Uyuz Hastalığı Ve Tedavisi

A+
A-
Uyuz Hastalığı Ve Tedavisi

Uyuz hastalığı, uyuz nasıl tedavi edilir, uyuz nasıl bulaşır, uyuz nasıl geçer, halk arasında bilinen adı ise  “gidişik” hastalığı bir tür parazitin deri altına yerleşerek kaşıntıya neden olduğu bilinen bir tür cilt yani deri hastalığıdır. Bu cilt hastalığına neden olan parazit çok küçüktür ve asla göz ile görünmez bulaşıcı bir hastalık olan uyuz insandan insana bulaşabilir.

Uyuz Hastalığı Nasıl Oluşur

Uyuz hastalığı genel olarak ellerde, koltuk altlarında, karın bölgesinde ve el ayak parmak aralarında sıkça bulunur ve kaşıntıya sebeb olur bu kaşıntı insana çok büyük rahatsızlık verir. Aşırı şekilde kaşımak sonucu iltihapa neden olabilir. Uyuz hastalığı nasıl olur sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse uyuz hastalığına sebep olan parazitin deri altına yerleşerek kaşıntıya neden olan bir cilt hastalığıdır. Uyuz hastalığına neden olan parazit çok küçüktür ve asla gözle görülmez.

Uyuz hastalığı insanlarda her yaşta çıkabilir, genel olarak insanların bir arada yaşadığı toplu ortamlarda yayınlası daha kolay olur.

uyuz nedir, uyuz belirtileri, uyuz nasıl bulaşır

Uyuz nasıl bulaşır

Uyuz Nasıl Bulaşır

Uyuz 0,2 mm boyunda bir parazittir. Kesinlikle sadece cilt temasıyla bulaşır diye birşey yok tabiki. Genellikle gençlerde cinsel temasla ve aynı giysileri giymekle bulaşabilir. Uyuz hastalığına yol açan mikrop açık hava solunumu yaptığı için cildin derinliklerine dalamaz. O yüzden sadece cilt katmanları arasına tünele benzeyen birtakım yollar açabilir. Uyuz parazitleri, giysilerde 3 gün süresince yaşayabilir.

Uyuzun bulaşması için mutlaka yakın temas gereklidir. Aynı yatakta yatmak, aynı eşyaları kullanmak sonucu bulaşabilir. Uyuz el sıkma kolay kolay bulaşmaz kısa yakın temas gerektiren bir hastalıktır.

Uyuz Hastalığının Belirtileri

Uyuz tahmin edildiği gibi bulaştıktan kısa bir süre sonra değil, 1 ay gibi uzun bir süre sonra, genellikle sıcak ortamlarda şiddetlenen kaşıntı ile gözlemlenir. Kaşıntı sonucunda kaşınan bölgelerde iltihaplanmalar veya
kabuklanmalar görülebilir. Uyuz insanlarda tahmin edildiğinin aksine %90 oranında genellikle el ve ayak parmak aralarında gözlemlenir. Kol veya el eklemlerinin iç tarafları, penis veya kadın genital organı, koltuk altı da uyuz hastalığının görülebileceği yerlerdendir. Çocuklarda genellikle kafa bölgesinde saçların arasında gözlemlenir.

Hastalığın en belirgin özeliği ise geceleri gelen kaşıntıdır. Geceleri artan bu el ve ayak aralarındaki kaşıntı insanı uykusundan uyandırır. Uyuz deride kıvrımlı ve çizgi şeklinde tüneller meydana getirerek ilerler bu tüneller genelikle kirle kaplanır bu kirli bölge kaşıntının dahada artmasına sebep olur. Hastalığın ilerleyen dönemlerinde kaşıntının da etki ile ciltte kabarmalar ve dökülmeler görülmeye başlar

uyuz nedir, uyuz nasıl geçer, uyuz belirtileri

Uyuz hastalığı belirtileri

Uyuz Hastalığının Tedavisi

Uyuz hastalığının tedavisi basit ve kolaydır genel olarak krem şeklinde verilen ilaçlarla hastalıktan kurtulmak mümkündür. Burada dikkat edeceğiniz konu kremi kullanmadan önce vücudun temiz olması ayrıca banyodan sonra ise iyice kurulandıktan sonra kremi kullanmaya özen göstermelisiniz. Size verilen ilaçı gece kullanmanız tavsiye edilir çünkü uyuz hastalığı geceleri dahada şiddetlenir.

Doktor tarafından önerilen Lindan maddesi içeren ilaçlar 3 gece artar arda sürülmelidir. 4. gün vücut yıkanır. Tedavi çocuklarda doktor gözetimi altında yapılmalıdır. He gün mutlaka kullanılan elbise ve çamaşırlar değiştirilmeli,
yıkanmalıdır.

Eğer ailenizde bir kişide uyuz hastalığı varsa bütün aile bireyleri verilen ilaçları kullanmalı ve uyuz hastalığı olan kişi ile yakın temasta bulunulmamalıdır. Ayrıca evde bulunan bütün eşyalar yüksek sıcaklıktaki suda yıkanmalıdır.

Uyuz hastalığı tedavi edilen bir hastalık olmasına rağmen tekrardan nüksetme durumu vardır. Bu hastalıktan korunmak için mümkün oldukça

 • Uyuz hastalığına yakalanan kişilerin özel eşyalarını asla kullanmayın.
 • Hastanın bütün eşyaları kaynar suda yıkanmaları ve ütülenmelidir.
 • Uyuz olan kişiler ile yakın temastan kaçının,elini sıkmak bile bulaşması için yeterlidir.
 • Evde yıkanması zor olan eşyaları mutlaka ilaçlayınız.
 • Hasta olan kişilerin mümkün oldukça kalabalık ortamlara girmesi tavsiye edilmez.
 • Sık sık banyo yapılmalı ve bütün kıyafetler banyodan sonra değiştirilmelidir.

Uyuz hastalığını yakalanan insanların asla evde bilmedikleri ilaçları kullanmaları tavsiye edilmez ilk belirtisi geceleri olan kaşıntılar ile hastalık kensini belli eder. Yapılması gerek tedavi doktorunuz tarafından belirlenmelidir bu hastalık ilerledikçe artık insana açı ve deri yaraların oluşmasına kadar gidebilir.

uyuz nedir, uyuz belirtileri, uyuz kremi, uyuz hastalığı

Uyuz nasıl geçer

Uyuz Kremi

Uyuz tedavisinde kullanılan kremlerin çeşidi çok olsa da en etkili krem metrin deri merhemidir. Uyuz mikrobu Vücutta çok uzun süre yaşayabilir, ama insanların bu kaşıntıya karşı dayanması çok zordur dayanılmaz bir kaşıntı hissi oluşur. Uyuz kremi tamda bu devrede çok etkili ve rahatlatıcı etki göstererek kaşıntıyı ortadan kaldırır. Uyuz kremi yetişkinlerde tüm vücuda özellikle genital bölgeye, koltuk ve tırnaklara sürülerek bir tüpün tamamı bitirilecek şekilde sürülür ve ortalama 8 saat beklendikten sonra banyo yapılır. Uyuz kremi kullanıldığında uyuz hastalığı kesin olarak yok edilir. Eğer işinizi garanti altına almak istiyorsanız 10 gün sonra 2. defa aynı şekilde uyuz kremi tekrar kullanabilirsiniz. Uyuz tedavisinde kremi bütün aile bireylerinin kullanıması genel olarak tavsiye edilir. Uyuz kremi sürdükten sonra

Uyuz tedavi edilebilen bir hastalıktır. Uyuz tedavisi ne kadar sürer soruna cevap vermek gerekirse uyuz tedavisi ortalama olarak bir ay sürmektedir.

Uyuz Tedavi Tuz

Uyuz tedavi kullanılan bir yöntem ise tuzlu sudur. Ülkemizde sıkça görülen bir diğer uyuz hastalığı da arpa uyuzudur. Kısa sürede uyuz belirtileri görülmeye başlar. Bu uyuz hastalığına yakalandığınızda tuzlu su ile yıkanmak çoğu zaman sorunun ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Uyuza tuzlu su uygulamak çok eskiden beri kullanılan bir yöntemdir.

Uyuz hastalığı asla endi kendine geçmez bazen kuluçka döneminde kaşıntı azalması insanlarda iyileştiği hissi uyandırsa da uyuz kuluçka dönemimden sonra tekrar rahatsızlık verir mutlaka uyuz kremleri kullanmak ve bir doktora görünmek gerekmektedir.

Uyuzu Kesin Çözüm

Kükürtlü sabun uyuz hastalığına iyi geldiği bilinmektedir. Uyuz hastalığına yakalana kişiler bütün vücudunu kükürtlü sabun ile yıkadıklarında kaşınma hissi ortadan kalkacaktır. Kükürt pek çok deri hastalığına iyi geldiği gibi uyuz tedavisinde de çok etkilidir. Ayrıca arap sabunu ile karıştırılarak kullanmak mümkün.

Uyuza karşı sirke kullanmak diğer uyuz tedavisinde kullanılan bitkisel yöntemlerden biridir. Bir miktar kekik sirke ile beraber kaynatılır ve günde defa defa sürülür.

uyuz nedir, uyuz nasıl geçer, uyuz belirtisi, uyuz hastalığı

Uyuz Tedavisi

Uyuz Hastalığı Bitkisel Tedavisi

Uyuz hastalığına iyi gelen bitkiler ve uyuz hastalığı bitkisel tedavi yöntemleri ile uyuz hastalığından kurtulabilirsiniz. Sizlere uyuz hastalığı nasıl geçer, uyuz hastalığına iyi gelen bitkiler, uyuz için şifalı bitkiler nelerdir bilgi vermeye çalışacağım.

Taze kekik yaprakları ile cilt ovalanır

Teze nane yaprakları ile cildin her yeri ovalanır

Kekik ve sirke uyuz tedavisinde etkili bir yöntemdir. Bir miktar kekik ve sirke kaynatılarak vücuda sürülür.

Sabun otu kaynatılarak vücuda sürülür. Kaşıntı olan bölgeye sürenizde yeterlidir.

Sarımsak ezilerek bir miktar sirke ile beraber vücuda sürülerek kullanılır.

Sizlere bu yazımda uyuz nedir, uyuz nasıl tedavi edilir, uyuz belirtileri nelerdir uyuz nasıl geçer konuları hakkında bilgi vereye çalışırken uyuza iyi gelen bitkisel yöntemlerden bahsetmeye çalıştım. Unutmayın uyuz tedavi edilmezse belli bir süre sonra tekrar ortaya çıkar. Uyuz hastalığı kendiliğinden geçer mi diye düşünmek yerine bir doktora tedavi olarak kısa sürede uyuz hastalığını kökten yok edebilirsiniz…

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 33 YORUM
 1. Ftm dedi ki:

  Kükürt, vazalin, arap sabunu falan filan bir karışım yapt dr ilk oğlumda okulunun yurdundan eve geldi ve ailece uyuz olduk önce egzama dendi ama uyuz olmuşuz hele gece veya sıcakta dayanılmaz karşı konulmaz bir kaşıntı toplum içinde olsan ne yazar elin doğruca kaşınan yere gidiyo sonra yara oluyor neyse dr karışım yaptı 1 gün sürdüm koloni yapmış adamlar belli bölgelere kabarmalar oldu böcek ısırmış gibi 3 gün akşam sabah hiç banyo yapmadan ve temiz kıyafet giymeden devam ediyorsun bakalım bayağı bayağı geçti bizimkilerde benim yarın son gün inşallah geçer ha bide kaşınan yeri kaşımayıp limon kolonyası veye sirke ile kolonya karışımı yaptım hep ondan sıktık sürdük . herkese geçmiş olsun

 2. İlhami Akkaya dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba öğrenci evinde kalırken bu uyuz denen lanet bulaştı en başlarda çok önemsemedik normal kaşıntı dedik sonra artmaya başladı kaşıntı bende çok takan bir insanım psikolojim bozuldu resmen ilk acile gittim kwellada krem verdi o bi geçirdi sonra yeniden başladı bir doktor daha o da kwellada verdi sürdüm gereken temizliği yaptım dağa sonra vücudumda kaşıntı azaldı ama genital bölgede arttıkça arttı değişik değişik şeyler çıkmaya başladı deri kalınlaştı özellikle baş kısımda inanılmaz bir kaşıntı özellikle de geceleri bir doktora daha gittim o da wilkinson pomad verdi 3 tüp ve kükürtlü sabun verdi geçirir dedi çok kesin konuştu bende bir umut oluştu daha bu pomadı kullandım en başta kükürtlü sabunla duş aldım daha sonra 3 gün hiç duş almadan bunu sürdüm her gece leş gibi oluyor insan eli ayağı hiç bir yere dokunamaz hale geliyor sonra son uygulamadan 24 saat sonra duşumu aldım içimde geçecek diye umut var duştan çıktım gece yattım temiz yorgan çarşaf kıyafetler ütülü falan ama sabaha karşı 6 gibi kaşıntıdan uyandım dayanamıyorum ayıca genital bölgeyi inanılmaz kavurmuş bu ilaç tahriş etmiş hemen doktora koştum çünkü bıktım psikolojim bozuldu doktor bu sefer 1 iğne olmak üzere toplam da 7 tane ilaç verdi bunlardan bir tanesi kwellada 2 tüp 3 er gün arayla kullanacam fucicort krem verdi tahriş için sadece genitale sürülecek kendisi vazelin karışımı yaptı yazısından ben okuyamadım ne olduğunu kaşıntı hapı verdi iki tane bir tane de mide hapı mideyi rahatsız edeceği için ilaçlar 6 gün sonra tekrar gidecem yaklaşık 1.5 aydır bu illetle savaşıyorum henüz 22 yaşında üniversite öğrencisiyim tek eve çıktım bu sene sırf bundan dolayı gerçekten artık dayanamıyorum hayatımı alt üst etti lütfen Allah rızası için bir yardım 4 doktora gittim bir çare olmadı

 3. Bahar dedi ki:

  Bizimde gitmedigiz doktor kalmadi ve kullanmadigimiz ilaç kükürtlu sabunda işe yaramıyor ilginc olan bu kadar cok hasta olmasi demek ki bu böcek mutasyon gecirdi ilaclar tesir etmiyor ve doktorlar suriyeli lerden yayildigini söylüyor.Herkese geçmiş olsun

