Neem Yağı Kullanımı ve Cilde Faydaları

Neem Yağı Kullanımı ve Cilde Faydaları

Neem Yağı Kullanımı ve Cilde Faydaları Neem yağı, Afrika ve Asya kıtasın da yetişen neem ağacının yapraklarının özünden elde edilen bir yağdır. Hintli kadınların sivilce, siyah noktaları yok etmek için kullandığı doğal ve sağlıklı yağlardan biridir. Hindistan’da eski tarihlerden beri aktif olarak kullanılan neem yağı halk arasında  “Köy eczanesi ” olarak bilinir.

Cilde sağladığı faydaları ile bilinen neem yağı ile yapılacak cilt temizliği her türlü cilt tipine uygundur. Neem yağının cilde faydası bilgi vermek gerekirse;

Neem Yağının Cilde Faydaları.

  • Yağlı, kuru, hassas ve karma cilt tiplerine uygundur.
  • Neem yağı cildi temizliyor, gözenekleri açıyor ve sürüldüğü zaman ferahlık hissi bırakıyor.
  • Sivilce ve akne sorunları var neem yağı tam size göre
  • Kuru cilt tipine sahipseniz, çatlayan cildinize neem yağı sürerek eski haline dönmesini sağlayabilirsiniz.
  • Cildi nemlendirerek yumuşaklık kazanmasını sağlar. Cilde pürüzsüzlük verir.
  • Antibakteriyel özelliği sayesinde mikropları öldürür.
  • Cilt lekelerini yok eder, clt rengini açar

Neem Yağı Cilde Nasıl Sürülür

Neem yağı kullananlar sıklıklar bu doğal yağın çok faydası gördüklerini söylemiştir. Peki neem yağı nasıl kullanılır sorusuna merak edenler neem yağını nasıl kullanacağını bilmeyenler için anlatmak gerekirse kullanımı çok basittir. Pamuk üzerine az miktar neem yağı damlatılarak cilt temizliği yapılır. Cilt lekeleri ve sivilcelerin olduğu bölgeler neem yağı sivilce üzerine baskı yapmadan uygulamanız yeterlidir.

Neem yağının faydaları bilen kişilerde genelde neem yağı sivilce üzerinde çok etkili olduğunu söylemiştir. Neem yağı kullananalar yaptıkları yorumlarda bunu dile getirmiştir.

Neem Yağı Kullanım Alanları

Cilt Lekelerini Yok Eder

Doğal bir cilt ağartıcısı olan neem yağı deri üzerinde etkili sonuçlar göstermektedir. Sicilce, akne, cilt lekeleri sorunlarınız varsa neem yağını pamuğa damladın ve baskı yapmadan sorunlu bölgeye sürün. Düzenli kullanımı hem mikropları öldürür hemde sivilce ve cilt lekelerini yok eder.

Neem Yağı İle Saç Bakımı

Neem yağı içeriğinde bulunan anti-bakteriyel ve antiseptik özelikler sayesinde kafa derisinde oluşan enfeksiyon, kafa derisinde kabuklanma tedavisinde aktif olarak kullanılır. Az miktarda neem yağını saçınıza dökün ve elleriniz ile baskı yaparak kafa derinize yedir. 1 Saat bekledikten sonra ılık su ile yıkamanız yeterlidir. Düzenli kullanımı gerekmektedir.

Neem yağının faydaları arasında olan bir diğer saç bakım önerisi ise kepek problemi olanları ilgilendiriyor. Saçlarınızda kepek varsa neem yağını her gün saçlarınıza dökün ve kepek sorunu yok olana kadar gün de 1 defa uygulayın. Kesin sonuç almak için en fazla 2 hafta uygulamanız yeterlidir.

Neem Yağı ile Akne Tedavisi

Neem yağı akne ve akne izlerini yok etmede sıklıkla kullanılan doğal yağlardan biridir. Güzellik uzmanları tarafından önerilen ve kullanılan bu yağı sorunlu bölgeye uygulamak için pamuğa damlatın ve baskı yapmadan sorunlu bölgeye uygulayın.

Neem Yapının Yan Etkileri

Doğal neem yağın yan etkileri neredeyse sıfıra yakındır herhangi bir yan etkisi çok nadir görülmektedir. Alerjik olarak bazı kişilerde çok cilt yapısı tepki verebilmektedir. Neem yağını denemeden önce az miktarda bileklerinize dökerek test edebilirsiniz. Her doğal yağda olduğu gibi bu yağı aşırı kullanmaktan kaçınmalısınız. Unutmayın her şey dozunda güzeldir. Hamilelerin kullanası asla tavsiye edilmez.

Neem yağı Fiyatı

Neem yağının fiyatı 10 TL ile 45 TL arasında değişmektedir. Peki neem yağını nereden alabilirim, neem yağı nerede satılır sorusuna cevap vermek gerekirse aktarlarda yada eczanelerde bu ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz, ayrıca internet üzerinden satış yapan sitelerden satın almanız mümkün.

Sizlere bu yazımızda neem yağı nedir, neem yağının faydaları ve zararları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde bu yağ hakkında bilgi almak yada diğer kullanıcılara yardımcı olmak istiyorsanız lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Bedava İnternet