Keklik Üzümü Yağı Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Keklik Üzümü Yağı Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Keklik üzümü yağı, analjezik, anodyne, antiromatik, antiartritik, antispazmodik, antiseptik, aromatik, büzücü, gaz giderici, idrar söktürücü, emmenagog ve uyarıcı bir madde olarak nitelendirilebilir. Keklik üzümü yağı uzun yıllardır romatizma, artrit, gut hastalığı ile beraber kemiklerinde ve eklemlerinde ağrı çeken insanlar tarafından çok çeşitli nedenlerden dolayı kullanılmaktadır.

Keklik Üzümü Yağı Nedir?

Keklik üzümü yağı, gaultheria adı verilen bir bitkinin yapraklarından elde edilen faydalı bir esansiyel yağdır. Ilık suya batırıldıktan sonra, yaprakların içindeki metil salisilat adı verilen yararlı enzimler açığa çıkar ve bunlar buhar damıtması kullanılarak kullanımı kolay bir halde konsantre edilir. Metil salisilat ve gaulterilen, bu esansiyel yağın 2 ana bileşenidir ve metil salisilat, piyasada mevcut kas ve eklem ağrıları için hemen hemen her antiartritik ve analjezik ilacın ayrılmaz bir parçasını oluşturur.

Keklik Üzümü Yağının Özellikleri Nelerdir?

 • Analjezik: Özellikle de eklemlerde ve kaslarda ağrıyı azaltmak için mükemmel ağrı kesicidir.
 • Antienflamatuar: Vücuttaki iltihabı ve doku hasarını büyük oranda azaltır.
 • Antispazmodik: Olası spazmları ve kas kasılmalarını yatıştırır.
 • Rubefacient: Yaralanan bölgedeki kan akışını iyileştirir.
 • Antibiyotiklere etkili doğal bir alternatiftir.
 • Vazodilatör: Kan damarlarını genişletmek ve kan dolaşımını iyileştirmek için çalışır.
 • Dezenfektan: Bakteriyel ve viral enfeksiyonlara karşı koruma sağlamar.
 • Sindirim: Mide sularının üretimini artırır ve sindirim sistemini geliştirir.
 • Ateş düşürücü: Yüksek ateşi azaltır veya yüksek ateşten önler.
 • Antiplatelet: Kanın pıhtılaşmasını önler.
 • Gevşetici: Sinir sistemini yatıştırır, gerginliği azaltır ve ruh halini iyileştirir.
 • Doğal bir koruyucu: Gıdaların raf ömrünü uzatır.
 • Anti-kavite: Diş çürüklerini önler.
 • Antikanser: Kanser hücrelerini öldürür ve metastaz yapmasını engeller. Ayrıca kanser oluşumunu da önler.

Keklik Üzümü Yağının Faydaları Nelerdir?

Keklik üzümü yağı vücudumuz için mükemmel faydalar sağlar. Özellikle de ağrı kesici özelliği bu yağın kullanımını ciddi düzeyde arttırmıştır. Şimdi keklik üzümü yağının faydalar neler detaylı bir şekilde inceleyelim;

Keklik Üzümü Yağı Mükemmel Bir Ağrı Kesicidir

Keklik üzümü yağı, metil salisilatlar olarak bilinen bileşiklerin varlığı sayesinde ağrı giderici özellikleri ile bilinmektedir. Salisilatlar etkili bir ağrı giderici bileşiklerdir ve aspirin en bilinen salisilattır. Bununla beraber birçok analjezik krem veya tabletler keklik üzümü yağı içerir.

Keklik Üzümü Yağı Enfeksiyonların Tedavi Edilmesine Yardımcı Olur

Keklik üzümü yağı, bakteriler, mantarlar veya virüslerin neden olduğu ve cildi çok kötü bir şekilde etkileyen enfeksiyonların tedavisinde yardımcı olmakta gerçekten çok etkilidir. Bu yağın kan dolaşımına girmesi riskli olabileceğinden vücudun içindeki enfeksiyonlara veya açık yaralara uygulanması tavsiye edilmez.

Keklik Üzümü Yağı Doğal Bir Deodoranttır

Keklik üzümü yağı, doğal koku giderici formülasyonlarda oldukça popülerdir. Bununla beraber bu yağ, vücut kokusunun oldukça etkili bir şekilde maskelenmesine yardımcı olur. Taze ve kırılgan aroması, rahatsız edici kokuların giderilmesini sağlar ve ayrıca bakteriyel kolonizasyonu etkili bir şekilde bastırır. Bakteriler, terle karışarak nihayetinde bildiğimiz rahatsız edici kokuya neden olurlar.

Keklik Üzümü Yağı Dekonjestan Özelliklere Sahiptir

Çoğunlukla soğuk algınlığı semptomları ortaya çıktığında, buna bağlı sayısız solunum yolu sorunları da görülür. Bunlar arasında öksürük, burun akıntısı ve nefes almayı zorlaştıran burun tıkanıklığı sayılabilir. Yetişkinler olarak bunlarla başa çıkmayı biliyoruz, ancak çocuklarda bu sorunlar son derece sinir bozucu ve hatta tehlikeli olabilir. Keklik üzümü yağı, göğüs bölgesine hindistancevizi yağı ile beraber karıştırılarak uygulanabilir ve saatler boyunca burun tıkanmasını önler. Aynı zamanda öksürük nöbetlerini bastırır ve daha iyi uyumaya yardımcı olur.

