Koyu Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Koyu Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Koyu Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir; Koyu karamel saç rengi birçok kadının saç rengini değiştirmeyi isteyeceği renkler arasında gelir. Fakat siyah, kestane gibi koyu saç rengine sahip kadınlar için durup iki kez düşüneceği bir renktir karamel… Çünkü saç rengini herhangi bir şekilde açmak gerekir ki çoğu zaman bunun için kuaför yolu tutulur ve saç açıcı olan oryel adı verilen saçta oksidasyon yaratan maddeden yardım alınır.

Karamel denilince kahve turuncu ve sarı akla gelse de koyu karamel yani kahve karamel rengi de oldukça güzel bir renktir. Ne saç rengini açmak için işlem ne de yeni görüntünüz yadırganacak kadar değişikliğe sebep olur. Değişiklik fark edilir ama aynaya bakarken acaba yanlış mı yaptım sorusunu kesinlikle kendinize sormak durumda kalmazsınız. Beğenmezseniz de kendi saç renginize geri dönmek oldukça kolaydır. Ayrıca koyu saç renginizin yüzünüze kattığı sert ifadeyi yumuşatır.

Koyu Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır

Koyu karamel rengini bütün olarak saça uygulayabileceğiniz gibi, kendi saç renginizin üzerine yaptıracağınız ince röfleler sayesinde de elde edebilirsiniz. Böylelikle sık sık dip boyası yaptırmak ya da tüm saçınızı boyamak zorunda kalmazsınız. Ayrıca ombre denilen, sadece saç uçlarına yaklaştıkça saç renginin açılması ile uygulanan yöntemde koyu karamel renginde de kullanılabilir.

Kendi saç renginizden başlayarak degrade olan bir geçiş sağlanabilir. Koyu karameli açık renk saçlı olan kadınlarda köklü değişiklik için tercih eder. Bu kez onlar karamel rengin dezavantajını yaşabilir. İlk 2-3 boyama saça rengin oturması için gereklidir. İlk boyada istenilen sonuç elde edilmesi düşük bir olasılıktır. Boya saçtan aktıkça ve dipten saç renginiz geldikçe saçınızı tümden boyamanız gerekmektedir. Saçınıza koyu renk pigmentleri tutunana kadar bu sefer açık renkli saçlı kadınların sabretmesi gerekmektedir.

Koyu karamel renginin saçlara zarar vermeyen organik olan çeşidi de piyasada satılmaktadır. Boya işlemi olduktan sonra iki gün saçımızı yıkamamaya, herhangi bir saç şekillendirici kimyasal kullanmamaya özen göstermeliyiz. Bu sayede boya saça kolay ve etkili nüfuz eder.

Koyu Karamel Saç Rengi Kime Yakışır

Esmer ve buğday tenlilere çok yakışan bu rengini, beyaz tenlilerde biraz makyaj yardımıyla kullanabilir. Özellikle sıcak bir ten rengine sahip olmak koyu karameli vazgeçilmez yapar.

Koyu karamel renginin diğer bir avantajı renkli gözleri daha çok vurgulamasıdır. Orta uzunlukta ki saçlar için ideal bir saç rengidir. Bununla birlikte uygulanan kırık fön, ya da saç uçlarına yapılan iri dalgalar saçı çok güzel göstermeye yardımcı olur. Koyu karameli dalgalı bir şekilde kullanmak her daim size şıklık katmanın yanında, bakımlı görünmenizi sağlayacaktır. Ekstra bir çaba harcayıp, vaktinizi saç şekillendirerek harcamazsınız.

Bu rengi tamamlayan makyaj trendi ise bronzluk ve ışıltı veren pudra ya da allıklardır. Kahverengi göz kalemi ve rimelin yanında, gözleri ve göz çevresini aydınlık gösteren beyaz renkteki göz kaleminizde makyaj malzemeleriniz arasında olmalıdır. Far için uygun renkler arasında kahverengi ve tonları bulunmaktadır. Dudaklara ise şeftali veya doğal renklerde rujlar sürülerek bütünlük sağlanmalıdır.

Koyu Karamel Saç Rengine Sahip Ünlüler

Beyonce, Lauren Anderson, Emma Stone ve Eva Mendez koyu karamel saç rengini en iyi sergileyen ünlülerdir. Koyu Karamel saç rengi daimi dikkatlerin sizde olmasını sağlayacak bir saç rengidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.