Coresatin Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Çeşitleri, Fiyatı ve Yan Etkisi

Coresatin Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Çeşitleri, Fiyatı ve Yan Etkisi

Coresatin Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Çeşitleri, Fiyatı ve Yan Etkisi Pek çok cilt sorununu gideren Coresatin krem, 12 farklı çeşidi bulunan oldukça etkili bir kremdir. Kaliteli bir cilt bakım ürünü olarak, cildi nemlendirmenin yanı sıra besler ve sorunsuz bir cilde kavuşmanıza aracılık eder.

Ciltte koruyucu bir kalkan görevi üstlenerek, cildi dış etkenlere, bakterilere ve mikroplara karşı ciddi ölçüde korur.

Coresatin krem ile ilgili olarak sizleri kısaca bilgilendirmek istediğimiz bu yazımızda Coresatin krem nedir? Coresatin krem ne işe yarar? sorularını yanıtlamak, Coresatin krem kullanımı esnasında dikkat etmeniz gereken noktalara değinmek, bu kremi nasıl kullanmanız gerektiğine dair olarak sizlere fikir vermek istiyoruz.

İşte, mucizevi bir krem olarak da isimlendirilen Coresatin krem kullanımına dair bilmeniz gereken ayrıntılar:

Coresatin Krem Nedir?

Sivilce, akne, leke, yara gibi farklı cilt sorunlarını tedavi etmek amacıyla doktorlar tarafından reçete edilen bu krem, pembe, mavi, mor, yeşil gibi farklı renkleri bulunan bir kremdir.

Bileşenlerinde üre, B6, aloe vera, E vitamini, allantoin gibi farklı maddeler bulunan Coresatin krem, cildi onarır ve ciltte yeni hücre oluşumunu teşvik eder. Tıpkı bir peeling ve tonik gibi hareket eder, cildi gerginleştirir ve daha parlak ve canlı bir cilde kavuşmanıza olanak tanır.

Her cilt tipi ve cilt sorunu için farklı üretilen kremi eczanelerin yanı sıra online eczanelerden de satın alabilirsiniz.

Ancak Coresatin krem kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Coresatin Krem Ne İşe Yarar?

Coresatin kremin 12 farklı çeşidi, farklı cilt sorunlarına uygun olarak bilimsel çalışmalar sonrasında formüle edilmiştir. Yani her kremin kendine özgü bir görevi bulunur.

Ancak, Coresatin kremlerin ortak faydalarını ve ne işe yaradıklarını ise aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

  • Cilt sorunlarını etkili bir şekilde giderir.
  • Koruyucu bir bariyer gibi cildi güneş ve soğuk hava gibi çevresel etmenlere karşı korur.
  • Ciltte iltihap ve bakteri oluşumunu ciddi oranda önler.
  • Mavi sedef olarak isimlendirilen cilt sorununu tedavi edicidir.
  • Egzama tedavisinde de başarılı bir rol üstlenir.
  • Özellikle kuru ciltler için birebir bir ürün olarak, cildi derinlemesine nemlendirir ve besler.
  • Cilt kuruluğunun beraberinde getirdiği cilt pullanmasına ve cilt döküntülerine iyi gelir.
  • Ciltte alerjik reaksiyon oluşumunu önler.
  • Cildi ölü hücrelerden ve toksinlerden arındırır, cildi yeniler ve kırışıklıklarla savaşır.
  • Kozmetik ürün kullanımı vb. nedenlere bağlı olarak tahriş olan cildi eski görünümüne kavuşturur.

Kısacası Coresatin krem, birden çok faydası bulunan ve cilde kapsamlı bir şekilde bakım yapan, kusursuz bir kremdir. Sizler de yukarıda sıraladığınız cilt problemlerinden muzdaripseniz; en kısa sürede Coresatin krem kullanmaya başlayabilirsiniz.

Coresatin Krem Nasıl Kullanılır?

Coresatin krem, temiz cilde uygulanmalıdır. Kremi cildinize sürmeden önce cildinizi makyaj kalıntılarından ve kirden arındırmalı, ardından cildinize peeling ve tonik uygulamalısınız. Bu sayede krem kullanımından daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Coresatin kremi günde birkaç kez olacak şekilde ince bir tabaka halinde cildinize sürebilirsiniz. Kremi cildinize sürmeden yani kullanmaya başlamadan önce mutlaka kremin içeriğini de okumanızı öneriyoruz.

UYARI: Şayet kremin içeriğinde bulunan aloe vera çiçeği özü ya da allantoin vb. maddelere karşı herhangi bir aşırı duyarlılığınız bulunuyorsa bu kremi kullanmamalısınız. Aksi halde krem kullanıma bağlı bir takım yan etkiler ile karşılaşmak zorunda kalabilirsiniz.

Coresatin Krem Yan Etkileri

Coresatin krem kullanımı, bazı kişilerde nadir de olsa yan etkiler doğurabilir. Yan etkiler daha çok kremin etkin maddelerine hassasiyeti olan ya da krem kullanımı esnasında doz aşımına kaçan kişilerde görülür.

En sık karşılaşılan Coresatin krem yan etkileri ise baş dönmesi, mide bulantısı, nefes almada güçlük çekme, ciltte kızarıklık, pullanma ve tahriştir. Bu yan etkilerden biri ya da birkaçı ile karşılaşmanız durumunda vakit kaybetmeksizin size en yakın hastanenin acil bölümüne görünmeyi asla ihmal etmemelisiniz.

Coresatin Krem Çeşitleri Nelerdir?

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen coresatin krem kullanım alanıa bağlı olaral çeşitleri bulunmaktadır. Sizlere coresatin krem çeşitleri ve kullanım alanları hakkında bilgi vermek istiyorum.

Coresatin Pembe Krem

Hiçbir şekilde kortizon içermeyen Coresatin krem, E ve B6 vitaminleri açısından son derece zengindir. Kremde aynı zamanda panthenol, allantoin, bisabolol gibi yardımcı maddelerde yer alır.

Çocuklar ve bebekler tarafından da kullanıma uygun olan bu krem, hafif ya da şiddetli dermatit problemine iyi gelir.

Ciltte enfeksiyona yol açan mikroorganizmalar ile de savaşarak, ciltte bakterilerin daha geniş alanlara yayılmasını önler.

Bebeklerde ise bebek bezi bölgesindeki pişik tedavisinde kullanılabilir. Bu kremi pişik tedavisinde kullanırken, dar ve sıkı bezler kullanmaktan kaçınmalı, bebeğinizin bezini sık sık değiştirmeyi asla ihmal etmemelisiniz.

Corresatin Sarı Krem

Seboreik dermatit tedavisinde kullanılan Coresatin sarı krem; özellikle kuru ve hassas ciltlerin dostudur.

Cildi yenileyen ve onaran bu krem, tıpkı diğer Coresatin çeşitleri gibi hiçbir şekilde kortizon içermez. Kortizon içermediği için de sağlığınızı hiçbir şekilde tehdit etmez.

Bileşenlerinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde cildi besleyen sarı krem, aynı zamanda egzama tedavisinde de etkilidir. Egzamanın yanı sıra rozasea olarak bilinen gül hastalığının tedavisinde de kullanılabilir.

Krem, 15 yaş üstü genç ya da yetişkin herkesin kullanımı için uygundur.

Ancak bazı ciltlerde sivilce oluşumunu tetikleyebilir.

Coresatin Mor Krem

Her cilt tipi ile uyumlu olan Coresatin mor krem, cildi besler ve cildin daha canlı görünmesine katkıda bulunur.

Travma ve ameliyat yaralarının tedavisinde etkili olan mor krem, birinci ve ikinci derece yanıkların yol açabileceği bakteri ve mantarları da kısa bir sürede yok eder.

Antiseptik bir yönü bulunan mor kremin içeriğinde aloe vera, nane yağı, E vitamini, B5 vitamini, gliserin gibi birtakım maddeler bulunur.

Coresatin mor krem, hemen hemen tüm yaşlar için uygun bir kremdir.

Coresatin Mavi Krem

Dermatit ve sedef hastalığının tedavisinde son derece başarılı olan mavi krem, antimikrobiyel etkisi sayesinde bakteri ve mantarları öldürür.

Her yaş grubunun kullanımına uygun bir krem olarak, cildi derinlemesine nemlendirir ve cildin yumuşacık olmasını sağlar.

Kuru ciltler için ideal bir ürün olan Coresatin mavi krem, hassas cilt yapısına sahip olan kişiler tarafından da tercih edilebilir.

Kremin bileşenlerinde gliserin, aloe vera, allantoin, bisabolol, E vitamini, propolis vb. maddeler yer alır.

