Kızıl Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Kızıl Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Kızıl Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir; Kızıl karamel saç rengi kullanmayı düşünüyorsanız her zamandan daha seksi görüneceğinizi bilmeniz gerekir. Özellikle beyaz tenli kadınlara çok yakışır. Karamel saç rengi ile kızılın birleşmesiyle meydana gelen renk genelde kırmızdan çok kendini turuncu olarak gösterir. Çünkü karamelin içinde kendine has bir sarılık veya dorelik vardır.

Kızıl Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır

Herhangi bir karamel rengini elde etmek istiyorsanız ve saçınız koyu renk ise mutlaka önce zemin olarak saç renginizin oryal denen açıcı madde ile açmanız gerekir. Eğer bunu kendi başınıza yapmaya kalkarsanız ya da profesyonel olamayan kendini saç uzmanı diye tanıtan kişilere yaptırırsanız, saçlarınızdan olabilirsiniz. Saç rengi çabuk ve çok açılsın diye kullanılan yüksek volümdeki oryal saçlarda kopmaya ve yanmaya neden olur.

Karamele geçemeden saçlarınızı kısacık kestirmek ve sağlıklı hale gelene kadar boya kullanmamak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden koyu saçlı kadınlar evde karamel rengini tutturmamaya çalışmamalıdır. Ayıca saçta her boyada, aç rengi oturana kadar, özellikte dip boyasında bir miktar oryal kullanılmaya devam edilir. Uçlarda ise saç rengi oturduktan sonra sadece boya kullanılır. Daha açık saç rengine sahip olanlar, örneğin; açık kumral, sarı gibi doğal saç renginiz var ise herhangi bir karamel tonunu açıcı kullanmadan saçınıza uygulayabilirsiniz.

Kızıl karamel saç rengini elde etmenin diğer bir yolu ise saç renginizi en açık karamel rengine boyatıp, üzerine kızıllığını kendiniz belirleyecek kadar kızıl boya katıp ayarlamaktır. Birkaç deneme yanılmadan sonra istediğiniz kızıl karameli elde edersiniz. Yani kızıl karameli elde etmek için biraz sabır gereklidir. Saç rengi oturmaya ve sizin istediğiniz rende getirmek için 4-5 boyama buna karşılık gelen 4-5 ay gibi bir süreye ihtiyaç duyulur. Bu kadar uğraşmanın sonucunda ise çok güzel ve kolay kolay vazgeçemeyeceğiniz bir renge sahip olursunuz.

Kızıllı her boya gibi kızıl karamel boyada saçtan çok çabuk akar. Saçınızın uzaman hızına bağlı olmakla birlikte genelde 20-25 günde bir saçınızın kendi rengi dipten belirir. Bu kadar sık saça boya yapmak, saçı cansız hale getirebilir. Saçın rengini korumak için çok sık ve sıcak banyodan kaçınılmalıdır. Zevkinize göre ve saçın dipten aynı zamanda saç derisinden zarar görmesini engellemek için saç diplerine içinde kızıl olmayan karamel geçişi uygulanması da diğer bir yöntemdir.

Tamamen saçınızın kızıl karamel olması istemiyor, sadece kızıl ışıltılar yansıtmasından yanaysanız, açık karamele boyattığınız saçınıza ince kızıl balyajlar ya da röfle attırarak daha uzun süre kullanabileceğiniz kızıl karamel elde edebilirsiniz.

Kızıl Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır

Kızıl karamel saç rengi genç kızların en sevdiği saç modellerinden biridir. Her geçen gün pek çok kişinin yaptırdığı bu saç rengi beyaz tenli bayanlara daha çok yakışmaktadır.

Kızıl karamel saç rengini saçınıza uygulattığınız zaman mutlaka kaşlarınızı da aynı renge boyatmanız tavsiye edilir. Karamelin tüm tonlarında olduğu gibi yine makyaj, hayatınızın bir parçası olacaktır. Kızıl karamel saç rengi kullanacak kadınların makyaj çantasında bulunması gerekenler arasında göz renginizi ortaya çıkaran far, allık ve kiremit ve kırmızıya yakın ruj rengi bulunmasıdır.

Uzun, hafif dalgalı ve hacimli saçlara uygulanan kızıl karamel; bu rengi en iyi yansıtan saç türüdür. Yıkayıp çıkılsa bile sanki kızıl ışıltılar sayesinde her zaman şık görünmenizi sağlayacaktır. Kaküle müsait bir alın yapınız varsa bu saç renginde mutlaka kestirip farkı görmelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.