Siyah Noktalar İçin Doğal Maskeler

Siyah Noktalar İçin Doğal Maskeler

Cildimizde yada yüzümüzde bulunan siyah noktalar çoğu zaman canımızı sıkabilmektedir. Siyah noktalar bir cilt problemidir ve giderilmesi gerekir. Siyah noktalardan kurtulmak için cildinizin temizlenmesi, kirli ve yağlı olan yapının ortadan kesin olarak kaldırılması lazım. Özellikle cil tipi yağlı olanlar bu konuda daha dikkatli olmaları ve gerekli cilt bakımlarını yapmaları tavsiye edilir.

Siyah Noktalar Nasıl Yok Olur?

Siyah nokta prebleminden kurtulmak isteyen bayanlar evde doğal maske tarifleri ile bu dertlerinden rahatlıkla kurtulabilirler. Bu sorununuzdan kurulmak için için peeling etkisi olan maske tarifleri çok işinize yarayacaktır.

Siyah noktalar genel olarak yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde daha çok görülsede diğer cilt tiplerindede görülme olasılığı vardır.

Siyah nokta maskeleri ile evde bulunan malzemelerle harika maskeler yapabilir ve bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Doğal Maskeler

Siyah Noktalar İçin Şeker ve Bal Maskesi

Malzemeler:

  • 1 Çay kaşığı Toz şeker
  • 1 Çay kaşığı Bal

Hazırlanışı:

1 çay kaşığı toz şeker ve 1 çay kaşığı balı bir kabın içerisinde karıştırıyoruz. Yüzümüzde siyah noktaların bulunduğu bölgeye bu karışım hafiften baskı yapılarak sürülür. Bu maske yüzümüzde 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkanır. Haftada 2 defa yapmanız yeterlidir.

Siyah Noktalar İçin Elma Sirkesi ve Toz Kil Maskesi

Malzemeler:

  • 1 Yemek kaşığı Elma sirkesi
  • 1 Çay bardağı kil

Hazırlanışı:

Elma sirkesi ve toz kili bir kabın içerisinde karıştırıyoruz gerekirse elma sirkesini biraz daha artırabilirsiniz. Elma sikesi ve toz kili karıştırırken karışımın macun kıvamına getirmelisi gerekir. Hazırlanan karışım eller yardımı ile cilde uygulanır. Bu karışımı 15 dakika yüzümüzde bekletmeniz yeterlidir eğer süreyi uzatırsanız cildinizi tahriş edebilir. Kil maskesini sürdükten sonra 15 dakika boyunca mimik harekleri,gülme yada konuşma yapılmamalıdır. Haftada 1 kere yapmanıız yeterlidir. Cildinizin yağ dengesini sağlarken siyah noktalarınızında yok olduğunu göreceksiniz.

Siyah Noktalar İçin Tarçın ve Bal Maskesi

Malzemeler:

  • Yarım yemek kaşığı Tarçın
  • 1 Yemek kaşığı Bal

Hazırlanışı:

Yarım yemek kaşığı tarcın ve 1 yemek kaşığı balı bir kabın içerisinde karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı parmaklarımızın yardımı ile cildimize sürüyoruz. Masaj yapar şekilde sürmenizi tavsiye ederim. 10 Dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulamanız yeterlidir. Cildinizi nemlediren bu maske ayrıca siyah noktaları yok etmede çok etkilidir düzenli şekilde haftada 1 kere uygulamanız yeteridir.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Öneriler

Sizlere verdiğim siyah noktalardan kurulmak için etkili olan bu maskeleri kullanarak kısa sürede bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Siyah noktaların çıkmasını engellemek ve sonsuza kadar kurtulmak için tabiki bu maske tarifleri tek başına yeterli değildir. Düzenli şekilde cilt bakımı ve temizliği yapılmalıdır. Ayrıca haftada en az birkere peeling yapmalısınız evde doğal peeling tarifleri için sitemizdeki konuları inceleyebilirsiniz.

Akşamları yapmadan önce mutlaka makyaj temiziliği yapılmalıdır, kmyasal makyaj artıkları gözenekleri tıkayarak siyah nokta oluşumu tetikleyebilir. Her sabah mutlaka yüz yıkanmalı ve cildiniz yağlı ise ıslak mendil yada peçete ile gün içerisinde bu yağlar silinmelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet