Kaş Gürleştirme, Çıkarma, Kalınlaştırma ve Çoğaltma Yöntemleri

Kaş Gürleştirme, Çıkarma, Kalınlaştırma ve Çoğaltma Yöntemleri

Hangimiz daha gür, kalın ve dolgun görünen kaşlara sahip olmak, böylelikle yüz güzelliğimizi daha da ön plana çıkarmak istemiyoruz ki?

Lakin zamanla kaşlarımızı yanlış almamız, bazı vitaminleri yeterince tüketmememiz gibi etmenler yüzünden maalesef ki gür ve hacimli kaşlarımızla vedalaşmak zorunda kalıyoruz. Bazen de genetik olarak seyrek ve ince kaşlarla bu dünyaya gözlerimizi açıyoruz.

Bazen de kullandığımız birtakım ilaçlar, kemoterapi uygulamaları vb. etmenler yüzünden kaşlarımızda dökülmelerle yüzleşiyoruz.

Kaş çıkarma yöntemleri başlıklı bu yazımızda hangi nedenden kaynaklanırsa kaynaklansın incelen, seyrelen ve dökülen kaşlarınızı nasıl gürleştirebileceğinizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kaşlarınıza dövme ya da kalıcı makyaj uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız; bir güzellik merkezine uğramadan önce mutlaka bu yazımızı okumanızı öneriyoruz.

İşte, hepsi birbirinden etkili, tamamen doğal olan, en pratik kaş çıkarma yöntemleri:

Kaç Gürleştirme ve Kaş Çıkarmak İçin Doğal Yöntemler

 • Sarımsak:

Son derece doğal ve etkili bir yöntem olan sarımsak; kaşlarımıza sürüldüğünde kaşlarımızı besliyor ve daha gür görünmesine olanak tanıyor.

Her ne kadar ağır bir kokusu bulunsa da saçları ve kaşları gürleştirici özelliği bu harika besinin kaş ve saç bakımında kullanılmasına yardımcı oluyor.

Üstelik her evde bulunan sarımsak; uygun fiyatı ile de kadınların ilk tercihi arasında bulunuyor.

Sarımsak ile kaşlarınızı gürleştirmek istiyorsanız; bir adet sarımsağı önce ikiye bölün. Ardından iç kısmını kaşlarınıza hafifçe bastırarak, sürün.

30 dakikalık bekleme süresini takiben kaşlarınızı bol suyla yıkayarak, durulayın.

Bu işlemi kaşlarınızda istediğiniz kalınlığı ve gürlüğü elde edene dek haftada 3-4 sefer tekrarlayın.

 • Hint yağı:

Saç ve cilt bakımında sıklıkla kullanılan Hint yağı; kaşları gürleştirmenin yanı sıra yeni çıkan kıl köklerinin daha hacimli ve kalın olabilmesine katkıda bulunuyor.

Hint yağı ile kaşlarınıza bakım yapmak adına birkaç damla yağı kullanarak, parmaklarınız yardımıyla kaşlarınıza masaj yapın.

30 dakika bekledikten sonra kaşlarınızı bol suyla durulayın.

 • Vazelin

Harika bir nemlendirici olan, cildi nemlendirmenin yanı sıra besleyen vazelin; yeni çıkan kaşların da daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlıyor.

Oldukça basit bir kaş gürleştirme ürünü olan vazelin ile hayalinizdeki kaşlara bir an önce kavuşabilmek adına gece yatmadan önce az bir miktar vazelinden kaşlarınıza sürün.

Ertesi sabah uyandığınızda kaşlarınızı bol ılık suyla durulayın. Her gün düzenli olarak bu işlemi tekrarlayın.

 • Zeytinyağı

A ve E vitaminleri açısından son derece zengin olan zeytinyağı, kaşları uzatarak, gürleştiriyor. Kıl köklerini besleyen ve nemlendiren zeytinyağı ile kaşlarınıza bakım yapmak için az bir miktar saf zeytinyağı ile kaşlarınıza masaj yapın.

Zeytinyağını kaşlarınızda 2 saat beklettikten sonra yüzünüzü bol ılık suyla durulayın. Bu işlemi birkaç hafta boyunca tekrarlayın.

 • Soğan suyu

Özellikle diyet listelerinin vazgeçilmezi olan, kilo yakımını hızlandıran soğan suyu, kaşlara ve saçlara sürüldüğünde saç ve kaş derisini uyararak, kıl köklerinin hızlıca çıkmasına aracılık ediyor.

Soğan suyuna eklenen az bir miktar limon suyu ise içerisindeki C vitamini sayesinde kaşları besleyerek, güçlendiriyor.

Kaş çıkması için ne yapılmalı? diye merak ediyorsanız; soğan suyuna bir şans verebilirsiniz.

Daha hacimli ve gür kaşlar için öncelikle 1 tatlı kaşığı soğanı parçalara ayırdıktan sonra blendera atın. Ardından bir kaseye aktarın. İçerisine 2 çay kaşığı steril su ve 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu ilave edin.

Malzemeleri macunumsu bir kıvam elde edene dek karıştırın. Bu karışımı bir parça pamukla kaşlarınıza sürün.

1 saat kadar bekledikten sonra limon suyuna batırdığınız bir parça pamukla kaşlarınızı silin.

Bu işlemi gün içerisinde dilediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.

 • Yumurta sarısı

Bol miktarda biyotin içeren yumurta sarısı, içeriğindeki biyotin sayesinde kıl köklerini güçlendiriyor ve besliyor.

Kaşların daha kolay bir şekilde gürleşmesini ve şekil almasını sağlayan yumurta sarısını öncelikle homojen bir kıvam elde edene dek bir kasede çırpın.

Ardından parmak uçlarınızla kaşlarınıza sürün. 20 dakikalık bekleme süresini takiben kaşlarınızı ılık suyla durulayın.

Bu işlemi haftada 2-3 sefer kaşlarınızda istediğiniz gürleşmeye ulaşana dek tekrarlayın.

 • Süt

Cilt bakım maskelerinde sıklıkla kullanılan, cildi gençleştirici ve güzelleştirici bir etkisi bulunan süt; kaşlara sürüldüğünde kaşları da besleyerek, gürleştiriyor.

Kaş çıkarmanın yollarından bir diğeri olan sütten bir parça pamuğa damlatın. Bu pamukla kaşlarınıza hafif hareketlerle masaj yapın.

15 dakika bekledikten sonra kaşlarınızı bol suyla yıkayın. Gözle görülür bir sonuç elde edene dek bu işlemi her gün tekrar edebilirsiniz.

 • Hindistan cevizi yağı:

Etkili bir kaş kalınlaştırma yöntemi olan Hindistan cevizi yağı; içerisinde bol miktarda bulunan protein sayesinde kaşlarımızın ve saçlarımızın protein kaybetmesini önlüyor.

Hayranlık uyandıran kaşlar için gece yatmadan önce bir parça pamuğu az bir miktar Hindistan cevizi yağına bandırdıktan sonra bu pamuğu kaşlarınıza uygulayın. Sabah uyandığınızda yüzünüzü bol ılık suyla durulayın.

Bu işlemi her gün tekrarlayın.

 • Aloe Vera jeli:

Cilt hücrelerini yenileyerek, erken yaşlanma belirtilerini hafifleten ve daha genç bir cilde sahip olabilmemizi sağlayan Aloe vera jeli, kaşları besliyor, gürleştiriyor, kaşların dökülmesini önlüyor.

Kaşlarınızdaki seyrelmeden ve dökülmeden şikayetçiyseniz bir adet Aloe vera yaprağını soyduktan sonra jelini çıkartın.

Bu jelle kaşlarınıza masaj yapın. 30 dakika sonra kaşlarınızı durulayabilirsiniz. Kalan jeli buzdolabında saklayabilir ve gün içerisinde tekrar kullanabilirsiniz.

 • Badem yağı:

Kıl köklerini uyararak, kaşların daha hızlı ve gür bir şekilde çıkmasını sağlayan badem yağı; kaş gürleştirici ürünler listemizin bir diğer üyesi olma özelliği taşıyor.

Sıkı, çekici ve daha hoş görünen kaşlar için bir miktar badem yağı ile gece yatmadan önce kaşlarınıza masaj yapın. Sabah uyandığınızda kaşlarınızı durulayın.

Bu işlemi her gün tekrarlayabilirsiniz.

 • E vitamini yağı:

Saçların ve kaşların daha canlı, parlak ve gür görünmesine katkıda bulunan E vitamini yağı, zayıf kıl köklerini güçlendiriyor.

Kılların uzamasını engelleyerek, seyrelmesine neden olan etmenlerle savaşan E vitamini yağını kaşlarınızı gürleştirmek için kullanmak istiyorsanız; eczaneden temin edebileceğiniz bir adet E vitamini kapsülünü kırın. İçinden çıkan yağı parmak uçlarınızla masaj yaparak, kaşlarınıza sürün.

Daha iyi bir sonuç için bu işlemi gece yatmadan kaşlarınıza uygulayın. Sabah uyandığınızda ise kaşlarınızı bol ılık suyla durulayın.

Bu işlemi her gece tekrarlayın.

 • Keten yağı:

Kaşları gürleştiren bir diğer bitkisel yağ olan keten yağı; bileşenlerinde bulunan yağ asitleri sayesinde kaşları güçlendiriyor.

Gür kaşlar için az bir miktar keten yağını gece yatmadan kaşlarınıza sürün. Ertesi gün kaşlarınızı bol suyla durulayın.

Daha kalın, uzun ve hacimli kaşlar için lavanta yağı, jojoba yağı, biberiye yağı ve çay ağacı yağı gibi bitkisel yağları da tercih edebilirsiniz.

UYARI:

Keten yağı, biberiye yağı vb. bazı bitkisel saç, cilt ve kaş bakım yağları, bazı kişilerde alerjiye neden olabileceğinden kullanım esnasında dikkatli davranmanız ve aşırı kullanımdan kaçınmanız gerekiyor. Kullanmaya karar verdiğiniz bitkisel yağa karşı alerjiniz olup olmadığını test etmek adına bu yağdan az bir miktar bilek bölgenize sürün.

1 saat bekledikten sonra herhangi bir kızarıklık ya da kabarma ile karşılaşmamanız durumunda bitkisel yağı kaşlarınıza sürebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca kaşları gürleştirmek için ne yapılmalı? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Hayalinizdeki kaşlara en yakın zamanda kavuşmanız dileğimizle…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Bedava İnternet