Gölgeli Saç Kime Yakışır? Gölgeli Saç Modelleri ve Renkleri

Gölgeli Saç Kime Yakışır? Gölgeli Saç Modelleri ve Renkleri

Saçlarımız kendimizi ifade etmemize yarayan en önemli vücut parçalarımızdan birisidir. Dağınık saçlarla dışarı çıktığımız da özgüven olarak daha aşağıda hissederken güzel bir şekilde yapılan saçlarla dışarı çıktığınızda özgüven olarak daha iyi hissedersiniz. Bunun için kadınların yapabilecekleri çok sayıda saç modeli bulunuyor.

Sizlerde bu saç modelleri arasından size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bunlar arasında saç renginize uygun olduğunu düşündüğünüz gölgeli saç modelini tercih ederseniz bu yayınımızda sizlere gölgeli saç modeli nasıl yapılır ve bu modeli yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği bilgilerini size aktarmaya çalışacağız.

Gölgeli Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Gölgeli saç modelleri çok sayıda olabilir. Bunu yapmak sizin tercihlerinize göre değişkenlik gösterecektir. Bu model saçlara uygulanan farklı tonlarla birlikte daha derin bir hava kazandıracaktır. Gölgeli saç modeli olarak bilinen saçlara uygulanan gölgeler, balyaj, ışıltılar ve krepler olarak aktarabilirsiniz. Bu uygulamalardan birisini saçınıza uygulayarak saçınıza gölgeli saç modelini yapmış olabilirsiniz. Ancak bu saç modeli herkese uygun değildir. Bu saç modelinin kime daha çok uygun olduğunu kime uymadığı konusuna değinelim.

Gölgeli Saç Modeli Kime Daha Çok Yakışır?

Belirli bir kadına yaradığını söylememiz yalan olacaktır. Aslında gerekli işlemler yapıldığında gölgeli saç modeli tüm kadınlara uygun olacaktır. Bu modeli saçına uygulamak isteyen kadınlar dikkat etmesi gereken en önemli detay ne çok açık renkleri ne de çok koyu renkleri kullanmamanız olacaktır. Sarı saçlı bir kadınsanız ve saçlarınıza gölgeler attırmak istiyorsunuz renk tercihini doğru yapmalısınız. Koyu renklerde özellikle koyu kahverengi renklerinde uygulayacağınız gölgeler sizde çok kötü bir görüntü ortaya çıkmasına neden olacaktır. Sarı saçlı kadınlar saçlarına daha açık tonlarda gölgelendirme yaptırması doğru karar olacaktır. Kumral bir kadın saçlarına gölge katmak isterse yapacağı tek işlem daha açık tonlardan gölge yaptırması işlemi yaptırmak için doğru karar olacaktır.

gölgeli saç kime yakışır

Gölge Saç Modeli Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu saç modelini saçınıza uygulamadan öne dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. İlk yapmanız gereken size örnek olması amacıyla daha önce saçlarına gölge yaptırmış kişilerin modellerini incelemeniz gerekiyor. Sizinle aynı ten ve göz renginde olmayabilirler ancak size fikir vermesi amacıyla bu örnekleri incelemeniz çok önemlidir. Saç modelleri ortaya çıkması deneme yanılma yöntemi sıklıkla kullanılır ancak sizlerin öyle bir şansı olmadığı için saçınıza yapacağınız modeli doğru belirlemeniz gerekiyor. Gölgeli saç modeli doğru yapıldığında sizlere çok farklı bir hava katacaktır. Ancak uygulaması yanlış yapılırsa istediğiniz görüntü ortaya çıkmayacaktır.

Saçlarınızın rengi koyu kestane rengine yakında tercihinizi dikkatli yapmanız gerekiyor. Örneğin saçlarınıza gölge kazandırmak için sarı rengi tercih ederseniz düşündüğünüzün tersine çok kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır. Sizin gölge attırmak için renk tercihinizi kendi saçınızdan 2-3 ton daha açık renklerde olması yeterli olacaktır.
Bu kural tüm saçlar için geçerlidir. Gölgeli saç modeli yaptırmak isteyen kadınlar genellikle kendi saçlarından 3-4 ton daha açık renkleri tercih etmelisiniz. Saçınıza zıt olan renkleri tercih etmeniz düşündüğünüzün aksine sizlere istemediğiniz bir görüntü kazandıracaktır. Sizlere yani gölgeli saç modeli yaptırmak isteyenlere yapabileceğiniz en önemli tavsiye daha önceden saçlarına gölgeler uygulattıran kadınları incelemeniz olacaktır. Bu sizlere örnek olması ve fikir vermesi açısında çok önemli olacaklardır.

Özellikle son yıllarda kadınlar tarafından saç stilleri arasında en popülerle arasında bulunmaktadır. Bu sayede sizin saç, ten ve göz renginize uygun saç gölgelendirme işlemi nasıl yapılır karar vermeniz kolay olacaktır. Resimlere bakarak yardımcı olmasını düşünerek yazının içine bekliyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.