Kantaron Yağının Cilde Faydaları ve Cilde Kullanımı

Kantaron Yağının Cilde Faydaları ve Cilde Kullanımı

Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir sorudur en çok merak edilen arasındadır. Kantaron yağı cilt lekeleri, sivilce ve cilt beyazlatma sıklıkla kullanılan yağlardan biridir. Daha pek çok faydası bulunan kantaron yağı cilde faydalarından yararlanmak için düzenli olarak kantaron yağını cildinize uygulayarak cilt bakımı yapabilirsiniz.

Cilt yüzeyinde zamanla sivilce, kahverengi cilt lekeleri, güneş yanıkları, cilt lekeleri bağlı olarak pek çok sorun görülür. Kozmetik ürün yada krem kullanmak istemeyen pek çok kişi şifayı bitkisel doğal yağlarda aramaktadır. Bu yağlardan biride kantaron yağıdır. Cilde sağladı olumlu etkiler yüzünde tercih edilen kantaron yağı hakkında merak edilen sorular bu yazımızda.

Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Kantaron yağı yüzü sürüldüğünde etkisini en hızlı gösteren bitkisel yağlardan biridir. Kullananların menun kaldığı ve tavsiye ettiği kantaron yağının cilde faydaları ise;

 • Kantaron yağı kırışıklıkları giderir
 • Kantaron yağı cilt kelerine yok eder
 • Siyah nokta oluşumunu önler
 • Yüzde ve göğüste bulunan kızarıklıkları giderir
 • Kantaron yağı sivilce oluşumunu önler
 • Hassas cildi onarır
 • Cildi yeniler
 • Kırışıklıkları önler
 • Cilt yüzeyinde bulunan ölü hücreleri temizler
 • Mikrop kırıcı özelliği vardır
 • Deri yara ve yanık izlerini zamanla görünümünü azaltır
 • İltihap oluşumunu önler

Sizlere kantaron yağı neler iyi gelir hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kantaron yağının cilde faydalarını daha olumlu şekilde görmeniz için düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

kantaron cilde faydaları

 

Kantaron Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı

Kantaron yağı kullanımı basit olan yağlardan biridir. Temizlenmiş cilde belli bir sürülerek bekletilir. Bekleme süresinde cilt tarafından emilir buda cildin alta tabakasında bulunan sicilce ve cilt lekelerini yok etmede çok etkilidir. Kantaron yağını cilde sürerken hafif parmak uçları ile baskı yaparak sürmenizde fayda vardır. Mümkün oldukça güneşe çıkmayacağınız zaman yada akşam üzeri uygulamanız doğru olacaktır.

Kantaron Yağının Cilde Zararları

Kantaron yağının cilde faydaları olduğu gibi kantaron yağının cilde zararları olduğu bilinmektedir. Genelde yan etkileri ve zararları çok nadir görülmesine karşın kantaron yağını çok fazla kullananlarda ve alerji olanlarda görülen bu zararlar yağı kullanmayı bıraktığınızda kendiliğinden yok olacaktır.

Eğer hamle iseniz yada hamile kalmayı düşünüyorsanız kantaron yağını cildinize sürmeyin ve kullanmayın. Ezmiren annelerin anne sütüne geçtiği bilinmektedir.

Kantaron yağının çok nadir görülen zararları deri döküntüleri, yorgunluk, huzursuzluk, baş ağrısı, ağız kuruluğu, baş dönmesi olarak bilinmektedir.

Kantaron Cilde Faydaları Hakkında Merak Edilen Sorular

Sizlere kantaron yağının cilde ve yüzü uygulanması etkileri ve yan etkileri hakkında aklınıza takılan soruları ve cevaplarını vermek istiyorum. Sizlerde aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Kantaron yağı cilt beyazlatma

Kantaron yağı cilt beyazlatmak ve kantaron yağı cilt rengini açmak için kullanılan bir yağdır. Düzenli olarak kantaron yağını yüzünüze sürerseniz cilt renk tonunda açılmalar olduğunu göreceksiniz.

