Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar

Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar

Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar Kilo sorunu olan kişilerde ilk görülen problem kesinlikle metabolizma yavaşlığıdır. Yani metabolizması yavaş olan kişilerde sindirim sorunları ve buna bağlı olarak kilo artışları görülür. Bu nedenle kilo vermek isteyen kişilerin ilk etapta metabolizmasını hızlandırmaları gerekir. Metabolizma yavaşlığı karın bölgesinde yağlanmalara, bağırsak hareketlerinin yavaşlamasına ve şişlik gibi durumların ortaya çıkmasına neden olur. İşte tüm bu gibi durumlardan kaçınmak için ve vücudunuzu daha rahat hissetmek için bitkisel ürünlerden faydalanabilirsiniz. Ancak bitkisel ürün kullanırken de kesinlikle doğru bitkileri tercih etmeniz gerekir.

Yağ yakan özellikte, sindirimi hızlandıran özellikte ve antioksidan yönünden zengin olan bitkiler her zaman daha kolay bir şekilde metabolizmanızın hızlanmasına ve daha kolay sindirim sistemine ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle metabolizmayı hızlandıran çaylar, her zaman tüketimi daha kolay ve daha rahat olacaktır. Eğer sindirim zorlukları ve metabolizma yavaşlığı sorunları çekiyorsanız sizler için verdiğimiz bitkisel çayları tercih ederek, metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Metabolizma Nasıl Hızlandırılır?

Pek çok kişinin esas merak ettiği konuların başında metabolizma nasıl hızlandırılır? Sorusu gelir. Metabolizmayı hızlandırmak için ilk olarak gün içinde bol yürüyüş yapmanız ve hareket etmeniz gerekir. Bu sayede vücudunuz hareket ettikçe metabolizmanız da hızlanacaktır. Öte yandan gün içinde bol su tüketimi yapmak ta metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olacak detaylar arasında yer alır. Yine mideyi ve bağırsakları yoracak gıdalardan da kesinlikle uzak durmanız gerekir. Özellikle hazır gıdalar, yağlı yiyecekler ve ağır unlu ürünleri tüketmeyi bırakıp, size hafiflik hissi verecek ve kalori bakımından düşük ürünler tüketmeniz gerekir. Ayrıca bazı bitki çayları da metabolizmanın hızlanmasında büyük rol oynar.

Yağ Yakan Çaylar Nelerdir?

Vücutta biriken fazla enerji zamanla deri altında yağlanmalara neden olur. Bu gibi durumlarda ise hemen yağ yapabilecek yüksek kalorili gıdalardan uzak durmanız tavsiye edilir. Bazı bitkiler sadece kilo alımını durdurduğu gibi vücut yağlarının da daha kısa sürede erimesine yardımcı olur. Dolayısı ile yağ yakan çaylar nelerdir?  Sorusu son günlerde sıkça sorulmaktadır.

Yeşil çay; yağ  yakıcılığı ispatlanmış bitkisel çaylardan biri de kesinlikle yeşil çaydır. Gün içinde bir iki fincan yeşil çay tüketerek, başta metabolizmanızın daha fazla hızlanmasına yardımcı olabilir ve daha sonra bölgesel yağlanmalarınızdan kurtulabilirsiniz. Eğer fazla kilolarınız varsa ihmal etmeden yeşil çay tüketimine özen göstermeniz yerinde olacaktır.

Limon çayı; bir adet limonu kabukları ile beraber, kaynattıktan sonra içmeniz tavsiye edilir. Bu sayede limonun içinde bulunan antioksidanlar ve doğal asitler daha kolay bir şekilde yağ yakmanıza yardımcı olacaktır. Günlük bir bardak limon çayı içmeniz faydalı olacaktır.

Nane çayı; yağ yakımı için tercih edilebilecek bitkisel ürünlerden biri de nane çayıdır. Nane çayı, hem midenin daha kolay bir şekilde hazım sağlamasını ve sindirim sağlamasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda nane yapraklarının üzerinde bulunan uçucu yağar,  deri altında biriken yağların daha hızlı bir şekilde erimesine yardımcı olacaktır.

Gece Metabolizmayı Hızlandırmak İçin Ne Yapmalıyız?

Eğer gece boyunca sindirim zorlukları yaşıyor ve bu yönde hızla kilo aldığınızı düşünüyorsanız, gece metabolizmayı hızlandırmak için ne yapmalıyız? Sorusu sorulmaktadır. Gece daha iyi bir şekilde metabolizmanızı hızlandırmak isterseniz, yatmadan önce yemek yeme gibi durumları en kısa sürede bırakmanız gerekir. Ayrıca gece boyunca daha rahat bir sindirim yaşamak isteyen kişiler yeşil çay tüketimi yapabilirler. Yeşil çay hem gündüzleri hem de geceleri daha kolay bir şekilde metabolizmayı çalıştırmaya katkı sağlar. Öte yandan yağsız yoğurt tüketimi yaparak ta geceleri daha kolay bir sindirim yaşayabilirsiniz.

Tokluk Hissi Metabolizma Hızlandırıcı Çay Veren

Eğer diyet dönemindeyseniz kesinlikle sizlere tokluk hissi veren ve metabolizmanızı hızlandıran çaylardan faydalanmanız gerekir. Sizler için vereceğimiz çay tarifi ile güne daha iyi başlayabilir ve gün boyu kendinizi tok hissedebilirsiniz.

Gerekli malzemeler

 • Bir tutam sinemaki,
 • 1 çay kaşığı rezene,
 • Kişiniş

Her birini bir tutam olmak üzere bir cezvede kaynatıp, sabah kahvaltıdan önce veya sabah kahvaltıdan sonra tüketebilirsiniz. Bu çay tarifi hem metabolizmanın hızlanmasına hem de gün boyu tokluk hissi uyandırmasına yardımcı olacaktır.

Metabolizma Hızlandırıcı Yağ Yakıcı Bitkisel Çaylar

Pek çok kişinin ortak sorunu fazla kilolarıdır. Fazla kilolarınız için ilk etapta metabolizmanızı hızlandırmanız gerekir. Daha sonra ise yağ  yakım işlemleri başlamış olacaktır. Metabolizma hızlandırıcı yağ yakıcı bitkisel çaylar ise;

Kuşburnu çayı;  kuş burnu bitkisi doğada kendiliğinden yetişen bir bitki olduğu için içerisinde kesinlikle gdo veya zararlı zirai ilaçlar bulundurmaz. Bu nedenle doğal olduğu için hem bağırsak hareketlerini artırır gem de metabolizmanın daha aktif bir şekilde çalışmasında rol oynar. Eğer sindirim sorunu veya hazımsızlık sorunları yaşıyorsanız kuş burnu çayı tüketmeniz önerilir. Ayrıca içerdiği yoğun c vitamini içeriği sayesinde de harika bir şekilde dış etmenlere karşı sizi koruyacaktır.

Tarçın çayı; tarçın esasen iştah açan bir doğal üründür. Ancak doğru bir şekilde tüketildiğinde kolayca yağ yakıcı özelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer isterseniz diğer bitki çaylarınızın içine bir miktar kabuk tarçın da ekleyebilirsiniz. Yağ yakıcı özelliği sayesinde metabolizmanın da daha aktif çalışmasına yardımcı olacaktır.

Oolong çayı; vücut yağlarının  en hızlı şekilde yakılmasını sağlayan bitki çaylarından biridir. Aynı zamanda vücuttan toksinleri ve kimyasal maddeleri de attığı için metabolizmanın hızlanmasına da katkı sağlayacaktır. Bu nedenle gün içinde bir fincan oolong çayı içmeniz tavsiye edilmektedir.

Kekik çayı; antioksidan yönünden zengin olan kekik, başta bağırsak ve mide sindirimlerine yardımcı olur. Bağırsaklarda sindirilmesi zor olan yiyeceklerin daha hızlı bir şekilde sindirimini sağlarken metabolizmanın da hızlanmasını sağlar.

Zencefil çayı; zencefil hem bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olur hem de metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Dolayısı ile metabolizma hızlandırmak için zencefil çayı tüketebilirsiniz.

Mate çayı; dünya üzerinde metabolizmayı hızlandırmak ve daha kolay bir şekilde kilo vermek isteyen kişiler mate çayı tüketimi yapmaktadır. Mate çayı sayesinde daha hızlı ve daha kolay bir şekilde hedeflediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

Kurutulmuş kiraz sapı çayı; kiraz başlı başına bir antioksidan kaynağıdır. Ancak meyveleri kadar hatta meyvelerinden daha fazla antioksidan saplarında bulunur. Bu nedenle yaz aylarında tükettiğiniz kirazların sap kısımlarını atmak yerine gölgede kurutabilirsiniz. Kabızlık ve hazımsızlık çeken kişiler kurutulmuş kiraz sapı çayı içebilirler. Özellikle metabolizmanın hızlanmasını isteyen ve kronik kabızlık sorunu yaşayan herkes için uzmanlar tarafından kurutulmuş kiraz sapı çayı tüketilmesi tavsiye edilir.

Metabolizmayı Hızlandıran İçecek Tarifleri

Metabolizmayı hızlandıran içecek tarifleri sayesinde daha hızlı bir sindirim sistemine kavuşabilirsiniz. Bunun için vereceğimiz tarifleri düzenli olarak kullanmanız yeterli olacaktır.

Lahana çayı tarifi; birkaç yaprak lahanayı kaynatıp, suyunu içtiğinizde bölgesel yağlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Ayrıca metabolizma yavaşlığı sorunu yaşayan kişiler için de lahana çayı önerilir. Sabahları aç karnına bir bardak içmeniz yeterli olacaktır.

Limonlu elma çayı;

 • Yarım limon,
 • 1 adet yeşil elma,
 • Yarım portakal kabuğu,
 • 1 adet kabuk tarçın,
 • 1 dilim zencefil,
 • 1 çay kaşığı kadar karabiber,
 • 2 adet karanfil,
 • 5 su bardağı su,

Uygulanışı

Tüm malzemeleri 5 su bardağı suyun içine ekleyip bir süre kaynattıktan sonra gün içinde tüketebilirsiniz. Bu sayede daha kolay bir şekilde metabolizma sorunlarınız ortadan kalkacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet