Evde Doğal Yolla Saç Rengi Açma Yöntemleri

Evde Doğal Yolla Saç Rengi Açma Yöntemleri

Hangimiz zaman zaman stilimizde ve dış görünüşümüzde farklılık yaratmak istemiyoruz ki?

Bu amaçla genellikle ya alışveriş yaparak, yeni kıyafetler almayı tercih ediyor ya değişik makyaj teknikleri öğrenmeye koyuluyor ya da kuaförün yolunu tutarak, saç rengimizi değiştiriyoruz.

Yani biz kadınlar; her daim daha güzel, çekici ve harika görünmek için farklı yöntemler arıyoruz.

Saçlarımız; yüz hatlarımızı vurgulayan, dış güzelliğimizi tamamlayan en önemli aksesuarlarımız arasında yer aldığından saçlarımızın bakımlı, canlı, estetik görünmesi adına saç bakımımıza maksimum özen gösteriyor; saçlarımızla ışıltımıza ışıltı katmayı diliyoruz.

Saç rengi nasıl açılır? başlıklı bu yazımızda koyu saç renginden sıkılan, saçlarını en az birkaç ton açarak, daha aydınlık ve ferah bir görünüm elde etmek isteyenler için evde deneyebilecekleri en etkili saç rengi açma yöntemlerini paylaşmak istiyoruz.

Tamamen doğal olan bu yöntemlere bir şans vererek, sizler de saç renginizi açmak için kuaföre gitmekten ve saçlarınız için tonlarca para ödemekten kurtulabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarına sayılı günler kala yaza daha enerjik ve canlı bir görünümle girmek istiyor, boyalı saç rengini açma yöntemleri nelerdir? diye merak ediyorsanız, bu yazımızı mutlaka sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saçlarımızın rengini birkaç ton ya da daha çok açtırmak için kuaföre gittiğimizde maalesef ki genellikle kuaförler saçlarımıza kimyasal işlemler uyguluyor.

Saçlara uygulanan bu kimyasal işlemler ise saçlarımızın yıpranmasına, canlılığını kaybetmesine, zamanla dökülmesine ve incelmesine yol açıyor.

Saçlarınızı evde kendiniz doğal yollarla açmak, saçlarınızı en az hasarla ‘saç rengi açma’ işleminden kurtarmak istiyorsanız; bu yöntemlerimizin tam da size göre olduğunu ifade edebiliriz.

Peki, evde saç rengi nasıl açılır? İşte, hepsi birbirinden etkili olan yöntemlerimiz:

 • Papatya suyu ile saç rengi açma:

Uzun yıllardır saç rengini açmak amacıyla kullanılan papatya suyu; aynı zamanda saçları nemlendiriyor, besliyor ve saçların yıpranmasının önüne geçiyor.

Papatya suyu ile saç renginizi en az birkaç ton açabilmek adına öncelikle 1 avuç kurutulmuş papatyayı 1 bardak suda 10 dakika boyunca kaynatın.

Ardından kaynayan suyu ocaktan indirin ve bir müddet ılımaya bırakın. Ilıyan papatya suyunu süzgeçten geçirerek, sürün.

Elde ettiğiniz papatya suyunu boş bir sprey kutusuna aktarın. Son olarak da bu sprey kutusunu tüm saçlarınıza uygulayın ve saçlarınızı güneş altında kurutun. Bu noktada güneşe çıkmadan önce saçlarınızı taramanız; papatya suyunun saçlarınıza daha iyi bir şekilde ve eşit miktarda nüfus etmesini sağlayabilir.

Dilerseniz; papatya suyunu tüm saçlarınıza dökerek de saç renginizi açabilirsiniz.

Şayet papatya suyu ile saçlarınızda ombre etkisi yaratmak istiyorsanız; saçlarınızı atkuyruğu olacak şekilde topladıktan sonra uç kısımlarına doğru spreyle papatya suyu fıslatabilirsiniz.

