Scrub Nedir? Scrub Nasıl Yapılır?

Scrub Nedir? Scrub Nasıl Yapılır?

Bu kelimeyi ilk anda duyan kişilerin bir oyun olarak algılayabilirler. Ancak Scrub tahmin ettiğinizin aksine bir oyun değildir. Kelime anlamı olarak cilde yapılan bakımı ifade etmektedir. Kıl dönmesi, selülit, batık, çatlak ve ölü deriler gibi sorunların giderilmesi için uygulanan bir yöntem olarak biliniyor. Bu işlem genellikle insanların temizlenmek için girdikleri banyoda uygulanmalıdır. Bu işlemi yaparak cildinizin kendisini arındırmasına ve ölü derilerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu işlem özellikle son yıllarda çok popüler olmayı başarmıştır. Sizlerde vücudunuza Scrub uygulayarak cildinizi yenileyebilirsiniz.

Scrup Nedir ve Nasıl Yapılır?

Vücudumuzun birçok farklı bölgesine uygulayabileceğiniz Scrub çeşitleri bulunuyor. Bu ayrım bölgelere uygulanacak ve karşılığında alınacak detaylara göre önemlidir. Onun için dikkatli hareket edilmesi gerekiyor. Bu işlemi yaparken doğal ürünleri kullanmak önemlidir çünkü bu işlemi başarılı bir duruma getiren doğal ürünlerdir.

Scrub Çeşitleri

Ayak Scrubları; Ayaklarımızın bizim vücudumuzun tüm yükünü taşımasının yanında birçok kötü hastalıkla da uğraşmak zorundadır. Özellikle nasıl oluşması ile savaşmak için ona destek olmak amacıyla ayak scrubları uygulaması yapılabilir. Bu işlem sayesinde ayağımızda bulunan ölü deriler ortadan kaldırılacaktır. Ayrıca uygulama esnasında kullanacağınız doğal malzemelerde güzel kokulu olanları uygulama şansınız olacaktır.

Yüz Scrubları; Uygulamasına en çok dikkat edilmesi gereken Scrub işlemidir. Onun için dikkatli hareket edilmesi önemlidir. Bu işlemi yüzünüze uygulamak için çok sayıdaki scrubtan birisini tercih edebilirsiniz. Bunun canlı, sağlıklı ve parlak bir görünüm sağlamasına yardım edeceğini bilmelisiniz.

Vücut scrubları; Ayak ve yüz scrubları için hazırlanan malzemeler daha ince yapılı ve derine inmeye sahip olması ile dikkat çekmektedir. Ancak vücut derimiz için olan işlemler için daha kalın scrubları tercih edilmelidir. Çünkü vücut derimiz yüz derimize göre daha az hassastır. Vücudunuzda bulunan kötü kılları yok etmek için epilatör kullanıyorsanız onun öncesinde vücut scrubı işlemini kullanmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Bu işlem sayesinde vücudunuzda bulunan ölü derilerin atılması sağlanır ayrıca vücudun nem kazanmasına yardımcı olacaktır.

Bu scrubları kendiniz yapabileceğiniz gibi isterseniz bir kozmetik mağazasına giderek uygun fiyata çok sayıda olan scrublardan sizin ihtiyacınızı karşılayacak olan ürünü rahatça tercih edebilirsiniz. Tercihinizin ardından uygulamayı doğru şekilde yapmak tamamen size kalmıştır.

Scrublar Nasıl Uygulanmalı

Scrub işleminin size sağlayacağı detaylar hakkında açıkça her şeyi bildirmeye çalıştık. Şimdi ise bu işlemin nasıl uygulanacağına gelelim. Gerektiği şekilde uygulamazsanız istediğiniz verimi almakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Onun için özenli ve dikkatli hareket etmeniz çok önemlidir. Sıra ile yazarak scrub nasıl uygulanmalıdır sorusuna cevap verelim.

İlk olarak vücudunuzda scrub işleminin uygulanacağı bölgeyi güzelce ıslatmanız gerekiyor. Scrub uygulamanızı yapacağınız bölgeye göre gerekli miktarı elinize alın. Örneğin yüzünüz için fındık kadar scrub yeterli olacaktır. Masaj yapar gibi yüzünüze scrub’ı uygulayın. Bu işlemi elinize aldığınız scrubın içinde bulunan tüm parçacıkların eridiğinden emin olana kadar devam edin. Son olarak işlemin yapıldığı bölgeyi bol su ile durulayın. Tüm yapmanız gereken bu kadardır.

Kendi Scrubımı Nasıl Yaparım?

Evinizde doğal malzemeler kullanarak scrub yapmak isteyenlerden birisiyseniz, endişe etmeyin evde yapabileceğiz scrub malzemelerini ve tarifini sizlere vereceğiz.

1 Limon
Zeytinyağı ve hindistancevizi yağı 2’şer yemek kaşığı
1 Adet kavanoz küçük boy olacak
Kuru lavanta bir el tutamı kadar
İngiliz tuzu, bir çay bardağının dörtte üçü dolu olacak
Ve istek dâhilinde lavanta yağı

Hazırlanışı için ilk olarak limonunun suyunu iyice sıkıp diğer malzemelerle iyice karıştırılması gerekiyor. Bu işlemin ardından ev yapımı scrubınız hazır oluyor. Kullanımını haftada bir olarak sınırlamanız size gerekli bakımı yapmanız için yeterli olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Bedava İnternet