Kısa Saç Kesim Modelleri ve Trendleri

Kısa Saç Kesim Modelleri ve Trendleri

Kısa saç kesim modelleri uzun saçlardan sıkılan bayanların sık sık düşündüğü ama cesaret edemediği saç modellerinden biridir. 80’li ve 90’lı yıllarda hayatımıza yavaş yavaş giren kısa saç modelleri son zamanlarda ünlülerinde tercihi ile sıçrama yaparak trent saç modelleri arasına girmeyi başarmıştır.

Kısa saç modelleri aslında klasik bir model olsa da bazende çılgınlığı ve özgürlüğü işaret edebilmektedir. Uzun saçlarını kestirmek isteyenler en çok sorduğu soru kısa saç modeli bana yakışır mı sorusudur bu sorunun cevabı aslında çok basit yüz tipinize ve saç tipinize göre tercih edeceğiniz kısa saç kesim modelleri size gerçekten çok yakışabilir. Kısa saç modelleri arasında bulunan küt saç modeli, düz kısa saç modeli yada dalgalı kısa saç modeli sayesinde imaj değişikliği yaparken yeniliğin de önünü açmış olacaksınız.

Kısa saç modelleri makyaj ve giysi ile uyumlu olduğunda sizi ön plana çıkaracak ve bütün dikkatlerin sizde toplanmasını sağlayacaktır. Kısa saç modeline en uygun saç tipleri genelde kalın telli saç modelleridir ama her saç tipine sahip bayanlar uygulayabilir. Gerçekten saçlarınızı kısa kestirmeyi düşünüyorsanız iyi düşünmeniz gerekli ve mutlaka saç modelinizi belirlemenizde fayda vardır.  2022 kısa saç kesim modelleri arasında en çok tercih edilen model ise bob saç kesim modeli ve pixie saç kesim modelleri olmasına rağmen diğer modellerde sıklıkla tercih edilmektedir. Sizlere Kısa saç kesim modelleri 2022 yılından en çok tercih edilen modelleri yazmak istiyorum.

2022 Kısa Saç Kesim Modelleri

Kısa saç modelleri arasında tercih yaparak beğendiniz saç modelini kendinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kısa saç modelleri ve isimleri sizlerle paylaşarak saçlarını kısa kestirmek isteyenlere fikir vermeye çalışacağım. Kısa saç modeli kimler daha çok yakışır sorusu genelde saçını kestirmek isteyenlerin sorduğu bir sorudur yüzünüze uygun saç modelini seçerek seçim yapmanız mümkün. Kısa saç modelini genelde çok yoğun ve hareketli çalışan bayanlar tercih etse de ünlülerde sıklıkla kısa saç modellerine döndüğünü sıklıkla görmekteyiz. Unutulmaması gereken bir durumda kısa saç modelinde kilo durumunuzu göz önünde bulundurmayı unutmayın genelde aşırı kilolu olanlara çoğu kısa saç modeli yakışmamaktadır.

Kısa Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Sizler için en çok tercih edilen kısa saç kesim modelleri ve isimlerini derlemeye çalıştım. Kısa saç kesim modelleri en çok tercih edilen ve 2022 en çok beğenilen kısa kesim saç modelleridir.

Kısa Küt Saç Modelleri

Genelde ince telli bayanlara çok yakışan küt saç kesim modeli kalın telli saç yapısına sahip olan bayanlara tavsiye edilmez sebebi ise saçın kabarmasıdır. Küt saç kesimi büyük gözlere ve çok yakıştığı bilinmektedir. Her saç renginde harika durmaktadır.

Kısa Küt Saç Modelleri

Düz Kısa Saç Modelleri

Bakımı kolay, taranması kolay saç modellerinden biridir. Her sene modası durmadan yükselen düz kısa saç modelleri arasında bulunan düz kısa saç modeli özellikle genç kızların ilk tercihi diyebiliriz.

Düz Kısa Saç Modelleri

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Meg Ryan, Hülya Avşar ve pek çok ünlünün tercih ettiği saç modeli olan dalgalı kısa saç modeli pek çok tarafından tercih edilmektedir. Dalgalı kısa saç modeli is yada gündelik hayatınızda kullanabileceğiniz bir saç modelidir. Genelde bu saç modelinin çok tercih edilmesinin sebebi dizlerde neredeyse herkesin bu saç modelini tercih etmesidir.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Kısa Bob Saç Modelleri

Sezonun trendlerinden biri olan bob kısa saç kesimi boynu olduğundan daha ince ve zarif görmektedir. Her yüzü tipine ve saç rengine uygun olan bu saç modeli kısa saçın neredeyse bütün avantajlarına sahiptir. Özellikle yuvarlak yüz tipine sahip iseniz size çok yakışacağından emin olabilirsiniz.