Coresatin kırmızı krem

Her yaş grubunun kullanımına uygun olan Coresatin kırmızı kremdeki nem oranı oldukça yüksektir. Ancak su bazlı bir krem olduğundan yağlı cilt yapısına sahip olan kişiler tarafından da gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Ciltte yağlı bir his bırakmayan kırmızı krem, günlük nemlendirici olarak makyaj altına sürülebilir.

Cildin nem dengesini koruyan kırmızı kremin bileşenleri arasında ceramide 3, pantenol, aloe vera, bisabalol, allantoin vb. maddeler yer alır.

Coresatin yeşil krem

Mantar tedavisi amacıyla tercih edilen Coresatin yeşil krem, bileşenlerindeki aloe vera sayesinde cildi nemlendirir, ciltte bariyer oluşturur.

Ciltteki zararlı mikroorganizmaları yok ederek, cildin temiz yani hijyenik kalmasını sağlar.

Cildi rahatlatıcı bir etkisi bulunan yeşil krem, 15 yaş üstü herkes tarafından kadın, erkek fark etmeksizin kullanılabilir.

Coresatin yeşil kremin bileşenlerinde ise allantoin, E vitamini, B5 vitamini, aloe vera, gliserin gibi maddeler bulunur.

Coresatin Barrier Lotion Nemlendirici Bariyer Losyon Kavanoz 500 gram

Temel görevi cildi nemlendirmek olan bu krem, cilde ekstra bakım yapmanın yanı sıra yıpranmış ve tahriş olmuş cildi onarır.

İçeriğinde tamamen doğal yağlar bulunduğu için cildi tahriş etmez. Genç, çocuk ve yetişkinlerin yanı sıra bebeklerin kullanımı için de uygundur.

Bebek bezi bölgesine pişik önleyici ve giderici bir krem olarak sürülebilir.

Coresatin Barrier-P Krem Kavanoz 450 gram

Yıpranan, tahriş olan, kurumuş ve pul pul dökülen ciltlerin en büyük kurtarıcısı olan bu krem, ciltte su kaybını önler ve cildin nem dengesini korur.

Kuru ciltlerin muhakkak kullanması gereken bu krem, bebeklerin cildine de sürülebilir.

Coresatin Barrier Lotion Nemlendirici Bariyer Losyon 200 ml

Güçlü bir nemlendirici olan bu krem, cilde derinlemesine bakım yapar. Cildi nemlendirmenin ve cilde esneklik katmanın yanı sıra ciltte nem kaybının önüne geçer.

Gün içerisinde cildinizde kuruluk ve matlaşma ile karşılaştığınız her an bu kremi cildinize sürebilirsiniz. Krem, tıpkı diğer Coresatin ürünleri gibi kortizon içermez.

Coresatin Barrier P krem 200 ml

Cildi soğuktan, rüzgardan, güneşten ve tüm diğer dış etmenlerden ciddi oranda koruyan Coresatin Barrier P krem; hem yaz hem kış aylarında kullanılabilir.

Kuru ve çevresel etmenlerden kolaylıkla etkilenebilen hassas bir cilt yapınız bulunuyorsa bu kreme bir şans verebilirsiniz.

Coresatin Saç Losyonu Scalp Hair Lotion

Saçlara kapsamlı bir bakım yapan Coresatin saç losyonu, yıpranmış saçları onarır, saçları nemlendirir ve saçların daha ışıl ışıl ve canlı görünmesine olanak tanır.

Hasar gören saçları kısa bir sürede toparlayan saç losyonu günde 2 kez olacak şekilde kullanılabilir.

Üstelik kremin kullanımı ve saça uygulanması da oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey, az bir miktar losyonla saçlarınıza kökten uca masaj yapmak ve kremi saçlarınıza yedirmek! Losyonu saçlarınıza yedirdikten sonra herhangi bir şekilde saçlarınızı durulamanız da gerekmez.

Coresatin Krem Yorumları

Coresatin krem kullanıcı yorumlarını ürün satışını gerçekleştiren siteler üzerinden takip edebilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını okuduğumuzda genelde kullanıcıların üründen son derece memnun kaldıklarını anlıyoruz.

Bu kremi doktor reçetesi ile kullananların dışında arkadaşlarının önerisi ile de tercih edenlerin de olduğunu görebiliyoruz. Coresatin krem kullananlar kremi düzenli olarak kullandıklarında cilt sorunlarını ortadan kaldırdıklarını söylemişlerdir.

Sizler de şayet arkadaş önerisi üzerine bu ürünü kullanmayı düşünüyorsanız, öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

Coresatin Krem Hakkında Tüm Sorular

Coresatin krem hakkında merak edilen sorulara sizler için cevap vermeye çalışacağım sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Coresatin krem reçete ile satılır mı

Coresatin size reçete ile satılan bir krem değildir. Bazı doktorlar tarafından önerilmesine ve reçete edilmesine karşın bu etkili kremi reçete ile almanız mümkün değil.

Coresatin nerede satılır

Coresatin krem eczane, kozmetik mağazalarda ve internet üzerinden rahatlıkla alabileceğiniz bir kremdir.

Coresatin krem sgk ödüyor mu

Coresatin krem çeşitleri sgk tarafından ödenmemektedir. Krem size reçete edilmesi devlet tarafından ödemesi karşılanmamaktadır.

Coresatin tüylenme yapar mı

Coresatin kullananlar kremi kesinlikle tüylenme yapmadığını söylemişlerdir.

Coresatin kremde kortizon var mı

Bu kremi kullanmak isteyenler coresatin krem kortizonlu mu, coresatin krem kortizon içerir mi sorusunu çok sık sormaktadırlar. Krem çeşitleri içerisinde kortizon bulunmamaktadır.

Coresatin krem emziren anneler kullanabilir mi

Meme ucu çatları yada egzama sorunları için coresatin kremi bebeklerini emzirdikten sonra kullanmaları tavsiye edilir.

Coresatin bebeklerde kullanımı 

Bebeklerde atopik dermatit yada pişik için doktor önerisi ile kullanılması tavsiye edilir. Asla doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız.

Coresatin krem kuru cilde iyi gelir mi

Etkisi kanıtlanmış core satin krem cildin nemlenmesine ve yumuşak olmasına yardımcı olur. Özellikle kışın hasar gören ve yıpranan cilde bu kremi sürerek nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Coresatin krem günde kaç defa kullanılır

Kullanılan soruna bağlı olarak değişen bu krem günde 2 yada 3 defa sorunlu bölgeye uygulanması yeterlidir.

Coresatin krem gebelik kategorisi

Kremin gebelik kategorisi bilinmemektedir. Gebelik döneminde doktor önerisi olmadan asla kullanılmamalıdır.

Coresatin krem genital bölgeye sürülür mü

Coresatin krem genital bölge mantar ve kaşıntısı için kullanılan bir kremdir. Genital bölgeye ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir.

Coresatin krem sivilceye iyi gelir mi

Coresatin kullananlar düzenli olarak kullanıldığında sivilceleri ve sivilce izlerini yok etmektedir.

Coresatin hamilelikte kullanılır mı

Hamilelerin ve hamilelik şüphesi olanların bu kremi doktoruna danışmadan asla kullanmamaları gerekmektedir.

Coresatin egzama kremi hangisi

Coresatin egzma için sarı yada pembe olanı kullanabilirsiniz.

Coresatin pişik kremi hangisi

Coresatin pişik krem olarak bilinen krem coresatin pembe olanıdır. Bebeklerde pişik olduğundan pembe olanı kullanabilirsiniz.

Coresatin krem yüze sürülür mü

Coresatin krem sorun yüzünde ise yüzünüzde kullanılması konusunda her hangi bir sakınca yoktur.

Coresatin krem saça sürülür mü

Saçta çıkan egzama için bu kremi saçınıza sürebilirsiniz.

Coresatin göz çevresine sürülür mü

Göz çevresine ve göz altına sürülmesine karşın kesinlikle göz çevresine sürürken göze kaçmamasına çok dikkat etmelisiniz.

Coresatin krem güneş yanığı için kullanılır mı

Coresatin krem güneş yanığı için etkilidir. Güneş yanığının olduğu bölgeye nazik hareketlerle ince tabaka sürülmesi yeterlidir.

Coresatin Krem Fiyatı

Coresitin krem fiyatı genelde çeşidine ve kullanım alanına bağlı değişiklik göstermesine karşın ortalama 100 ile 500 TL arasında satılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda coresin krem ve çeşitleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Peki ya siz bu krem hakkında neler düşünüyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.