Oksijenli Su İle Saç Rengini Açma (Kolay Yöntem)

Oksijenli Su İle Saç Rengini Açma (Kolay Yöntem)

Oksijenli Su İle Saç Rengini Açma; Oksijenli su ile saç açma işlemi uzun yıllardır bilinen etkili saç rengini açma işlemidir. Kimyasal adı Hidrojen peroksit olan oksijenli su bazı saçlarda hasara ve yıpranmaya neden olduğundan saç boyama işleminde sonuç alamayanlara tavsiye edilmektedir.

Saç boyama işleminin pahalı olmasından dolayı tercih edilen oksijenli su ile saç rengini açma işlemi diğer yöntemlere göre daha hızlı sonuç vermektedir.

Aktarlardan yada eczanelerden kolaylıkla temin edilen oksijenli su saça fazla uygulandığında saça zarar vereceğinden mutlaka oksijenli su ile saç rengini açmadan önce saç kremi kullanılması gerekmektedir. Sizlere oksijenli su saça nasıl sürülür, oksijenli su ile saç rengi açma işlemi hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım.

Etki olduğu kadar hızlı açma işlemi gerçekleştiren oksijenli su saça fazla dökmek saçların yanmasına ve dökülmesine sebep olacağından kesinlikle eczacınızın size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Oksijenli Su İle Saç Açma Nasıl Yapılır?

Her kadın kuaföre gidip saçlarını boyatamayacağı için ya da saç rengini açtıramayacağı için oksijenli su ile saç açmanın kolay bir yöntem olduğunu bilmektedir. Zamanı ve maddi durumu olmayan kadınların oksijenli su ile saç rengi açması oldukça basittir. Aşağıdaki verilen maddeleri uyguladığınız zaman saç renginizi istediğiniz tonda açabilirsiniz.

Evde Oksijenli Su ile Saç Rengini Açmak

Oksijenli su ne kadar kullandıysanız inceltmek için de o kadar su kullanmaya dikkat edin. Yani oksijenli su miktarı kadar su kullanırsanız saç bakımı ve saç sağlığınızı korumuş olacaksınız.

Oksijenli su ile temiz suyu karıştıracağınız bir sprey şeklinde şişe bulup karışımı bunun içerisinde yapabilirsiniz. Bu sprey sayesinde karışımı saçınıza sıkıp daha sonra saç kurutma makinesi ile saçınızı ısıtın. Saç kurutma makinesini çok yakın tutmamaya özen gösterin.

Yaz ayındaysanız saç kurutma işlemini güneşten de yararlanarak yapabilirsiniz. Ancak güneşten yararlanmanız için 1 saat kadar bir süre güneş altında kalmanız gerekmektedir.

Güneşte saçınızı kuruttuktan sonra şampuanla saçınızı yıkayın.

Saç yapınız kuruysa bu işlemlerden sonra nemlendirici krem veya yağlar kullanarak bakım yapabilirsiniz.

Oksijenli su ile saç açma yöntemini istediğiniz tona gelene kadar yapabilirsiniz.

Siyah saçlara oranla kumral ve sarışınlar için oksijenli su ile saç açma daha çabuk başarılı sonuç verecektir.

Oksijenli Su ve Papatya Suyu İle Saç Rengini Açma

Oksijenli su ile saç rengini açabileceğiniz gibi papatya suyu ile saç rengini açmanız mümkün. Dilerseniz saçı etkili biçimde açan bu iki ürünü bir arada kullanarak saç rengini açabilirsiniz. Sizlere oksijenli su ve papatya suyu karışımı tarifi vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Malzemeler

 • 1/2 çay bardağı papatya suyu
 • 1/4 çay bardağı oksijenli su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız malzemeleri bir sprey içerisine belirtilen oranda ekleyin. Saçınızın tamamında yada saç rengini açmak istediğiniz bölgeye uygulayınız. Ortalama 1 saat kadar güneş altında bekleyebilir yada yada fön makinesi ile ısı vererek kurumasını sağlayabilirsiniz.

İşlem saçlarınızın 1 ton açılmasını sağlayacaktır. Bu işlemden sonra saçlarınız kuruyabileceği için saçınıza saç kremi yada uygun doğal yağlardan sürmenizi tavsiye ederiz.

Papatya Suyu Mu Oksijen Suyumu

Papatya suyu mu oksijen suyumu sorusu çok fazla sorulduğu için bu soruya cevap vermek istiyorum. Oksijenli su saçı yakarak saç rengini açtığı için saça hasar vererek bu işlemi gerçekleştirir. Papatya suyu ise saç rengini doğal yolla açılması sağlar.