Kısa Bob Saç Modelleri

Örgülü Kısa Saç Modelleri

Kısa saç sevenlerin en zorladığı bölüm örgülü kısa saç modelleridir. Kısa saçlara örgü yapmak zahmetli olsada ortaya çıkan harik görüntü zahmete değecektir. Genelde özel günlerde ve davetlerde tercih edilen örgülü kısa saç modelleri kısa saçınıza değişik bir hava katacaktır.

Örgülü Kısa Saç Modelleri

Yandan Kısa Saç Modeli

Son zamanların moda saç modeli olan yandan kısa saç modeli gençler arasında hızla yayılarak sıkıkla gördüğümüz saç modellerinden biri olmuştur. Havala saç modellerinden biri olan yandan kısa saç modeli kısa boylu bayan tarafından tercih edilmektedir sebebi ise boyu uzun göstermesidir.

Yandan Kısa Saç Modeli

Kısa Pixie Saç Kesim Modeli

Kalın telli saç yapısı gidecek en iyi kısa saç kesim modeli diyebiliriz. Bu saç modeli yüzünü ön plana çıkaracağı için hafif yapılmış bir makyaj sizi daha güzel bir o kadarda doğal yapacaktır. Kısa saç modelleri içerisinde içerisinde popüler olan Kısa Pixie Saç Kesim Modeli 2022 trendleri arasına şimdiden girdi bile.

Kısa Pixie Saç Kesim Modeli

Dalgalı Kısa Küt Saç Modeli

Genelde dalgalı saçlar uzun olarak tercih edilse dalgalı kısa saçları küt olarak kullanmakta çok rahat olacaktır. Çene hizasının hemen altından kestirmek ve ortadan ayırarak kullanmak yeterlidir. Dalgalı kısa küt saç modelini tercih edecekseniz makyajda doğal olmaya özen gösterin.

Dalgalı Kısa Küt Saç Modeli

Kahküllü Kısa Saç Modeli

Düğün, mezuniyet balosu, özel yemeklerde tercih edebileceğiniz Kahküllü kısa saç modeli en eski saç modellerinden biridir ve son zamanlarda eski ilgisini tekrar görmeye başladı. Mutlaka yüz tipine uygun olması gereken Kahküllü kısa saç modeli oval ve yuvarlak yüz tipine sahip bayanlara çok yakışmaktadır.

Kahküllü Kısa Saç Modeli

Kısa Katlı Saç Modeli

Saçlarınız zayıf, ince ve kırılmaya müsait ise bu saç tipi sizler için uygun olabilir. Kısa katlı saç kesim modeli saçlarınızı bu sayede daha hacimli ve canlı gösterecektir. Sıklıkla genç kızların ve üniversite öğrencilerinin tercih ettiği kısa katlı saç modeli kalın saçlarda ve saçları çok sık olan bayanlarda iyi durmamaktadır. Yüzü olan lana çıkaran bu model sizde farkın dalık yaratabilir.

Kısa Katlı Saç Modeli

Kısa Kıvırcık Saç Modeli

Ele avuca sığmayan saç modeli olan kıvırcık saçlarda kısa modelleri çok havalı durmaktadır. Kıvırcık saçları kontrol altına almak bakımını gerçekten çok zordur. Kıvırcık kısa saç modelleri genelde kıvırcık saçlı olanlar tarafından tercih edilmese saçlarının kıvırcık olmasını pek çok bayan vardır. Kısa kıvırcık saç modelleri sizlere çok rahatlığı ve kolaylığı sunacağından tercih edilmelidir.

Kısa Kıvırcık Saç Modeli

Yüz Şekline Göre Kısa Kesim Saç Modelleri

Saçlarını kısa kestirmeye düşünüyorsanız mutlaka bir kuaförden destek almanızı tavsiye ederim unutmayın kısa saç modelleri her yüze ve her saç tipine uygun olmayabilir. Başka birine yakışan kısa saç modeli sizde iyi olmayabilir. Yüz şekline göre seçeceğiniz kısa saç kesim modelleri sizlere fikir verme konusunda destek sağlayacaktır. Beğendiniz saç modeli kuaförünüze göstererek uygulayabilirsiniz. Doğru uygulanmış kısa kesim saç modeli kıyafetiniz ve makyajınız ile harika duracaktır. Yüzünüze saç saç modelleri hakkında bilgi almak istiyorsanız Yüz şekline göre saç modelleri adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Omuz saç modelleri yada orta kesim saç modellerini incelemek için Orta kesim saç modelleri adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.