 4. Emine dedi ki:

  Bundan 3 ay önce Göğsümün altında 1 tane yara çıktı Sonra derken 1 ay sonra karın altında büyük büyük yaralar çıkmaya başladı ya çıkan yaralar da kaşınıyor derken bir ay daha geçti 3 ayda bir bakım vücudun komple yaraya çevirdi geceleri yatamıyorum artık insan dayanamayacak halde ben dedim artık Allah’ım bana Ölüm yok mu o kadar ki çok kötü bir şey vücudum yani komple yara oldu Şu an daha Yaralarım duruyor bir de bayağı bir iz bırakıyor benim hayatımı olumsuz etkiledi yaşam tarzı mı Hani değiştirdi insanı psikolojikmen yani çok etkiledi yani bunlardan yatıyorsun bunlardan kalkıyorsun Bir de daha çok kullanıyorsun vücudunda küçük küçük parazitler gezdiğini biliyorsun efendime söyleyeyim derken Küçük oğlum da da olmaya başladı Sonra derken eşimle olmaya başladı kaç Doktor gezdik artık her ilacı kullandım geçmedi yani bir türlü geçmiyor yani yaralar sonra kabuk bağlıyor ama yine çok kaşınıyor çok aşırı derecede kaşınıyor yani bugün yine gittik doktora yani ailece gittik her gün kremler çalınıyor Yani şöyle banyo yapılıyor tertemiz vücut kurutuyorum öyle kremleri çalıyorum yani ondan sonra elbiseler zaten yıkanıyor 60 derecenin üzerinde 90’a kadar yıkanıyor sonra ütüler yapılıyor bu şekil Daha temizlikleri yapılıyor evi ilaçladım her yeri ilaçlardan ben yani Ben bir de çok bilgili bir insanım Her şeyi araştıran bir insanım Her şeyi bilen bir insanım yani yapmadım bitkisel şeyler de hiç kalmadı yani en son bir şey daha denedim Dün de denedim Bugün de denedim gittim Kapalıçarşı’ya ispirto aldım lila olanını geldim ondan küçük parfüm şişesine doldurdum Ondan sonra Vücudumun her yerine sıktım çocuğuma da sıktım kaşınma adı çok iyi geldi bugün 2. Gün bakalım neler olacak ama bu dönemde özellikle söylüyorum yani Eller sürekli bol bol yıkanacak yani temizlik çok önemli temizliğe dikkat etmek lazım ailece zaten bu kadar dikkat ettiğimiz halde Yani nasıl geldi bulaştı ben hiç anlayamadım yani bu saatten herkese her insana yani bulaşan bir bir küçük yani gözle görülmeyen küçük parazitler Niş derinin altına giriyorlar kendilerince kanal açıyorlar tünel açıyorlar dişisi dışı olduğundan yumurtalarını bırakıyorlar mış Ama gerçekten Allah kimsenin başına vermesin Çok kötü bir şeymiş yani ben tan45 sefer ameliyat oldum bunun bunun canımı yaktı kadar onlar benim canımı yakma da bu çok kötü bir şeymiş Allah düşmanıma da vermesin böyle bir şey yaşatmasın derim ben Rabbim hepinize şifa versin sabır versin yani çocuğumu okula gönderemiyorum Yani gerçekten çok kötü bir şey misafir almıyorum Ben gitmiyorum hani insanın ruhsal açıdan psikolojik açıdan çok kötü bir durumla karşı dile Dile getirdikleri mi söylemek istedim paylaşmak istedim ve her türlü tahlillerde yapıldığı yani uyuz tahlili bile yapıldı mı Hiçbir şey çıkmıyor tertemiz çıkıyor ama yine de uyu uyuz tanımlandı çok uzun süren bir hastalık yani gerçekten yani hemen süreyim de bunu geçsin demeyin geçmiyor çünkü en azından Bak 3 ay oldu geçmedi yani Bu esnada yani Bu hastalığı tedavi edebilmek için Yani sürekli banyo yapmak lazım temiz giysiler giymek lazım günlük elbise değiştirmek lazım ütüleri yapılması lazım yattığımız mesela yorganımız olsun çarşafları mız olsun yastık kılıfları mız olsun bunların ütülenmesi lazım yıkanması lazım ondan sonra Kullanmadığımız eşyaları bir poşete bu bağlayıp dışarı koymamız lazım En azından üç gün o şekilde poşette kalması lazım Kirli çamaşırları bile poşete koyup dışarıda bekledim 3 gün içinde ölüyorlar mış Çünkü gerçekten ben çok araştırdım yani sirke yaptım yani sirke sık sıktım Bir şişeye Koydum bütün vücuduma uyguladım banyoda kullandığım tuzlu su yaptım Argan yağı kullandım zeytinyağı kullandığım zeytinyağlı sabun kullandım yani bildim şeylerin hepsini yaptım ama yine de devam ediyor Bilmiyorum bugün 2. Gün ispirto iyi geldi tavsiye ederim ya bir zararı yoktur zaten eskiden büyüklerimiz de zaten bunu kullanırmış ispirto kullanırlardı yani Teşekkür ediyorum Allah’a emanet olun

  1. Ceren dedi ki:

   Ayni durumdayim sizinle iletişime geçmek isterim

   1. Merve dedi ki:

    Bende ayni durumdayim eger hla gecmediyse yazin lutfen cozumu buldum

    1. Esra dedi ki:

     Bende aynı durumdayım Bi türlü geçmiyor 11 aylık oğlumda var

    2. Asiye dedi ki:

     Kizim da goruldu yardim

    3. Firat dedi ki:

     Bnde ayni durmdyim gecmior

    4. Su dedi ki:

     Merhaba. Benim erkek arkadasım askerde uyuzu kaptı. Başta 1 ay kaşıntılarını karaciğerden sandık sonra ben uyuz olabilceğini düşündüm ve doğru çıktı. Kaç kere metrin kullandı ilaç kullandı kortizonlu iğne bile yedi. 2 ay oldu ve geçmiyor. Git gide yaralara dönüşüyor. İster istemez bedenen temasımız oldugu için ben haftada bir losyon suruyorum. Bana bulaştı mı bulaşır mı bilmiyorum. Piskolojimiz bozuldu artık gitmediğimiz doktor Kalmadi. Sizin bulduğunuz çözüm nedir?

