Deluxe 1.1 gece mavisi saç boyası
  • Loreal Inoa 2.10 mavi siyah saç boyası

Mavi Renk Saç Modelleri

Saçlarınız kısa, uzun, yada kıvırcık olması hiç önemli değil. Her saç tipine yakışan mavi renk tonları dalgalı ve uzun saçların ışıltısını ve canlılığını ön plana çıkarmaktadır. Kısa saçlarda aynı şekilde cesaretin rengi olan mavi saç rengi için sizlere ilham kaynağı olmak istiyoruz.

İşte sizlere ilham verecek mavi saç renkleri;

Mavi Renk Saç Boyası Nasıl Yapılır

Mavi saç rengini elde etmek için ilk olarak saç rengini açmanız gerekmektedir. Renk seçimine karar verildikten sonra evde mavi tonları elde etmek için saçlarını seçtiğiniz saç boyası ile boyayabilirsiniz.

Evde hazırladığınız saç boyasını bir tarak yada fırça ile saçlarına bütün bölgesine yada saç uçlarına sürünüz. Renk yoğunluğuna göre 15 ile 20 dakika kadar bekledikten sonra saçlarını ılık su ile yıkamanız yeterlidir.

Sizlere bu yazımızda mavi saç boyası, mavi saç rengi, mavi saç modelleri hakkında bilgi verdim. Peki ya siz mavi saç modellerini seviyor musunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Belediye Yardımları