Mavi Siyah Saç Rengi Boyası, Tonları, Modelleri, Kime Yakışır

Mavi Siyah Saç Rengi Boyası, Tonları, Modelleri, Kime Yakışır

Mavi Siyah Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?; Mavi siyah saç rengi, adında anlaşılacağı gibi gecenin alaca karanlık zamanındaki maviliğin ve karanlığın bir araya getirdiği siyahlıktan oluşur. Hatta bazı marka boyalarda isim olarak gece mavi adını alır. Özellikle kış aylarında kullanılan bir renktir.

Bu saç rengi boyaları oldukça yoğun renk pigmentleri içerir. Saçınızı uzun süre bu boyayla boyadıktan sonra yani saç rengi oturunca, saçı açık bir renge boyamak neredeyse imkânsız hale gelir. Eğer böyle bir şeye karar verirseniz de uzun süre boyanın saçınızdan akmasını beklemek ya da sık sık, saçınız uzadıkça kestirerek saçınızdan uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

Mavi Siyah Saç Rengi Evde Nasıl Elde Edilir

Bu rengi ilk defa saçınıza uyguladığında mavi rengi hemen fark etmeyebilirsiniz. Zaten mavi renk saça ışık vermek için bu boyanın içinde bulunur. Bu yüzden 2 ya da 3 boya zamanı kadar sabret melisiniz. Eğer koyu renkli saç rengine sahipseniz ilk olarak saç rengini açma işlemi yapmalısınız. Saç açma işleminden sonra mavi siyah saç rengi numaralarından dilediğini saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Mavi siyah saç rengini evde uygulamaya karar verdiyseniz, boyama işlemi bittikten sonra çok dikkatli davranmalısınız. Bekleme süresi içerisindeki etrafa bulaşan boya, zaman zaman kalıcı hal almaktadır. Eğer kıyafetinize bulaştırdıysanız, artık sadece boya veya ev işleri için kullanabileceğiniz yeni bir kostümünüz oldu demektir. Durulama yaptıktan sonra kullandığınız havlu, gece terlediğinizde yastık kılıfına bulaşan boya rengi olabilir. Saçınızı bir iki kere yıkadıktan sonra bu sorun giderilir.

Mavi siyah rengi saçtan aktıktan sonra saç rengi matlaşır. Adeta ışıltısı kaybeder ki bu da boya vaktinin geldiğinin göstergesidir. Saçınızı bu renkle boyadıktan sonra çok sık yıkamadan kaçınmalısınız. Eğer saç yapınız her gün yıkanması gerektiği kadar yağlı ise bu saç rengini yapmanız tavsiye edilmez. Çünkü saçınızı çok daha sık boyamak zorunda kalırsınız.

Saçınızı parlak ve bakımlı göstermek istiyorsanız biryantin veya jöleden yardım alabilirsiniz. Doğal olarak parlak görünmesini isterseniz hindistancevizi yağından da faydalanabilirsiniz. Böylelikle mavi ışıltılar daha belirgin hale gelir. Düz ya da dalgalı kullanımda kendini gösterir.

Uzun ve orta uzunluktaki saçlarda ışıltılar daha fark edilir. Fakat küt yani bob kesim saçlarda da iyi durur. Her boyalı saçta, saç rengini korumak için sık sık yapılan ısıl işlemlerden kaçınılmalıdır. Bunlar saç düzleştiricileri, maşa ve saça çok yakın tutulan fönlerdir.

Dağınık topuzlar ve gevşek örgüler spor görünümün yanına bir de seksi kelimesinin eklenmesine neden olur. Ayrıca saç çok sıcak su ile yıkanmamalıdır. Saç rengini koruyucu şampuan, saç kremi, serum ve saç rengi sabitleyicileri, aynı zamanda saç maskeleri kullanılmalıdır.

Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır

Beyaz tenli ve gözleri mavi, yeşil ya da ela olan kadınların hayatında mutlaka bir kere denemesi gereken bir saç rengidir. Yüz hatlarını keskinleştirir ayrıca gözleri ön plana çıkarır. Yüzünüz olduğundan daha aydınlık görünür. Yüzü gözü ortaya çıkmış deyiminin tam karşılığıdır. Buğday tenlilerin de bu saç rengini kullanıp, çok memnun kaldığı sıklıkla belirtilir.

Mavi siyah saç rengini tamamlayıcı makyaj stili ise; günlük makyaj için sadece siyah göz kalemi ya da eyeliner, siyah rimel, yanaklara hafif pembelik veren bir allık ve nude tonlarında rujdan ibarettir. Gece makyajında gözlere derinlik verilerek yapılan, siyahlı, mavili ve buğulu bakışlar, kırmızı rujdan bahsedilebilinir.

Kaş altına aydınlık vermek için beyaz far kullanmayı unutmamak gerekir. Kıyafet rengi olarak seçilen siyah, her zaman şık ve elit görünmenizi sağlayacaktır. Ayrıca siyahla kırmızının uyumu da gayet hoş algılanmaktadır.

Mavi Siyah Saç Rengi Esmerlere Yakışır Mı

Koyu ve esmer tenlilerin pek tercih etmediği saç modellerinden biri olan mavi siyah saç rengi esmer tenliler tarafından en tercih edilen saç renklerinden biridir. Eğer teniniz esmer ise hafif makyaj ile bu saç rengini kullanabilirsiniz. Açık ve beyaz tenli iseniz kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Mavi Siyah Saç Rengi Numarası

Bu saç renginin boyasını seçmek çok önemlidir. Eğer mavi siyah saç rengini evde uygulayarak yapacaksanız kesinlikle sizlere verdim mavi siyah saç rengi numarası arasından seçim yapmaya özen gösterin.

 • Sea Color 1/1 mavi siyah saç boyası
 • DavinesMask 2.11 mavi siyah saç boyası
 • Palette Pnc 1-1 mavi siyah
 • Palette Deluxe  1-1 gece mavisi
 • Voila 1/7 mavi siyah saç boyası
 • Neva Color 1.1 mavi siyah
 • Loreal Majirel 2.10 mavi siyah saç boyası
 • Clemency 1.10 mavi siyah tüp saç boyası

Mavi Siyah Saç Rengi Tonları

Mavi siyah saç rengi kendi içerisinde değişik tonları bulunmaktadır. Koyu ve açık tonları ten renginize göre belirleyip kullanabilirsiniz.

 • Gece mavisi
 • Açık mavi siyah saç rengi
 • Koyu mavi siyah saç rengi
 • Siyah yakamoz
 • Metalik mavi siyah
 • Büyülü mavi siyah
 • Siyah yoğunluklu mavi siyah saç
 • Mavi yoğunluk siyah

Mavi Siyah Saç Rengi Kullanan Ünlüler

Bu saç renginin en önemli temsilcisi Kim Kardashian’dır. Genelde bu mavi siyah saç rengi yaptırmak isteyeler aklına takılan soruların başında mavi siyah saç rengi hangi tene yakışır ve mavi siyah saç rengi esmere yakışır mı sorusudur.

Mavi siyah saç rengi beyaz tente etkili bir duruş sergilerken buğday tenli ve esmer kişilere yakıştığı kesindir. Eğer bu saç rengini yapmaya karar verdi iseniz mutlaka iyi düşünmeli ve o şekilde karar vermelisiniz. İleride pişman olup mavi siyah saç renginden dönmek isteyenlerin arasına katılabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Bedava İnternet