5 Numara Saç Kime Yakışır? 5 Numara Saç Modelleri

5 Numara Saç Kime Yakışır? 5 Numara Saç Modelleri

5 Numara Saç Kime Yakışır? 5 Numara Saç Modelleri ; 5 numara saç modelleri erkekler tarafından en çok tercih edilen saç stilidir. Ünlülerin yada normal birinin ilk tercihi olan 5 numara saç modelleri kolay şekil alabilen yönü ile karizmatik ve stil sahibi bireyler tarafından tercih edilmektedir.

Modası asla geçmeyen 5 numara saç modeli kadınların erkeklerde en sevdiği model diyebiliriz. Fazla kısa olmayan aynı şekilde uzunda olmayan 5 numara yüz atlarının daha belirgin olarak ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Sizlere bu yazımızda 5 numara saç kimlere yakışır, 5 numara saç modelleri, 5 numara saç boyası ve renkleri hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Ayrıca 5 numara saç modeli düşünüyorsanız yazımızı okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

5 Numara Saç Modelleri

5 numara saç kesim modelleri erkek saç modasının en çok terci edilen modelidir. Dağınık yada üstlerin uzun yanların ise kısa kesim olduğu modeller çeşitleri çok sık tercih edilmektedir. Ayrıca yandan ayrılmış modelleri jöle ile avalı bir görüntü kazanmaktadır.

Asker tıraşı olarak adlandırılan 5 numara saç kesimi saçlarına şekil vermek istemeyenlerin ilk tercidir. Ayrıca hafif kirli sakal ile daha havalı durmaktadır.

Daha erkeksi bir hava katan 5 numara saç ayrıca sizi daha oldun gösterecektir. Peki 5 numara saç modeli kimlere yakışıyor diyorsanız bu soruya cevap vermek istiyorum.

5 Numara Saç Modeli Kimlere Yakışır

En çok tercih edilen saç kesim modellerinden biri olan 5 numara saç modelleri kimlere yakışır. Aslında her erkeğin tercih edebileceği saç modellerinden biri olmasına karşın kafa yapısı orantılı olanların tercihi olmalıdır. Çıkıntı kafa yapısında pek iyi durmayan bu model ayrıca kulakları büyük olanlarında tercihi değildir.

İnce uzun yüz tipinde daha şık durun bu model yaz yada kış dahil her mevsim denenebilir.

 • Kafa yapısı simetrik olanlar
 • Renkli gözlü olanlar
 • Çene yapısı düzgün olanlar
 • Kulakları kepçe olmayanlara
 • Kafa yapısı ince ve uzun olanlar

Kafa yapısının düzgün olması ve kulakların kepçe olmaması çok önemlidir. Çünkü saçlar kesildikten sonra kulaklar ve kafa yapısı direk ortaya çıkmaktadır.

Kadınlara 5 Numara Saç Yakışır Mı

Bakımı kolay olan 5 numara saç modelleri bayanla tarafından tercih edilmesindeki en büyük etken daha seksi ve dikkat çekici etkisinin olmasıdır. Kulak yapısı ve kafa yapısının düz olması çok önemlidir. Renkli gözlere sahip iseniz size yakışacağından emin olabilirsiniz.

Saçlarınız dökülmeye ve kepeklenmeye başladığından rahatlıkla evde saçlarını keserek bu saç modelini uygulayabilirsiniz. Kendinize 5 numara saç hangi erkeklere yakışır sorusunu kendinize sormak yerine 5 numara saç bana yakışır mı diye düşünerek saçlarınızı 5 numaraya kestirebilirsiniz.

5 Numara Saç Kaç Günde Uzar

İnsan saçı beslenmeye ve saçların doğal yolla bakımı ile doğru orantılı uzar. Kısa saç kestirmeye karar verdikten sonra size yakışmadığını düşünüyorsanız saçların hemen uzamasının isteyebilirsiniz.

Saçlar ortalama olarak ayda 1 ile 1.5 cm aralığında büyür. Saçların her gün yıkanması bitkisel yağlar ile beslenmesi saçların az da olsa daha hızlı büyümesini sağlar.

5 Numara Saç Kaç cm

5 numara saç kaç cm dir sorusunun cevabını sizlere vermek istiyorum. Aslında 1 cm yakın olmasına karşın 9 mm olarak bilinmektedir.

5 Numara Saç Kirli Sakal

Eğer kısa saça sahip iseniz kesinlikle kirli sakla bırakmanızı tavsiye ederim. Kısa saçlara harika bir uyum sağlayan kirli sakla saçların ve kirli sakalın ön planda olmasını sağlar.

Tabi ister kirli sakal isetrseniz uzun sakal ile tercih edebileceğiniz gibi sakalsız olarak bu saç modelini deneyebilirsiniz.Eğer küpe takmayı seviyorsanız sizlere ayrı bir hava katacağına emin olabilirsiniz.

5 Numara Saçın Avantajları

 • Bakımı pratiktir.
 • Taramak gerek yoktur
 • Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız tercih edebilirsiniz.
 • Yüzün daha belirgin olarak ortaya çıkmasını sağlar
 • Her yaştan herkese yakışır
 • Takım elbise yada spor elbise hiç fark etmez hepsi ile uyumludur

5 Numara saç Hangi Yüz Tipine Yakışır

5 numara saç elmacık kemikleri çıkık fazla şişman yada zayıf olmayan yüz tipine çok yakışmaktadır. Özellikle renkli olan yüz tipine yakışan bu saç modeli kullanmayı düşünenlerin asla kulakları kepçe olmamalıdır.

5 numara saç modelini en sık Kıvanç Tatlıtuğ ve Çağatay Ulusoy’un denediğini bilmeyen yoktur. Ayrıca daha bir çok ünlünün ilk tercihidir.

Sizlere bu yazımızda 5 numara saç modelleri ve 5 numara saç modeli kime yakışır hakkında bilgi vermeye çalıştım.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.