Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir Sarı karamelin diğer bir adı da balköpüğüdür. Ayrıca ballı karamelde olarak da bilinir. Hem karamel hem sarı hem de kahverengiyi içinde barındırır. Yıllardır popülerliğini yitirmemiş, pek çok kadının hayatında en az bir kere denediği ya da denemek istediği renkler arasında yer alır..

Bu rengi tercih edenlerin olduğundan enerjik göründüğü bilinmektedir. Sarı karamel saç renginin en can alıcı noktası ise etrafa ışıltı ve parlaklık saçmasıdır. Yüzü aydınlatarak, yüz hatlarını daha belirgin hale getirir. Duru bir görünüm kazanmanızı sağlar. Ayrıca köşeli bir yüz yapınız var ise; bu durumu ortadan kaldırarak yumuşak geçişler olmasını sağlar.

Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır

Sarı karamelin iki türlü uygulama şekli vardır. Eğer saçlarınız sarı ise; teninize ve zevkinize göre karamel gölgeler kullanılabilinir. İkinci uygulama şekli; saçınızın doğal rengi açık kumral tonlarında ise, saç renginizden iki ya da üç ton açık karamel kullanılarak sarı karameli elde edebilirsiniz. Yani bu renge kavuşmak için illa açık renk bir zemine ihtiyaç duyulur. Açık olan saç rengini aradaki gölge oyunlarıyla birlikte az da olsa koyulaşma görülebilir. Sarı karamel, saçı koyu renk olan (kestane, siyah v.b) saçlar için uygulanması önerilmez. Çünkü sarı işin içine girdiğinden, saç boya ile birlikte aynı paralelde sürekli kimyasal işleme maruz kalmak zorundadır. Koyu olan saç rengini açmak için oryel kullanmak kaçınılmazdır. Saç dip renginin, saç uçlarına uydurulması bu saç renginde mutlaka gerektiğinden bu işlemler sonucunda kötü etkilenebilir. Sarı ve tonları, sarı karamelin esasını oluşturur ve baskın halde görülür.

Sağlıklı bir saç yapınız varsa, bu renk saç dokunuzu belirgin hale getireceğinden gözleri ilk olarak saçınıza çevrilmesine neden olur. Sarışın ve kumrallarda bu saç renginden sıkılınca kendi saç rengine dönmek oldukça kolaydır. Çünkü bu renkteki karamel altın rengi ile sarı arasındadır. Ayrıca diplerini sürekli boyatmak gerekmez.

 

Sarı Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır

Orta ve uzun saçlara oldukça hoş bir hava katar. Özellikle orta kesim saçlarda yüzü aydınlatmanın yanında, sağlıklı görünüm katar. Ombre denilen saçların sadece ucuna boya uygulanan yöntemle orta kumral ve açık kahve saçlarda da yumuşak bir geçiş sağlanabilir.

Daha çok güneşten bronzlaşmış ya da buğday tenli kadınlara yakışır. Eğer kendi saç renginiz açık renk ve bunun üzerinde karameller kullanacaksanız, ten renginiz beyaz ise; bu renk sizi soluk gösterecektir. Sarı karameli birinden görüp kendinize uygun olup olmadığını öğrenmek için saçların renk ve şekillerinden oluşan telefon aplikasyonları ya da bilgisayar programlarından faydalanabilirsiniz

Sarı karamel saç rengini tamamlayabilmek için kullanılabilecek makyaj malzemeleri ise; ışıltılı bronz allıklar, açık pembe veya şeftali tonlarında rujlar, doğal bir katman oluşturarak yüze renk veren nemlendirici kremler, gözlere saçlarla birlikte aydınlık vermek için kullanılan bej ya da nude tonlarında far, rimel ve kahverengi göz kaleminden oluşur. Ela, yeşil veya bal rengi gözleriniz var ise mutlaka bunları saç renginizle birlikte ortaya çıkarmak için özenli bir göz makyajı yapmak tüm dikkatleri üzerinize toplayacaktır. Davetlere giderken yapabileceğiniz gri ağırlıklı göz makyajı bu göz renklerini belirginleştirir.

Sarı Karamel Saç Rengine Sahip Ünlüler

Sarı karamel renginin bilinen en iyi temsilcileri arasında Rossie Huntington ve Bar Rafeli bulunur. Sarı karamel saç renginin ışıltısını yansıtan bir renk olduğundan göz önünde bulunan ünlülerin ilk tercihleri arasında yer alır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.