    5. Meryem dedi ki:

     ÇÖZüm ney söyler misiniz lütfen çok ihtiyacımız var

     1. Zeliha dedi ki:

      Merhabalar bendede bar ve bi atkadaşım tavsiye etti bi eczane. Karışım yapıyomuş 2 gün sonra alıcam arkadaşımın hemen gecti ve bi daha olmadı eğer bnde faydasını görür sem bilgi veririm

    6. Rasmus dedi ki:

     Yakında kendime benzin döküp ateşe verecem o derece yani. Yok arkadaş ailecek uyuz olduk ve bi türlü kurtulamayoruz…

    7. Serkan dedi ki:

     Bendede egzama var gecmiyor yardimci olurmusun

    8. Nermin dedi ki:

     Merhaba acaba ne çözüm buldunuz yazabilirmisiniz,perişan haldeyiz

    9. Tunç dedi ki:

     Çözüm nedir merve hanım 5 aylık oğlumda var kaşıntıdan uyuyamıyo

    10. Emel dedi ki:

     Lütfen yazar misiniz cozum nedir 2 aylik bebegimde var

    11. Kaya dedi ki:

     Lutfen bana da soyler misiniz cozumu. Nasil kirtuldunuz?

    12. Seda dedi ki:

     Merve hanim nasil kurtuldunuz ?

    13. Fama dedi ki:

     Nedir çözüm bir türlü geçmiyor

  2. Ayşe dedi ki:

   Merhaba, biz de ailece bu saçma hastalığa yakalandık. Size kesinlikle Kurtköy’deki Emsey Hastanesi’deki Dermatolog Serpil Özyılmaz’ı tavsiye ederim. Tedaviyi ikiye ayırmak lazım. 1-Paratlerin ölmesi 2-Vücudun deformasyonunu giderici. 1-Parazitlerin ölmesi için tabi ki bir sürü yöntem var. Bunlar genellikle böcek ilacı içerir ilaçlar. Serpil Hanım’ın bu noktadaki farkı kendi hazırlattığı karışımlar. Mesela bir Sülfür+Sıvı vazelin karışımı yaptırdı ve 3 gün üst üste her gece sürdük sabah kalktığımızda banyo ettik ve çarşaflar ve üstlerimizi yıkayıp yenilerini giyindik. Bu gerçekten iyi geldi ve kullanımı kolay oldu bize. Ama çocukların cildi biraz tahriş olduğu için hafif kabarmalar oldu. İşte uyuzun ve ilaçların ciltte yaptığı deformasyonu/kaşıntıyı gidermek için de Lanolin+Advantan+Sıvı vazelin karışımı yaptırdı. Kaşıntı için de. Zrytex verdi. Tüm bunlar gerçekten iyi geldi.
   Bu süreçte ilk kullanılan ilaç Kwellada ama şu dönemdeki uyuz salgını için yorumlardan ve kendimizden anladığım yeterli değil. Aylarca sürüyor ve zaten içinde böcek ilacı var. Umarım faydalı olmuştur. Tabi bu süreçte denediğim yüzlerce yöntem var. 🙂

  3. Bahar dedi ki:

   Lütfen ispirto nasil kullandiniz vb bilgi alabilirmiyim ailem berbat durumda

  4. Kaya dedi ki:

   Ispirto ise yaradi mi? Wilkinson pomad jullaniyorum ulk hafta 3 gun kullanip yikamdim. Bir hafat sonra yone kasinti ve yeni lezyonlar olusmaya basladi. Ikincinkez tekrar ayni pomadi kullanmaya basladim. Siz de ispirto ise yaradi mi acaba? Gecmisler olsun herkese

 5. adnan dedi ki:

  Benim vücudum da az ama penisim de böyle acayip şeyler çıkmaya başladı uçuk gibi korkuyorum

 6. mahir dedi ki:

  Yaklaşık 4 buçuk ay önce kaşıntılarımız başladı, uyuz teşhisi konulana dek 3 doktor gezdik bu da 2 haftamıza mal oldu. Görüştüğümüz dermatolog iki kişi için 8 şişe kwelada losyon ,avil tablet, fucidin ve stilex krem yazdı. Doktor da yakın zamanda ailecek uyuz tedavisi gördüklerinden “aslında bu ilacı haftada bir kullanmamız gerekiyor ama biz 3 günde bir kullandık öyle geçti” dedi. Biz de iki hafta boyunca 3 günde bir losyonu bütün vücudumuza sürdük, 12-14 saat bekleyip duş aldık. her gün çarşaflarımızı, iç çamaşırlarımızı oturduğumuz koltuğa serdiğimiz örtüleri, o gün giydiğimiz giysileri 60 derecede yıkayıp başka bir oda da kuruttuk, giymeden önce ütüledik. odaya sadece ilaçlı iken girdik, son bir ayda kullandığımız her şeyi 60-90 derecede yıkayıp vakumlu torbalara koyduk. 3 günde bir yorganlarımızı değiştirip vakumlu torbada 3 gün beklettik. İki hafta sonunda ilacı haftada bir yapmaya karar verdik ve iki kere daha yaptık. Bu arada kaşınan her yerimize parmağımızla ilacı sürdük. Losyonu sürüp 12 saat bekleyip duş aldıktan sonra, internetten öğrendiğimiz kadarıyla 3 kaşık Hindistan cevizi yağı, 1 kaşık lavanta yağı, 1 kaşık çay ağacı yağı, 1 kaşık karanfil yağını karıştırıp sürdük. Böylece yaklaşık 1,5-2 ayımız geçti ve losyonu kullanmayı bıraktık. Ama kaşıntılar bir türlü geçmedi kullandığımız losyon aslında bir çeşit zehir olduğu ve biz kullanım dozunu fazlasıyla aştığımız için vücudumuzda kırmızı benekler, kuruluklar, başka bir sürü alerjik reaksiyonlar oluşmaya başladı. Bir ay boyunca bitkisel yağ karışımını kullanmaya devam ettik bu arada fucidin ve stilex krem kullandık. 3cü ayın sonunda bitkisel yağlarıda yakıcı oldukları için bıraktık. Ve dalin bebe yağı kullanmaya başladık ve yaralar için de fucidin kullandık. iki hafta boyunca yağı sürmeyi unutursak kuruluktan kaşındık, artık oda kalmadı. Yararlı kurutmaya çalışıyoruz. kaşıntı uzun bir süre devam ediyor, sabırlı olmak gerekiyor bizim gibi ilaç kullanımını abartırsanız cildinizin normale dönmesi de uzun sürebilir. Geçmiş olsun

 7. Ahmet dedi ki:

  Gercekmi

 8. Mehmet dedi ki:

  Yaklasik 5 aydir kullanmadigim ilac krrm losyon kalmadi bunlar kullanim suresince etkili fakat biraktiktan sonra tekrar nuksediyor. Ne zaman ki kukurt sabunu kullanmaya basladim uyuzdan eser kalmadi. 6 lira falan fiyati var tavsiye ederim.

  1. Mahmut dedi ki:

   Kwelda losyon yazdı doktorum onu kullanacağım ayrıca kükürtlü sabunda kullanacağım umarım geçer bu kasıntılar mahvediyor insani.

  2. Ali dedi ki:

   Yaklasık 1 aydır cekıyoruz ailecek kıyafetler 60 derecrde yıkanıyor ve kızgın utulenıyor kwella losyon 60ml kullandım 1hafta arayla tekrr ve 3 gece kullandık ve arkasından beyaz sirke ile banyo yaptık 1 gun boyunca kasıntı olmadı ohhhh derken bugun yıne kasıntı ilee uyandim ailecek 3aylık bebegım var vucudu cok kotu

  3. Eren dedi ki:

   Merhaba .Oğlum 2 aydır tedavisi devam ediyor.Geçmiyor. Kükürtlü sabunu nasıl kullandınız ve ne kadar sure

  4. nmn dedi ki:

   Hocam siz kukurt sabununu kac kez ve nasil kullandiniz bu hastalik sizde old. Gibi bendede gecmiyorda bir yildir bu hastaliga yakalanmisim ben

  5. Alpaslan dedi ki:

   Mehmet kardeşim öncelikle geçmiş olsun kukurtlu sabunun markası ve nasil kullandın aydınlatırsan çok sevinirim

  6. Firat dedi ki:

   Fotrafini atabilirmisiniz