Sivilceleri Sıkmak Zararlı Mı? Sivilceleri Sıkmak Doğru Mu?

Sivilceleri Sıkmak Zararlı Mı? Sivilceleri Sıkmak Doğru Mu?

Sivilceleri sıkmak , Cilt üzerinde meydana gelen sivilceler, cildimizin deri altında bulunan kıl köklerinde birikmesi ve yağların şişmesi sonucu vücudumuzun herhangi bir yerinde çıkmaktadır. Kıl köklerinde yağ birikmesinden dolayı deride gözeneklerin tıkanmasından dolayı iltihaplanma meydana gelmekte ve ciltte sivilceler oluşmaktadır.

Sivilceler genel olarak olarak hormonların dengelenmesinin sağlandığı ergenlik sürecinde dahada çok ortaya çıkmaktadır. Ergenlik döneminde hem kız hem hemde erkeklerin vücudunda hormon dengesinin karışık olmasından dolayı vücudunuzdaki yağ dengesinin ani değişiminden dolayı sivilceler bu dönemde dahada çok görülebilmektedir.

En çok yapılan yanlışlardan biride yüzde ve ciltte sıkan sivilceleri sıkmak ve patlatmaktır. Sivilceleri sıkmak ilerleyen dönemlerde sivilce izlerinin oluşmasını ve yüzün kötü görünmesine neden olabilir. Sizlere bu yazımızda sivilceleri sıkmak zararlı mı sivilceleri sıkmak doğru mu sorusuna cevap vermeye çalışacağım.

Sivilceleri Sıkmak Doğru Mu

Cildimizde oluşan bu değişim yada yağlı yiyeceklere bağlı olarak çıkan bu sivilceler istenmeyen görüntülere sebep olmakta canımızı sıkabilmektedir. İşte bu sivilcelerden kurtulmak için değişik yöntemler denenmekte ve tedavi yöntemleri aranmaktadır. Özelikle sivilce konusunda bayanların biraz daha hassas olması bayanların sivilcenin nasıl kapanacağı nasıl yok edeceklerini araştırdığı herkes tarafından bilinmektedir. Son zamanlarda sivilce sıkmak için sivilce makineleri alıp sivilcelerinden kurtulmak isteyen bayanların sayı her geçen gün artmaktadır.

Yüzdeki Sivilceyi Sıkmak

Son zamanlarda sivilce nasıl patlatılır yöntemlerini araştırmak yerine sivilce nasıl tedavi edilir sivilce sıkmanın zararları nelerdir bunları bilmek gerekir. Çünkü sivilce sıkmak zararlı mı diye araştırdığınızda yada doktorunuza sorduğunuzda kesin olarak sivilce sıkmanın zararlı olduğu cevabını alacaksınız. Kısacası sivilceyi patlatmak doğru bir hareket değildir.

Sivilce sıkmak aslında ciltte başka bir problemin çıkmasına sebep olurken cilt görüntüsünde’de bozukluğa sebep olabilir. Ayrıca bilinçsiz olarak sıkılan sivilce yüzümüzde kalıcı izlerin olmasına sebep olabilir.

Sivilceler Nasıl Sıkılmalıdır

Sivilcenin el yordamı ile sıkılmasının zararlı olduğu kesin olarak bilinmektedir ama son zamanlar piyasa sivilce sıkma ve sivilce patlatma aletlerinde büyük satışlar yaşanmaktadır. Metal olan sivilce sıkma makinesi sivilcenin sıkılacağı bölgenin önce güzelce temizlenmesi ve metal olan oval kısmın sivilcenin üzerine getirilerek baskı uygulamadan patlatılması gerekiyor. Sivilce patlatılma dan önce mümkün oldukça patlatılacak bölgenin temiz olmazı lazım yoksa daha kötü sonuçlara yaşanabilmektedir,ve bu noktada da bu aleti herkesin düzgün kullanamamasından dolayı sivilcelerinize kesınlıkler dokunmadan cilt hastanesine giderek sivilcelerinizi yok etmek profesyonel yardım alarak önerilmektedir.

Sivilce Nasıl Geçer

Kantoran Yağı Sivilceye İyi Gelir Mi

Büyük Sivilceler Nasıl Geçer

En İyi Sivilce Kremi Hangisi

Sivilceye Kesin Çözüm Önerileri

Aspirinli Sivilce Maskesi

Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir Mi

Sivilceye İyi Gelen Sabunlar

Sivilceler Nasıl Patlatılır

Cilt yüzeyindeki sivilcelerin üst kısmına yapılan baskıyla etrafına yayılarak başka sivilcelerin oluşumunu da tetikleyerek ,ve patlayan sivilcenin etrafına dağılarak deriden bakteri etkisini yayarak ve sivilcenin yakınında başka sivilce çıkmasına neden olur ciltte kalıcı ve sivilce lekelerinin görünmesine neden olur.

Aslında sivilceleri sıkmamak için bilmeniz gereken önemli şey,cilt doktoruna gitmek doktorun sivilce tedavisi için verdiği ilaçları kullanarak daha sağlıklı sonuç almanız mümkün bu arada sivilce önleyici cilt bakım ürünlerinden de kullanmaya önem göstermektir ve evde kendiniz yapabileceğiniz sivilcelere karşı doğal bitkilerle de sivilcelere önlem alabilirsiniz.

Sivilce Sıkmak İz Bırakır Mı

Sivilceleri patlatmak için tırnaklarını kullanarak sıkmak hem tırnak izinin kalmasına neden olur hemde sivilce izlerinin oluşmasına neden olur. Sivilceleri sıkmak yerine Sivilceye İyi Kremler yazımızı okuyabilir yada Sivilceye İyi Gelen Maske Tariflerini İnceleyebilirsiniz.

Sivilce Sıkma Yöntemleri

Sivilcelerden kurtulmak için sivilceleri sıkmak etkili bir yöntem değildir ve asla önerilmez. Cilt temizliği dikkatli yapıldığında ve sivilceler kremleri yada maskeleri düzenli olarak kullanıldığında kısa sürede sivilcelerin kuruyarak yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Sivilce Sıkma Hastalığı Nedir

Yüzde, Sırtta yada cildin her hangi bir yerinde çıkan sivilceler sıkmak aslında tıp dilinde bir hastalıktır ve bilimsel adı Dermatilomani olarak bilinmektedir. Halk arasında deri yolma hastalığı olarak adlandırılan sivilce sıkma hastalı sivilceleri zorda olsa patlatmak ve yolmak en belirgin özellikleri arasında yer alır.

Sivilceleri sıkmak zararlı mı sorusuna cevap vermeye çalıştım, Unutmayın sivilce sıkma yöntemleri asla doğru bir hareket değildir. Sivilceleri sıkmamak için ne yapmalıyım diyorsanız ayrıntılı olarak bilgi bulabileceğiniz Sivilce Tedavisi kategorisinde yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Belediye Yardımları