Sivex Losyon İle Sivilce Tedavisi

Sivex Losyon İle Sivilce Tedavisi

Sivex Losyon İle Sivilce Tedavisi İlacın içerdiği etken madde; Sodyum sülfasetamid olarak belirlenmiştir. Sivex losyon cildinizde yer alan bakterilerin oluşturduğu cilt enfeksiyonlarını ortadan kaldırma da oldukça fazla etkiye sahiptir. Genel olarak blue çağı gençlerinde, kıl kök çevresinde bulunan bakterilerin, yerinde durmayıp etrafı kolaçan etmesiyle meydana gelen pembe kabarcıklar görüntülü sivilcelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Sivex çok etkili bir sivilce losyonu olmasından dolayı doktorların sıklıkla tedavi amacı ile yazdı ilaçların başında gelmektedir. Sivex losyonun bazı yan etkilerinin bulunması ve kullanımı hakkında bilgi vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Sivex Losyon Nedir?

Sivex losyon sivilce tedavisinde, sivilceli bölgeye sürülerek kullanılan etkili bir üründür. Sivex losyon krem şeklide değilde sıvı halde bulunur ve etken maddesi Sodyum sülfasetamid adlı antibakteriyel etkisi yoğun olan içeriği sayesinde kısa sürede sivilce ve sivilce oluşumu engelleyerek yok eder. Sivex losyon içeriğinde her 1 gramda 100 mg Sodyum sülfasetamid bulunur. Sadece sivilce tedavisi için kullanılır.

Sivex Losyon Nasıl Kullanılır

Doktorunuz Sivex Losyon ne şekilde reçete ettiyse, uygulamalı ve o uygulamanın dışına çıkmamalısınız. Tedavi boyunca doktorunuzun söyledikleri dışına çıkmayınız. Uygulamaya başlamadan evvel tedavi edilecek bölgeyi bir sabun ile iyice temizlemeli ve kurutup losyonu masaj yaparak cildinize yedirin. Ellerinize az miktarda Sivex dökün ve sivilceli bölgeye baskı yapmadan uygulayın. Sivex losyon kullananların yaptıkları en büyük hatalardan biride sivilceler azaldığında kullanmayı bırakmalarıdır. Etkili sonuç almak için tedavi sonuna kadar düzenli kullanımı önemlidir. Günde iki kere; sabah-akşam uygulayın.

Sivex losyon kullananlar‘ın merak ettiği sorulardan biri ise Sivex losyon sürdükten sonra yüz yıkanır mı yada sivex losyon kullandıktan sonra yüz yıkanır mı sorusudur. Sivex losyon günde 2 defa sürülür, sabah ve akşam olmak üzere akşam sivex sürdükten sonra yüzünüzü yıkamayın ve sabah kalktığınızda yüzünüzü iyi bir sabunla yıkayım sivex losyonu tekrar sürün. Sabah sürdüğünüz Sivex losyon ise yüzünüzde 1 saat kadar kalması yeterlidir.

Sivex Losyon Hakkın Bilmeniz Gerekenler

 • İlacın içerisinde fazla miktarda bulunan kimyasal maddelere, cildiniz alerjik tepkiler veriyorsa bu tedavi şeklini kullanmamalısınız.
 • Böbrek yetmezliği, kronik astım rahatsızlığı yaşıyorsanız Sivex Losyon ile sivilce tedavisine başlamanız tavsiye edilmez.
 • Göz ve göz çevreniz, dudaklarınız ve çevresine temasından sakınınız. Temas etmesi durumunda bölgeyi bol su ile yıkamalısınız.
 • Sivex sivilce losyonunu cildinizde açık yaralı, sıyrık, tahriş ya da yanık bulunduğu takdirde kullanılmaması gerekmektedir. Bunlara ek olarak henüz teşhis edilmemiş bir cilt hastalığınız varsa Sivex Losyon kullanmaktan kaçının.
 • Kesinlikle geniş yüzeylere Sivex Losyon sürmeyin.
 • Sivex Losyon tedavisini düzenli bir şekilde uyguladığınız halde, herhangi bir iyileşme belirtisi görmüyorsanız, durum daha da vahim bir hal alıyorsa, tedaviye ara verip derhal doktorunuza görünün.
 • Sivex’in kıyafetlerinizle temasından sakınınız. Açık renkli kıyafetlerinize Sivex Losyon bulaşması halinde losyon hafif sarı renkli bir leke bırakacaktır.
 • Tedaviye başladığınız günden itibaren Sivex Losyon cildinizdeyken güneş ışınları ve yapay UV ışınlarının cildinize temasından kaçının. Losyon cildinizi bu ışınlara karşı hassas hale getirebilir.
 • Sivex Losyon’un 12 yaş altı çocukların kullanmasına uygun değildir.
 • Hamile bayanların ve emzikli annelerin kullanmadan evvel doktora görünmeleri gerekir.

Sivex Losyon Yan Etkileri

Sivex sivilce kremi tedavisini uygulayan bireylerden herhangi bir yam etki bildirilmemiştir. Ancak Karın ağrısı, nefes darlığı, uygulama bölgesinde şişlik ve kurdeşen gibi belirtilere rastladığınız da doktorunuza bildirmelisiniz.
Buna ek olarak tedavi bölgesinde kızarıklık, kaşıntı, yanma ya da kuruluk gibi seyrek yan etkilere rastlayabilirsiniz.

Sivex Losyon Fiyatı

Sivex Losyon diğer adı ile sivex sivilce kremi fiyatı reçete ile satıldığından bütün eczanelerde aynıdır. Bu kremi kullanmaya başladığını mutlaka doktorunuza danışarak reçete ile almalısınız.

SIVEX 50 gr losyon 2017 YILI FİYATLARI
Etken MaddeSodyum Sulfasetamid21.65 TL
Reçete DurumuReçeteli Satılır21.65 TL

Sivex Losyon Kullananlar

Sivex sicilce kremi kullananlar ve yaptıkları yorumlar sizlerle paylaşmak istiyorum. Sivex losyon hakkında bilgi almak ve etkisi merak edenler için bu kremi kullananların yaptıkları yorumları sizlerle paylaşmak istiyorum.
 • Bu losyonu doktorum yazdı 1 ay kullandım biraz geçti bende kullanmayı bıraktım sivilcelerim tekrardan ortaya çıktı.
 • Sivex losyonu ben de kullanıyorum, düzenli kullandığında gece sürüp sabah kalkınca yüzünü yıka çok iyi sonuç veriyor. Bende de çok sivilce vardı ama artık yok sayılır.
 • Sivex çok işe yaradı, sivilcelerimden kurtuldum onların sayesinde.ayrıca sivex cildi kurutmaz ben sivilce olduğunda arada sürerim hemen geçirir.
 • Doktorum sivex krem yazdı kullandım ama ilk hafta bende de sivilce çoğaldı ama sonra azaldı. sivexlosyonu sanırım çok düzenli, hiç aksatmadan kullanmak lazım. Çok daha etkili. onu da gece yatmadan sadece sivilce bölgesine sürüp yatıyorsunuz ve en geç 5 günde filan sonuç veriyor, azalma fark ediyorsunuz. eczanede bulabilirsiniz.
 • 3 gün kullandım sabah akşam… Yıkamadım. Beklettim yüzümde… Sivilce falan kalmadı. Gerçekten bende işe yaradı.

Sizlere bu yazımda sivox losyon nedir, sivex losyon nasıl kullanılır, sivex sivilcelere nasıl sürülür, sivox yüzde ne kadar kalmalı ve losyon hakkında bilgi vermeye çalıştın. Aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

 Ayrıca diğer makalemizde En İyi Sivilce Kremleri hakkında bilgi veren yazımızı okuyarak diğer sivilce kremleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.