Lahana Yağının Faydaları ve Lahana Yağı İle Zayıflama

Lahana Yağının Faydaları ve Lahana Yağı İle Zayıflama

Lahana yağının faydaları arasında sinir ve beyin sistemi sağlığının iyileştirilmesi, kemik ile eklem sağlığının teşvik edilmesi, kan basıncının yönetilmesi, kanser olasılığının azaltılması, vücudun sağlıklı bir şekilde detoksifiye edilmesi, bağırsak sisteminin düzenlenmesi, kan şekeri düzeyinin kontrol altına alınması ve kilo kaybının teşvik edilmesi yer alır. Lahana yağının diğer faydaları arasında saç, cilt ve tırnak sağlığını geliştirmek, sivilceleri iyileştirilmek ve yeni sivilce oluşumunu engellemek, mide ülserlerini tedavi etmek, kalp bakımına yardımcı olmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek bulunur.

Lahana Yağı Nedir?

Lahana yağı, dünya çapında birçok insanın favorisi olan ve çeşitli yemek seçenekleri için kullanılan lahanadan pres yöntemiyle elde edilen bitkisel bir yağdır. Lahana yağı içeriğinde yüksek oranda tedavi edici bileşenler bulunur.

Lahana Yağında Bulunan Bileşenler Nelerdir?

Lahana yağında tiamin, B6, A, C ve K vitaminleri, magnezyum, kalsiyum, demir, fosfor ve manganez bulunur.

Lahana Yağının Faydaları Nelerdir?

Lahana yağının faydaları içerdiği bileşenlere atfedilir. Bu yağda bulunan bileşenler kısa sürede vücut ile etkileşime girer. Şimdi lahana yağının faydaları neler yakından inceleyelim;

 • Lahana Yağı Kanser Riskini Azaltmaya Yardımcı Olur

Lahana yağı, östrojenin daha az etkili formlara parçalanmasına yardımcı olan DIM olarak bilinen bir bileşik bakımından zengindir. Bu bileşen hem kadınlar hem de erkekler için harika bir haberdir. Çünkü östrojene bağımlı olan kanser türlerinin gelişmesi olasılığı bu yağ ile beraber ciddi oranda azalır. Lahana yağı ayrıca, zararlı atık malzemelerin sağlıklı hücreler üzerindeki etkisini azaltmaya yardımcı olan birçok antioksidan besin maddelerine ve çeşitli fitokimyasallara sahiptir. Özellikle de cilt kanseri riski bu yağın kullanılmasıyla beraber yarı yarıya düşer.

 • Lahana Yağı Beyin Ve Sinir Sistem Sağlığını Geliştirir

Çok az bilinen bir gerçek olmasına rağmen, K Vitamini beyinde ve nöronlarında önemli bir koruyucu etkiye sahiptir. Nöronlar yalıtımı iyileştiren ve optimal sinir iletimini kolaylaştıran, ancak diyetten olumsuz yönde etkilenebilen bir yağ kılıfına sarılır. K vitamini, sfingolipitler olarak bilinen özel bir yağ türünden oluşan bu dış kılıfın üretiminde önemlidir. Lahana yağı tıpkı bitkisi gibi antosiyaninler olarak bilinen bir grup bileşikten oluşan çok zengin kaynaklardan biridir. Bu bileşiğin, C vitamininden çok daha güçlü bir antioksidan olduğu kanıtlanmıştır ve Alzheimer hastalığı gibi güçlü bir enflamatuar bağlantıya sahip olduğu gibi nörodejeneratif hastalıkların önlenmesinde önemli bir rol oynayabilir. Bu yağ tüm bunlarla beraber hafızayı ve bilişsel gücü de arttırır. Bunun için her gün bu yağın doğrudan solunması veya baş ile boyun bölgesine bu yağ ile masaj yapılması gereklidir.

 • Lahana Yağı Kemik Sağlığına Katkıda Bulunur

Lahana, kalsiyum, magnezyum ve K Vitamini de dâhil olmak üzere kemiklerimizin sağlığı için gerekli olan birçok besleyici maddeyi içerir. Lahananın birçok özelliğini taşıyan lahana yağı da düzenli kullanım ile beraber menopoz sonrasında kadınlar için mükemmel bir destek sağlar. Kemik sağlığı için haftada 2 defa lahana yağıyla tüm vücuda masaj yapılması gerekir.

 • Lahana Yağı Tansiyonun Dengelenmesine Yardımcı Olur

Lahana yağının düzenli olarak kullanımı kan basıncını olumlu yönde etkiler. Lahana yağı, kan basıncını ve kalp ritmini düzenleyen iyi bir pf potasyum kaynağıdır.  Lahana yağının bu özelliğini elde etmek için kollara ve bacaklara masaj yapılarak yedirilmesi gerekir.

