Sivilceye Kesin Çözüm Yöntemleri, Doğal Öneriler ve Maskeler

Sivilceye Kesin Çözüm Yöntemleri, Doğal Öneriler ve Maskeler

Sivilce 7’den 70’e kadın erkek demeden herkesin kabusu haline gelmiş içi irinli ve çok küçük deri kabarcığı olan en küçük çıbandır. Peki sivilceye ne iyi gelir?

Sivilceye kesin çözüm arıyorsanız yazımızı dikkatli bir şekilde okumalısınız.

Öncelikle sivilceye kesin çözüm istiyorsanız anlatacağımız konuları düzenli bir şekilde uygulamalısınız. Uygulayacağınız yöntemler tek seferlik yapılıp sonuç beklenecek yöntemler değildir. Bu uygulamaları yaparken biraz sabretmeniz gerekmektedir.

Saygıdeğer okuyucularımıza bu yazımızda sivilceye kesin çözüm yöntemleri, sivilceye doğal çözüm yöntemleri, sivilce maskeleri, evde sivilceden kurtulma yöntemleri ve sivilce lekelerine kesin çözüm yöntemleri hakkında bilgi paylaşımında bulunacağız.

Sivilceye Kesin Çözüm Yöntemleri

Sivilceye kesin çözüm yöntemi arayanlar aslında tarif edilen yöntemler yerine, sivilceyi sıkmayı tercih ediyorlar. Aslında sivilceyi sıkmak bir çözüm değil. Hatta ileride kalıcı sivilce lekesi bile olabilir. Sivilce sıkmanız içindeki iltihabı dışarı çıkarmaya yarasa da aslında içindeki iltihabın yayılmasına sebep olur. İlk öncelikle bu huyumuzdan kesinlikle vazgeçmemiz gerekmektedir.

En çok karşılaşılan cilt problemi olan sivilce, bir sürü sebepten dolayı görülebilir. Hormonal dengesizlik, yağlı yiyeceklerin tüketimi, aşırı tatlı tüketimi, kozmetik ürünleri ve hatta yapılan dengesiz rejimlerden de kaynaklandığı görülmektedir. Bu sebepte dolayı çıkan sivilceler sizi rahatsız edebilir. Hatta gözle görülen bölgelerde çıkması da sizi ayrıca rahatsız edebilir.

Sivilceler vücudumuzun hemen hemen her yerinde olabilir ve boyutları da değişim gösterebilir. Bu yüzde sizlere sivilceye doğal çözüm yöntemleri nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

 

Sivilceye Doğal Çözüm Yötemleri

Sivilceye doğal çözüm yöntemleri aslında çok basit ve ucuz bir yöntemdir. Sivilceleri geçirmekten çok önlemenin önüne geçmeniz daha mantıklı bir yöntem olacaktır. Sivilceleri geçirecek mucizevi bir yöntem yok anca alabileceğiniz tedbirler size sivilcesiz bir hayat sunacaktır.

Sivilceye doğal çözüm yöntemleri;

 • Argan yağı: Argan yağını genellikle saçımız için kullanırız. Saçları yumuşatıp parlak kalmasını sağlayan özelliği vardır. Fakat argan yağı saçı yumuşatıp parlak gösterme özelliğinden başka bir özelliği de cilt bakımı için harika bir doğal yağdır. Argan yağının içinde cildimizi koruyup beslemesi için gereken antioksidan maddeler bulunmaktadır. Ayrıca cildimizde bulunan sivilce ve lezyonlar üzerindeki etkisi de oldukça yüksektir. Argan yağı diğer doğal yağlar gibi değildir. Gün içerisinde birden fazla kullanımı zarar vermez. Argan yağını eczanelerden ve aktarlardan bulabilirsiniz.

Kullanımı: Yüzünüzü yıkayıp durulayın. Cildinizde bulunan sivilcelerin olduğu bölgeye bir kaç damla damlatın. Masaj yaparak damlattığınız argan yağını yayın. Bu işlemi her gün uygulamanızda fayda vardır.

 • Sardunya yağı: Eskiden Mısırlılar’ın kanser tedavilerinde kulandığı bir yağdır. Ayrıca ciltlerini güzelleştirmek için de kullanmışlardır. Akne tedavisinde kullanılan sardunya yağı çok güçlü antibakteriyel etkisine sahip bir yağdır. Etkili olabilmesi için esas yağ ile inceltilmesi gerekmektedir.

Kullanımı : Öncelikle birer şişe sardunya ve avokado yağı alın. Bir çay kaşığı kadar avokado yağını şişeye koyun. Avokado yağının içinde bulunduğu şişeye iki damla kadar sardunya yağı ilave edin ve karıştırın. Masaj yapar gibi hafif bir şekilde sivilce olan bölgeye sürün. Her gün bu yöntemi uygulayın.

 • Avokado yağı: Avokado yağı cildinizdeki sivilceleri yok etmeye yarayan bir yağdır. İçerisinde bulunan antioksidanlardan dolayı iltihap gederilmesine yardımcı olur. Cildinize uyguladığınız zaman hızlıca emilir ve gün içerisinde sizi kesinlikle rahatsız etmez. Cildinizdeki gözenekleri tıkama oranı çok düşüktür.

Kullanımı: Bir şişe kadar organik ancak soğuk preslenmiş avokado yağı alın. Çok az bir miktarda cildinize damlatarak masaj yapar gibi yayın. Bu işlemi her gün uygulayabilirsiniz.

 • Biberiye yağı: Biberiye bitkisi tıp alanında bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Yapraklarındaki buharın damlatılmasıyla elde eldilen yağı sivilce ve akne tedavisi için kullanılır. Ciltteki sivilcelere ve iltihaplanmalara karşı kullanılır ve ciltte bulunan bakterileri yok eder.

Kullanımı: Bir şişe biberiye yağı ve yanında aloe vera jeli alın. Jelden 1 yemek kaşığı kadar kaba koyun. Biberiye yağından 5-6 damla kadar jelin bulunduğu kaba damlatın ve karıştırın. Karışımı cildinizde bulunan sivilceli bölgeye masaj yapar gibi sürün. Karışımı düzenli bir biçimde her gün kullanabilirsiniz.

 • Kekik yağı: Kekik yağının içerisinde antibakteriyel özellik bulunduğu için sivilcelerle baş etme konusunda etkilidir. Cildiniz için kullanabileceğiniz kekik yağını başka bir yağ ile incelterek kullanmalısınız. Aksi takdirde cildinizdeki sivilcelerden kurtulmak isterken başka cilt problemleriniz çıkabilir.

Kullanımı: Bir şişe kekik yağı ile birlikte üzüm çekirdeği yağını satın alın. Bir çay kaşığı kadar üzüm çekirdeği yağını kaseye koyun. Kekik yağını alıp iki damla kadar üstüne ekleyin. Karışıtırıp masaj yapar gibi sivilceli bölgeye sürebilirsiniz. Bu karışımı düzenli bir şekilde her gün uygulayabilirsiniz.

 

Sivilce Maskeleri

Doğal yöntemlerin yanında, sivilce maskeleri ile sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Sizler için en faydalı sivilce maskelerini derleyip paylaşıyoruz.

 • Limon ve Yumurta Beyazı

Eğer cildiniz yağlı bir ciltse doğal olarak sivilceye meyilli bir cilde sahipsiniz anlamına gelmektedir. Yumurtanın beyazı cildinizin pH değerini düzenlemeye yardımcı olur. Ayrıca sivilcelerden kalan kızarıklıkları da yok etmeye yardımcı olur. Limon içerisinde bulunan asit de sivilce tedavisinde etkili rol oynar.

Malzemeler

 • 1 adet yumurtanın beyazı
 • 1 çay kaşığı kadar orjinal limon suyu

Hazırlanışı

Öncelikle küçük bir kapta yumurtanın akını köpürene kadar çırpın. Daha sonra sıkılmış limon suyunu ölçüleri kadar üzerine ekleyin.

Uygulanışı

Maskeyi kullanmadan önce yapmanız gerek en önemli uygulama, yüzünüzü temizlemeniz olacaktır. Daha sonra karışımı yüzünüze dairesel biçimde masaj yapar gibi uygulayın. 10-15 dakikalık bir süre kadar maske yüzünüzde kalsın. Ilık suyla yıkayıp durulayın. Maskeyi genellikle gece uygulayın. Çünkü bu maskeyi uyguladıktan sonra güneşe çıkmamanızı tavsiye ederiz. Haftada 1 kere yeterli olacaktır.

 • Portakal Kabuğu Maskesi

Öncelikle gerekli olan malzemeleri toparlayalım.

Malzemeler

 • 3 adet portakal
 • Yoğurt
 • Bal

Hazırlanışı

Yapmanız gerek ilk işlem 3 adet portakalın kabuklarını soyun. Kabukları küçük parçalara ayırın ve iyice yıkayın. Kabukların kuruması için güneş ışığında bekletin. 2-3 gün kadar güneşte beklemesi gerekmektedir. Daha sonra kurumuş kabukları toplayıp bledır ile toz haline gelene kadar parçalayın. 2 tatlı kaşığı kadar toz haline getirdiğiniz portakal kabuklarını, 2 tatlı kaşığı kadar yoğur ve 1 tatlı kaşığı kadar bal ile karıştırın. Yüz maskeniz hazır hale geldi. Şimdi nasıl uygulanır onu anlatalım.

Uygulanışı

Öncelikle yüz maskelerinden önce yapmanız gereken ilk iş, yüzünüzü yıkamak olmalıdır. Daha sonra hazırladığınız portakal maskesini yüzünüze ve boyun bölgenize hafifçe masaj yapar gibi sürün. Uyguladığınız karışım 10-15 dakika kadar cildinizde kalsın. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada 1-2 defa tekrarlayabilirsiniz.

