Burun Küçültme Yöntemleri ve Egzersizleri

Burun Küçültme Yöntemleri ve Egzersizleri

Burun Küçültme Yöntemleri ve Egzersizleri Genelikle bayanlar daha güzel bir buruna sahip olmak için bıçak altına bile yatmayı göze almaktadır. Hem maliyetinin yüksek olması hemde ağrı bir sürecin olmasından dolayı çoğu bayan burun ameliyatı yaptıramazken bazıları da bunun için servet bile harcayabilir. Peki ameliyatsız burun küçültmek mümkün mü diye soracak olursanız bu soruya vereceğimiz cevap evet olur.

Doğal Yöntemlerle Burun Küçültme

Evde yapabileceğiniz doğal yöntemlerle bu sorununuza çözüm bulabilir daha güzel görünen bir buruna sahip olabilirsiniz. Evde burun küçültmek için yapacağınız bu yöntemle ağrı yada acı hissetmezken ayrıca size maliyette olarak ta kesenize zarar vermeyecektir.

İşte doğal yöntemlerle burun küçültme yöntemi;

Diş Macunu ile Burun Küçültme

Malzemeler:

  • 1 çay kaşığı diş macunu
  • 1 çay kaşığı öğütülmüş zencefil
  • 1 yemek kaşı elma sirkesi

Şimdi bu malzemelerle burun küçültücü krem yapalım

Hazırlanışı ve uygulanışı: Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir kaba koyup iyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı bir fırça yardımı ile burnumuzun ucuna bir miktar sürüp yarım saat kadar bekliyoruz. Yarım saat sonra yüzünüzü ılık su ile yıkamanız yeterlidir. İstediğim gibi küçük bir elde elde etmek için bu karışımı en az 10 gün boyunca uyguluyoruz. Gerçekten çıkan sonucu şaşıracaksınız. Dikkat etmeniz gereken konu ise eğer burnunuzda yanma olursa zencefil miktarını azaltmanız gereklidir.

Diğer Burun Küçültme Yöntemleri

Burun yapılarından rahatsız olan bayanlar genel olarak bunları makyaj ile kapatmaya çalışsa da bazı durumlarda sağlıklı sonuç elde etmeleri mümkün olmayabilir. Eğer sizlerde daha dik duran küçük bir buruna sahip olmak istiyorsanız burun egzersizleri yaparak rahatlıkla etkili sonuç elde edebilirsiniz.

Burun kıkırdağı gelişimini tamamlamış olsada yapılacak hareketler bu kıkırdağa şekil verebilmektedir. Bunun için ameliyat olmak şart değildir.

Burun üzerinde yapacağınız hareketler kan dolaşımını da hızlandıracağı için üst dudaklarınıza oksijen girmesinide sağlayacaksınız. Bu egzersizi yaparken parmak uçlarınız yardımı ile burun ucuna baskı uygulanır ve sağa sola hareketler yapılır. Ayrıca burun ucuna aşağıdan baskı yapılarak yukarı doğru kaldırma hareketi yapılır.

Diğer bir etkili yöntem ise burun küçültme egzersizlerine ek olarak etki bir yöntem olan mandal yada burun kıskacı ile burnunuza şekil verebilirsiniz. Mandal ya burun kıskacı ile burun küçültmek için burnunuzu sıkıştırma işlemini günde 20 dakika olacak şekilde 1 ay boyunca uyguluyoruz.

Eğer mandal ile bu hareketleri yapacaksanız burnunuzda iz kalmaması için mandalın ucuna bir bez yada pamuk koymalısınız bu sayede burnunuzda iz kalmasını da engellemiş olursunuz. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.