Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? Kimlere Yakışır?

Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? Kimlere Yakışır?

Karamel saç rengi nasıl elde edilir; Karamel saç rengi modasını hiç kaybetmeyen saç modellerinden biridir. Pek çok bayanın dönem dönem uyguladığı karamel saç rengini uygulamak isteyen bayanlar karamel saçın canlılığını ve parlaklığını daima sevmişlerdir. İşte bu noktada bilmeniz gereken en önemli husus karamel saç kime yakışır, Karamel saç hangi cilt tipine uygundur, karamel saça yakışan makyaj nasıl olmalı sorularına cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Karamel saça sahip olmak için karamel saç rengi nasıl elde edilir bu konuda merak edilenlerde yazımızda…

Pek çok ünlünün denediği karamel saç rengi havalı görüntüsü ve saça verdiği canlı görüntü ile bilinmektedir. Bakır karamel, altın karamel, çikolata karamel gibi pek çok renk tonu bulunmaktadır. Sizlere karamel saç nasıl elde edilir bu konuda bilgi vermeden önce karamel saç renk tonları hakkında bilgi vereceğim ilerleyen bölümlerde ise karamel saç kime yakışır, karamel saç hangi cilt tipine uygun, bu konulara ayrıntılı olarak değineceğim.

Karamel Saç Renk Tonları

Karamel saç nasıl elde edilir sorusuna cevap vermeden önce sizlere karamel saç renkleri nelerdir bunlardan bahsetmek istiyorum. Karamel rengi Bej- sarı ve altın kahve arasında bir renk olup açıktan koy pek çok rengi barındırmaktadır. Karamel saç rengi beyaz tenli, buğday tenli, esmer dahil her cilt tipine yakışan bir renktir. Şimdi gelin sizinle en çok tercih edilen karamel saç renk tonlarını inceleyelim.

