Esmer Kadına Hangi Saç Rengi Yakışır? Esmer Tene Yakışan Saç Renkleri

Esmer Kadına Hangi Saç Rengi Yakışır? Esmer Tene Yakışan Saç Renkleri

Ten renginize uygun, doğru saç rengi seçimi ile daha güzel ve çekici görünebileceğinizi biliyor muydunuz?  Şayet, saçlarınız size yakışmıyorsa, kullandığınız en kaliteli saç bakım ürünlerine rağmen bir türlü bakımlı görünemiyorsanız; bir an önce saç renginizin teniniz ile uyumlu olup olmadığını araştırmaya koyulmanızı öneriyoruz.

Maalesef ki başkasına çok ama çok yakışan, sizin de boyatmayı düşündüğünüz saç rengi, teninizin rengi ile uyumlu olmayabilir. Bu yüzden saçlarınızı boyatmadan önce mutlaka ten renginizi de göz önünde bulundurmalısınız.

Ten renginizin yanı sıra size en çok yakışan saç kesim modelini de dikkate alarak, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Bu yazımda kısaca esmerlere yakışan saç renklerine değinmek, tercih edebileceğiniz, saç renkleri ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Esmer Tene Hangi Saç Rengi Gider

Esmerler için Saç Renkleri:

İşte, esmer bayanlara en çok yakışan 10 saç rengi:

Bitter Çikolata Saç Rengi

Koyu tenlerde oldukça hoş ve çekici görünen, kişiye ayrı bir hava katan bitter çikolata saç rengini epey bir koyu bir ten renginiz varsa tercih edebilirsiniz.

Saçlarınızın arasına attırabileceğiniz fındıkkabuğu ombreler ile saçlarınıza ışıltı katabilir; yaz aylarında oldukça seksi ve özel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Fındıkkabuğu saç rengi

Esmer tenlilerin güzelliğine vurgu yapan, ciltlerinin rengini daha da ön plana çıkaran bir diğer saç rengi olan fındıkkabuğu saç rengini özellikle kıvırcık ve bukleli saçlarınız varsa kullanabilirsiniz.

Saçlarınızın hem doğal hem de parlak görünmesini istiyorsanız; tercihinizi fındıkkabuğu saç renginden yana kullanabilirsiniz.

Bronz kahve

Kahvenin en güzel ve en göz alıcı tonlarından bir diğeri olan bronz kahve; esmerlerin yanı sıra kumrallara da en çok yakışan saç renklerinden biri olma özelliği taşıyor.

Hafif kızıla çalan görünümü ile özellikle seksi görünmek isteyenler için birebir olan bronz kahve ile sıra dışı bir çekiciliğe kavuşabilirsiniz.

Böğürtlen kahvesi

Sarışın kadınların bile özendiği koyu bir ten renginiz varsa kahvenin hemen hemen her tonunun size çok yakışacağını belirtmek istiyorum.

Ancak koyu renklerle pek bir aranız yoksa saçlarınıza biraz ışıltı ve parlaklık katmak istiyorsanız; yani direk koyu renk ve kahve kullanmaktan pek hoşlanmıyorsanız; ışıltılı bir kahve tonu olan böğürtlen kahvesini seçenekleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Yazın en güzel günlerini yaşadığımız bu günlerde saç renginizi değiştirmek ve koyu saçlarınızın rengini az da olsa açmak istiyorsanız; böğürtlen kahvesini mutlaka dikkate almanızı öneriyorum.

Çikolata kahve:

Klasik ve standart kahve kullanmaktan sıkılan, saçlarını daha modern ve hareketli bir görünüme kavuşturmak isteyenlerin tercih edebileceği çikolata kahve; neredeyse tüm makyaj stilleri ile birebir uyum sergiliyor.

Makyajınızda ve saç seçiminizde doğallıktan yanaysanız; sizi çok ama çok şirin gösterecek çikolata kahve ile yepyeni ve harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gökkuşağı saç rengi

Sıradanlıktan hoşlanmıyor, saçınızdan, makyajınıza, giyiminizden kullandığınız aksesuarlara kadar tüm seçimlerinizde tarzınızı konuşturuyorsanız; pek çok kadının bir türlü cesaret edemediği lakin imrenerek baktığı gökkuşağı saç renginin tam da size göre olduğunu belirtmek istiyorum.

Cesur ve marjinal kadınların asla hayır diyemeyeceği gökkuşağı saç rengini ne yazık ki tüm kuaförlerde yaptırabilme şansınız bulunmuyor. Ancak bu, bu renkten vazgeçmeniz gerektiği anlamına da gelmiyor.

Profesyonel, işini hakkıyla yapan, en az sizin kadar cesur olan ve yeniliklere açık bir güzellik merkezi ile anlaşarak, size en yakışan renklerin birlikte kullanıldığı gökkuşağı rengindeki eğlenceli saçlarınıza bir an önce kavuşabilirsiniz.