Bu yöntemi saçlarınızda istediğiniz renge ulaşana dek dilediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.

Papatya suyu ile saç rengi nasıl açılır sorusun cevabı ayrıntılı olarak Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma yazımızı okuyabilirsiniz.

 • Limon ile saç rengi açma:

Yüzyıllardır kadınlar tarafından saç açıcı olarak kullanılan limon; etkisini daha ilk uygulamadan sonra bile göstermeye başlıyor.

Limonla saç renginizi bir çırpıda açabilmek için bir su bardağı taze sıkılmış limon suyuyla bir litre suyu karıştırın. Ardından karışımı bir spreye aktardıktan sonra ya da direkt olarak saçlarınıza uygulayın. Bu şekilde en az 30 dakika güneş altında bekleyin.

Saç Rengini Açma Yöntemleri

Saç rengi açma işlemi nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorsanız evde doğal yolla saç rengini açmak için sizlere verdiğim bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

 • Bira ile saç rengi açma:

Doğal ve ekonomik bir saç rengi açma tekniği olan bira; saçlara uygulandığında saçların birkaç uygulama sonrasında en az birkaç ton açılabilmesine yardımcı oluyor.

Birayla daha parlak ve açık renkli saçlara kavuşmak için birayI direkt ya da spreyle saçlarınıza uygulayın. Ardından da en az 1 saat güneşte saçlarınızı kurutun.

1 saatlik bekleme süresini takiben saçlarınızı bol suyla yıkayarak, biradan arındırabilirsiniz.

 • Karbonat ile saç rengi açma:

Kadınlar tarafından en çok tercih edilen saç açma tekniklerinden bir diğeri olan karbonat; bir yandan da saç diplerinin ve saçların derinlemesine temizlenmesine katkıda bulunuyor.

Bu amaçla öncelikle duş esnasında bir miktar suyla ıslattığınız saçlarınıza 1 yemek kaşığı karbonatı dökün ve bu karbonatı saçlarınıza masaj yaparak, güzelce yedirin.

15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Ardından güneşe çıkarak, saçlarınızı güneşte kurutun.

Herhangi bir yan etki ile karşılaşmamak adına bu işlemi ayda en fazla bir sefer tekrarlayın.

Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır

 • Çay ile saç rengi açma:

Bileşenlerinde yoğun miktarda yer alan tanik asit sayesinde saç renginin en az birkaç ton açılabilmesini mümkün kılan siyah çay; en ekonomik ve en pratik doğal saç açma yöntemlerinden biri olarak ön plana çıkıyor.

Bu yöntemle saç renginizi açmak adına ilk olarak 2-3 yemek kaşığı siyah çayı normal bir şekilde demleyin ve süzün.

Ardından süzdüğünüz çayı tüm saçınıza ya da saçlarınızın renginin açılmasını istediğiniz kısmına uygulayın.

30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın.

Siyah çay, karbonatın aksine saçlara hiçbir şekilde zarar vermediğinden bu işlemi istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

 

Saç Rengi Evde Nasıl Açılır

 • Elma sirkesi ile saç rengi açma:

Sağlığımıza mucizevi katkıları bulunan, salatalarımıza eşsiz bir tat katan, şifa dolu elma sirkesi; saç rengini açmanın yanı sıra saçta kepek oluşumunu da en aza indirgiyor.

Üstelik saçlara düzenli olarak uygulandığında saçların yumuşamasına olanak tanıyor.

Saçlarınızın rengini açmak için bir miktar elma sirkesini en az 2-3 katı su ile karıştırın.

Bu karışımı duş esnasında saçlarınıza uygulayın. Duştan çıktığınızda saçlarınızı saç kurutma makinesi yerine güneşte kurutmayı deneyin.

İstediğiniz rengi elde edene dek işlemi defalarca kez, düzenli bir şekilde tekrarlayabilirsiniz.