 1. Açık karamel saç rengi ; Karamel saç renkleri içerisinde en çok tercih edilen saç rengidir. Işıltıyı ve canlılığı sevenlerin ilk tercihi mutlaka Açık karamel saç rengi olmalıdır. Açık karamel saç rengi daha çok buğday tenlilere ve renkli gözlü kişilere yakışmaktadır. Açık karamel saç rengine yapılacak sade makyaj bütün gözlerin sizin üzerinizde olmasını sağlayacaktır.
 2. Koyu karamel saç rengi ; Koyu karamel saç rengi cildi çok beyaz olanlar hariç herkese yakışan saç rengidir. Pek çok ünlünün tercihi olan koyu karamel saç rengi kimlere yakışır sorusuna cevap vermek gerekirse eğer esmer tene sahipseniz şüphesiz sizde harika duracaktır. Esmer tene sahip olanlar koyu karamel saç rengi ile ışıltılı ve gösterişli bir saça sahip olacaktırlar.
 3. Altın karamel saç rengi ; Her zaman ön planda olmayı sevenlerin ilk tercihi olan altın karamel saç rengi modası geçmeyen saç renklerinden biridir. Altın karamel saç rengi kimlere yakışır sorusuna cevap vermek gerekirse beyaz tenli bayanlara ve buğday tenli bayanlara çok yakışmaktadır. 2016-2017 yılında en moda saç rengi olan altın karamel 2018 yılında büyük oranda bayanların tercihi olmaya devam edecek.
 4. Bakır karamel saç rengi ; Beyaz tenli ve sarışın kadınlar arasında daima ilk tercih olan bakır karamel saç rengi aynı şekilde beyaz tenli kişilere daha çok yakışmaktadır. Bakır karemel saç rengi seçimi havalı görünmenizi sağlayacaktır. Yaz aylarının en çok tercih edilen saç rengidir.
 5. Çikolata karamel saç rengi ; Esmer tenli bayanların ilk tercihi olmasına karşın beyaz tenli bayanlarından uyguladığı çikolata karamel saç rengi sert bir ifadeniz varsa size ayrı bir hava katacaktır. Gözleri daima plan çıkaran çikolata karamel saç rengine uygun yapılacak makyaj görüntünüzü kusur yapacaktır.
 6. Balköpüğü karamel saç rengi ; Ülkemizde ve Dünya’da pek çok ünlünün tercihi olan balköpüğü karamel saç rengi Sibel Can ile özdeşleşmiş durumda. Bal köpüğü karamel saç rengi kime yakışır sorusuna verilecek cevap ise Eğer esmer tene sahip iseniz kesinlikle sizde kusursuz duracaktır, beyaz tene uygulandığında biraz sönük kaldığından pek tercih edilmez.
 7. Bal karamel saç rengi ; Son 2 senedir modası hızla yüksel bol karamel saç rengi balköpüğü karamel ve açık karamel renkleri arasında yer almaktadır. Yaz aylarından tercih edildiğinde görüntüsü güneşin etkisi ile on plana çıkmaktadır. Her cilt tipine uygun olması ayrı bir avantaj.
 8. Karamel kumral saç rengi ; Yüze ışıltı ve canlılık veren karamel kumral saç rengi her cilt tipine uygun olmasına karşın beyaz tenli kadınlara daha çok yakışmaktadır. Geçen senin moda saç rengi olmasından dolayı gelin adaylarının ilk tercihi olmuştur. Karama saç renklerine uygun yapılacak sadece makyaj sizi ön plana çıkaracaktır.
 9. Sarı karamel saç rengi ; Her gittiği yerde dikkatler üzerine çekmeyi seviyorsanız sarı karamel saç rengi tam size göre olabilir. Her cilt tipine uygun olmasına karşın açık ten rengine sahip olan kişilere çok yakışmaktadır.
 10. Karamel kahve saç rengi ; Modası hiç geçmeyecek saç renklerinden biridir. Doğallık ve sadelikten yana olanların tercihi olan karame kahve saç rengi her cilt tipine uygundur.
 11. Kızıl karamel saç rengi ; Bu saç rengi kışkırtıcılığı ve özgülüğü simgelemektedir. Genelde genç kızlar arasında çok moda olan kızıl karamel her cilt tipine uygundur.
 12. Dore karamel saç rengi ; 2017 yılınan moda saç renkleri arasında yer alan dore karamel saç rengi 2018 yılında ise yakaladığı moda trendini kaybetmeden ilerleyecek gibi görünüyor. Sıcak saç renkleri arasında yer alan dore karamel saç rengi altın tonlarında olan renklerdir. Beyaz tenli ve esmer tenliler yakışan dore karamel mutlaka denemeniz gereken saç renklerinden biridir.
 13. Küllü karamel saç rengi ; Küllü karamel saç rengi havalı görüntüsü ile bilinmektedir. Renkli göze sahip ve buğday tenlilerin en çok tercih ettiği bir modeldir. Küllü karamel saç rengi, karamel tonunda bulunana hoş bir renktir.

Kadınlar arasında en çok tercih edilen saç rengi olan karamel saç renk tonları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bu saç renkleri en çok tercih edilen karamel saç renkleridir. Şimdi sizlere karamel saç renkleri kime yakışır, karamel saç renklerini kimler tercih etmeli bu konuda bilgi vermeye çalışacağım.

karamel saç modelleri

Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır

Kadınlar arasında modası her geçen gün artan karamel saç renkleri bir çok bayanın uygulamak istediği saç renklerinden biridir. Peki karamel saç renkleri kime yakışır, karamel saç rengi hangi tene uygundur, hangi cilt tipi karamel saç rengini uygulayabilir sizlere açıklamaya çalışacağım.

Doğal bir görüntüye sahip olmak isteyenler esmer yada buğday tenli ise kesinlikle karamel saç renkleri çok yakışacaktır.

Açık karamel saç rengi buğday tenliler tarafından tercih edilirken. Koyu karamel saç rengi ise beyaz tenliler tarafından tercih edilmektedir. Ten renginize göre seçim yapmak ışıltılı karamel saç rengi size dahada yakışmasını sağlayacaktır.

Kesim konusunda ise tamamen iddialı kesimler ve modeller ile daima uyum içerisinde olmuştur.  Karamel saç renklerini uygulamak istiyorsanız ve saç modelleri hakkında kafanız karışık ise Saç Kesim Modelleri ve İsimleri adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Aynı sekil de karamel saç renklerinizi kısa saç modellerine uygulamak için Kısa Saç Kesim Modelleri adlı makalemizde kısa kesim saç modellerini inceleyebilirsiniz.

Karamel saç rengine uygun makyaj önerileri ise eğer açık karamel saç renkleri uygulanacaksa makyaj ile gözler ve dudakları ön planı çıkarmak dikkatleri sizin üzerinizde toplayacaktır. Koyu karamel saç renginde ise makyaj abartıya kaçmadan sade şekilde yapılmalıdır. Şimdi sizlere karamel saç rengi nasıl elde edilir, karamel saç rengi nasıl yapılır konusunda bilgi vereyim.

Evde Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Karamel saç rengine sahip olmak istiyorsanız evde karamel saç rengi elde etmek için uygulayacağınız basit yöntemlerle bu saç rengine kolay şekilde sahip olabilirsiniz. Eğer evde karamel saç rengi yapmak istiyorsanız ve saçlarınız platin sarı, sarı ya da açık kumral ise karamel saç renk tonlarından istediğinizi uygulayarak karamel saç rengine kavuşmanız mümkün. Evde karamel saç rengi elde etmek için saçlarınızı boyamadan 12 saat önce saçlarınızı yıkayın ve 12 saat boyunca tekrardan su değmesini önleyin.

Ancak saçlarınız kızıl, koyu kahve, kestane yada koyu kestane ise bir tek boya ile karamel saç renklerini hemen elde etmeniz mümkün değildir. Mutlaka burada iyi bir kuaförde saç renklerinizin açılması gerekmektedir. Burada karamel saç rengini elde etmek için saçlar önce platin rengine açılır. Tek işlemde saç renkleri açılmayacağı için saç rengini açma işlemi belli aralıklarla bir kaç defa yapıldıktan sonra karemel saç rengi elde edilir. Mutlaka kuaförünüze istediğiniz karemel tonunu açıkça bildirmeniz gerekmektedir

karamel saç rengi

Karamel Saç Rengi Bakımı Nasıl Yapılır

Karamel saç renkleri ister açık olsun isterse koyu daima bakım isteyen saç renklerinden biridir. Saaçlarınızı karamel yaptıktan sonra uygun saç bakım ürünleri ve şampuanlar kullanmak çok önemlidir. Karamel saç rengine sahip olduktan sonra yani saçınızı boyadıktan sonra ilk 5 gün saçlarınızı asla yıkamayın ve havuz ile denize girmeyin bu karamel rengin daha kalıcı olması için çok nemlidir.

Her saç boyasında olduğu gibi karamel saç rengi de akabilir. Akmayı önlemek için saçlarınızı çok sık yıkamayın. Saçların matlaşmasını ve solmasını önlemek için sabun yada kimyasal ürünlerden uzak durun. Saçlarınıza hasar veren sıcak sudan uzak durun banyo yaparken ılık su ile saçlarınızı yıkamayı tercih edin. Aynı şekilde karamel saça sahip olduktan sonra ilk dönemlerde saçlarınızı güneş ışıklarından uzak tutmaya çalışın.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur sizlere karamel saç renkleri hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalıştım. Karamel saç renk tonları nelerdir, karamel saç rengi nasıl elde edilir, karamel saç rengi kime yakışır konularında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.