Yaz aylarının tüm enerjisini ve güzelliğini saçlarınıza da taşımanıza yardımcı olacak gökkuşağı saçlarınızda mavi, pembe ve yeşil tonlara mutlaka yer vermenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Sarı Balyaj

Hangi esmer bayan, zaman zaman sapsarı saçları ile adeta güneş gibi parlayan sarışın bayanlara hayranlık duymuyor ki?

Sarı saçlara sahip olmak istemenize rağmen sarının size yakışmayacağınızı düşünüyorsanız, öncelikle yanıldığınızın altını çizmek istiyorum.

Doğru ve ten renginizle uyumlu bir sarı tonunu tercih ederek, en az sarışınlar kadar çekici görünebilmeniz mümkün.

Esmerlere yakışan sarı saç renkleri arasında ise sarı balyajın ve bal peteğinin ilk sıralarda yer aldığını söyleyebilirim.

Koyu sarı tonlarında olan bal peteği, sarının en doğal tonlarından biri olarak, esmerlere bile ışıltılı katıyor. Hiçbir şekilde sırıtmayan, son derece doğal görünen bal peteği ya da sarı balyajlarınız ile sarışın olma hayalinize de kavuşabilirsiniz.

Küllü Kumral

Dalgalı ve bukleli saçlara sahip olan esmer bayanlara mutlaka önerdiğim küllü kumral saç rengi; beyaz tenli bayanların yanı sıra esmer bayanlara da cazibe katıyor.

Hafif griye çalan görünümü ile adeta bir peri kızı gibi görünmenizi sağlayan küllü kumral ile tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

  • Koyu mavi:

Yine cesur ve marjinal kadınların tercih edebileceği koyu mavi tonları, beyaz tenli kadınların yanı sıra esmerlerin de tercih edebileceği en iddialı renkler arasında bulunuyor.

Şayet mavi ya da renkli gözleriniz de varsa koyu mavi saçlarınızla masallardan fırlamış bir ELF kızı gibi olağanüstü görünebilirsiniz.

  • Gri saç rengi:

Esmer tene yakışan renkler listemizin son sırasında yer alan gri saç rengi; 2018 yılında olduğu gibi 2019 yazında da oldukça popüler olacak gibi görünüyor.

Marjinal kadınların mutlaka denemesi gereken gri saç rengine en çok yakışan saç stilinin ise Afro dalgalar olduğunu ifade edebilirim.

Gri saçlarınıza afro dalgalar yaptırarak, hem marjinal hem de sevimli yani tıpkı bir oyuncak bebek gibi görünebilirsiniz.

Esmerlere Yakışan Saç Modelleri

Hemen hemen tüm saç modellerinin yakıştığı, tenleri ile adeta ben buradayım, diyen esmer bayanlara kısa saç modellerinin yanı sıra uzun saç modellerinin de oldukça yakıştığını belirtmek istiyorum.

Örneğin; omuz hizasında kestirebileceğiniz Bob saç kesimini kahvenin her tonu ile kullanabilirsiniz.

Göğüslerinizin altına kadar uzanan V kesim saçlarınıza attırabileceğiniz sarı balyajla tam bir iş kadını havasına bürünebilirsiniz.

Uzun saçlarınızla bir türlü baş edemiyor, saçlarınızı tamamen kestirmeyi düşünüyorsanız; Pixie saç kesiminden yana tercihinizi kullanabilir; griye boyattığınız saçlarınızla eforsuz bir şıklığa kavuşabilirsiniz.

Biraz daha marjinal görünmek istediğinizde maviye boyattığınız saçlarınıza rasta yaptırabilir; saçlarınızla sizi gören herkesin hafızasına kazınabilirsiniz.

Kısacası saç renginizi seçerken kullanmayı planladığınız saç modelini de göz önünde bulundurmayı ihmal etmemeniz gerektiğinin altını çizmek istiyorum.

Esmerlere Yakışan Renkli Saç

Esmere yakışan saç renkleri seçimi yapılırken mutlaka ten rengini ile beraber göz rengine dikkat etmek gereklidir. Ayrıca yüz şekline uygun yapılacak saç modeli siz daha dikkat çekici ve hoş gösterecektir.

Esmer Kadına Hangi Saç Rengi Yakışır

Esmer kadınlara yakışan renk tonları arasında kumral tonları daima güzel durmuştur. Özellikle küllü tonlardaki sizi hem doğal hemde daha alımlı gösterecektir.

Bu yazımda kısaca esmerlere yakışan saç renkleri ve kesimleri nelerdir? sorusunu yanıtlamaya çalıştım.

Yazımın sizler için yol gösterici olması dileğimle…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.