 • Salatalık Maskesi

Malzemeler

 • Yarım salatalık
 • 2 yemek kaşığı kadar yoğurt

Hazırlanışı

Yarım salatalığı doğrayın. Doğradığınız salatalığı blendırda püre kıvamına gelene kadar çırpın. Üzerine 2 yemek kaşığı kadar yoğurt ekleyin ve blendırda çırpmaya devam edin. Maskeniz hazır.

Uygulanışı

Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürün. Ortalama 15-20 dakika kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayıp temizleyin. Bu maskeyi haftada 2-3 kere uygulayın.

 • Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı kadar yoğurt
 • 1 çay kaşığı kadar bal
 • 1 çay kaşığı kadar yulaf

Hazırlanışı

Bir kap içerisine tüm malzemeleri koyun. Bu malzemeleri karıştırın. Maske kıvamına gelene kadar karıştırma işlemini gerçekleştirin.

Uygulanışı

Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün. 10-15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü temizleyin.

 • Karbonat Maskesi

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı kadar yoğurt
 • 4 damla limon suyu
 • 2 çay kaşığı kadar karbonat
 • 2 çay kaşığı kadar zeytinyağı

Hazırlanışı

Bir kasenin içine tüm malzemeleri ekleyin ve yumuşak bir kıvama gelene kadar karıştırın. Kıvamına geldiği zaman uygulamaya geçebilirsiniz.

Uygulanışı

Hazırladığınız karışımı gözlerinizi koruyarak tüm yüzünüze masaj yaparak hafif bir şekilde sürün. 5-10 dakika kadar maske yüzünüzde kalsın. Daha sonra ılık suyla maskeyi temizleyin. Bu uygulamayı haftada 1 defa uygulamanız cildinize faydalı olacaktır.

 

Evde Sivilceden Kurtulma Yöntemleri

Cildinizde sivilcelerin çıkması sadece cildinize bakmadığınız anlamına gelmez. Her insanda hormonal değişim sonucunda ve aşırı stresten dolayı sivilce çıkabilir. O yüzden her anlamda beslenmenizden tutun iş hayatınıza kadar her şeyin düzenli olması gerekir.

Peki evde sivilceden kurtulma yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Sivilcelerden nasıl kurtulurum doğal yollarlar? Sivilce nasıl kurutulur evde? gibi sorularınızın cevabını mı arıyorsunuz, o zaman bu konuyu dikkatli bir şekilde okumalısınız.

Evde sivilceden kurtulma yöntemleri olarak ilk aklınıza yüzünüzü yıkamak geliyor. Bu çok doğru bir düşünce. Bunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Sivilcelerinizin tedavisinde yüz yıkamak çok önemlidir. Yüz yıkamayı sadece sabah kalktıktan sonra yapmayın. Gün içerisinde arasıra yüzünüzü yıkayın.

Yüzünüzü yıkarken 1 dakika kadar beyaz sabunla yıkayın. Bu şekilde bakterileri ve mikropları öldürmüş olursunuz. Eğer sivilceleriniz sırt kısmınızda çıkıyorsa, banyo yaparken kese atmaya önem gösterin. Çünkü keselenmek vücutta sivilce ve akne oluşumunun önüne geçer.

Makyaj kadınların vazgeçilmez sırlarından bir tanesidir. Gündelik hayatta her kadın makyaj yapmadan dışarı çıkmaz. İşte sivilcelere sebep olan en büyük faktörlerden bir tanesi de makyajdır. Ancak makyajını eve geldikten sonra temizlerseniz sivilce gibi bir sorun ile karşılaşmazsınız. Gece yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizlemeniz gerekmektedir.

Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm

Sivilcelerden daha kötü bir şey varsa o da sivilce lekeleridir. Sivilceleriniz patladıktan sonra (doğal yolla veya elle yapılan uygulama) küçük çapta yaralar oluşabilir. Bu yaraların iyilişmesi kolay olsa da koyu kırmızı veya kahverengi renkteki lekeler kalabiliyor. Peki sivilce lekelerine kesin çözüm var mı?

Sivilce lekelerine kesin çözüm olarak, sivilce lekelerine maske ve sivilce lekelerine krem kullanabilirsiniz.

Sivilce lekelerine en etkili kremleri sivilce izleri için krem yazımızda bulabilirsiniz.

Sivilce lekelerine en kolay ve ucuz maske olarak limon suyu bilinmektedir. Eğer limon suyuna alerjiniz yoksa, her gün sivilce lekelerinin bulunduğu bölgelere pamuk yardımı ile limon suyunu sürebilirsiniz. Gün geçtikçe limon suyunun sivilce lekelerini azalttığını göreceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Bedava İnternet