Kantaron Yağı Sivilceye İyi Gelir Mi

Kantaron Yağı Sivilceye İyi Gelir Mi

Kantaron Yağı Sivilceye İyi Gelir Mi Kantaron yağı adı ile özdeşleşen kantaron bitkisinden elde edilen bir yağdır. Cilde ve saça sayısız faydası bulunan kantaron yağı sivilce tedavisinde çok sık kullanılmaktadır. Özellikle sarı kantaron yağı sivilce ve sivilce izlerini geçirmek için kullanılmaktadır.

Sivilceler üzerinde etkili olan sarı kantaron yağı aynı şekilde siyah noktaların görünümünü de yok etmektedir. Bilmeniz gereken önemli husus ise zaten yağlı bir yapıda olan kantaron yağı sadece sivilcelerin üzerine ve sivilce lekelerine sürülmelidir. Yüze fazla sürülmesi ters tepki verip sivilceye neden olabilir.

Sizlere bu yazımızda kantaron yağı sivilceye iyi gelir mi, kantaron yağı sivilce lekeleri için kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Kantaron Yağı Sivilce İzlerini Geçirir Mi

Sarı yada kırmızı kantaron yağı sivilceler üzerinde gösterdiği etkiyi aynı şekilde sivilce izlerinde ve sivilce çukurlarını yok etmede de göstermektedir.

Cildi yenileyen, canlandıran bu yağ cilt yüzeyindeki ölü tabakayı atarak yeni hücre oluşumunu desteklemektedir. Cildi besleyen kantaron yağı sayesinde cilt lekeleri zamanla yok olmaktadır.

Sadece sivilce izlerini değil çizik, yara yada yanığa bağlı olarak görülen izlerin zamanla yok olmasını sağlamaktadır. Hücre onarıcı etkisi olan bu yağ kan dolaşımını hızlandırır.

Kantaron Yağı Sivilceler İçin Nasıl Kullanılır?

Sivilceler ve cilt sorunları için kantaron yağı kullanmayı düşünüyorsanız sadece sorun olan bölgeye kullanmaya özen göstermelisiniz. Sicilce ve sivilce izleri için akşam yatmadan önce temiz cilde pamuk yardımı ile az miktarda damlatıp baskı yapmadan sürmeniz yeterlidir.

Dikkat etmeniz gereken husus ise temiz cilde sürülür ve cilt tarafından emilmesi için asla yağ sürüldükten sonra su ile yıkanmaz. Günde 1 yada 2 defa kullanmanız yeterlidir.

Kantaron yağını cildiniz çok yağlı ise su ile inceltip kullanamaz gerekmektedir. Düzenli kullanıldığında etkili sonuç vermektedir.

Kantaron Yağı İle Sivilce Tedavisi

Kantaron yağını sivilceler için direk yüzünüze sürebileceğiniz gibi şimdi sizlere vereceğim tarifi uygulayarak sivilce, sivilce izleri ve siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Bu tarifi akşam yatmadan önce uyguladığınızda cildinize daha iyi etki ederek etkisini gösterecektir.

Malzemeler

  • 1 Tatlı kaşığı kantaron yağı
  • 1 adet E vitamin Ampul

Yukarıda saydığımız malzemeleri bir cam kase içerisinde karıştırıp temiz cilde akşam yatmadan önce hafif baskı yaparak yediriyoruz.

Cildi yenileyen ve hızlı şekilde onaran etkisi ile bilinen bu maske tarifi 15 gün boyunca her gün uygulamanız gerekmektedir.

>>>>>> Kantaron Yağının Cilde Faydaları

>>>>> Kantaron Yağının Saça Faydaları

>>>>>> Kantaron Yağının Faydaları

Kantaron Yağı Yüzde Ne Kadar Bekletilir

Kantaron yağı yüze sürüldükten sonra ne kadar çok durursa daha faydalı olur. Cildin alt tabakasına etki ederek cildi besleyen kantaron yağı en az 30 dakika ile 1 saat kadar yüzde kalması uygundur.

Mümkünse gece sürüldüğünde sabaha kadar kalmalı gündüz ise 30 ile 1 saat kadar kaldıktan sonra ılık su ile durulanmalıdır.

Kantaron Yağı Sivilceleri Kaç Günde Etki Gösterir

Kantaron yağı iltihaplı ve büyük sivilceler üzerinde tam etki göstermeyebilir. Genelde yeni oluşmaya başlayan sivilce izlerinde daha etkilidir. Aynı şekilde yeni oluşmuş sivilce izlerini ve lekelerini aynı şekilde yok etmektedir.

Kantaron yağı etkisi ortalama her gün kullanıldığında 1 ay içerisinde göstermektedir.

Kantaron Yağı Sivilce Yapar Mı

En sık karşılaşılan sorunlardan biride kantaron yağı sivilce yaptı sorunudur. Genelde yağlı cilde sahip olanlar kesinlikle su ile inceltip kullanması gereken bu yağ çok fazla kullanıldığında gözenekleri tıkayarak sivilce artışını neden olabilir. Sivilce tedavisi için kullanılacaksa sadece sivilcelerin üzerine sürülmesi gerekmektedir.

Kantaron Yağı Sivilceye Nasıl Uygulanır

Kantaron yağı sivilce tedavisinde sadece sivilcelerin üzerine uygulanması gerekmektedir. Sivilcelerin üzerine ister elinizle isterse pamuk ile sürün kesinlikle sivilcelerin patlamamasına dikkat edin.

>>>>>> En Etkili Sivilce Kremleri

Kantaron Yağı Nerede Satılır 

Kantaron yağını aktarlardan yada eczanelerden satın almanız mümkün. Uygun fiyata satılan kantaron yağı sarı kantaron yağı ve kırmızı kantaron yağı olmak üzere iki çeşittir.

Sivilceler İçin Hangi Kantaron Yağı Kullanılır

Her iki kantaron yağı için kullanabilirsiniz ama sarı kantaron yağı sivilce ve sivilce izleri üzerinde daha etkili olduğu için sıklıkla sarı kantaron yağı sivilce tedavisi için tercih edilir.

Sivilce İçin Kantaron Yağı Kullananlar

Sivilce ve sivilce izi için kantaron yağı kullananların yaptıkları yorumları sizler için derlemeye çalıştım. Özellikle yeni oluşmaya başlayan sivilcelerin üzerinde etkili sonuç veren bu yağ cildi yenileyerek sivilce izlerini yok ettiği kullananlar tarafından dile getirilmiştir.

Cilde düzenli olarak sürüldüğünde cildi canlı ve pürüzsüz yaptığı yorumlarda sıklıkla dile getirilmiştir.Sivilceleri sarı kantaron yağının daha hızlı yok ettiği kullananlar tarafından söylemiştir.

Sizlere bu yazımızda kantaron yağı sivilceye iyi gelir mi, kantaron yağı sivilceler için nasıl uygulanır hakkında bilgi vermeye çalıştım aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Bedava İnternet