Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir; Küllü karamel saç rengi Özellikle 30 yaş ve sonrası kadınların çok sıklıkla kullandığı bir renktir. Küllü renkler genelde gençler tarafından pek tercih edilmez. Çünkü erken yaşlarda kullanılan küllü saç renkleri, olduğundan en az 5 yaş büyük görünmenize sebep olur.

Küllü Karamel Saç Evde Nasıl Elde Edilir

Karamelin içine küllü renk katılması karamelin renginin canlılığının yitirmesine neden olur. Bu yüzden boyadan doğan saç yıpranması ve matlaşmanın artmaması için saçınızı yıkarken tercih edeceğiniz şampuan son derece önemlidir. Renk koruma özellikli olan şampuanlar seçilmelidir. Renk koruma özellikli şampuanların içeriğinde sülfat bulunmaz. Alırken mutlaka bu özelliğe dikkat edilmelidir. Ayrıca güneş ışınlarının yeryüzüne direkt geldiği öğlen saatlerinde saç renginin bozulmaması için gölge yerlerden yürümek veya bulunmak, ya da şapka giyilmesi tavsiye edilir. Çok sıcak su ile saçları yıkamak hangi renk olursa olsun boyanmış saça zarar verir. Bunun için ılık ya da soğuk su ile saç yıkanmalıdır. Isı ile pek arası olmayan bu renk için, ayrıca sürekli fön ile saçı kurutmak, aynı zamanda çeşitli saç şekillendiricileri kullanmak zararlıdır. Mümkün olduğu kadar bu tip saç için olan cihazları az kullanmak ya da fönün sıcaklığını uzaktan saça uygulamak gereklidir.

Küllü karamel saç rengini elde ederken bazı hususlar vardır. Bu saç rengini mutlaka bir uzmana yaptırmanızı öneriyoruz. Evde yapılan karışımlarda doğru yapılmadığı taktirde saçta yeşilimsi bir renk çıkabilir. Her kuaförün de bu rengi tutturması da zordur. Onun için daha önce bu rengi yaptırmış, sizin zevkinize göre güzel olan birinden yardım alarak kime yaptırdığını öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Küllü Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır

Küllü karamel saç rengi özellikle buğday tenli ve renkli gözlü kadınlara çok yakışır. soğuk yansımalardan oluşur. Bunlar gri ve tonlarından oluşan yansımalardır. Soluk bir ten rengi sahip kişilere yakışmaz. Beyaz tenlilere küllü renkler kesinlikle tavsiye edilmez. Karamelin içinde bulunan kahve-sarı renk tonlamasına, küllü sarı saç boyası katılarak yapılır. Uzun ve orta boy saçlarda harika durur.

Dümdüz ya da katlı kesim saçlarda tercih edilebilir. Saçların kendini fark ettirmesi için tercihen saçlar açık şekilde kullanılmalı. Dalgalı ya da fönlü halde kullanıldığında ise içindeki sarı ışıltılar fark edilir. Dağınık topuzlar veya gevşek bırakılarak doğal toplanan saçlar da davetlerde bu saç rengini göze çarpıcı hale getirir.

Küllü karamel saç rengini seçen kadınlar toprak tonlarında bulunan, yani kahverengi renk skalasındaki makyajı tercih etmelidir. Naturel bir makyaj, uzun kirpikler, nude renk bir ruj ise tamamlayıcı öğeler arasındadır. Siyah göz kalemi ise küllü karamellilerin makyaj çantasının olmazsa olmazlarının arasındadır. Gözlerin daha da belirgin hale getirmek için kullanılan bol rimelle şekillendiren kıvrımlı kirpikler ise adeta bir film yıldızı gibi görünmenizi sağlar. Makyaj yapmayı sevmiyorsanız, bu renkte saçınız direkt öne çıkacağından, suratınız biraz silik kalabilir. Yani az bir makyaj günlük olarak yapmanız gereken bir rutin hale gelir. Makyajsız çıkmamanız önerilir.

Küllü Karamel Saç Rengine Sahip Ünlüler

Küllü karamel rengini tam olarak gözünüzde canlandıramamışsanız ise bu rengin en iyi temsilcileri; ünlü aktör Jennifer Lopez ve ünlü manken Gigi Hadid’tir. Jennifer Lopez’in melez olduğu ve ten renginin koyuluğu düşünülürse, yüzünü ne kadar aydınlattığı ve fark edilir hale getirildiği görülmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.