Altın Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? Kimlere Yakışır

Altın Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? Kimlere Yakışır

Altın Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? Kimlere Yakışır; Altın karamel saç rengi son senelerde sarı karamel ve açık karamel renklerini geride bırakarak öne geçmiş durumdadır. Bu rengin diğer renklerden farkı direkt olarak karamel renginin içinde altın tonlarında ışıltılar bulunmasıdır.

Ayrıca açık ve sarı karamele göre daha sıcak bir renktir. Saç rengi sınıflandırması açısından ne açık bir renk ne de koyu bir renk olarak tanımlanır. Saçınıza adeta güneş renklerinin tüm tonlarının yansıması görülür. Diğer bir adı da dore karameldir. Çoğu zaman bu saç rengi bal köpüğü ile karıştırılır. Ancak altın karamel renginde sadece karamel ve aralarda altın ışıltısı vardır.

Altın Karamel Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır

Altın karamel saç rengini elde etmek için karamel renge dönüstürdüğünüz saçınıza altın renginde balyaj ya da röfleler attırarak çok güzel bir sonuç yakalayabilirsiniz. Hazır olarak satılan altın karamel saç boyaları da bulunur. İlk yöntemdeki kadar etkili olmaz. Tüm saç altın renginle kaplandığı için mat görünüm de olabilir. Eğer saçlarınız açık renkte ise her karamel renginde uygulandığı gibi kolaylıkla altın karamele geçiş yapabilirsiniz. Koyu saç renginde olanlar ise bir dizi işlem saçınıza uyguladıktan sonra geçiş yapabilir. Önemli olan ten renginize ve yüzünüze yakışır olmasıdır.

Saçtaki altın ya da dore yansımalar saça parlaklık verir. Bunun için saçın aynı zamanda sağlıklı olması gereklidir. Eğer saçlarınız kırıklarla dolu ve cansız ise dore yansımalı bir karamel kullanmamalısınız.

Saçı düz fönlü ve elektriklenmeyi önleyici yağlar yada saç şekillendiricileriyle kullanmak altın parıltıları daha belirgin hale getirir. Uzun ve düz saçlarda kendini daha çok gösterir. Hafif dalgalı ya da sadece saç uçlarında bulunan dalgalarla da son derece şık ve sofistike bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Kısa saçlarda bu rengin kullanımı tamamen sizin yüz şeklinize bağlıdır. Örgüler, dağınık toplanan saçlar ışıltıların yansımasını engellemez. Beyaz ve buğday tenli kadınlara çok yakışır. Bir de bu görünüme eşlik eden renkli gözleriniz var ise kendiniz bile değişiminize hayret edebilirsiniz. Siyah veya kahverengi gözlü iseniz bakışlarınızın vuruculuğu ve derinliği artar.

altın karamel saç rengi

Altın Karamel Saç Rengi Hangi Tene Yakışır

Buğday tenli ve altın karamel rengi saçlarınız var ise çok fazla makyaj yapmanıza gerek yoktur. Doğal haliniz bile her zaman sizi bakımlı göstermek için yeterlidir. Rimel, eyeliner veya kalem, hafif ışıltılı bir allık, beğendiğiniz renk ruj güzelliğinizi tamamlamak için yeterlidir. Ayrıca kaşlarınız koyu renkte ise saç renginizin 1-2 ton koyusu ile kaşlarınızı boyamalısınız. Aksi takdirde kaşlarınız yüzünüze göre çok sert kalabilir.

Saçınıza uygulama yapıldıktan sonra saç rengini ve ışıltıyı korumak önemlidir. Altın tonlarının sarı ve bej olarak kalması için yazın deniz ve havuz suyundan kaçınılmalıdır. Eğer girdiyseniz hemen saçınızı durulamalısınız. Yoksa trafik ışıklarındaki gibi yeşil renkte ışıltılarınız olabilir. Ayrıca düzenli olarak profesyonel saç bakımı yaptırılmalıdır. Evde ise saç için uygun yağlar ve şampuan kullanılarak bakıma devam edilmelidir.

Altın Karamel Saç Rengi Olan Ünlüler

Miranda kerr ve Aleksandra Ambrosio, Jennifer Anniston altın karameli kullanan ünlüler arasındadır. Altın karamel saç rengi esmer tene pek yakışmamaktadır. Bu yüzden esmer tenli iseniz bu modeli rengi tercih etmemelisiniz. Altın karamel saç rengi kullananlar genelde sıklıkla bu rengi tercih ettiğini söylemişlerdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.