Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü ve Faydaları

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü ve Faydaları

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü ve Faydaları Testere dişli aslan pençesi bütün aktarlarda bulunan bir bitkidir. Sayısız faydası bulunan testere dişli aslan pençesi özellikle bayanlarda tüylenmeye önleyici, östrojen hormonu yükseltici, iltihaplı eklem romatizmasına karşı,FSH hormonu yüksekliğine karşı ve adet düzensizliğine karşı çok etkili bir bitkidir. Raf ömrü düşük olan aslan pençesi mutlaka alırken raf ömrüne dikkat edilmelidir taze olan aslan pençesi otu etkisini daha iyi gösterir. Güneşi seven bu ot direk güneş ışığına bırakıldığında etkisi kaybederek hiç bir işe yaramaz.

Testere dişli aslan pençesi aynı mantar gibi fazla sıcak olmayan nemli ve ıslak bölgede yetişir. Eski dönemlerden beri kadınları sıklıkla kullandığı bu ot Avrupa ve Asya bölgesinde halen sıklıkla kullanılmaktadır. Yağmurunda habercisi olan testere dişli aslan pençesi otu eğer yaprakları terlemeye başlar ve su kabarcıkları birikirse ertesi gün kesinlikle yağmur yağacaktır. Eğer bu otun üzerindeki su tomurcuklarını cildinize sürerseniz çiller başta olmak üzere pek çok cilt sorununa iyi geldiği bilinmektedir. Sizlere bu yazımızda güzellik ve şifa kaynağı olan testere dişli aslan pençesi otunun faydaları, yan ekiler, ne işe yaradığını ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım.

Testere Dişli Aslan Pençesi Otunun Faydaları

Testere dişli aslan pençesi çayırlarda ve ormanlarda doğal olarak yetişen bir bitkidir. Gülgiller familyasına ait olan bitki dayanıklı ve derin köküyle ortalama 50 ile 70 cm boyunda bulunurlar.  Sarıdan yeşile renk geçişi olan çiçekleri ve geniş yaprakları bulunmaktadır. Çok eski çağlardan beri alternatif tıp alanında sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Aslan pençesi otunun faydaları ve kullanım alını çok fazladır. Sadece yapraklarının üzerindeki terlemiş sıvı bile cildi ışıl ışıl yapmaya yeter. Testere dişli aslan pençesinin faydaları ise;

 • Yaz aylarında oluşan çilleri geçirmek için yapraklarının üzerindeki suyu cildinize sürmeniz yeterlidir.
 • Aslan pençesi bitkisinin yaprakları ve sapları ishale iyi gelmektedir.
 • Zor kapanan yaralar, ameliyat ve yatak yaralarının hızlı iyileşmesini sağlar.
 • Demir eksikliği yaşayanlar her gün 1 bardak testere dişli aslan pençesi bitkisinin çayını içerse sorun kısa sürede ortadan kalkar.
 • Düşük riskine karşı yıllardır kadınlar tarafından kullanılana bu bitki rahim kaslarını güçlendirerek düşük riskini ortadan kaldırmaktadır. Hamileliğin 3. ayından itibaren günde 1 bardak bu bitkinin çayını içerek düşük riskini ortadan kaldırabilirler.
 • Kadınlar imdadına yetişen bu ot erken menopoza giren kadınların en büyük destekçisidir.
 • Adet düzensizliğine ortadan kaldırmada çok etkilidir.
 • Kadınların hormonun dengelemesini sağlar
 • Rahimde bulunan sorunların ortadan kalkmasını sağlar
 • Adet döneminde fazla kanama ve uzun adet dönemi sorunu yaşayanlar bu bitki çayını içebilir.
 • Damar sertliği ve inmeyi önler
 • Adet düzensizliğinin yanında tüylenmeyi önlediği bilinmektedir.
 • Kasları kuvvetlendiren yağ, yakan, kansere karşı koruyucu etkisi olduğu bilinmektedir.
 • Testere dişli aslan pençesi jinekomasti oluşumu önlemede çok etkilidir.

Daha pek çok faydası bulunan testere dişli aslan pençesi Dünya genelinde uzun yıllardır kullanılmasına karşın ülkemizde yeni yeni keşfedilmeye başlanmıştır. İbrahim Saraçoğlu’ndan Kadınlar için Çok özel bir kür “Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü” konusunda bilgi vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü

İbrahim Saraçoğlu’nun katıldığı bir televizyon programında ayrıntılı olarak bahsettiği bu bitki ile yapılan kürleri sizlere yazmak istiyorum.

Adet Düzensizliği ve Tüylenme Sorununa Karşı Testere Dişli Aslan Pençesi Otu Kürü

Regl dönemimde adet düzensizliği, fazla tüylenme, uzun adet dönemi yada fazla kanama yaşıyorsanız aslan pençesi kürü kullanarak bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Hormonları düzenleyen bu kürü evde rahatlıkla yapabilirsiniz.

 • Kaynamakta olan 1 bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar aslan pençesi otu atılır.
 • Ortalama 5 ile 10 dakika kadar kaynatmaya devam edilir.
 • Kaynama işlemi bittikten sonra soğuması için belli bir süre beklenir.
 • Soğuduktan sonra süzülerek içilir.

Hazırladığınız aslan pençesi kürünü günde 1 bardak olmak üzere 30 gün boyunca her gün içmeniz gerekmektedir. 30 gün bittikten sonra 7 gün ara verip tekrardan 30 gün boyunca bu kürü aynı şekilde tüketmeniz gerekmektedir. Kürü 67 günün sonunda bırakmanız gerekmektedir. (30 gün içilir+ 7 gün ara verilir+30 gün içilir)

Aslan pençesi kürünü ünde 1 bardak içmeniz yeterlidir. Genelde aç karınla içilmesi tavsiye edilir. Kesinlikle çok yaparak bekletmeyin her gün taze olarak yapılması tavsiye edilir.

FSH Hormunu nasıl düşürülür?

Bilindiği üzere FSH seviyesi yumurta kalitesini ve başarılı gebelik oranınını belirlemeyi sağlar. Hamile kalmak için mutlaka FSH seviyesinin düşük olması gerekmektedir. FSH seviyesi ne kadar çok yükselirse hamile kalmak o kadar zorlaşır. FSH seviyesinin sürekli yükselmesi ayrıca menopoz belirtisidir. Eğer bu durum 40 yaşından sonra ise normal kabul edilir ama 40 yaşının altında ise mutlaka sebebi araştırılmalıdır. FHS belirtileri genelde sıcak basması, terleme, uykusuzluk, baş ağrısı, huzursuzluk, regl dengesizliğidir.

30 yaşlardan sonra adet döneminin 3 gününde yapılan testle FSH değeri ortaya çıkar ve genelde FSH yüksektir. Bu durumda kadınlar acaba menopoza girdim korkusu yaşarlar. İşte bu durumda İbrahim Saraçoğlu’nun testere dişli aslan pençesi kürü çok etkili bir kürdür. Adet düzensizliği, fazla kanama, uzun adet döneminde bu kuru uygulayabilirsiniz. Ayrıca testere dişli aslan pençesi ile hamile kalanlar olduğu bilinmektedir, aslan pençesi gebe kalmak için İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilmektedir. Aslan pençesi hamile kalmak için uygulama şekli ise;

 • 1 bardak kaynamakta olan suyun içerisine 3-4 tutam taze aslan pençesi atılır
 • Kısık ateşte 5 dakika kadar kaynatılmaya devam edilir.
 • Soğuması için bekletildikten sonra süzülür

Az önce verdiğim tarife benzerlik göstermesine karşın bu sefer günde 2 defa aç karınla içilmelidir. Sabah kahvaltıdan 2 saat sonra ve öğle yemeğinden yarım saat önce tüketebilirsiniz. Her defasında taze olarak hazırlanması gerekmektedir. 30 gün boyunca her gün tükettikten sonra 7 gün ara vermeli ve tekrardan 30 gün boyunca tüketmelisiniz.

Allah’ın kadınlar için yarattığı bu bitki menopoz döneminde yaşanan sıkıntıların azalmasında çok etkilidir. Kadınsal hastalıkların yok olmasında ve azaltılmasında doğal bir bir bitkidir. Hazırlaması çok kolay olan testere dişli aslan pençesi bitki çayı olarak tüketebilirsiniz.