Keklik Üzümü Yağı Olumlu Bir Ruh Hali Geliştirir

Uyumadan önce rahatlamak, stresi azaltmak, mutluluk hormonun aktive etmek ve uyumanızı kolaylaştırmak için keklik üzümü yağını kullanabilirsiniz. Yüksek stres seviyeleri, uyku döngülerini bozabileceği ve sağlık bozulmasına neden olabileceği için daha fazla strese neden olur. Bu yağ ayrıca, depresif hastalık riskini azaltan serotonin ve dopamin hormonlarının da seviyelerini artırmaya yardımcı olur.

Keklik Üzümü Yağı Anti-Gaz Özellikler Sunar

Küçük gaz kabarcıkları bağırsak kanallarında sıkışıp, rahatsızlığa ve sıkıntı verici bir şişkinliğe neden olabilir. Bununla birlikte, oral tüketim için güvenli olarak seyreltilmiş bu yağı kullanmak, bu gaz kabarcıklarının giderilmesine yardımcı olarak rahatsızlığı da giderir. Ayrıca, ishal, gıda zehirlenmesi veya gazın kendisiyle ilişkili krampları yatıştırmaya da yardımcı olabilecek antispazmodik özelliklere de sahiptir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bu yağı seyreltilmiş olarak kullanmanız gerektiğidir.

Keklik Üzümü Yağı Kanser Tedavisine Yardımcı Olur

Bu amaçla yağı kullanmayı düşünmeden önce gerçekleştirilmesi gereken ilk şey, kullanım güvenliğini sağlamak için özel olarak damıtılması gerektiği gerçeğidir. Bununla birlikte yapılan çalışmalar, bu yağın, meme kanseri tedavisinde etkin olduğunu göstermiştir.

Keklik Üzümü Yağı Doğal Bir Böcek Kovucudur

Sivrisinek, karasinek veya haşerelere karşı bu yağı kullanabilirsiniz. Bu yağ, mükemmel bir böcek kovucu özellik taşır.

Keklik Üzümü Yağı Adet Döngüsünü Sağlar Ve Adet Sancısını Azaltır

Keklik üzümü yağı, düzenli olarak tüketilerek aylık adet döngüsünün düzenlemesine yardımcı olur. Ayrıca bu yağın, pelvik bölgelerinin bir kısmına uygulanması, adet döngüsündeki anormalliğin düzenlenmesine yardımcı olacaktır ve aynı zamanda ağrıyı da hafifletecektir. Son olarak bu yağ ile düzenli olarak pelvik bölgelerine masaj yaparak olası sancıları ve krampları da önleyebilirsiniz.

Keklik Üzümü Yağı Egzersiz Verimliliği Büyük Oranda Artırır

Keklik üzümü yağının egzersiz öncesi solunması, solunum verimliliğini artırır. Bu yağ, egzersiz verimliliğine büyük katkı sağlayan uyarıcı bir etkiye sahiptir. Daha uzun süre ve yoğun olarak çalışabilmek, daha fazla kalori yakmak veya daha fazla kas kütlesi oluşturmak için bu yağın kullanımı ana anahtar olabilir. Antrenmandan sonra cilde uygulandığında ise atık maddelerin vücuttan giderilmesini ve ayrıca olası ağrıların kesilmesi sağlar.

Keklik Üzümü Yağı Ağız Hijyenini Sağlar Ve Ağızdaki Bakterileri Öldürür

Keklik üzümü yağı, hindistan cevizi yağı gibi herhangi bir taşıyıcı yağla seyreltilebilir ve ağız için etkili bir durulama olarak kullanılabilir. Bu yağ, dişeti iltihabından sorumlu olan bakteri kültürlerini ve vücuda giriş sağlamak için hasar oluşturan daha ciddi bakterileri öldürür. Bu yağ ayrıca birçok diş macununda bulunur. En iyi sonuçlar için, hindistan cevizi yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile seyrelterek ağızda yaklaşık 30 saniye boyunca çalkalayıp gargara yapın. İşlem bittiğinde bu karışımı asla yutmayın.

Keklik Üzümü Yağı İştahı Bastırır

Keklik üzümü yağı, şeker arzusunu ve iştahını azaltmak için de oldukça faydalı bir yoldur ve kilo kaybını teşvik eder. Bu yağ gün içerisinde solunarak iştahı kapatır.

Keklik Üzümü Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Keklik üzümü yağı cilde birçok fayda sağlar. Sivilce, akne, yara izleri ve lekeler için bu yağ kullanılabilir. Ayrıca egzama, sedef hastalığı ve iltihaplı cilt koşullarını da tedavi eder. Tüm bu özellikler için keklik üzümü yağını doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz.

Keklik Üzümü Yağı Kullanımı Nasıldır?

Keklik üzümü yağı kullanmadan önce mutlaka herhangi bir yağ ile seyreltin veya direkt seyreltilmiş keklik üzümü yağı satın alın. İçerdiği etkenler tahrişlere ve başka türlü yan etkilere yol açabilir. Güçlü enfeksiyonlar için oral değil de topikal olarak kullanmalısınız. Kronikleşen herhangi bir hastalığınız varsa bu yağı kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Keklik Üzümü Yağının Faydaları

Faydaları saymakla bitmeyen keklik üzümü yağının aşırı tüketilmesi zehirlenmeye neden olacağım asla unutulmamalıdır. Mide bulantısı, ishal ve kurma sık görülen yan etkileridir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet