4 Numara Saç Modelleri Kimlere Yakışır, Kadın ve Erkek Modelleri

4 Numara Saç Modelleri Kimlere Yakışır, Kadın ve Erkek Modelleri

4 numara saç modelleri erkekler için çok sık tercih edilmesine karşın kadınların en zor tercih ettiği saç modellerinden biridir. 4 numaralı saç modelleri erkeklerin karizmatik yapısını ortaya çıkaran saç modelidir. Yapılan araştırmalara göre kadınların erkeklerde en çok tercih ettiği saç modelidir.

Modası hiç geçmeyen 4 numara kısa saç modeli yüz hatlarının daha belirgin olarak ön planı çıkmasını sağlar.

Sizlere bu yazımızda 4 numara saç kimlere yakışır, 4 numara saç modelleri, 4 numara saç boyası ve renkleri hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

4 Numara Saç Modelleri

4 numara saç kesin modelleri erkek saç modasının en çok tercik edilen modelidir. Sizlere bu saç kesin modellerinden bazılarını vererek paylaşmak istiyorum.4 numara saç modelleri erkek ve 4 numara saç modelleri bayan trendleri ise;

4 Numara saç Modelleri Erkek

4 numara saç modelleri özellikle erkekler tarafından sıklıkla denenen saç modellerinden biridir.

4 numara saç modelleri erkek

4 Numara Saç Modelleri Kadın

4 numara saç modelleri kadınlar tarafından da sıklıkla denenen saç modellerinden biridir.

4 numara saç modelleri

4 Numara Saç Kimlere Yakışır

Cesur saç kesimlerinden biri olan kısa saç kesimi kimlere yakışır hangi yüz tipine daha uygundur bunun hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

 • Kafa yapısı simetrik olanlar
 • Renkli gözlü olanlar
 • Çene yapısı düzgün olanlar
 • Kulakları kepçe olmayanlara
 • Kafa yapısı ince ve uzun olanlar

Kafa yapısının düzgün olması ve kulakların kepçe olmaması çok önemlidir. Çünkü saçlar kesildikten sonra kulaklar ve kafa yapısı direk ortaya çıkmaktadır.

Bu Saç Stili Kadınlara Yakışır Mı

Bakımı kolay olan 4 numara saç modelleri bayanla tarafından tercih edilmesindeki en büyük etken daha seksi ve dikkat çekici etkisinin olmasıdır. Kulak yapısı ve kafa yapısının düz olması çok önemlidir. Renkli gözlere sahip iseniz size yakışacağından emin olabilirsiniz.

Saçlarınız dökülmeye ve kepeklenmeye başladığından rahatlıkla evde saçlarını keserek bu saç modelini uygulayabilirsiniz.

4 Numara Saç Kaç Günde Uzar

İnsan saçı beslenmeye ve saçların doğal yolla bakımı ile doğru orantılı uzar. Kısa saç kestirmeye karar verdikten sonra size yakışmadığını düşünüyorsanız saçların hemen uzamasının isteyebilirsiniz.

Saçlar ortalama olarak ayda 1 ile 1.5 cm aralığında büyür.Saçların her gün yıkanması bitkisel yağlar ile beslenmesi saçların az da olsa daha hızlı büyümesini sağlar.

4 Numara Saç Kirli Sakal

Eğer kısa saça sahip iseniz kesinlikle kirli sakla bırakmanızı tavsiye ederim. Kısa saçlara harika bir uyum sağlayan kirli sakla saçların ve kirli sakalın ön planda olmasını sağlar.

Eğer küpe takmayı seviyorsanız sizlere ayrı bir hava katacağına emin olabilirsiniz.

4 Numara Saçın Avantajları

 • Bakımı çok kolaydır
 • Taramak ve şekil vermeye gerek yoktur
 • Saç dökülmesini önler saç sorunlarını ortadan kaldırır
 • Saçlarda kepek oluşumunu önler
 • Yüzün daha belirgin olarak ortaya çıkmasını sağlar
 • Her yaştan herkese yakışır
 • Takım elbise yada spor elbise hiç fark etmez hepsi ile uyumludur

3 numara ile 4 numara saç arasındaki fark

4 numara ile 3 numara arasında pek fark bulunmamasına karşın 3 numara saç ortala 7 ile 8 mm arasındadır. 4 numara saç ise 11 ile 12 mm aralığında olan kesindir.

4 Numara saç Hangi Yüz Tipine Yakışır

4 numara saç elmacık kemikleri çıkık fazla şişman yada zayıf olmayan yüz tipine çok yakışmaktadır. Özellikle renkli olan yüz tipine yakışan bu saç modeli kullanmayı düşünenlerin asla kulakları kepçe olmamalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.