Limonun Saça Faydaları ve Saça Limon Sürmek

Limonun Saça Faydaları ve Saça Limon Sürmek

Limonun Saça Faydaları ve Saça Limon Sürmek; Limonun saça faydaları; Limon saçların sağlıklı şekilde uzaması ve bayanların saç rengini açma işlemi için kullanıldığı bilinmektedir.  Eski dönemlerde limonla saça şekil vermek için saça limon suyu sürülürdü bu sayede saçlar sanki jöle sürülmüş gibi şekil alırdı. Limonun asitli yapıda olması ve bol miktarda c vitamin içermesinden dolayı saç rengini açmak için tercih edilmesine yanında saç derisini besleyen ve kepeği önleyen etkisi vardır.

Sizlere bu yazımızda limonun saça faydaları, limon saç rengini nasıl açar, limon suyu saça uzatır mı, saça limonla şekil vermek hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım.


Limonun Cilde Faydası


Limonun Saça Faydaları Nelerdir

Yemeklerde, salatalıkta sıklıkla kullandığımız limon hem cilde faydası hemde saça faydası bulunmaktadır. Peki limonun saça faydaları nelerdir, limonun saça ne faydası var sorusuna cevap vermek gerekirse;

 • Limon saç rengini açmak için harika bir renk açıcıdır. Limonda bulunan asitler saç rengini açar
 • Saç limon suyu sürmek saç derisinde bulanan problemleri giderir
 • Saç derisinde kan dolaşımını hızlandırır
 • Saçlarınız daha hızlı ve gür uzamasını sağlar
 • Saça limon sürmek saç dökülmesini önler
 • Yağlı saçların yağ oranını dengeler
 • Bakteri öldürücü etkisinden dolayı tercih edilir
 • Saçlarınızda kepek varsa limon ve suyu karıştırarak saçlarınıza uyguladığınızda kepek oluşumunu önler
 • Limon suyu saç köklerini besler. Saçınıza limon sürerseniz saçlarınız para parlak ve canlı görünür
 • Saç derisindeki kaşıntıyı önler
 • İnce saç tellerinin kırılmasını önler

Limonun saça faydası olduğundan sıklıkla saça limon suyu sürülmesi tavsiye edilmektedir. Mümkünse limon suyunu az miktarda su ile incelterek kullanabileceğiniz gibi kullandığınız şampuanın içerisine limon suyu sıkarak kullanabilirsiniz.

Limon tahriş edici etkisinden dolayı kuru saç tipine sahip olanların kesinlikle kullanmaması gerekmektedir. Limon suyu yağlı saç tiplerine sahip kişiler için uygundur. Kuru saç tipine sahip olanlarda saç derisinde tahriş ve yanmaya neden olur.

Limon Suyu İle Yapılan Saç Maskesi

Malzemeler

 • Yarım çay bardağı zeytinyağı
 • 1/3 çay bardağı limon suyu
 • Yarım çay bardağı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir cam kase içerisine ekleyin ve iyice karıştırın. Saçlarınızın yer yerine sürdükten sonra bir tarak yardımı ile saçlarınızı tarayın. Ortalama 30 dakika kadar bekledikten sonra bol su ile durulayın Bu maskeyi haftada 1 defa uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi düzenli olarak yaparak saçlarınızdaki dökülmeyi önleyebilir, saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. İlk uygulamadan itibaren saçlarınızın daha parlak ve canlı olduğunu göreceksiniz.


Limon Maskesi 


Limonla Saç Rengi Nasıl Açılır

Limonla saç rengini açmak için sizlere etkili bir maske tarifi vermek istiyorum. Limon suyunun saça faydaları arasında bulunan limonla saç rengini açmak isteyenler bu tarifi uygulayabilirler. Ayrıca merak edilen sorulardan biri olan saça limon sürmek rengini açar mı sorusunada cevaplamış olacağız.

Malzemeler

 • 4 adet taze sıkılmış limon suyu
 • ¼ bardak ılık su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda size verdiğim malzemeleri bir sprey kutusuna ekleyin ve karıştırın.  Saçlarınıza sıkarak saçlarınızı ıslatın ve güneşin altına nemli saçlarınız ile 2 saat kadar bekleyin. Son olarak saçlarınız durulamanız yeterlidir. Dikkat etmeniz gereken husus ise limon saçlarınızın rengini açarken saçlarınızı ve saç derisini kurutacağından kesinlikle saçlarınıza nemlendirici krem sürmeyi unutmayın. Haftada 1 defa olmak üzere 1 ay boyunca uyguladığınızda saç renginde kesinlikle açılma olacaktır.

Limonun Saça Uygulanması

Limon suyunun saça uygulanması için sizlere verdiğim maskeleri uygulayabilirsiniz. Direk olarak limonu saça sürmek ilk uygulandığında zarar vermemesine karşın devamlı olarak limon suyunu saça sürmek saçta ve saç derisinde bazı sorunlara neden olabilir. Sizlere limonun saça faydaları ve saça limon sürmek hakkında merak edilen sorulara cevap vermek istiyorum.

Limonla saç bakımı yaparken taze sıkılmış limon suyunu avucunuza sıkın ve saçlarınızın derisine hafif baskı yaparak her yerine sürün. Bu yöntemi mümkün oldukça haftada 1 defadan fazla yapmamanız gerekmektedir.

Limonun Saça Zararları

Limonun saça faydaları olduğu gibi limonun saça zararları bulunmaktadır. Limon asitli bir yapıda olduğundan kuru saç tipine sahip olanlar kesinlikle kullanmamalıdır. Kesinlikle saçlarınıza hazır limon suyu sürmeyin tercihiniz daima evde sıkılmış taze limon suyu olmalıdır. Limon suyunu saçınız sık sık sürmeyin. Haftada 1 defa sürmeniz yeterlidir. Genelde limonun saça zararlarını saçlarına çok fazla limon suyu sürenler görmektedir. Dozunda ve doğru kullandığınızda kesinlikle zararları yok denecek kadar azdır.

Limonun Suyunun Saça Faydaları Hakkında Bilinmeyen Sorular

Sizlere limonun saça faydaları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Limonun saça sürülmesi hakkında en çok sorulan sorular ve cevaplarını vermek istiyorum.

Limon saçı beyazlatır mı

Limonunun asitli bir yapıda olması limonun beyazlatıcı etkiye sahip olduğunu gösterir. Limon ağartıcı etkisinden dolayı koyu ve siyah saçlarda suyu kesinlikle kullanılmamalıdır.

Limon suyu saç uzatır mı

Saçlara limon sürmek saçların daha bakımlı ve canlı görünmesinin yanında daha hızlı uzamasını sağlar. Limon suyu ve su ile hazırladığınız karışım saçlarınızın hızla uzamasını sağlar.

Saça limon sürmek kepek oluşumunu önler mi

Kepeğe karşı limon suyu çok etkili bir yöntemdir. Su ile limon suyunu karıştırarak saçlarınıza sürdüğünüzde kepek oluşumunu önleyebilirsiniz.

Limon suyu saç rengini açar mı

Limon suyu saç rengini açmak için tercih edilmektedir. Saç rengini açmak için limon suyu ile su karışımı saçınıza uygulayarak saç rengini kısa sürede açmanız mümkün.

Saça limonla şekil vermek

Jöle yerine limon kullanan pek çok kişi olmasına karşın devamlı olarak saça şekil vermek için limon suyu kullanmak saçlara zarar verebilir. Limon saça şekil verir ama zarar verebilir aşırı kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Sizlere bu yazımızda limonun saça faydası hakkında bilgi vermeye çalıştım. Limonun saça ne faydası var hakkında aklınıza takılan soruları cevaplamaya çalıştım. Limon suyu ile saç rengini açmak ve limonla saç bakımı yapmak için sizlere verdiğim maskeleri deneyebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. blank Esma dedi ki:

  Benim saçlarım birbirine dolaştı bunun için doğal yöntem var mıdır??

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Bedava İnternet