Testere Dişli Aslan Pençesi Otunun Yan Etkileri

Kadınlara sayısız faydası bulunan aslan pençesi otu bazı yan etkileri bulunmaktadır. Genelde aslan pençesinin zararı yok denecek kadar azdır. Günde 1 bardak tüketildiğinde ve 30 gün süreyle alındığında zararı olmaz. Asla hazırladığınız aslan pençesi otunun içerisine tatlandırıcı eklemeyin ve peş peşe 3 günden fazla tüketmeyin. Aç karınla içilmesi gereken bir bitkidir bu sayede faydaları daha fazla görünecektir. Eğer fazladan aslan pençesi hazırladıysanız 3 günden fazla bekletmeyin ve hemen tüketin. Hazla aslan pençesi tüketildiğinde

 • Karaciğer hassasiyeti
 • Aşırı idrara çıkma
 • Damar büzülmesi

Testere Dişli Aslan Pençesi Hakkında Merak Edilen Sorular

 Sizlere aslan pençesi hakkında merak edilen sorular ve cevaplarını vererek bilinmeyen soruları cevaplamaya çalışacağım. Sizlere merak ettiğiniz soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

Aslan pençesi nasıl demlenir

 • Aslan pençesi otunu kaynayan suyun içerisine atıp demledikten sonra soğumaya bırakın ve soğuduktan sonra süzerek için.

Testere dişli aslan pençesini kimler kullanamaz

 • Destekleyici tedavi için kullanılan bu bitkiye karşı alerjisi olanlar ve ilaç kullanalar kesinlikle doktorunuza bilgi vermeden kullanmayın.

Aslan pençesi zayıflatır mı

 • Aslan pençesi otu bağırsak sistemini çalıştırdığı ve aç karınla içildiği için tokluk hissi verdiği bilinmektedir. Aslan pençesi kullananlar zayıfladıklarını söylemişlerdir.

Aslan pençesi nelere iyi gelir

 • Aslan pençesi kadınsal hastalıkları iyileştirmede çok etkilidir. Adet düzenliği, fazla kanama, uzun adet dönemlerine iyi gelmektedir.

Aslan pençesi tansiyonu yükseltirmi

 • Aslan pençesi otu tansiyonu düşürmek için kür olarak kullanılabilir. Aslan pençesi tansiyonu dengelemek için çok etkilidir.

Aslan pençesi cinsellik

 • Kadın hastalıklarını iyi gelen asla pençesi ayrıca cinsel isteksizlik durumlarını ortadan kaldırmaktadır. Aslan pençesi cinsellik ile ilgili yaşanan sorunlarda kullanılabilir.

Testere dişli aslan pençesi sakal

 • Testere dişli aslan pençesi hormonal bozukluğu bağlı olarak oluşan aşırı tüylenmeyi ortadan kaldırmaktadır. Sakal çıkarmak yada uzatmak tavsiye edilmez.

Testere dişli aslan pençesi fiyatı

Aslan pençesi otunun fiyatı 7 ile 15 TL arasında değişmektedir. Bu otu alırken fiyattan çok tazeliğine dikkat etmelisiniz.

Testere dişli aslan pençesi kürü ne zaman başlanmalı

 • Testere dişli aslan pençesi kürüne başlamak için her hangi bir dönemde yaşadığınız sorunu fark eder edtmez başlayabilirisiniz.

Testere dişli aslan pençesi jinekomasti

 • Jinekomasti ile alakalı sorun için kesinlikle bu kürü uygulamadan önce doktorunuza tedavi olmanız gerekmektedir.

Testere dişli aslan pençesi nerede yetişir

 • Testere dişli aslan pençesi ılık, nemli bölgelerde yetişen bir bitkidir.

Testere dişli aslan pençesi ile hamile kalanlar

 • Testere dişli aslan pençesi ile hamile kalanlar bu kürü uyguladıklarında etkisini gördüklerini söylemişlerdir.

Testere dişli aslan pençesi saç dökülmesi

 • Hormon bozukluğuna bağlı olarak oluşan saç dökülmesini önlediği bilinmektedir.

Testere dişli aslan pençesi tüylenme

 • Adet düzensizliği ve buna bağlı olarak oluşan aşırı tüylenme sorununu ortadan kaldırmak için aslan pençesi otunu tüketebilirsiniz.

Aslan pençesi otu sigarayı bıraktır mı

 • Sigarayı bıraktırmada etkili olan aslan pençesi otunun canınız sigara çektiğinde saplarını çiğnediğinizde sigara içme isteği kaybolmaktadır.

Sizlere bu yazımızda testere dişli aslan pençesi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Testere dişli aslan pençesi ne zaman içilir, testere dişli aslan pençesi kürü nasıl yapılır ve aslan pençesi hakkında merak edilenleri paylaşmaya çalıştım. Kesinlikle doktorunuza bilgi vermeden kullanmayınız. Sizlerde aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. blank Esra dedi ki:

  Bu bitkiyi alırken neye dikkat etmeliyiz? Gidip herhangibir aktardan alınabilir mi

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Bedava İnternet