 • Zeytinyağı ile saç rengi açma:

Cilt ve saç bakım maskelerinin olmazsa olmazlarından biri olan zeytinyağı ve bal karışımı; saçları besliyor, nemlendiriyor, güçlendiriyor ve gürleştiriyor.

Saçlara doğal bir parlaklık katan zeytinyağının saç açıcı özelliğinden yararlanmak için yarım bardak balla yarım bardak zeytinyağını karıştırın ve saçlarınıza uygulayın.

En az 30 dakika bekleyin ve saçlarınızı durulayın.

İşlemi istediğiniz saç rengine ulaşana kadar tekrarlayın.

 • Tarçın ile Saç Rengi Açma

Saç rengini açıcı bir etki gösteren, üstelik elma sirkesi, limon ya da bira gibi kokmayan, aksine son derece hoş bir kokusu bulunan tarçın; saçlarında daha hafif bir ton farkı elde etmek isteyenler için birebir!

Yani saç renginizi az bir miktarda açmak istiyorsanız, tarçın kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Bu amaçla öncelikle bir çay kaşığı tarçını macunumsu bir kıvam elde edene dek suyla karıştırın. Bu noktada suyu azar azar olacak şekilde ekleyin. Bir yandan da malzemeleri karıştırın.

Macunu saçlarınıza sürmeden önce saçlarınızı ıslatın ve saçınıza saç kremi sürün. Ardından macunu tüm saçınıza yedirerek, sürün.

Saçlarınıza bone takarak en az 6 saat boyunca bekleyin. Son aşamada saçlarınızı bol suyla durulayın.

 • Ravent Bitkisi ile Saç Rengi Açma:

Uzakdoğu kökenli bir bitki olan, daha çok yol kenarlarında yetişen, ancak birçoğumuzun sürekli görmesine rağmen ismini bile bilmediği bir bitki olan Ravent bitkisi; saçları besliyor, saç rengini açıyor, saçlara parlaklık ve canlılık katıyor.

Bu yöntemle saçlarınızı açmak adına 1 tutam Ravent bitkisinden daha önce kaynattığınız kaynar suya atın. 15 dakika çayın ılımasını bekleyin. Ilıyan suyu süzün ve bu suyla saçlarınızı güzelce yıkayın.

İşlemi dilediğiniz kadar tekrarlayın.

Evde Saç Rengini Açma Kürü:

Özellikle saçlarını gölgelendirmek yani saçlarında ombre yaratmak isteyenler için harika bir alternatif olan bu kürümüz, ilk uygulama sonrası bile daha açık renkli saçlara sahip olabilmenizi garantiliyor.

Malzemeler:

 • 1 su bardağı kaynar su
 • 1 tatlı kaşığı kuru ya da yaş papatya veya 1 çay poşeti papatya çayı
 • ½ su bardağı taze sıkılmış limon suyu
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı toz tarçın
 • 1 tatlı kaşığı hakiki zeytinyağı
 • 1 adet boş ve temiz sprey şişesi

Hazırlanışı:

 • 1 su bardağı kaynar suda kuru ya da yaş papatyaları ya da papatya çayını 30 dakika bekletin.
 • Sprey şişesinin yarısı kadarını bu çayla diğer yarısını ise diğer tüm malzemelerle doldurun.
 • Tüm şişeyi iyice çalkalayın.
 • Saçlarınızda rengini açmak istediğiniz yerlere ya da saçınızın tamamına karışımı uygulayın.
 • Güneşte en az birkaç saat saçlarınızı kurutun.
 • Son olarak saçlarınızı şampuanlayın ve bol suyla durulayın.

Bu yazımızda kısaca koyu saç rengini açmak için doğal yöntemler nelerdir? Siyah saç rengi açma nasıl olur? sorularını yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de koyu saç renginizden sıkıldıysanız ve değişiklik arayışındaysanız, hepsi birbirinden doğal ve etkili olan yukarıdaki önerilerimize şans verebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Bedava İnternet