Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar ve Cilde Faydaları

Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar ve Cilde Faydaları

Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar ve Cilde Faydaları Madecassol merhem kullanım alanı oldukça geniş olan en iyi yara ve yanık kremlerinden biridir. Neredeyse bütün cilt sorunlarda yada cilt bakımında kullanılan madecassol merhem reçeteli bir merhem olmasına karşın yan etkisinin olmamasından dolayı pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Pahalı pek çok kozmetik üründen bile daha etkili olan bu merhem cildi onaran, yenileyen, yaraları ve yanıkları iyileştiren en iyi üründür. Düzenli olarak kullanıldığında cilt lekelerini önleyen, sivilce izlerini yok eden madecassol merhem çocuklarda, yaşlılarda, hamile ve emziren anneler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

İçeriğinde zararlı kimyasal ürün bulunmayan madecassol reçete ile satılmasına karşın günlük kullanıma uygundur. Kuruyan ve çatlayan cildi onaran bu merhem ayrıca cildin nemli kalmasını sağlar. Sizlere bu yazımızda madecassol merhem nedir, madecassol merhem ne işe yarar, madecassol merhem faydaları ve içeriği hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım.

Madecassol Merhem Nedir

Madecassol merhem kapalı kutuda beyaz renkte satılan bir kremdir. Yağlı bir yapıya sahip olan bu pomad 40 gramlık kutularda satılmaktadır. Sadece eczanede satılan pomad reçete ile satılmaktadır.

Madecassol pomad etken maddesi 1 g merhem 10 mg Centella asiatica olarak bildirilmiştir. Madecassol merhem etken maddesi Gotu Kola (Centella asiatica) Afrika’da yetişen tıp alanında uzun yıllardır kullanılan bir bitkidir. İltihap giderici, cildi onarıcı ve yatıştırıcı etkisi vardır. Gotu Kola (Centella asiatica) kan akışını hızlandıran, kırışıklıkları önleyen, yara ve yanıkları hızlıca iyileştirmektedir.

İçeriğinde kimyasal ürün bulunmayan madecassol pomad bitkisel özlere sahip olduğundan mutlaka her evde bulunması gereken bir kremdir.

Madecassol Merhem Ne İşe Yarar

Madecassol merhem ne için kullanılır, neye yarar hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Kullanım sayısı her geçen gün artan, pek çok kadın tarafından tercin edilen bu pomad doktorlar tarafından bağ dokusunu hızla yenilediği için ameliyat yada cerrahi müdahale sonrası sıklıkla reçete edilir. Madecassol merhem endikasyonları;

Madecassol Ne Kremi

Madecassol ne kremi, madecassol ne için kullanılır sorusuna cevap vermek istiyorum…

 • Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar,
 • Lokal deri ülserleri, dekübitus ülserleri, meme başı çatlak ve yaraları,
 • Küçük cerrahi müdahaleler, perine yırtılmaları, epizyotomiler ve sünnet sonrası yara iyileşmesinde
  oluşacak epitelizasyonun hızla ve düzenli gelişmesinin sağlanması
 • Radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisi.
 • Sünnet yaralarına
 • Meme ucu çatlaklarında
 • Genital bölge yırtılmaları
 • Yatak yaraları
 • Çatlak ve yırtılmalarda
 • Cilt hasarlarında

Yukarıda saydığımız alanlarda sıklıkla kullanılan bu merhem daha bir çok cilt sorununda, cilt lekelerinin yok olmasında kullanılmaktadır.

Madecassol Merhem İçeriği

Madecassol merhem içeriğinde bitkisel ürün olarak Gotu Kola (Centella asiatica) bulunmaktadır. Bu bitki bile tek başına pek çok sürünün tedavisinde çok etkilidir. Gotu Kola (Centella asiatica) varis tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Sağlıklı ve güzel görünümlü bir cilt, diğer bağ dokuları, lenf dokuları, kan damarları ve hücre zarı üzerindeki etkisi tartışılmaz.

Madecassol Merhem Cilde Faydaları

Madecassol Merhem sadece cilt sorunlarında değil düzenli kullandığında cilde faydası olan bir kremdir. Cilde faydaları hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

 • Ciltte meydana gelen çatlakların görünümünü azaltır
 • Meme ucu çatlaklarını hızlıca iyileştirir
 • Kışın kuruyan cildi nemlendirir
 • Az miktarda kullanıldığında sivilceleri oluşmasını önler
 • Elleriniz yada ayak topuklarınız çatlak ise kısa sürede harika görünmesini sağlar. Ayrıca yumuşaklık verir.
 • Uçuk tedavisinde çok etkilidir. Uçuğa iyi gelir
 • Kırışıkların görünümü azaltır
 • Sivilce izlerini düzenli kullanıldığında yok eder
 • Ağda sonra batık oluşmasını önler
 • Tıraş yada jilet kullanıldıktan sonra oluşan tahrişi yok eder
 • Genital bölgeye yaşanan sorunlarda etkilidir.
 • Sünnet yaralarının hızlıca iyileşmesini sağlar
 • Cilt lekelerine karşı etkilidir.
 • Güneş yanıklarına iyi gelir
 • Doku ve hücre yenileyici etkisi vardır
 • Selülit ve varisli damarlar üzerinde çok etkildir

Madecassol Merhem Nasıl Kullanılır

Kullanımı oldukça basit olan merhem genelde doktor önerisi ile kullanılmasının yanında günde içerisinde 1 yada 2 defa kullanılması yeterlidir. Dikkat edilmesi gereken önemli husus ise asla açık yara yada yanığın üzerine sürülmemesi gerekmektedir.

Hijyen kurallarına göre temizlenmiş cilde ince tabaka halinde sürülür ve parmak uçları ile masaj yapılarak yedirilir.  Yağlı bir yapıda olduğundan az miktarda sürülmesi yeterlidir. Deri tarafından emilene kadar dairesel hareketler ile ovalanması gerekir. Fazla sürüldüğünde ciltte beyazlık bırakabilir.

Eğer reçetesiz olarak kullanıyorsanız mutlaka reçete kağıdını okumayı ihmal etmeyin. Cilt lekeleri ve sivilce izlerini yok etmek için günde 2 defa düzenli olarak sürülmesi gerekmektedir.

Madecassol Merhem İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Madecassol merhemin cilde faydaları ve kullanım şekli hakkında bilgi verdikten sonra sizlere bu merhem ile yapılan etkili bir tarif vermek istiyorum. Cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklari yara, yanık ve cilt sorunları için kullanıldığında etkisi daha hızlı görülmektedir. Yüzünüze sürebileceğiniz gibi boyun bölgesi ve göğüs bölgesine bu karışımı sürebilirsiniz.

 • 1 Çay kaşığı kadar Madecassol krem
 • 1 Çay kaşığı kadar Bepanten krem
 • 1  Adet E vitamini Ampulü

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri eşit miktarda bir kase içerisinde iyi karışına kadar karıştırıyoruz. Yüz ve boyun bölgesine yedirir şeklide uyguluyoruz. Ortalama yüzde 1 saat kadar kaldıktan sonra ılık su ile durulamanız yeterlidir. Haftada 1 defa bu karışımı uygulamanız yeterlidir.

Madecassol Merhem Yan Etkileri

Etkili olduğu kadar bazı yan etkileri bulunan madecassol merhem genelde çok fazla kullanıldığında içerisinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda daha sık görülmektedir. Yan etkisi ve cilde zararları çok az olan bu ürün nadir olarak bazı kişilerde Alerjik kontakt dermatit, döküntü/ kurdeşen, kaşıntı cilt hassasiyeti görülmesine neden olabilir.

Merhem yağlı bir yapıda olduğu için fazla kullanıldığında sivilce artışına neden olabilir.

Madecassol Merhem Kullananlar

Neredeyse hakkında hiç şikayet olmayan kullananların çok memenun kaldığı madecassol merhem kullananlar yorumlarında tartışmasız en iyi kremlerden biri olduğunu söylemişlerdir. Sizlere merhem hakkında yapılan bazı yorumları derlemeye çalışacağım. Genelde madecassol nedir ne için kullanılır, madecassol yan etkilerini ve kullanım şekli sıklıkla sordukları görülmüştür. İşte pomad hakkında yapılmış kullanıcı yorumları.

 • Çantamdan asla ekik etmediğim krem kuru cildimi pamuk gibi yaptı
 • Yaralandığımda doktorum yazdı harika bir krem
 • Bir krem nasıl bu kadar etkili ve ucuz olur
 • Arkadaşımın önerisi ile kullanmaya başladım iyiki kullanmışım daha iyisini görmedim
 • Madecassol yüzümü mahvetti bir ben mi etkili sonuç almadım
 • Sivilce izlerini yok etmek için kullanmaya başladım 2 ay oldu yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı
 • Annemin baş ucu kremi aile doktorumuz devamlı reçete ettiği krem
 • En iyi kozmetik üründen bile daha iyi içerisinde kimyasal ürün yok
 • Hamilelik döneminde doktorum bu kremi kullanmamı söylediğinden beri artık başka krem kullanmıyorum

 

Madecassol Merhem Ne Kadar Sürede Etki Eder

Madecassol krem ne kadar sürede etki eder sorusunu bu kremi cilt sorunlarında kullanmaya başlayanların çok sık sorduğu bilinmektedir. Cilt sorununa ve yaranın durumuna göre değişiklik göstermesine karşın genelde 2 hafta içerisinde etkisini göstermeye başlar. Çok derin yaralar, sivilce izleri için kullanım süresi 3 aya kadar çıkmaktadır. Tahriş, kızarıklık gibi durumlarda etkisi hemen gösteren bir merhemdir.

 

Madecassol Merhem Hakkında Tüm Sorular

Madecassol pomad hakkında merak edilen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Madecassol merhem reçetesiz alınır mı

Madecassol merhem hem reçeteli hemde reçetesiz olarak satılan bir kremdir. Devlet tarafından karşılanan bu merhemi aile doktorunuza söyleyerek size reçete etmesini söyleyebilirsiniz.

Tüylenme yapar mı

Madecassol merhem kıl köklerini beslediği için uzun süre kullanılması tüylenmeye neden olabilir.

Lekeleri giderir mi

Duzenli olarak kullananlar cilt lekelerinde azalma olduğunu söylemişlerdir. Derin lekeler üzerinde fazla etkili olmayan mu merhem yüzeysel lekeler için etkilidir.

Sivilce izlerini yok eder mi

Sivilce izlerini yok eden kremler arasında bulunan merhem düzenli olarak kullanıldığında sivilce izlerini yok etmektedir.

Madecassol merhem cilt beyazlatma

Merhem uzun süre kullanıma bağlı olarak cilt renk tonun açılma sağlamaktadır. Cilt rengini açan etkisi vardır.

Çatlaklara iyi gelir mi

Doğum yada kilo değişimi sonrası oluşan çatlakları yok etmek için düzenli olarak sürüldüğünde çatlakların azalarak yok olmasını sağlar.

Sivilceyi yok eder mi

Hem sivilceye iyi gelen hemde sivilce yapan bir merhemdir. Az miktarda kullanıldığında sivilceyi yok eder. Yağlı olduğundan fazla kullanıldığında sivilceye neden olur.

Madecassol merhem dövme

Madecassol merhem dövme yapma işlemi sonrası kullanıldığında yara olması önler. İğne izlerinin hızlıca iyileşmesini sağlar. Dövme yapmayı düşününler mutlaka bu merhemi kullanması faydalı olur.

Açık yaraya sürülür mü

Asla açık yaraya yada yanığa sürülmemesi gerekmektedir. Açık yaraya sürüldüğünde yaranın sulanmasına neden olur.

Madecassol krem ile merhem arasındaki fark

Aslında bilinen aksine madecassol krem yoktur sadece madecassol pomad ve madecassol merhem vardır.

Ağda sonrası kullanımı

Ağda sonrası batık oluşmasını önlemek ve tahrişi yok etmek için en etkili kremlerden biridir.

Madecasol merhem bebeklerde kullanılır mı

Bebeklerde kullanılan bu krem yan etkisi olmamasına karşın mutlaka kullanıldığında tahriş olup olmadığı gözlenmesi gereklidir.

Basur olan bölgeye sürülür mü

Basur olan bölgeye kesinlikle doktor önerisi olmadan sürülmesi tavsiye edilmez.

Madecassol merhem genital bölgeye sürülür mü

Genital bölge temizliği yapıldıktan sonra yada genital bölge ağda işlemi sonrası kesinlikle kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca doktor tarafından genital bölge yırtılmalarında reçete edilir.

Makata sürülür mü

Makata sürülmesine karşın basur yada hemoroid gibi ciddi sorunlarda asla doktorunuza danışmadan kullanılmamalıdır. Anas fissür yani makat çatlağında doktor tarafında reçete edilebilir.

Bacak ve genital bölge batıklarına iyi gelir mi

Batık için etkili olan bu krem batıkların yok olmasını ve yumuşamasını sağlar. Bacakta batık nasıl geçer yazımızı inceleyebilirsiniz.

Cildi soyar mı

Madecassol merhem cilt soyucu bir krem değildir. Cildi soymak için kullanılması tavsiye edilmez. Cilt soyucu kremler için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Cilt lekelerine iyi gelir mi

Yüzeysel derin olmayan cilt lekelerine iyi gelen bir kremdir. Doğum lekeleri ve derin lekeleri yok etmez.

Madecassol çeşitleri

Merhem piayasada 2 ürün çeşidi ile satılmaktadır. Bilinen aksine krem çeşidi yoktur. Eczanede satılan çeşitleri ise;

MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad

Madecassol %1 Merhem

Devlet ödüyor mu

Eğer reçeteli olarak alırsanız devler tarafından karşılanmaktadır.

Dudağa sürülür mü

Dudak kuruluğuna ve çatlaklarına iyi gelen bu krem az miktarda ve ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir.

Egzamaya iyi gelir mi

Egzama karşıntı ve tahrişi önlemek için kortizon içeren kremler kullanmak gerekmektedir. Egzama için kullanılmaz.

Emzirirken kullanılır mı

Emziren anneler meme ucu çatlakları için bebeklerini emzirdikten sonra sürmesi yeterlidir.

Güneş yanığına iyi gelir mi

Yazın oluşan güneş yanıklarını önlemek yada oluşan yanığının acısını azaltmak için bu kremi kullanabilirsiniz.

Gebelikte kullanımı

Hamilelerin ve hamile kalmayı düşünenler kullanmasında her hangi bir hangi bir sakınca yoktur. Zaten gebelik kategorisi A olan bu merhem hamileler kullanabilir.

Kortizon içerir mi

Merhemin içerisinde kimyasal ürün yada kortizon asla yoktur. Madecassol pomad kortizon içermez.

Mantara iyi gelir mi

Genital bölgede yada ayakta mantar varsa bu merhem kullanıldığında etki göstermez. Mantar mutlaka doktorunuz tarafında tedavi edilmelidir.

Makat çatlağı için kullanılır mı

Makat çatlağı diğer adı ile anal fissür için kullanılan bu krem ağrı ve acıyı hafifletici etki gösterir.

Pişiğe iyi gelir mi

Bebeklerde ve yetişkinlerde meydana gelen pişik madecassol merhemi kullanabilirsiniz.

Sivilce yapar mı

Yağlı bir yapıda olduğu için fazla kullanıldığında sivilce yapar. Madecassol kullananlar madecassol sivilce yaptı, madecassol yüzümü mahvetti, madecassol kızarıklık yaptı sorunları ile sıklıkla karşılaşmaktadır. Genelde bu yan etkiler dozundan fazla kullanıldığında ortaya çıkar.

Sedefe iyi gelir mi

Sedef mutlaka tedavi edilmesi gereken bir cilt hastalığıdır. Bu merhemi sedef için doktorunuz önermedikçe kullanmayınız.

Tırnak izini geçirir mi

Tırnak izi olan bölgeye düzenli olarak madecassol merhem sürüldüğünde izin yavaş yavaş yok olduğunu göreceksiniz.

Uçuğa iyi gelir mi

Dudakta meydana gelen uçuğa sürüldüğünde uçuğa iyi gelir ve yok eder.

Meme ucu çatlakları için kullanılır mı

Meme ucu çatlakarına iyi gelen merhem bebeğinizi emzirdikten sonra sürmeniz yeterlidir.

Madecassol Merhem Yüze Sürülür Mü

Madecassol yüze sürülmesinde her hangi bir sakında yoktur. İster erkekler tıraştan sonra kadınlar ise cildi nemlendirmek yada cilt sorunlarını yok etmek için rahatlıkla yüzüne sürebilir.

Madecassol Merhem Göz Çevresine Sürülür Mü

Madecassol merhem ince yapıda olan göz altına ve göz çevresine sürülmesine karşın kesinlikle gözün içerisine kaçmamasına dikkat etmelisiniz. Göz altına ve göz çevresini çok az miktarda ince tabaka halinde sürülür.

Madecassol Merhem Fiyatı 2020

Eczanelerde satılan merhemin fiyatı; MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr merhem fiyatı 2020 yılı için 25.95 TL’dir. Eczane madecassol fiyatı 2020 reçeteli ve reçetesiz olarak 25.95 TL satılmaktadır.

Madecassol Merhem Prospektüs

Madecassol merhem size reçete edildiğinde kesinlikle reçete kağıdını okumayı asla ihmal etmeyin. Merhem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşabilirsiniz. Bilinçsiz olarak asla ilaç yada her hangi bir kremi kullanmayınız. Merhemin prospektüs kağıdından ne işe yarar, nasıl kullanılır, kullanım şekli ve yan etkileri ayrıntılı olarak yazmaktadır.

Madecassol Merhem Muadili

Madecassol merhem eşdeğer merhem yada pomad yoktur.

Sizlere bu yazımızda  Madecassol Merhem 10 mg/1 g 40 g hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle burada yazılanlar doktor tavsiyesi değildir. Konu hakkında aklınıza takılanları bize sorabilirsiniz.

Madecassol Krem Nereden Alınır?

Bütün eczanelerde satılan bu ilaç çok tüketildiği bazen bulunması pek kolay olmayabiliyor. Ama reçete ile satıldığından dolayı büyük eczanelerde arayarak bulmanız mümkündür.

Madecassol Kremi Kullananların Yorumları

 • Uzun süredir cilt lekelerinden bu krem sayesinde kurtuldum.
 • Bebeğimin pişiği Madecassol krem sayesinde geçti,
 • Çatlayan ve yanan dudaklarım için doktorum verdi, artık vazgeçilmez ilacım oldu.
 • Bebeğimi emzirirken açık çekmekten kurtuldum, keşke bu kremi daha öncelerde duysaydım
 • Bizim evdeki adı  “hemen iyileştiren ilaç ” madecassol krem çocuklara birşey olduğunda hemen sürdüğüm güvenilir bir kremdir. Bence daha iyisi yok.
 • Bir ilaç nasıl hem çok iyi hemde çok ucuz olur anlamıyorum

Madecassol Krem Yan etkileri

Düzenli ve dozunda kullanıldığında bilinen pek yan etkisi yoktur. Madecassol kremin yan etkileri genel olarak açık yaraya sürüldüğünde içi su dolu kabarcıklar, ciltte tahriş çok azda olsa görülmektedir. Aşırı kullanımından kaçınmak gereklidir. Eğer beklemediğiniz bir yan etki gördüğünüzde mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Madecassol Krem Fiyatı

MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad 2017  YILI FİYATLARI

Eczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Hariç ) 16.33 TL

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.