Cilt Lekeleri için Evde Doğal Maskeler

  Cilt Lekeleri için Evde Doğal Maskeler

  Cilt Lekeleri İçin Maske Tedavisi

  Vücudumuzda bulunan lekelerin bazıları doğuşta gelebilir, bazıları da farklı nedenler ile vücudumuzda cildimizin üzerinde oluşabilir. Bu cilt lekeleri sağlığımız net bir şekilde zarar vermesek de görüntümüzün çirkin olmasına neden olabilir. Lekelerin ortadan kalması için çok farklı yöntemler kullanılabilir. Günümüzde ki teknolojik gelişmelerin bilim ile birleşme ile birlikte ortaya çıkan lazerli tedavi cilt lekeleri içinde kullanabilir. Ayrıca eczanelerde ve kozmetiklerde satılan cilt için üretilen kremler ve jellerden yardım alarak cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz. Biz bu yazımızda sizlere cilt lekelerini maske tedavisi ile yok etmenize yardımcı olmaya çalışacağız. Tercihiniz maskeli tedaviden yanaysa buradan sonrasını iyi bir şekilde okumanızda fayda var.

  Cilt lekeleri oluşmasında en büyük etken güneş olarak sayabiliriz, ayrıca sivilcelerle oynamak, sıkmak, düzesiz beslenme yanlış kozmetik ürünler kullanmak cildimiz iz bırakır ve cilt lekesi oluşmasına sebep olur. Aslında cilt lekelerinden kurtulmak için alacağımız basit önlemler sayesinde sayesinde cildimizdeki lekelerden kurtulabilir yada azaltabilir. Dışarıya çıkacağımız zaman güneş kremi sürmek, sivilcelerin çıkması için gereken tedbirleri olmak ve doğru beslenme ayrıca cilt bakımına geeken özeni vermek yeterlidir.

  Cilt lekelerinden kurtulmanın 2 çeşit yöntemi vardır. Bunlardan ilki kozmetik ürünleri kullanmak ve lazer tedavisi kullanarak kurtulmak.İkinci yöntem ise evde doğal cilt maskeleri hazırlamak ve evde cilt bakımını yapmaktır. İkinci yöntem hem sağlıklı hemde doğaldır ben sizleri doğal olarak hazırlayabileceğiniz etkili ve herkes tarafından kabul görmüş cilt bakım maskelerinden bahsedeceğim.

  Cilt Lekeleri İçin Maske Tedavisi Nasıl Hazırlanır

  Son zamanlarda ortaya çıkan cilt lekelerini maske tedavisi ile tedavi yöntemi en çok kullanılan domates maskesidir. Bu yöntemi kullanan birçok kişinin cilt lekelerinde gözle görülür bir azalma olduğunu söylediğini bilmelisiniz. İlk olarak malzemelerimiz sayalım. Ardından maskemiz için gerekli olan karışımız hazırlayalım.

  Domates Maskesi İçin Gereken Malzemeler

  domates maskesi, cilt lekeleri

  1 Tane Domates, 1 çay kaşığı kadar limon suyu ve yemek kaşığı kadar yulaf ezmesi bizim domates maskemizi hazırlamamız için gereklidir. Bu malzemelerin hepsinin evinizde olduğunu varsayıyoruz. Olmayabilecek tek malzeme yulaf ezmesidir. Onu da kolayca temin ederek maskenizi yapmaya başlayabilirsiniz.

  Domates Maskesi Nasıl Hazırlanır

  Şimdi domates maskemizi hazırlayalım. İlk yapmanız gereken domatesleri bıçak yardımı ile soymanızdır. Kabuklarından iyice ayrıştırdığınız domatesi rende yardımı ile temiz bir kaseye rendelemeniz gerekiyor. Yukarı da saydığımız limon suyu ve yulaf ezmesini rendelenmiş domatesin üzerine koyuyor ve iyice karıştırıyoruz.
  Karışımı hazırladıktan sonra bir parça bez ya da pamuk yardımı ile cilt lekelerinin bulunduğu bölgeye yavaşça sürüyoruz. Bu yöntemi hazırlayanlar kullanacak kişilerin çok hızlı bir şekilde geri dönüş alacaklarını söylüyorlar. Ayrıca lekelerin tekrar oluşmasının önüne geçileceğini ve cildin parlaklık ve canlılık olarak daha iyi duruma geleceğiniz söylüyorlar. Cilt lekelerini maske tedavisi tercihini kullananlar kısa sürede bunun geri dönüşünü alarak ciltlerinde bulunan lekelerden kurtulabileceklerdir

  Cilt lekeleri İçin Bal ve Tarçın Maskesi

  bal ve tarçın maskesi

  Bu maskeyi cildi lekeli olanlar ve sivilceli olanlar kullanabilir.

  Malzemeler:

  * 2 Yemek kaşığı bal

  * 1 çay kaşığı tarçın

  Hazırlanışı ve Uygulaması: 

  Tarçın ile balı iyice karıştırıp maskemizi hazırlıyoruz. Maskeyi sürmeden önce cildimizin temiz ve yıkanmış olması önemli daha sonra ise karışımı yüzümüze sürüp 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkıyoruz. Bu maskeyi düzenli kullanmaz halinde cildinizdeki lekelerin azaldığını, nemlendiğini ve pürüzsüzleştiğini görebilirsiniz düzenli şekilde haftada 1 kere yapılabilir.

  Güneş Lekeleri İçin Çilek ve Bal Maskesi

  çilek ve bal maskesi

  Güneş lekelerinden kurtulmak gözenekleri temizlemek ve cildin pürüzsüz olmasını sağlar.

  Malzemeler:

  • 3-4 adet çilek
  • 2 çay kaşığı bal

  Hazırlanışı ve Uygulaması:

  Bir kaba koyduğumuz cilekleri çatal yardımı ile iyice eziyoruz daha sonra ise balı ekleyip iyice karıştırıyoruz. Maskeyi sürdükten sonra 30 dakika bekleyip ılık su ile yıkamanız yeterli. Bu maskeyi yaptıktan sonra cildinizi nemlendirmek için krem sürmeyi unutmayın. Cildinizde lekeler çoksa haftada 2 defa yapabilirsiniz.

  Cilt Lekeleri için  Limon ve Bal Maskesi

  limon ve bal maskesi

  Bal ve limon neredeyse bütün maske tariflerinde kesin olarak bulunur. Ev yapımı maskelerde balı ve limon uygulaması aslında en etki olanı ve ve en çok uygulanan yöntemlerin başında gelir, sebebi ise balın içinde bulunan çok etkili bir nemlendirici olması ve cildi besleyen B vitamini bakımından zengin olmasıdır. Limon ise asitli yapısından dolayı cilleteki lekeleri azaltırken ayrıca cildimizde bulunan sivilceleride yok eder gözenekleri açar ve cildi canlandırır.

  Malzemeler:

  • 2 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı limon

  Hazırlanışı ve Uygulaması:

  Bal ve limonu iyice karıştırdıktan sonra lekeli olan bölgeye ve yüzümüzün her bölgesine uyguluyoruz. 20 dakika bekledikten sonra cildimizi ılık su ile yıkamanız yeterlidir. Bu maskeye hafta 1 kere yapmanız yeterlidir. Bazı bayanlar ciltlerinin beyazlaması için fazla limon kullanmak istiyorlar ama eğer cildiniz hassas bir yapıda ise cildinizin kızarmasına ve tahriş olmasına sebep olabilir.

  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.