Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir; Çikolata karamel saç rengi özellikle beyaz tenli kadınların tercih ettiği karamel tonudur. Bunun yanında esmer hatta çikolata rengi ten rengine sahip kadınlar da da kullanıldığı görülür. İçinde bakır ve kahverengi de barındıran karamel rengidir.

Orta boy ve uzun saçlarda kullanılır. Çikolata karamel saçta kullanıldığında koyu rengin içindeki ışıltı göze ilk çarpan durum olur. Bunun için bu rengin diğer adı ışıltılı karamel olarak da adlandırılır. Kabarık olmayan aynı zamanda elektriklenmeyen hafif dalgalı saçlar için idealdir. Yüz hatlarını keskinleştirir.

Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır

Çikolata karamel rengi koyu renk saçlara da uygulanabildiğinden diğer karamel renkleri gibi koyu saçların kâbusu değildir. Oryel denilen saç rengini açıcı madde kullanılmaz. Boya içeriğindeki renkler saçın son hale gelmesini sağlar. İlk boyamada renk oturmasa da üçüncü veya dördüncü boyanızı yaptığınızda ya da yaptırdığınızda istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Açık renk saçları olanlar içinde aynı durum geçerlidir. Ayrıca bu saç rengini kendiniz evde de piyasa satılan boyalardan birini seçerek uygulayabilirsiniz.

Tüm saçınızın aynı renk olmasını istemiyorsanız, özellikle açık kestane ve kahverengi saç rengine sahip saçlara klasik röfle tekniğinle uygulanabilir. Klasik röfle tekniğinde ise saçlara, saç diplerinden başlanarak uçlara kadar aynı boyayla, paketleme yapılarak ışıltılar katılır. Röfleler ince tutam saçlara ayrılıp yapılmalıdır. Ombre saç stilindeki sadece uçlara boya uygulaması önerilmez.

Uygulaması kolay olduğundan, bakımı da kolay olarak düşünebilirsiniz. Ancak diğer karamel renklerine yapılan bakım çikolata karamelde de yapılmalıdır. Saça süreceğiniz jöle ya da kimyasal içeren saç şekillendiricileri mutlaka gün bitiminde saçtan arındırılmalıdır. Hava kirliliği ve çevre faktörlerinle birleşen kimyasallar saça zarar verebilir. Saç bakımı boya koruyuculu şampuan, saç kremi ve serumlarla desteklenmelidir. Sonuçta saçınızda açıcı olmasa da boya olacaktır.

Çikolata Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır

Saç kesimlerinden bob ya da lob bu renk içinde kullanılır. Genelde karamel saçlar için uzun veya orta uzunlukta saçlar tavsiye edilir. Çikolata karamel saç rengi iddialı ve sert olmayan kesimler içinde uygundur. Katlı kesimlerde önerilir. Düz ve fönlü olarak kullanıldığında içindeki karamel rengi ortaya çıkar.

Bu saç renginde yüz belirgin hale geldiği için, cilt makyajının önemi ortaya çıkmaktadır. Cildi pürüzsüz ve saten etkisinde göstermek gerekir. Bunun yanında bakışların ve yüzün yorgun gözükmemesi sağlanmalıdır. Gri ile karışık kahverengi ve ten renginde krem farlar tercih edilebilir. Göz kalemi seçimi ise kahverenginden yana olmalıdır. Yüze yumuşaklık vermek için pembeden başlayarak fuşyaya uzanan tonlarda allık kullanılmalıdır. Kalıp gibi sürülen pudra veya fondötenden kaçınılmalıdır. Dudak parlatıcısı veya doğal renklerdeki bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Dudak parlatıcısının içinde az da olsa pembelik olabilir. Ayrıca göz renginiz mavi veya yeşil ise saç renginiz koyu olduğundan göz renginiz ortaya çıkar. Kahverengi ve ela göz rengi ile de bütünlük içerisindedir.

Çikolata karamel ile giyilen açık renk kıyafetler ve kullanılabilecek gold aksesuarlar kendinizi girdiğiniz ortamda fark edilir hale getirecektir. Çikolata karamel saç rengi her tene uyum sağlayan bir renktir.

Çikolata Karamel Olan Ünlüler

Bu karamel tonunun en iyi temsilcisi ise ünlü manken Adriana Lima’dır. İlk bakışta saçları sadece çikolata kahve gibi gözükse de güneş ışığı ve spotlar altında saç içindeki karamel yansımaları bariz gözle görülür hale gelir.

Jana Kramer ve Mila Kunis’in saçları çikolata karamelli saçı iyi taşıyan ünlüler arasındadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Bedava İnternet