Papatya su ile saç nasıl açılır hakkında bilgi almak istiyorsanız, Papatya Suyu İle Rengi Nasıl Açılır yazımızı okuyabilirsiniz.

Oksijenli Su İle Saç Rengi Açma İşlemi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oksijenli su ile saç açarken elbette dikkat edilmesi gereken durumlar söz konusudur. Bazı durumlarda saç renginizin açılmaması bile söz konusu olabilmektedir. Sizlere maddeler halinde vereceğimiz durumları göz ardı etmeyin.
Oksijenli su ile saç rengi açma işlemi yapmadan önce saç renginiz ne kadar koyu tondaysa açıklığı o kadar çok belli olacaktır.

 • Saç rengi açarken saç sağlığınızı göz önünde bulundurun ve nemlendirici kremler veya yağlar kullanmayı ihmal etmeyin.
 • Oksijenli suyu saç rengi açma işlemi yaparken etrafa sıçratmamaya özen gösterin. Çünkü döküldüğü yerde iz bırakabilir.
 • Cildinize döküldüğü anda bol su ile yıkayın.
 • Saçlarınıza yaptırdığınız uç boyaları açmak için oksijenli su ile saç açma yöntemi etkili olmaz.

Oksijen Suyu Siyah Saçı Hangi Renk Yapar

Siyah saça sahip olanlar tarafından en çok merak edilen sorulardan biride oksijenli su siyah saçı hani renk yaptığı sorusudur. Oksijenli su siyah saça sürüldüğünde saç rengini en fazla 2 yada 3 ton açmaktadır. Genelde siyah saça sürenler kumrala yakın bir renk elde ettiklerini söylemişlerdir.

Sizlere için yazdığımız Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır yazımızı inceleyebilirsiniz.

Boyalı Saçlara Oksijenli Su Sürülür Mü

Daha önceden saçlarını boyayanlar ve saç renginin daha fazla açılmasını isteyenler genelde boyalı saça oksijenli su sürmek istemektedirler. Aslında boyalı saça asla oksijenli su sürülmesi asla tavsiye edilmez.

Oksijenli Su Saça Zarar Verir Mi

Saç rengini açmak için sıklıkla tercih ettiğimiz oksijenli su saç rengini açmasına karşın saça bazı durumlarda zarar verebilir. Bilmeniz gereken önemli husus ise oksijenli su yanma işlemi yapmaktadır. Zaten oksijenle saç açma yanma yaptığından yani saçı yakarak saç rengini açar. Bunun sonucunda ne kadar çok oksijenli su kullanılırsak saçta yanma artacağı için görülen saç hasarı daha fazla olabilir.

Oksijenle saç açma en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmesine karşın oksijenli suyun saça zararları ise;

 • Saçların kurumasına neden olur
 • Saçların dökülmesine sebep olur
 • Saçların yıpranmasına ve kurumasına neden olur
 • Saç diplerine zarar vererek saç derisinde yaralar ve tahriş görülebilir

Yukarıda saydığım oksijenli suyun saça zararları saç boyalı ise daha fazla görülmektedir.

İnternet’te gezerken oksijenli su ile saç nasıl açılır hakkında bir video buldum dilerseniz bu videoyu izleyebilirsiniz.

Oksijenli Su İle Saç Rengi Açanların Yorumları

 • Saçıma oksijenli su döktüm keşke fazla kullanmasaydım saçlarım çok yıprandı ve dökülüyor
 • Saç uçlarıma sürdük harika oldu çok beğendim
 • Siyah ve uzun saçlarımın uçlarına sürdük harika oldu
 • Kesinlikle tavsiye etmiyorum arkadaşım sürdü saçları hep döküldü
 • Ben oksijenli su yerine papatya suyunu tercih ederim
 • Oksijenli su sürdüm ama saçlarım hiç güzel olmadı keşke sürmeseydim
 • Saçlarıma sürdükten sonra saçlarım çok kuruduğu için bitkisel yağlar uyguladım bende işe yaradı

Oksijenli Su İle Saç Rengini Açanların Resimleri

Sizlere bu yazımızda oksijenli su ile saç rengi nasıl açılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Peki ya siz saç rengini açmak için hangi yöntemi kullanıyorsunuz. Yorumlarınızı bekliyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.