Emla Krem Nedir? Emla Krem Nasıl Kullanılır?

Emla Krem Nedir? Emla Krem Nasıl Kullanılır?

Emla Krem Nedir? Emla Krem Nasıl Kullanılır? Uyuşturucu kremler arasında en sık kullanılan kremlerdir olan emla krem ağda, dövme, lazer epilasyon ve cerrahi işlerlerde çok sık kullanılmaktadır. Ağrı ve acıyı geçici olarak önleyen bu etkili krem kullananlar tarafından en çok tercih edilen kremlerden biridir.

Emla Krem ismini sıkça duyduğumuz etkili kremler arasında yer almaktadır. Emla krem kullanma şekli, emla kreminin nasıl kullanılacağı, emla krem etkileri ve emla krem yan etkileri bilerek kullanmak için krem hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Emla kremi bilinçli kullanmak çok önemlidir. Emla kremi bilinç kullanmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Emla Krem Nedir?

Emla krem sürüldüğü bölgede hücre zarındaki sinirlerin uyarılmasını engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan bir kremdir. Sürüldüğü bölgede kısa süreliğine uyuşma sağlayarak ağrı ve acıyı azaltır. Emla kremi içeriğinde bulunan etken maddeler Lidokain ve Prokain dir. Emla krem etken maddesi sayesinde bölgesel uyuşma sağlanır.

Emla Krem Nerelerde Kullanılır?

Emla krem son zamanlarda ismini ve kullanım alanlarını duyan pek çok kişi tarafından tercih edilen krem olmuştur. O kadar etkili bir krem ki sürüdüğü bölgede acıyı azaltması sebebi ile sıklıkla tercih edilen emla krem kullanım alanları sırası ile;

 • Epilasyon yapılacak bölgede acıyı azaltmak için kullanılır
 • Dövme yapılacak bölgeyi uyuşturmak için
 • Ağda öncesi bacak, kol, bölgesindeki tüyleri alırken acıyı azaltır
 • Bikini bölgesinde kullanılabilir
 • Bıyık ve kaş bölgesindeki acıyı azaltmak için kullanılabilir.
 • Cinsel birliktelik öncesi acıyı azaltmak için kullanılabilir.
 • Geciktirici olarak erkekler tarafından kullanılmaktadır. Hissizlik etkisi verdiği için erkeklerde emla krem geciktirici etki göstermektedir.
 • İlk gece kullanılarak acı hissini ortadan kaldırarak bayanların ilk gece stresini yenmesini sağlar.
 • İğneli epilasyon tedavisinde kullanılır
 • Lazer epilasyon tedavisinde kullanılır
 • Sünnet yapılmadan önce ve daha sonra acıyı azaltmak için kullanılır

Daha pek çok kullanım alanı olan emla krem faydaları bilerek kullanmak çok önemlidir. Emla krem etkisi sayesinde yukarıda sayılan bütün alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Emla Krem Nasıl Sürülür

Emla krem nasıl kullanılır sorusu genelde sürüldüğü bölge ile alakalıdır, Genelde emla krem kullananlar genital bölgede yada makatta kullandıkların da bekleme süresi konusunda tedirginlik yaşamaktadır. Sizlere bilgi vererek  emla krem nasıl sürülür ve emla krem kullanım şekli, emla krem ne kadar sürede uyuşturur, emla krem uygulama şekli ve emla krem vajinaya nasıl sürülür bilgi vereceğim.

Doktorunuzun size aksini belirtmedikçe prospektüs belirtilen şekilde kullanılmalıdır. Sürülecek bölge ilk olarak iyice temizlenir. Nohut büyüklüğünde Krem alınarak uygulanacak bölgeye iyice ince tabaka halinde sürülür. Kremin sürüldüğü bölge ince bez ile kapatılarak yarım saat beklenir. Kremi gazlı bez yada pamukla temizleyebilirsiniz. Artık uyuşma başlamıştır.

Emla krem vajina, emla krem penis ve emla krem makat bölgesi sürülme işlemi yukarıda anlatılan şekilde yapılacaktır.

Emla Krem Ne İşe Yarar

Emla krem hakkında bilinmeyenleri emla krem yüze nasıl sürülür, emla krem vajinaya nasıl sürülür, emla krem lazer epilasyonda nasıl kullanılır, emla krem nasıl kullanılır, emla krem uyuşturma süresi hakkında ayrıntılı bilgi vererek aklınıza takılanları cevaplamaya çalışacağım.