Kantaron yağı cilt lekeleri

Kantaron yağı cilt lekelerini ve güneş yanıklarını yok ettiği bilinmektedir. Cilt lekeleri olan bölgeye düzenli oarak kantaron yağını sürün ve iyice ovalayın cilt lekelerinin yavaş yavaş yok olduğunu göreceksiniz.

kantaron faydaları

 

Kantaron yağı cilde nasıl kullanılır

Kantaron yağının cilde ve yüzü sürülmesi çok kolaydır. Temizlenmiş yüzünüze ince tabaka halinde süren ve clt tarafından emilmesi için masaj yapın.

Kantaron yağı yüzde tüylenme yapar mı

Kantaron yağının tüylenme yaptığı bilinmektedir. Kantaron yağı yüze sürüldüğünde kıl ve tüy köklerini besleyerek çok azda olsa tüyleri besleyerek uzamasına neden olduğu bilinmektedir.

Kantaron yağı yüzdeki lekeleri iyi gelir mi

Kantaron yağı yüzdeki lekelere iyi geldiği kantaron yağı kullananlar tarafından sıklıkla dile getirilmiştir.

Kantaron yağı cilt lekeleri için nasıl kullanılır

Kantaron yağını cilt lekelerinin olduğu bölgeye sürülür ve lekelere etki etmesi için parmak uçları ile baskı yapılarak emilmesi sağlanır. Düzenli kullanarak kısa sürede cilt lekelerinden, güneş yanıklarından kurtulabilirsiniz.

Kantaron yağı yüzde ne kadar bekletilmeli

Kantaron yağı sürüldükten sonra yarım saat kalması yeterlidir. Bilmeniz gereken bir husus ise asla yüzünüzde kalma süresi 1 saati geçmemelidir

Kantaron yağı yüze nasıl uygulanır

Kantaron yağı temizlenmiş olan yüze inde tabaka halinde sürülür ve masaj yaparak ovalanır.

Kantaron yağı cilt lekelerini geçirir mi

Kantaron yağı sadece yüzdeki lekelere değil vücudunuzda bulunan lekeleri geçirmede çok etkilidir.

Kantaron yağı tırnak izlerini geçir mi

Kantaron yağı yüzde oluşan tırnak izlerine geçirmede en çok tercih edilen ve kullanılan yağlardan biridir. Yüzdeki tırnak izleri geçirmenin en etkili yolu kantaron yağı kullanmaktır.

Kantaron yağı cilde ne sıklıkla uygulanır

Cilde zararı neredeyse bulunmayan kantaron yağı bu yağa karşı alerjiniz yoksa günlük olarak kullanabilirsiniz.

Kantaron yağı cildi sıkılaştırır mı

Cilt hücrelerini hızlı şekilde onararak yenilen kantaron yağı düzenli olarak uygulandığında cildi sıkılaştırıcı etkisi ile bilinmektedir.

Kantaron yağı cilt rengini açar mı

Kantaron yağı düzenli olarak kullanıldığında cilt renk tonunu açmaktadır. Kantaron yağı kullananlar yaptıkları yorumlarda cilt renklerini açtığı bilinmektedir.

Kantaron yağı göz altına sürülür mü

Kantaron yağının ince yapıda olan göz altına ve dudak çevresine sürülmemesi gerekmektedir. Kantaron yağı ince yapıda olan göz altına sürmeyiniz.

Kantaron yağı sivilceler için nasıl kullanılır

Yüzünüzde sivilce varsa pamuğa kantaron yağı damlatın baskı yapmadan sivilceleri nazik hareketler ile silin. Kısa sürede sivilcelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Sizlere  bu yazımızda kantaron yağı cilde faydaları hakkında merak edilenleri yazmaya çalıştım. Diğer yazımızda kantaron yağının faydaları hakkında bilgi veren yazımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Gülsün dedi ki:

  Ciltte çok tüylenme yaparmı okudum yazınızı ama yinede sormak istedim

BegonyaYardım BaşvurusuBelediye Yardımları Turkcell Bedava İnternet