Sivilceleri Sıkmak Zararlı Mı?

Sivilceleri Sıkmak Zararlı Mı?

Sivilceleri sıkma , Cilt üzerinde meydana gelen sivilceler, cildimizin deri altında bulunan kıl köklerinde birikmesi ve yağların şişmesi sonucu vücudumuzun herhangi bir yerinde çıkmaktadır. Kıl köklerinde yağ birikmesinden dolayı deride gözeneklerin tıkanmasından dolayı iltihaplanma meydana gelmekte ve ciltte sivilceler oluşmaktadır.

Sivilceler genel olarak olarak hormonların dengelenmesinin sağlandığı ergenlik sürecinde dahada çok ortaya çıkmaktadır. Ergenlik döneminde hem kız hem hemde erkeklerin vücudunda hormon dengesinin karışık olmasından dolayı vücudunuzdaki yağ dengesinin ani değişiminden dolayı sivilceler bu dönemde dahada çok görülebilmektedir.

Sivilce sıkıp patlatmak doğrumu?

Cildimizde oluşan bu değişim yada yağlı yiyeceklere bağlı olarak çıkan bu sivilceler istenmeyen görüntülere sebep olmakta canımızı sıkabilmektedir. İşte bu sivilcelerden kurtulmak için değişik yöntemler denenmekte ve tedavi yöntemleri aranmaktadır. Özelikle sivilce konusunda bayanların biraz daha hassas olması bayanların sivilcenin nasıl kapanacağı nasıl yok edeceklerini araştırdığı herkes tarafından bilinmektedir. Son zamanlarda sivilce sıkmak için sivilce makineleri alıp sivilcelerinden kurtulmak isteyen bayanların sayı her geçen gün artmaktadır.

sivilce sıkmak, sivilceyi patlatmak

Sivilceyi patlatmak

 

Sivilceyi sıkmak 

Son zamanlarda sivilce nasıl patlatılır yöntemlerini araştırmak yerine sivilce nasıl tedavi edilir sivilce sıkmanın zararları nelerdir bunları bilmek gerekir. Çünkü sivilce sıkmak zararlı mı diye araştırdığınızda yada doktorunuza sorduğunuzda kesin olarak sivilce sıkmanın zararlı olduğu cevabını alacaksınız. Kısacası sivilceyi patlatmak doğru bir hareket değildir.

Sivilce sıkmak aslında ciltte başka bir problemin çıkmasına sebep olurken cilt görüntüsünde’de bozukluğa sebep olabilir. Ayrıca bilinçsiz olarak sıkılan sivilce yüzümüzde kalıcı izlerin olmasına sebep olabilir.

sivilceleri sıkmak, sivilceleri patlatmak

Sivilceleri sıkmak zararlı mı

 

Sivilceler nasıl sıkılmalıdır

Sivilcenin el yordamı ile sıkılmasının zararlı olduğu kesin olarak bilinmektedir ama son zamanlar piyasa sivilce sıkma ve sivilce patlatma aletlerinde büyük satışlar yaşanmaktadır. Metal olan sivilce sıkma makinesi sivilcenin sıkılacağı bölgenin önce güzelce temizlenmesi ve metal olan oval kısmın sivilcenin üzerine getirilerek baskı uygulamadan patlatılması gerekiyor. Sivilce patlatılma dan önce mümkün oldukça patlatılacak bölgenin temiz olmazı lazım yoksa daha kötü sonuçlara yaşanabilmektedir,ve bu noktada da bu aleti herkesin düzgün kullanamamasından dolayı sivilcelerinize kesınlıkler dokunmadan cilt hastanesine giderek sivilcelerinizi yok etmek profesyonel yardım alarak önerilmektedir.

Sivilceler nasıl patlatılır

Cilt yüzeyindeki sivilcelerin üst kısmına yapılan baskıyla etrafına yayılarak başka sivilcelerin oluşumunu da tetikleyerek ,ve patlayan sivilcenin etrafına dağılarak deriden bakteri etkisini yayarak ve sivilcenin yakınında başka sivilce çıkmasına neden olur ciltte kalıcı ve sivilce lekelerinin görünmesine neden olur.

Aslında sivilceleri sıkmamak için bilmeniz gereken önemli şey,cilt doktoruna gitmek doktorun sivilce tedavisi için verdiği ilaçları kullanarak daha sağlıklı sonuç almanız mümkün bu arada sivilce önleyici cilt bakım ürünlerinden de kullanmaya önem göstermektir ve evde kendiniz yapabileceğiniz sivilcelere karşı doğal bitkilerle de sivilcelere önlem alabilirsiniz.

Sivilceleri sıkmak zararlı mı sorusuna cevap vermeye çalıştım, Unutmayın sivilce sıkma yöntemleri asla doğru bir hareket değildir. Sivilceleri sıkmamak için ne yapmalıyım diyorsanız en etkili sivilce kremleri adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.