Emla krem ağda öncesi nasıl kullanılır

Emla krem ağda ve sir ağda önce ağda yapılacak bölgeye 1 saat önceden sürülür beklenir. Yan etkileri olarak kızarıklık, kaşıntı, yanma gibi durumlar yok ise ağda uygulamasına başlayabilirsiniz.

Emla krem vücut kıllarını almadan önce kılların alınacak bölgeye sürülür ve 1 saat kadar beklenir, uyuşma başladığında vücuttaki kılları ve tüyleri almaya başlayabilirsiniz.

Emla Krem kaş, yanak ve bıyık almadan önce kullanımı

Kaş, bıyık yada yanak tüylerini alırken canınız çok yanıyorsa bu sorunu ortadan kaldırmak için az miktarda emla krem yüze sürüler ve ortalama 1 saat kadar beklenir. Kaş bölgesine sürerken dikkatli olmak gereklidir. Göz evresi hassas olduğundan dikkatli olmak gereklidir. Emla kremi yüze sürülür mü sorusuna cevap verirken unutulmaması gereken bir durum ise bu kremi ilk kez kullandığınızda az miktarda yüzünüze sürün ve bekleyin eğer yanma, kızarıklık kaşıntı yok ise kullanmanızı tavsiye ederim.

Emla kremi geciktirici olarak kullanma

Emla krem hissizlik etkisi göstererek uyuşturduğu için emla krem geciktirici mi sorusuna vereceğimiz cevap evet olur. Peki emla krem geciktirici olarak nasıl kullanılır merak edilen bir soru olmuştur.  Aslında krem ilk üretildiğinde bu alanda kullanılmasa da gösterdiği etkiden dolayı ürologlar tarafında bazen geciktirici olarak yazılmaktadır. Emla krem penis ucunu az miktarda sürülür ve ortalama 1 saat kadar beklenir. Etkisini göstermeye başladığında ilişkiniz daha uzun sürecektir. Bekle süresinde bir bez ile sarmak faydalı olacaktır.

Emla krem vajinaya nasıl sürülür

Emla kremi vajinada kullanımı sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Genelde emla krem vajina içine sürülür mü sorusu kafalara takılan bir sorudur ve bu konuda yapılan hatalar vardır. İlk gece yada ilk ilişkide acı yaşayan kişiler emla kremi vajina dışına az miktarda sürüp 1 saat kadar bekleyerek daha acısız ve ağrısız ilişki yaşayabilirler.

Emla Kremin Yan Etkisi

Emla krem yan etkisi genelde emla kremin etkisinden dolayı sıklıkla korkularak kullanılır ama emla krem bilinen bir yan etkisi yoktur. Çok nadir olarak ciltte kızarıklık ve yanma görülür bu durumda genelde emla krem doz aşımından kaynaklanmaktadır. Asla ağız yolu ile tüketilmemelidir. Diş ağrısı çekenler sıklıkla ağrıyı azaltmak için emla krem dişe sürülür mü sorusunu sormaktadır. bu soruya verilecek cevap ise dişe sürülmez.

Emla krem hamilelik ve emla kremi gebelik durumunda kesinlikle kullanılmamalıdır. Emla krem lokal anestezik etki gösterdiğinden dolayı bebeğe zarar verebilir. 1 yaşından küçüklerde asla kullanılmamalıdır.

Emla Krem Devlet Ödüyor Mu?

Emla krem malesef devlet tarafından karşılanan bir krem değildir. Emla krem reçete yazılsa bile bunu SSK ve Bağkur karşılamaktadır. Emla krem muadil ve emla krem benzerleri olsa da çoğu kişi bu kremi tercih etmektedir.

Emla Krem Hakkında Tüm Sorular

Emla krem hakkında en çok merak edilen sorulara cevap vermeye çalışacağım sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Emla krem acıyı azaltır mı

Krem lokal uyşturucu etkiye sahip olduğundan sürüldüğü bölgede acıyı geçici olarak önlemektedir.

Emla Krem açık yaraya sürülür mü

Kesinlikle açık yaraya sürülmemelidir. Yara kapandıktan yada pansuman yapıldıktan sonra sürülür.

Emla krem bacaklara sürülür mü

Bacaklara ağda yapmak için kullanmak isteyenler ilk olarak kremi sürmeli ve uyuştuktan sonra ağda yapmalıdır.

