Bemiks Ampul Nedir? Neye iyi Gelir? Nasıl Kullanılır?

Bemiks Ampul Nedir? Neye iyi Gelir? Nasıl Kullanılır?

Bemiks Ampul Nedir? Neye iyi Gelir? Nasıl Kullanılır? Beslenme bozukluklarından yani yanlış beslenmeden kaynaklanan vitamin eksikliğinin tedavisinde kullanılan, B1, vitamin B2, vitamin B6 ve D-pantenol niasinamid açısından son derece zengin olan Bemiks ampul, vitaminlerin ağız yoluyla alınmasının imkansız olduğu hallerde kullanılan tıbbi bir ilaçtır.

Ameliyat sonrası hastalarda beslenme ihtiyacının karşılanması amacıyla kullanılan bu ilaç, unutkanlık, sinirlilik, kol ve bacaklarda titreme şikayeti olan hastalara verilebilir.

Zona, kalp kası bozukluğu, ateşli romatizma, radyasyon hastalığı vb. şikayetleri bulunan hastalara da verilen bu ilaç, tedaviye yardımcı olarak kullanılabilir.

Bu yazımızda kısaca Bemiks ampul nedir? Bemiks ampul ne işe yarar? sorularını yanıtlamak, Bemiks ampul kullanımının olası yan etkilerine değinmek ve Bemiks ampul kullanırken dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Bemiks Ampul Nedir?

Kas içine veya sıvıya eklenerek, damar içine yavaş yavaş uygulanan bu ilaç, hastane ortamında hemşire ya da doktorlar tarafından hastaya verilir. Yani, doktor tarafından reçete edilen ve ağız yoluyla kullanıma uygun olan bir ilaç değildir.

B vitamini eksikliği tedavisinde hastaya verilen Bemiks ampul, kişinin bağışıklık sistemini güçlendirerek, kendini toparlamasına da yardımcı olur.

Bemiks Ampul Ne İşe Yarar?

B vitaminleri açısından son derece zengin olan Bemiks ampul, pek çok hastalığın yanı sıra cilt ve saç bakımında da kadınlar tarafından kullanılan ve ilgi gören bir üründür.

Saç bakımında kullanıldığında saçların daha güçlü ve canlı görünmesini sağlarken, cilde cilt maskesi şeklinde uygulandığında yaşlanma belirtilerini geciktirir ve cildi nemlendirir.

Çok fazla sorulan sorulardan biride bemiks ampul cilde sürülür mü, bemiks ampul yüze sürülür mü sorusudur. Bemiks ampul kullananlar cildine sürmelerine karşın bazı kişilerde alerjik tepkiye neden olduğu görülmüştür. Eğer alerjik bir tepkime yoksa cildinize ve yüzünüze sürebilirsiniz.

Yani ilacın pek çok farklı kullanım şeklinin olduğunu söyleyebiliriz.

Bemiks Ampul Faydaları

 • Beslenme bozukluğu kaynaklı vitamin eksikliklerinde beslenmenin desteklenmesini sağlar.
 • Kişide vitamin kaybını önlemenin yanı sıra kaybedilen vitaminlerin de vücuda geri kazandırılmasına yardımcı olur.
 • Ameliyat geçiren ve ağız yoluyla beslenmesi pek de mümkün olmayan hastaların beslenme ihtiyaçlarını ciddi anlamda karşılar.
 • Zihnin çabucak ve aşırı yorulması, sinirlilik, unutkanlık, bacak ve kollarda titreme vb. şikayetleri bulunan hastaların B vitamini ihtiyacını karşılayarak, B vitamin eksikliği belirtilerini giderir.
 • Zona, sinir iltihabı, sinir hasarı gibi sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde yararlanılır.
 • Radyasyon, kalp kası bozukluğu ve ateşli romatizmanın tedavisinde yardımcı olarak kullanılır.
 • Alkolizmin neden olduğu uzun süreli zehirlenmelerin tedavisinde etkilidir.

Bemiks Ampul Nasıl Kullanılır?

İnfüzyon yöntemi yani damar içine sıvıyla karıştırılarak verilme suretiyle uygulanan Bemiks ampul, kas içine de enjekte edilebilir.

İlacın etkin maddelerine karşı aşırı duyarlılığı bulunan kişilere bu ampulun enjekte edilmesi doğru değildir.

Aynı şekilde hamile ve emziren annelerde kullanımına yalnızca doktorları karar verebilir.

3 yaşından küçük çocukların kullanımına Bemiks ampul uygun değildir.

Bemiks Ampul Yan Etkileri

Bu zamana kadar Bemiks ampul kullanımına dair herhangi bir yan etki bildirilmemiş olsa da bu ilacın kullanımı kişinin birtakım yan etkilere maruz kalmasına neden olabilir.

Karın ağrısı, nefes almada güçlük çekme, yüz, ağız ve boğazın nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi, kurdeşen Bemiks ampul kullanımının nadir görülen ancak ciddi yan etkileridir.

Bemiks Ampül Kokusu Nasıl Geçer

Çoğu kişi tarafından tercih edilmesine karşın bemiks ampul kokusu rahatsızlık veren kokulardan biridir. Kolay kolay çıkmayan bu koku çevrenizdekilere ve size rahatsızlık vereceğinden mümkün oldukça bu ampülü hafta sonu uygulayınız ve bol su ile durulayın. Kokusu bütün gün çıkmayabilir.

Bemiks ampul badem yağı, zeytin yağı, hindistan cevizi yağı ile karıştırıldığında hem daha etkili olur hemde kokusu daha az hissedilir.

Bemiks Ampul Saça Faydaları

Tıbbi amaçla kullanılan bu ürün, aynı zamanda eczanelerde de uygun bir fiyata satışa sunulur ve reçetesiz olarak alınabilir.

Pek çok kadın, Bemiks ampulu saç bakımında kullanmayı tercih etmektedir.

Bemiks ampulun saça faydalarını ise aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Saç derisini besler ve yeniler.
 • Saçları kökten uca derinlemesine nemlendirir.
 • Saçların daha kısa bir süre içerisinde uzamasına olanak tanır. Bemiks ampul kullanımı ile 10 gün gibi kısa bir sürede saçlarda 1 cm uzama elde etmek mümkündür.
 • Saç tellerini ve saç köklerini güçlendirir. Böylelikle yeni çıkan saçların daha gür ve sağlam olmasını sağlar.
 • Özellikle kuru bir saç tipine sahip olanlar, düzenli kullanım sonrasında saçlarındaki yıpranma ve kırılmalardan kurtulabilir.

Bemiks Ampul Saça Nasıl Uygulanır?

Bemiks ampul kullanarak hazırlayacağınız saç bakım kürünü belirli bir süre için saçınıza uyguladığınız takdirde saçlarınızın uzamasını, gürleşmesini ve daha sağlıklı olmasını garantileyebilirsiniz.

Bemiks ampul saç bakım kürü

Bemiks ampül kürü ile saç gürleştirme, saç uzatma işlemi yapabileceğiniz gibi kirpik uzatma işlemi yapabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 adet Bemiks ampul,
 • 1 yemek kaşığı badem yağı,
 • 1 çay kaşığı taze rezene tohumu

Hazırlanışı:

 • Yarım fincan suyu cezveye koyun ve güzelce kaynatın.
 • Kaynayan suyu ocaktan indirdikten sonra içine rezene tohumunu ilave edin.
 • 5 dakika boyunca çayın demlenmesini bekleyin.
 • Demlenme süresi dolunca çayı süzün.
 • Bemiks ampulu ve badem yağını da cezveye ekleyin.
 • Tüm karışımı güzelce karıştırın.
 • Elde ettiğiniz saç bakım kürünü saç diplerinize iyice yedirin.
 • Saç diplerinizden hemen sonra kürü tüm saçınıza saç uçlarınıza kadar uygulayın.
 • Saçlarınızı streç ya da bone ile sararak, 40 dakika bekleyin.
 • 40 dakika dolunca saçlarınızı bol ılık suyla yıkayın(Dilerseniz şampuan da kullanabilirsiniz)
 • 90 günlük düzenli kullanım sonrasında saçlarınızda canlanma, parlaklık, gürleşme ve güçlenmeye tanık olabilirsiniz( İlk 60 gün haftada bir kez, 60 günden sonra 15 günde 1 kez olacak şekilde kullanabilirsiniz).

Bemiks ampulu dilerseniz şampuanınıza da ekleyebilirsiniz. Bu noktada yağlı bir saç tipiniz bulunuyorsa bir şişe şampuana tek bir ampulü boşaltmanız yeterlidir. Kuru bir saç tipiniz varsa bu miktarı iki adet ampule çıkartabilirsiniz.

Bemiks ampul kür kullanımından en iyi sonucu alabilmek adına ampulu mutlaka temiz saçlarınıza uygulamalısınız.

Ampulu en az 30 dakika en fazla ise 4 saat için saçlarınızda bekletmelisiniz. Ampul kürünü her defasında yeniden hazırlamalı ve hazırlar hazırlamaz fazla beklemeden saçlarınıza uygulamalısınız.

UYARI: İlk 2 haftalık süreçte saçlarınızda dökülme ile karşılaşmanız, saç derinizdeki ölü hücrelerin harekete geçmesine bağlıdır ve oldukça doğaldır. Saç dökülmesiyle karşılaştığınızda bu durumun doğal olduğunu bilmeli ve Bemiks ampul kür kullanımını bırakmamalısınız! Dilerseniz şampuanınıza bir miktar Evigen ampul ve Bepanthen ampul de ilave edebilir ve bu şampuanı kullanarak, kat ve kat daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Bemiks Ampul Kullananlar

Bemiks ampul ürün satışı gerçekleştiren online eczanelerde ve forumlardaki kullanıcı yorumlarını okuduğumuzda bu ampulü daha çok saç dökülmesinden şikayetçi olan bayanların kullandığına şahit oluyoruz.

Bemiks ampule dair pek çok övgüye rastladığımız bu yorumlar, ampulun ne denli işe yaradığını adeta gözler önüne seriyor.

Bemiks Ampul Fiyatı

Reçetesiz olarak da satılan Bemiks ampulu eczanelerden 15 TL gibi oldukça ekonomik bir fiyata satın alabilirsiniz. Yani ayda yalnızca 15 ile 30 TL ödeyerek, kusursuz ve hacimli görünen aynı zamanda güçlü saçlara kavuşabilirsiniz.

Bemiks Ampul Muadili

Bemiks ampül eşdeğer ilaçlar ise;

1 – Acescap 30 Yumuşak Kapsül
2 – Becovital 30 Yumuşak Kapsül
3 – Becovital-C 30 Yumuşak Kapsül

Sizlere bu yazımızda bemiks ampul hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle prospektüs bilgileri reçete kağıdından okumadan asla kullanmayınız. Bemiks ampul asla içilmez. Reçetesiz olarak eczaneden alabilirsiniz. Bemiks ampul saç kürü yapabileceğiniz gibi bemiks ampul kaç çıkarma içinde kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Bedava İnternet