Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır

Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır

Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır; Papatya suyu ile saç açma işlemi çok dönemlerden bilinen en etkili yöntemlerden biridir. Saç boyasının saça verdiği zararları hepimiz biliyoruz. Kimyasal ürün kullanmak istemeyenler papatya suyu ile doğal şekilde saçlarını 2-3 tona kadar rahatlıkla açabilir. Papatya suyu ile saç açma işlemi saça zarar vermediği gibi saçı besleyerek kırılmalı ve dökülmeleri önlemektedir.

Doğal yolla saç rengini açmak için sizlere bu yazımızda papatya suyu ile saç rengi nasıl açılır, papatya suyu siyah saçı açar mı, papatya suyu saça nasıl sürülür ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım.

Papatya suyu ile saç rengini açmak bilinen aksine o kadarda zor bir işlem değildir. Evde papaya suyu ile saç renginizi rahatlıkla 2 -3 tona kadar açabilirsiniz. Saç boyalarının saça ve saç derisine verdiği zararların yanında saç dökülmesine, saç kırılmasına, saçların daha cansız görünmesine neden olduğu bilinmektedir. İçeriğinde bulunan kimyasal ürünlerin uzak durmak ama saçlarını renk tonunu açmak isteyenlere papatya suyunu tavsiye ederim. Papatya suyu ile saç nasıl açılır hakkında bilgi vermeden önce papatya suyunun saça faydalarından kısaca bahsedeyim. Papatya suyu saça zarar vermez, saçı yıpratmaz. saç derisini besler, kepek ve saç dökülmesini önler, saçı yıpratmaz ayrıca saç boyasında gibi devamlı tekrarlanmasına gerek yoktur.

Saçları doğal yoldan açan papatya suyu ile saç renk tonu açılır ama saç boyasındaki gibi her renk tonunu elde edemezsiniz. Saçınızın ne renk ise o rengin tonlarında renk açıklığı elde edilir. Saçlara hareket katmak değişiklik yapmak için çok etkili bir yöntemdir. Hatta isterseniz saçlarınızda belli bölgelere sürerek saç renklerinde değişiklik elde edebilirsiniz.

Papatya suyu sarı saçlara sürdüğünüzde sarı saçlarınızın daha açık sarı tonlarında olduğunu göreceksiniz. Kahverengi saça uygulandığında ise saçların tonlarında açılmalar daha belirgin olacaktır.  Papatya suyu ile siyah saç rengini açmak için belli bir süre kullanmak gereklidir. Papatya suyu ile siyah saç rengini açmak hakkında bilgileri yazımızın ilerleyen bölümlerinde açıklayacağım. Şimdi sizlere papatya suyu ile saç nasıl açılır, papatya suyu ile saç açma işleminden bahsedeyim.

Papatya Suyu İle Saç Nasıl Açılır

Papatya suyu ile saç rengini açma işlemi yapmadan önce kesinlikle az miktarda saçınıza sürüp sonucu görmelisiniz bazı saçlarda tam istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Yapılışı ve uygulanışı kolay papatya çayı saç açma işlemi için malzemelerimiz

 • Kurutulmuş papatya, aktarlardan alabilirsiniz. Eğer papatya bulma imkanınız yaksa hazır papatya çayları olabilir.
 • Demlemek için yeterli miktarda su

1 litre suyu 1 avuç kurutulmuş papatya yada 3 sallama papatya çayını demleyerek hazır hale getirmeniz yeterlidir. 10 dakika kadar kaynayan papatyalar belli bir süre dinlendirilir ve süzülür. Artık saç rengini açmak için papatya suyumuz hazır hale gelmiştir. Peki papatya suyu saça nasıl uygulanır, papatya suyu saç nasıl sürülür bunun hakkında bilgi vermeye çalışayım.

Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır

En çok kafa karıştıran ve bölümlerden biride papatya suyu saça nasıl sürülür, papatya suyu saçta ne kadar bekletilir sorularıdır. Az önce tarifini verdiğim ve hazırladığımız papatya suyunu isterseniz direk olarak saçınıza sürebilirsiniz yada belli bölgelere sürerek renk farklılıkları yaratabilirsiniz.

Papatya suyunu mümkün oldukça temiz saçlara sürmelisiniz genelde banyodan sonra sürülmesi tavsiye edilir ama burada dikkat edilecek husus banyodan sonra mutlaka saçların kurutulması gerekmektedir asla ıslak saçınıza papatya suyu dökmeyin.