Elma krem devlet ödüyor mu

Krem devlet tarafından karşılanmamaktadır.

Emla krem emzirirken kullanımı

Emziren anneler kesinlikle meme bölgesine sürmemelidir. Bebeğinizi emzirdikten sonra kullanabilirsiniz.

Emla krem hamilelikte kullanımı

Hamilelerin ve hamilelik şüphesi olanların kesinlikle bu kremi kullanmaları sakıncalıdır.

Emla krem hemoroid için kullanılır mı

Hemoroid için doktorunuza danıştıktan sonra kullanmalısınız.

Emla krem hangi doktor yazar

Kremi reçetesiz olarak satıldığından doktorunuz size bu kremi yazmayabilir.

Emla krem ilk gece kullanılır mı

İlk gece korkusu yaşayanlar bu kremi tercih etmektedirler.

Emla krem lazer epilasyonda kullanımı

Lazer epilasyonun neden olduğu acıyı ve sızıyı azaltmak ve hissetmemek için emla krem kullanabilirsiniz.

Emla krem mi anestol pomad mı

Her iki kremde lokal anestezik kremdir. Emla krem devlet tarafından karşılanmamasına karşın anestol pomad devlet tarafından karşılanmaktadır.

Emla krem nerede satılır

Eczanelerden satın alabilirsiniz.

Emla krem reçete ile alınır mı

Krem size reçete edilse ve doktorunuz önerse bile reçete ile satılmamaktadır.

Emla krem vajinaya zarar verir mi

Emla krem vajina ve bikini bölgesine sürülmesine karşın kesinlikle vajina içine sürülmemelidir.

Emla krem yüze sürülür mü

Eğer yara yada yanık gibi bir sorun oluşur ise az miktarda sadece sorun olan bölgeye sürülür.

Emla krem yanıkta kullanılır mı

Yanık olan bölgede genelde yanığın neden olduğu ağrıyı ve sızıyı geçirmek için kullanılmaktadır.

Emla krem Fiyatı

Emla kremi satın almak isteyenler emla kremi eczanelerden rahatlıkla alabilir. Emla kremi reçete ile satılmadığından doktor tavsiyesi ile eczaneden almanız mümkün. Kesinlikle doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emla krem ne kadar, emla krem fiyatı;

EMLA %5 krem (5 gr 5 adet)  YILI FİYATI

Emla krem Eczane Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 150 TL olmasına rağmen bazı eczanelerde fiyatı daha yükseğe satılmaktadır.

Emla kremin etkisi ne zaman geçer

Emla kremin etkisi ortalama 4 saat sonra kaybolmaktadır. Vücut eski haline tekrar geri gelmektedir. Hiç korkmadan rahatlıkla emla kremi kullanabilirsiniz.

Emla Krem Kullananlar

Emla krem kullananlar ve emla krem yorumları derleyerek krem hakkından yapılan yorumları sizinle paylaşacağım. Emla krem hakkında yapılan yorumlar bu kremi kullanan kişilerdir.

 • Ben bikini bölgemi ağdayla alıyorum çok korktuğum için ağda öncesi emla krem sürüyorum. Bikini bölgesini tamamen uyuşturuyor hiç acı hissetmiyorum.
 • Ben ilk gece korkusu yaşıyordum 8 aydır evliyim ve ilişkiye giremedim bu kremi sürdüm gerçekten hiç ağrı yada acı hissetmedim.
 • Emla krem cinsel ilişki öncesinde penisime sürdüm dedikleri gibi çok iyi bir geciktirici etki gösterdi.
 • Kremi sürdükten sonra biraz acı olduğunu söylediler…ama ben hiç bişey hissetmedim..hala da uyuşuk bir haldeyim etkisi geçince kim bilir nasıl ağrıyacak ağda yaptığım yerler
 • Çok etkili bir krem dövme yaptırdıktan sonra çektiğim acıları krem dindirdi
 • Krem çok etkili ama fiyatı gerçekten çok yüksek. Ben genelde yanaklarımı iple almadan önce bu kremi sürüyorum. Etkisi uzun sürdüğünden hiç acı çekmeden işlemi bitiriyorum.
 • Emla kremi ağda yapmadan önce kullanmak gerçekten harika hem pamu bir cilde sahip oluyorum hemnde acı çekmiyorum
 • Emla krem sayesinde epilasyon yaptırdım acı oldu ama acının etkisini çok az hissettim. Kesinlikle işe yarıyor.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları