7 Günde Etki Cilt Bakımı

7 Günde Etki Cilt Bakımı

7 Günde Etki Cilt Bakımı Bütün bayanların tek isteği parlak bir cilt ve güzel görünmektir. Aslında hepimizin cildi harikadır ama gerekli cilt bakımının yapılmaması ve cildin temizlenmemesi sebebi ile cilt solgun görünmeye, kırışıklıklar oluşmaya, kirlerden dolayı gözeneklerin tıkanmasıdan dolayı sivilceler ve siyah noktalar oluşmaktadır.

7 Günde Parlayan ve Bakımlı Bir Cilt

Parlak, pürüzsüz bir cilt, temiz ve bakımlı elde etmek için 7 gün yeterli. Evet yanlış okumadınız sadece 7 günde hayalinizdeki cilt görüntüsünü elde edebilirsiniz. 7 gün içerisinde doğal yöntemlerle parlayan bakımlı bir cilt elde etmek için size vereceğimiz listeyi 1 hafta boyunca gün ve gün uygulayabilirsiniz. 7. gün sonunda etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.

7 Günde Etkili Cilt Bakımı

1. Gün:

Etkili bir cilt görüntüsü elde etmek için yapacağınız ilk kural cilt bakımının temeli olan cildin temizlenmesi, sıkılaştırılması ve nemlendirilmesidir.

Yüzünüzdeki kirleri çıkarmak için tonik ile cildinizi temizleyiniz. Ayrıca cildinizi temizlemek için gül suyu yada maden sodasıda kullanabilirsiniz. Eğer hazır tonik alacaksanız cilt temizliği için zevkinize ve cilt tipinize uygun cilt temizleyici tonik alabilirsiniz. Cilt temizliğinden sonra iyi bir nemlendirici ile ile cildinizin nemlenmesini sağlayınız. Ayrıca cilt tipinize uygun olan cilt bakım maskelerini ilk gün uygulamanız gerekli. Cilt Tipine Göre Bakım Maskeri için evde doğal ürünlerle cilt bakım maskeleri yapabilirsiniz.

Akşam yatmadan tekrardan tonik yardımı ile tekrardan yüzünüzü temizleyin, ardından ise gece kremi uygulayarak yatınız. Akşam yatamadan önce cilt temizliği yapmak gözeneklerin acılmasını ve rahat nefes almasını sağlamaktadır.

2. Gün:

İkinci gün sağlıklı cilt için için temel vitaminler ve minarelerden yararlanacağız. Yağlı ve gereksiz yiyeceklerden, soda, gazlı içeceklerden uzak durup taze meyve sebzeleri dahil edeceğiz. Ayrıca bol bol doğal meyve suları ve su içebilirsiniz.

Güne ilk gün yaptığımız gibi cilt temizliği yaparak ve nemlendirici kullanarak başlıyoruz. Cildinizi dinlendirmek için 2. gün sabahında hafif şekilde makyaj yapmalısınız eğer evde iseniz makyaj yapmamanız daha iyi olur. Akşam ise ayrıntılı bir şekilde cildimizdeki makyaj artıklarını tonik yardımı ile çıkarmalıyız ve nemlendirici krem sürmeliyiz.

3. Gün:

Sabah uyandığımızda yüzümüzü ılık su ile yıkadıktan sonra hergünki rutin işlemleri uyguluyoruz cilt temizliği yapılarak nemlendirici krem sürülür.

3 günde cildimizdeki ölü deriyi almak için bir peeling bodur yada kaliteli bir yüz süngeri ile yüzümüzdeki ölü deriyi almamız lazım. Bunu yaparak sağlıklı deriyi ortaya çıkaracağız yüzünüze süngeri fazla bastırmamaya dikkat etmelisiniz. Pul pul ölü derinin döküldüğünü zaten görebilirsiniz bu işlemden sonra nemlendirici krem sürmeyi unutmayın.

Gündüzleri dışarı çıkarken kesin olarak güneş kremi kullanmalısınız. Güneş kremi cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyacaktır.

Zor ve yorucu geçen bir günün ardından cildimizi biraz şımartılmayı hak ediyor. Cit tipine göre göre uygulayacağınız yüz bakım maskesini yatmadan önce cildinize uygulayabilirsiniz.

4. Gün:

Dördüncü gün sonunda, cildinizdeki değişikliği fark etmeye başlayabilirsiniz. Yüzünüz eskisinden dahada sağlıklı görünmeye başlayacaktır. Ama işleri sıkı tutmak lazım aynı şekilde güne cilt temizliğini yapmak ve krem sürmek ile başlıyoruz. Etkili sonuç için cilt bakımı sıkı tutmak lazım.

Yüzümüzdeki tıkana gözenekleri açmak için buhar banyosu yapmanın zamanı geldi. Gözeneklerin tıkanmasına sebep olan kir ve makyaj artıklarını buhar banyosu ile kolaylıkla çıkarabilirsiniz, ayrıca cildinizin nemlenmesinide sağlayacaktır. Buhar banyosundan sonra bir parça pamuğu gül suyuna batırıp yüzümüzü temizliyoruz. Bu işlem cildin taze ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Akşam yatmadan önce cildinize nemlendirici sürmeyi unutmayın.

5. Gün:

Yeni başlayan güne ılık su ile yıkadığımız yüzümüze tonik ile cildimizi temizleyip nemlendirici kremimizi sürerek başlıyoruz. Yüzümüzdeki kan dolaşımı hızlandırmak için  Aloe vera jeli yada masaj kremi ile cildimize masaj yapar şekilde sürüyoruz. Aloe vera jeli yada masaj kremini eczanelerden yada online satış sitelerinden rahatlıkla bulabilirsiniz. Gözlerinizin etrafında koyu halkalar varsa bunları azaltmak için gözaltı serumu kullanabilirsiniz. Cildinizi bu işlemlerden sonra SPF içeren gündüz kremi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Akşam yatmadan önce artık nemlendirici yerine cilde pürüzsüz bir doku, sağlık ve parlaklık veren Sandal Ağacı Yağı yüzünüze sürebilirsiniz. Kuru ciltler için çok etkilidir.
6. Gün:

Güne her zamanki gibi cilt temizliği yaparak ve nemlendirici krem sürerek başlıyoruz. 6. günde yüzümüzü tekrardan fazla tahriş etmeden yüz süngeri ile temizliyoruz. Gül suyunu gün içerisinde yüzünüze sürün.

Vücud sağlığı ve cilt sağlığı için gün içerinde, hergün olduğu gibi bol miktarda su ve meyve sularını bolca tüketiyoruz. Bu sıvaları almanız çok önemlidir.

7. Gün:

Son günün sabahında yüzünüzdeki değişikliği ve tazaliği hissetmeye başladınız. Cildinizi temizlemeye ve kremlerinizi kullanmaya devam etmelisiniz. Meyve ve sebze tüketimine devam etmelisiniz. Cildinizi güneş ışığından koruyun ve cilt bakımını yapmaya devam edin. Cilt dokularının esnekliği ve tazeliği için gün içerisinde bolca su içebilirsiniz.

7 Günde Ciltte Etkili Değişim

Bir hafta boyunca sizlere anlatılan şekilde cit bakımı yaptığınız taktirde etkili sonuç almanız mümkündür. Cilt bakımı için aslında hergün yapmamız gereken bu kuraları düzenli şekilde uyguladığıızda harika bir cilt görüntüsünüz meydana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.