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır

 • Papatya suyunu kuru saçlara uygulamalısınız.
 • Papatya suyunu saçınızın tamamında denemeden önce az miktarda saç uçlarını sürün ve nasıl bir etki bıraktığını görmeye çalışın.
 • Papatya suyunu güneşin altında saçlarınıza sürerseniz renk tonlarında açılma daha belirgin olacaktır. Papatya suyunu saçlarınıza sürdükten sonra güneşin altında kurumasını bekleyin. Eğer bu işlemi kışın yapacaksanız papatya suyu ile saç açmak için kurutma makinesi kullanabilirsiniz.
 • Genelde ilk işlemede saçlar yarım ton yada 1 ton açılacaktır. Kesin sonuç almak için haftada 4-5 defa denemeniz gerekmektedir. Merak etmeyin papatya suyu saça zarar vermez.
 • Tavsiyem bir spreyin içine papatya suyu eklemek ve bununla papatya suyunu saçlara püskürtmek mantıklı olacaktır. Dışarı çıkmadan önce saçlarınıza spreyle sıkın ve doğal şekilde güneşin altında kurumasını bekleyin.

Papatya Suyu İle Saçları Açmak

Genelde internette araştırma yaptığınızda bazı sitelerde güneşin altına çıkılmaması tavsiye edilmektedir ama bu tamamen yanlış bir bilgidir. Papatya suyunu saçınıza sürdükten sonra güneşe çıkmak daha etkili sonuç almanızı sağlayacaktır. İlk denemede saç renginin açılmasını beklemek çok yanlış bir düşüncedir sabır isteyen bu işlem kademeli olarak yapılmalı kesin sonuç almanızı sağlayacaktır. Tam ve kesin sonuç almak için 4-5 defa saça papatya suyu sürülmesi yeterlidir.

Papatya suyu saçta ne kadar bekletilir sorusuna cevap vermek gerekirse papatya suyunu sürdükten sonra kuruyana kadar saçta bekletilmeli ve işlemden sonra mümkünse saçlar yıkanmalıdır. Eğer saç renginizi açmak istiyorsanız en iyi dönem yaz aylarıdır. Genelde yaz aylarında yapıldığın saç rengi daha kolay açılmaktadır.

Saç Rengini Papatya Suyu İle Açmak

Evde saç rengini papatya ile açmak çok eskiden beri kullanılan bir yöntemdir. Asla ilk yapıldığında etki beklenmesi yanlıştır. Genelde papatya suyu ile saç açma işlemi yapanlar etkisi 3 işlemden sonra gördüklerini söylemişlerdir. Doğal şekilde yapılan bu saç açma işleminde çok nadirde olsa bazı kişiler etkisini çok geç görebiliyor. Ben kendim denediğimde 3 denemede saçlarımda belirgin olarak açılma olurken arkadaşım 10 işlemde bunu başarabildi.

Eğer saçlarınızı daha önce boya işlemi yaptıysanız papatya suyu sizde işe yaramayacaktır. Papatya suyu boyalı saçı açar mı sorusu sıklıkla karşılaştığım sorulardan biridir. Maalesef papatya suyu boyalı saçları açmamaktadır.

Papatya Suyu Siyah Saçı Açar Mı

Yanlış bilinen bir durum ise papatya suyunun siyah saçları açmadığı konusudur. Papatya suyu siyah saçların rengini açar. Papatya suyu siyah saç rengini açar mı, papatya suyu siyah saçı ne renk yapar sorularına cevap vermek gerekirse papatya suyu siyah saçı kestane rengi yada kumral yapar. Ama en fazla 3 yada 4 ton kadar açar asla daha fazla bir beklenti içine girilmemelidir. Kumral saça sahipseniz saçlarınıza sürerek sarı saçlara sahip olabilirsiniz.

Piyasada hazır halde satılan papatya çaylarının içerisinde limon bulunmaktadır. Limon asitik yapısı nedeni ile saça zarar verebilir bu yüzden papatya çayı seçerken limon içermeyen ürünü seçmeye özen gösterin. Tavsiyem hazır halde satılan papatya sularını almak yerine aktarlardan papatya alarak yada toplayarak kendi papatya suyunuzu yapmak olacaktır. Hazır papatya sularının fiyatı ise 15 ile 30 lira arasında değişmektedir.

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açanların Yorumları

Sizlere bu sosyal medya, forum ve sözlüklerde papatya suyu kullananların yaptıkları yorumları derlemeye çalıştım. Papatya suyu ile saçların rengini açmak isteyenlere fikir verebilir. Genelde papatya suyu kullananlar işlemden olumlu sonuç aldıklarını ve saçlarının daha bakımlı ve canlı olduklarını söylemişlerdir.

Boyalı saçlara deneyenler kesinlikle saç renklerinin açılmadığı aktarmıştır. Koyu kumral saç rengine sahip olanlar saçlarının koyu sarıya döndüğü bildirmişlerdir. İşte yapılan diğer yorumlar;

 • Ben yazın kullandım ama benim saçlarım koyu kahve olduğu için çok açmasa da rengi açıldı ablamın ki açık kahveydi saçını örüp sürüyordu ve aralardan sarı sarı ışıltılar oldu çok hoş oldu.
 • Papatya suyu kesinlikle saç rengini açar ama saçın koyu sarı yada açık kahve rengi falansa. Zaten yazları güneşte açılan bir saç rengin varsa işe yarayacaktır. Benim saçlarım koyu sarı. Aklıma geldikçe banyodan sonra saçımı sıkıyorum. Sonrasında güneşe çıkmadığım ve kışın yaptığım çok oldu ama yine de açıldı. Hem parlaklık veriyor hem de zamanla rengini açıyor. Tabi burada beyaz sarı gibi bir renkten bahsetmiyorum 2 3 ton falan en fazla. Kuaförüm söylemişti aynı zaman da bakım da yapıyormuş.
 • Ben kullandım gece sıkmanız yeterli şişenin yarısını sıkın sabah saçınızı sarı bulursunuz benim saçım kestaneydi sarardı aynı yumuşaklığı sağlıyor yapısını bozmuyor kolay taranıyor ve fön daha iyi tutuyor
 • Kızlar Şuan 5. Denememi yapıyorum ve acayip güzel sonuçlar aldım. Bence deneyin alman papatyasını 1. Kullanışımda saçma parlaklık geldi 2 dede öyle oldu.3 . Kullanışımdan sonra saç rengimi açmaya başladı 10 -15 kullanımda harika saçlar elde edersiniz ben 5 kere kullandım açıldı. Her gün art arda sürebilirsiniz hiç bir zararı yok.

papatya suyu saç rengi açma

Papatya Suyunun Saça Zararları

Doğal yolla saç rengini açmak isteyenler denediği bir yöntem olan papatya suyu saçları zararı olmayan bir bitkidir. Ama unutulmaması gereken bir husus ise her şeyin fazlası zarar azı karardır. Saça çok fazla papatya suyu sürülürse saçı kurutmaktadır. Papatya suyu kullananlar genelde zararlarını görmede çok fazla kullanmak ayrıca istediğiniz tondan farklı saç rengi elde etmenize neden olabilir.

Papatya suyu faydaları dozunda kullanıldığında saçı yumuşatır, saçın daha gür olmasını sağlar ayrıca papatya suyu saçı yumuşak yaparak kolay taranmasını sağlar. Papatya suyu faydaları olan ve neredeyse saça zararı olmayan bir bitkidir.

Sizlere bu yazımızda papatya ile saç rengi nasıl açılır, saç rengini papatya ile nasıl açarım konusunda bilgi vermeye çalıştım. Son olarak saçlarınızı papatya ile saç rengini açmayı düşünüyorsanız her gün saçınıza papatya suyu sürmeyin, 2 günde bir uygulamanız yeterlidir. Sizlerde konu hakkında görüş öneri ve sorularınızı yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Volkan dedi ki:

  Ben hazir papatya suyu aldim aktardan 1 litre 30 tl bitkisel ve dogal.uygulamaya basladim benim sac rengim kumral yanliz kumral boya ustler hafif koyu dipler sari acilmaya basladi gibi ancak icerde aynaya baktigimda sari ve koyu gibi bir renk gozukuyor ama disarda aynaya baktigimda sari gozukuyor 4 defa uyguladim ve suan devam ediyorum sizce basarili olurmu acarmi yani boya var

 2. Tuğçe dedi ki:

  Benim saçlarım koyu kumral ve orta tonda kahverengine boyamıştım. Bu işlemi yaptım ve saçlarım açılmaya başladı. Bence tamemen boyattığınız veya saçın kendi has rengi ile alakalı diye düşünüyorum.

 3. Gulendam Atayewa dedi ki:

  Saci yikadikdan sonra papatya cayi surulup kurudukdan sonra sampuana yikanir mi yoksa sadece suyami ve benim sacim 80 cm ve saclarim benim guru sacim kirmiziya boyamisdim 3 yil gecdi ustunden simdiki hali siyaha yakin oldu yinede olurmu

 4. Kader dedi ki:

  Merhaba ben saçıma doğal kına yaktım papatya suyu rengini açar mı ve ne renk olur teşekkürler