 • Lahana Yağı Detoksifikasyonu Arttırır

Lahana yağı, atıkların vücuttan atılmasını ve detoksifikasyonunu teşvik etme kabiliyetine sahiptir. Bu durum, iki önemli bileşik olan DIM ve I-3-C’nin varlığından kaynaklanmaktadır. Bu iki bileşik, çok güçlü antioksidanlardır, atıkları parçalamaya ve karaciğerin bunları işlemesine yardımcı olur. Bu yağ ile tüm vücuda masaj yapmak ayrıca alkolün verdiği zararlı etkilerin de ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

 • Lahana Yağı Bağırsak Sistemini Düzenler

Lahana yağının topikal olarak kullanılması bağırsak sistemini düzenler ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. Özellikle mide ve karın bölgesine bu yağ ile düzenli olarak masaj yapmak gerekir.

 • Lahana Yağı Kan Şekeri Düzeylerini Yönetir

Yakın tarihli yapılan bir araştırmada lahana yağının kan şekerini düzenlediği görüldü. Özellikle tüm vücuda bu yağ ile masaj yapılması vücut ile kısa sürede etkileşime girmesini sağlar. Bu da kan dolaşımının yanında kan şekeri seviyesinin de yönetilmesine yardımcı olur.

 • Lahana Yağı Kilo Kaybını Teşvik Eder

Lahana yağı, son dönemlerde özellikle kilo kaybının teşvik etmek için kullanılmaktadır. Özellikle de bölgesel incelme konusunda iddialı olan bu yağ uzun süreli kullanımda büyük oranda zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Kilo kaybını teşvik etmek için özellikle mide, karın, kol veya baldır gibi bölgelere bu yağ ile masaj yapılması gerekir. Bu bitkisel yağ vücut ile hızlı bir şekilde tepkimeye girebileceği için bol bol su tüketmek faydalı olacaktır.

 • Lahana Yağı Mide Ülserinin İyileşmesine Yardımcı Olur

Mide ülserlerini iyileştirmenin temel adımlarından biri asit üretimini azaltmaktır. Ancak, iyileşmeyi teşvik eden lahana yağı gibi bazı bitkisel yağlarda vardır. Lahana yağında midemizin sağlığı için önemli olan amino asit glütaminin yeterli miktarlarda bulunur. Glutamin, ülseri iyileştirir ve ülser iyileşirken oluşabilecek olası rahatsızlığını da giderir. Mide bölgesine haftada 2 veya 3 defa bu yağ ile masaj yapmak yeterli olacaktır.

 • Lahana Yağı Kalp Sağlığının Güçlenmesini Sağlar

Lahana yağı, kısmen potasyum ile kalsiyum varlığından ve aynı zamanda kolesterol düşürücü etkilerinden dolayı kalbe mükemmel bir destek sunar. Atıkları detoksifiye etmeye yardımcı olan bu yağdaki aynı bileşikler ayrıca dışkıdaki safra asitlerinin uzaklaştırılmasına da yardımcı olur. Bu yağ hızlı bir şekilde vücut ile tepkimeye girdiği için kan dolaşımındaki kolesterolü düşürecektir ve olumlu olarak kalp sağlığına fayda sağlayacaktır.

 • Lahana Yağı Bağışıklık Sistemini Arttırır

Çoklu antioksidanların varlığı nedeniyle lahana yağı, güçlü bir bağışıklık arttırıcı olarak bilinir. Yağdaki fitokimyasallar, bağışıklık sisteminiz için mükemmel bir destek sağlar. Bunun için bu yağ doğrudan solunabilir veya haftada 2 defa tüm vücutta masaj yağı olarak kullanılabilir.

Lahana Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Lahana yağı, çok eski zamanlardan bu yana esasen cilt sağlığı için kullanılmıştır. Özellikle bu yağ, cilt tarafından kolayca emilmesinden dolayı birçok kozmetik üründe kullanılmaya başlanmıştır. Şimdi de lahana yağının cilde faydaları neler inceleyelim;

 • Lahana Yağı Cildi Onarır Ve Tırnak Sağlığını Geliştirir

Lahana yağında bulunan C vitamini, kollajen sentezi için gereklidir. Kollajen sentezi hızlandıkça cilt mükemmel bir şekilde parlaklık kazanır.  Düzenli olarak lahana yağının kullanımı ayrıca, tırnaklarda konsantre olan keratin adlı başka bir proteinin üretimini de arttırır. Bu yağın cildi onarması ve tırnak sağlığını geliştirmesi için haftalık 3-4 defa topikal olarak kullanılması gereklidir.

