Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Saçlar kadınların en önemli aksesuarıdır. Kimisi kısa saç modellerini severken kimisi ise uzun saç modellerinde vazgeçmemektedir.  Fiziksel görüntümüzün en önemli unsuru olan saçlarımızın sadece bakımlı olması yeterli değil. Size yakışan saç modeli seçerken yüz tipine uygunlu olması çok önemlidir.Hangi yüze hangi saç modeli yakışır sizin için yüz tipine uygun saç modellerini derlemeye çalıştım. Yüz şeklini ne olursa olsun mutlaka size yakışan saç modelini seçerek daha güzel görünmeniz mümkün. Yüz şekline göre saç modelleri seçimi yaparken ister uzun olsun isterse kısa saç modelleri kendinize yakışan saç modelini seçmeye özen gösterin.

Yüz şekline göre saç modelleri seçimi yaparken kuaförlerde bulunan bilgisayar programlarından yardım alabileceğiniz gibi aşağıdaki yüz tiplerine ait resimlere bakarak yüz tipinizi belirleyebilirsiniz, bu sayede yüzünüze yakışan saç modelini seçmeniz daha kolay olacaktır. Bazı saç modelleri yüz ile uyum sağlayarak kusura kapattığı gibi güzelliğinizi de ön plana çıkaracaktır. Hangi yüze hangi saç modeli yapılmalı ayrıntıları yazımızda.

Surat Şekline Göre Uzun Kesim Saç Modelleri

Hep aynı tarz ve klasik saç modelinden sıkıldıysanız ve uzun saçlarını değişiklik yapmak istiyorsanız mutlaka yüz tipine uygun saç modelleri nelerdir incelemenizi gerekmektedir. Beğendiğiniz saç modelini için mutlak yüz tipine uygun olup olmadığına bakmanız çok önemlidir. Kuaföre gitmeden önce yüz tipine göre uzun saç modelleri incelemenizi tavsiye ederim doğru karar vererek daha havalı bir görüntü kazanırken dikkatleri de üzerinize çekmiş olacaksınız. Hangi yüze nasıl saç modeli gider, yüzü dolgun gösteren saç modelleri nelerdir ayrıntılı olarak sizlere anlatmaya çalışacağım.

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Kesim Modelleri

yuvarlak yüzler için saç kesimi

Yuvarlak yüzlü bayanlar genelde bu durumu pek beğenmezler sebebi ise kendilerini kilolu göstermesidir. Yuvarlak yüzlü bayanların uzun saç kesim modelleri seçiminde dikkat etmesi gereken durum aslında yüzü şeklinin uzun görünmesini sağlayan uzun saç modelleri tercih edilmelidir. Çene hizasına kadar doğal düz olan saç çene hizasından sonra dalgalı olabilir. Ayrıca uzun perçemli saç modelleri de seçilebilir. Yuvarlak yüzler mutlaka uzun saç modellerini seçerken uzun katlı kesim modellerini seçenekler arasında bulundurmalıdırlar.

Oval Yüzler İçin Saç Kesim Modelleri

oval yüzler için saç modelleri

Oval yüz tipine sahip iseniz çok şanlısınız diyebiliriz.  Yüzü dolgun gösteren saç modellerinden biridir. Neredeyse bütün saç modellerinin yakıştığı yüz tipi olan oval yüze sahip kişiler saç kesim modelleri arsında seçim yapmakta zorlanırlar. Kısa kesim saç modelleri hiç bir yüz tipine yakışmazken oval yüz tipine ayrı bir hava ve görüntü kazandırmaktadır. Uzun saç modelleri arasında seçim yaparken mutlaka yüzünüzü ön plana çıkaran modelleri seçmek gerekmektedir katlı saç kesimi yerine mutlaka düz kesim modellerini seçmeye özen gösterin. İster kıvırcık isterse düz saç tipine sahip olun uzun kesim düz modeller kendinize olan güveninizi artıracaktır.

Kare Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

kare yüz şekline göre saç kesim modelleri

Erkeklerin nedense bayanlarda en sevdiği yüz tipi olan kare yüzlere yakışan saç kesim modelleri dalgalı, kısa ve klasik modellerdir. Kare yüz tipine sahip bayanlar omuz hizasına kadar uzana saçlarına dalgalı kesim modelini uygulayarak hem değişiklik yapmış olurlar hemde daha havalı ve alımlı görünürler. Kare yüz tipine sahipseniz mutlaka kakülden uzak durmalısınız ve bu saç tipine gerekmedikçe seçmemelisiniz. Kare yüz tipine sahip sanatçılar ve ünlüler genelde omuz hizasından küt kesim modellerini seçtikleri bilinmektedir.

Uzun Yüzler İçin Saç Kesim Modelleri

uzun yüz şekline göre saç modelleri

Uzun yüz sekline uygun saç modelleri seçiminde mutlaka uzun saça uygun saç modeli seçimi çok önemlidir. Yanlış saç modeli seçimi yüz hatlarını dahada belirgin yapabilmektedir. Uzun yüze yakışan saç modeli omuz hizasından bırakılmış dalgalı ve hacimli saç modelleri daima ön plandadır. Kullanılan dalgalar sayesinde yüzün uzunlu belirginliğini kaydeder. Uzun yüzler kahkül kullanarak alın bölgesini kapatarak hacimli ve dalgalı saçlarını ön plana çıkarabilir. Kahkül ayrıca alın bölgesini kapattığı için uzun yüz şekli belirgin olmaz. Uzun yüz tipine sahipseniz uzun saç modellerini tercih etmemeye çalışın tercih ederseniz de önde kahkül bırakarak belirginliği azaltabilirsiniz. Ama tavsiyemiz kahkülü genelde omu hizasından kesilmiş saç modellerine uygulamanız. Unutmayın kahkül genelde kısa ve orta uzunluktaki saç modellerine yakışmaktadır. Uzun yüzler kat olmayan düz kesim saç modelleri yerine yandan ayrılmış sağa ve sola dalgalı kesimler yüzün uzunluğunun belirginliği yok eder.

Üçgen Yüz Tipi İçin Saç Kesim Modelleri

üçgen yüz şekline göre saç modelleri

Üçgen yüzler alın kısmı geniş yanak ve çene bölgesinde daha dar bir yapı vardır. Üçgen yüzde mutlaka katlı kesimler tercih edilmelidir. Dar kısımlarda özellikle yanak ve çene bölgesinde saçlar daha hacimli gösterilmelidir. Ters üçgen olarak adlandırılan yüz tipinde mutlaka saç uçları omuz hizasında hacimli görünürken dalgalı şekil verilmesi gerekmektedir. Kısa ve düz kesimlerden uzak durulmalı bunu yerine hacimli ve kabarık saç modelleri tercih edilmelidir.

Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır

Sizlere yüz tipine uygun saç modellerini göstermeye çalıştım. Yüzüme hangi saç modeli yakışır diye merak ediyorsanız yazımızı okuyarak yüz tipine uygun saç modelini seçebilirsiniz. Yüz şekline göre seçilecek saç modeli ile bütünleyici bir makyaj bütün kusurları kapatırken kendine öz güveni olan biri olurken bütün dikkatlerinde üzerinizde toplanmasını sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları