Karınca Yumurtası Yağı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Karınca Yumurtası Yağı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Karınca Yumurtası Yağı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? İranlı kadınların uzun yıllardır istenmeyen tüylerinden kurtulmak için kullandıkları karınca yumurtası yağı ile sizler de bacak, koltuk altı ve genital bölgedeki tüylerinizden kurtulmaya ne dersiniz?

Ülkemizde son dönemlerde oldukça popüler olan, kadınların gözde epilasyon ürünleri arasında yer almayı başaran karınca yumurtası yağı, doğal tüy dökücü bir yağ olarak, tüylerinizden acısız bir şekilde ve kolayca kurtulmanıza olanak tanıyor.

Düzenli olarak kullanıldığı takdirde tüylerin sıklığında azalma elde etmenize katkıda bulunuyor.

Karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır? başlıklı bu yazımızda aynı zamanda karınca yumurtası yağı nedir? sorusunu da kısaca yanıtlamaya çalışacağız.

İşte, kadınlar tarafından yoğun bir ilgi gören bu yağa dair bilmeniz gereken ayrıntılar:

Karınca Yumurtası Yağı Nedir?

Hangimiz, bacak, genital bölge ve koltuk altımızda bulunan tüylerden ağrısız ve acısız bir şekilde kurtulmanın yollarını araştırmıyoruz ki?

Klasik ağdanın son derece acı ve ağrı verici olması, bizleri çoğu zaman tüylerimizi dökmemizi sağlayan farklı alternatif arayışlarına itiyor.

İşte bu noktada ağrı ve acı hissi vermeyen, kullanımı oldukça rahat olan, aynı zamanda tüyleri dökme konusunda mükemmel bir performans sergileyen karınca yağı yumurtası devreye giriyor.

Adından da anlaşılacağı gibi bu mucizevi tüy dökücü yağ, karınca yumurtasının bazı işlemlere tabi tutulması sonrasında elde ediliyor.

Sizler de klasik ağda ve diğer alternatif tüy dökücü yöntemlerden istediğiniz sonucu alamayanlardansanız, tüylerinizi aldıktan kısa bir süre sonra tüyleriniz daha sert ve gür bir şekilde çıkıyorsa, tüyleri seyrelten bu ürünü hemen deneyebilirsiniz.

Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar? 

Acısız ve ağrısız bir epilasyon yöntemi olarak, tüylerinizi seyreltiyor. Bacak, koltuk altı, genital bölge vb. yağ uygulanan alanın daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Aynı zamanda ağda yapılan bölgeyi nemlendirip ve besliyor. Ağda yapılan bölgede koyu bir görünüm oluşmasına neden olmuyor. Cildi beyazlatıp, cilde parlaklık katıyor.

Karınca Yumurtası Yağı Faydaları

Karınca yumurtası yağı faydaları arasında bilinen en büyük özellikleri  tüylerin zamanla çıkmasını önlemektedir. Eski çağlarda yeni doğan bebeklere sürülen karınca yumurtası yağı büyüdüklerinde tüysüz olmasını sağlamaktadır.

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça basit olan bu yağı tüylerinizden kurtulmak istediğiniz bölgeye uygulamadan önce jilet ya da farklı bir yöntemle tüm tüylerinizi kökünden kesmeniz gerekiyor.

Tüylerinizden arındıktan hemen sonra ise bu yağı bacak, genital ya da koltuk altı bölgesine sürmeniz gerekiyor. Arka arkaya 3 gün boyunca bu yağı gerekli bölgeye sürdüğünüz takdirde tüylerinizden kurtulabiliyorsunuz.

İlk zamanlarda karınca yumurtası yağından herhangi bir verim elde edemediğinizde bu yağı kullanmayı bırakmamalısınız! Çünkü bu yağ, etkilerini genelde birkaç uygulama sonrasında göstermeye başlıyor.

Karınca Yumurtası Yağı Bebeklerde Nasıl Kullanılır

Özellikle kız çocuklarının tüysüz olması için sıklıkla tercih edilen karınca yumurtası yağı bebeklerde yağ sürülerek masaj yapılır ve yedirilir.

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Yapılır

Karınca yumurtası yağı karınca yuvalarının dışında yumurtalardan yapılan yağlardır. Piyasada gerçek ürünü bulmak zor olduğundan mutlaka aktarlardan yada eczaneden almaya özen gösterilmelidir.

Kimler Karınca Yumurtası Yağı Kullanamaz?

Hassas bir cilt yapınız bulunuyorsa, bu ürünü kullanmanız, birtakım yan etkilerle karşılaşmanıza yol açabilir. Deride döküntü, kızarıklık ve tahriş gibi yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Ancak bu durum, genelde karınca yumurtası yağının içeriğindeki maddelere karşı aşırı duyarlılığı bulunan kişilerde görülür.

Hamileyseniz ya da bebeğinizi emziriyorsanız; bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalı, doktorunuzun önerisi olmadan ürünü kullanmamalısınız.

Karınca Yumurtası Yağı Nerelerde Satılır?

Fiyatı oldukça makul olan bu ürünü bitkisel kozmetik ve dermokozmetik ürün satışı gerçekleştiren mağazalardan temin edebilirsiniz. Dilerseniz ürünü online satış sitelerinden de satın alabilirsiniz. Ancak, sahte ürün satın almamak adına alışveriş yaptığınız siteyi seçerken, dikkatli davranmanızı öneriyoruz.

Karınca Yumurtası Yağı Eczanede Satılıyor Mu

Karınca yumurtası yağı eczanelerde satılan bir yağdır.

Karınca Yumurtası Yağı Kılları Azaltıyor Mu

Bu konu yapılan çalışmalarda bu yağın kılları ve tüyleri azaltığı bildirilmiştir. Kullananlar tarafından düzenli kullanıldığında tüyleri gözle görülür şekilde azaltığı bildirilmiştir.

Karınca Yumurtası Yağı Genital Bölgede Kullanılır Mı

Tüylerden ve kıllardan kurtulmak isteyenlerin en sık sorduğu sorulardan biride karınca yumurtası yağı genital bölgeye sürülür mü, bikini bölgesinde kullanılır mı sorusudur. Her hangi bir yan etkisi olmayan bu yağı genital bölgesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer yazımızda Genital bölge temizliği nasıl yapılır yazımızı inceleyebilirsiniz.

Karınca Yumurtası Yağı Hamilelikte Kullanılır Mı

Hamilelerin yada hamile kalmayı düşünenlerin hamileliğin ilk dönemlerinde kullanmalarında bir sakınca olmamasına rağmen genelde hamilelikte asla doktor önerisi olmadan bu tür yağları asla kullanmayınız

Karınca Yumurtası Yağı Yüze Sürülür Mü

Her hangi bir yan etkisinin olmamasından dolayı karınca yumurtası yağı yüze sürmenizde bir sakınca yoktur.

Karınca Yumurtası Yağı Fiyatı

Ürün, yaklaşık olarak 50 TL gibi uygun bir rakama satışa sunuluyor. Ancak ürün fiyatı üzerinde ürünün gramajı da belirleyici oluyor. Bununla birlikte ürünün hangi marka adı altında satışa sunulduğu da fiyatını etkiliyor.

Karınca Yumurtası Yağı Kullanıcı Yorumları

Ürün satışı gerçekleştiren sitelerdeki müşteri yorumlarını okuduğunuzda bu yağ sayesinde tüy derdinden kurtulduklarını ifade eden pek çok yoruma rastlamak mümkün.

Ancak bu ürünün bekledikleri performansı gösteremediklerini dile getiren yorumlar da bulunmakta. Bazı yorumlarda ise ürünün ciltte kızarıklığa neden olduğundan bahsedilmiş.

Herkesin cilt yapısı farklı olduğundan ürünün işe yarayıp yaramadığına ancak ürünü denedikten sonra karar vermenizi öneriyoruz.

Karınca Yumurtası Yağı Günah Mı

Karınca yumurtalarından elde edilen bu yağı kullanmak isteyenler genelde karınca yuvalarını dağıtarak elde edildiği için bu yağın kullanılmasının caiz yada günah olduğu düşünmektedirler.

Bu yazımızda karınca yumurtası yağı ne işe yarar? Nasıl kullanılır? sorularını kısaca yanıtlamaya çalıştık.

Şayet siz de bu ürünü kullanıyorsanız ya da daha önce kullandıysanız, karınca yumurtası yağı ile ilgili görüşlerinizi ve deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmında dile getirebilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.