 • Lahana Yağı Sivilce Oluşumunu Önler Ve Sivilceleri Yok Eder

Kollajen, cildin genel sağlığı için önemli bir proteindir. Bu yağ, ciltteki kollajen üretimini uyarır. Ayrıca lahana yağı, cilt bozulmalarını önlemeye ve yara izlerinin görünümünü en aza indirmeye yardımcı olabilecek elementel sülfür bakımından da zengindir. Sivilce oluşumunun önlenmesi ve sivilcelerin yok edilmesi için bu yağ ile sorunlu bölgelere masaj yapılması gerekir. Haftada 3-4 defa bu yağın kullanılması yeterli olacaktır.

Lahana Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Lahana yağının saça faydaları da oldukça fazladır. Özellikle bu yağın saça faydaları arasında keratin üretimini arttırması, saç foliküllerini canlandırması, saça doğal bir parlaklık kazandırması ve yıpranmış saçı onarması gibi önemli özellikler bulunur. Bu yağ, saç ve saç derisine doğru uygulanabilir.

Lahana Yağı Nasıl İçilir

Lahana yağı içilebilen yağlardan biri değildir harici olarak cilde sürülür. Lahana yağı içmek bazı sağlık sorunlarına özellikle mide bulantısı ve kusmaya neden olabilir. Lahana yağı ihtiyaç halinde cildinize sürebilirsiniz.

Lahana Yağı Zayıflatır Mı

Lahana yağı göbek eritir mi ve lahana yağı sıklaştırır mı soru bu yağı tüketerek zayıflamak isteyenlerin en sık sorduğu sorulardan biridir. Lahana yağı düzenli olarak tüketildiğinde kilo vermek ve zayıflamak için kullanılır. Göbek yağını eriten bu yağı sürdüğünüzde yağ yakımını hızlandırarak bölgesel zayıflamanızı sağlar.

Lahana yağı ile incelmek ve zayıflamak istiyorsanız günde 2 defa yağ yakımı olmasını istediğiniz bölgeye sürmeniz yeterlidir. Göbek bölgesine sürerseniz göbek yağlarını eriten bu yağ basen bölgesine sürüldüğünde basen bölgesinin incelmesini ve zayıflamasını sağlar.

Unutmayın lahana yağı ile bölgesel zayıflama sağlanır. Sizlerde bölgesel zayıflamak istiyorsanız lahana yağı kullanarak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Lahana Yağı Kaç günde Etkisini Gösterir

Lahana yağı ile zayıflamak ve incelmek mümkün olduğunu sizlere söylemiştir. Peki lahana yağı ile kaç günde zayıflanır ve lahana yağı etkisini ne zaman gösterir. Bu aslında tamamen sizin kilonuz ve vücut yapınız ile alakalı olmasına karşı karşın lahana yağı kullananlar 6 günde etkisini gördüklerini söylemişlerdir.

Lahana yağı günde 2 defa kullandığında ortalama olarak 1 ile  3 ay içinde kesinlikle etkili sonuçlar alacaklardır.

Lahana Yağı Yüze Sürülür Mü

Lahana yağını cildinize sürebileceğiniz gibi lahana yağını yüzünüze sürmenizde her hangi bir sakınca yoktur. az miktarda yağı yüz ve boyun bölgesine sürerek masaj yaparak yedirmeniz yeterlidir. Cildi nemlendiren ve canlandıran yağ ayrıca yüz ve boyun bölgesinin incelmesini sağlar.

Lahana Yağı Evde Nasıl Yapılır

Lahana yağı soğuk preslenme yöntemi ile elde edilmektedir. Lahana yağının ısıya maruz kalmadan özel işlemlerden geçirildikten sonra üretilmesinden dolayı bu yağı evde yapmanız mümkün değildir. Lahana yağını aktar yada kozmetik mağazalarda hazır olarak satın almanız mümkün.

Lahana Yağının Zararları

Diğer bütün yağlarda olduğu gibi lahana yağının faydaları olduğu gibi bazı yan etkileri ve zararları bulunmaktadır. Lahana yağı bilinçsiz olarak çok kullanmak ve alerjiye yatkın kişilerde bazı zararları görülebilir.

Cilde ve vücuda sürüldüğünde kan akışını hızlandıran lahana yağı su kaybetmenize neden olacağından mutlaka cilde sürüldükten sonra bol su içmeniz gerekmektedir. Zayıflamak için aşırı sürülmesi asla tavsiye edilmez dozunda sürülmesi yeterlidir. Ciltte kuruluğa neden olacağınız fazla sürülmez ve bol bol su tüketilir.

Hamilelerin ve emziren annelerin kullanmaları önerilmez.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Bedava İnternet