Orta Boy Saç Kesim Modelleri

orta saç kesim modelleri
Paylaş
 

Orta boy saç kesim modelleri  genelde uzun saçlarında sıkılan ve kestirmek isteyen bayanların sıklıkla uyguladığı saç modellerinden biri olsa da uzun saça alışan bayanların orta boy saç modellerinin yakışıp yakışmayacağı konusunda kararsız kaldığı bilinmektedir. 2016 yılında ünlülerin sıklıkla uyguladığı orta boy saç modelleri imaj değişikliği için sıklıkla tercih edilirken yakaladığı trent 2017 yılında da modasını hiç kaybetmeden yükselişe geçmiştir.

Orta boy saç modelleri ve yapılışları genelde kolay olan saç modelleridir. Diğer adı ile omuz hizasından saç kesimi rahatlık bakımdan kolay olduğu için tercih edilmektedir. Orta boy saç modelleri genelde orta boy dalgalı saç ve düz saç modelleri en çok terhin edilen saç modelleridir.

Orta Boy Saç Modelleri ve Yapılışları

Orta boy saçları tercih etmeyi düşünüyorsanız ve kararsız iseniz sizlere fikir vermek için Orta boy saç modelleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Orta boy saç modelleri arsından beğendiniz modeli kendinizde uygulayabilirsiniz. Orta boy saç modelleri 2017 yılında en çok tercih edilen modelleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Orta Boy Dalgalı Saç Modelleri

orta boy saç kesim modelleri, orta boy dalgalı saç modelleri

Orta boy dalgalı saç kesim modelleri

orta boy saç kesim modelleri

Omuz Hizası Saç Kesim Modelleri

Orta boy dalgalı saç modelleri hiç eskimeyen modası geçmeyen modellerden biridir. Yazın ayrı güzel kışın ayrı bir güzel durun orta uzunluktaki saç modelleri sizlere çok yakışacaktır.

Orta Boy Saç Toplama Modelleri

Orta boy saç modeline sahip bayanlar saçlarını toplamak ve şekil vermek için değişik saç toplama modelleri arasında seçim yapmakta çoğu zaman kararsız kalmaktadır. Gündelik hayatta rahatlıkla uygulayabileceğiniz saç toplama modelleri yüzünüze uygun olan olması çok önemlidir. Saçlarınızı at kuyruğu yapıp toplamak bilinen kolay saç toplama yöntemidir. Çalışan bayanlar orta saç modelini tercih etmesinin en önemli sebebi ise bakımı ve saçın toplanmasının kolay olmasıdır.

orta boy saç kesim modelleri

Orta Boy Saç Toplama Modelleri

Orta Boy Saç Örgü Modelleri

Orta boy saç modelleri arasında sıklıkla yapılan örgü modelleri genelde seçenekler konusunda sıkıntı yaratmaktadır, pek çok orta boy saç örgü modelleri arasında seçim yaparken mutlak doğallıktan yana olmalı ve yüzünüzü yakışan modeli seçmeye özen göstermelisiniz.

orta boy saç kesim modelleri, orta boy saç örgü modelleri

Orta Boy Saç Örgü Modelleri

Orta Boy Düz Saç Modelleri

Orta boy saç modelleri arasın en çok tercih edilen düz saç modeli sadeliği ve doğallığın göstergesi olsa da düğün yada davetlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Düz saç modelini tercih edecekseniz mutlaka makyaj ile gözleri ve dudakları ön plana çıkarmayı unutmayın.

orta kesim saç modelleri, saç modelleri

Orta Kesim Düz Saç Modelleri

orta boy düz saç kesimi

Orta kesim düz saç modeli

Omuz Hizası Saç Kesim Modelleri

Omuz hizası saç kesim modelleri arasında en çok kullanılan renkler ombra, kahve çikolata renkleri, balköpüğü renkleridir. Orta boylara vereceğiniz dalgalar ve katlı kesim sayesinde yakaladığınız değişim sizlere ayrı bir hava katacaktır. Orta boy saç kesim modelleri her yüz tipine uygun olduğu gibi her saç tipine uyumludur. İnce, kabarık yada kıvırcık saça sahip olanlarda orta kesim saç modellerini tercih edebilir.

Sizler için orta boy saç kesim modelleri 2017 yılında en çok tercih edilen modellerini seçmeye çalıştım.  Omuz hizasında saç kesim modelleri seçimi yaparken mutlaka yüz tipinize göre seçim yapmayı unutmayın. Yüz şekline göre saç modelleri yazımızı okuyarak fikir alabilirsiniz.

 

loading...
  • Site Yorum

Bir yorum bırak


Cilt Güzellik

Cilt Güzellik ve cilt bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz. www.ciltguzellik.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan ciltguzellik.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.