Hızlı ve Kolay Zayıflamak İçin En Etkili Öneriler

Hızlı ve Kolay Zayıflamak İçin En Etkili Öneriler

Hızlı ve Kolay Zayıflamak İçin En Etkili Öneriler Sağlıklı bir vücuda ve fit bir görünüme sahip olmak, daha da önemlisi bu inceliği ve idealliği korumak neredeyse hepimizin hayali. Ancak bu isteğin yalnızca bir hayal olarak kalmaması ve doğru yöntemlerle kalıcı şekilde zayıflamak mümkün. Siz de zayıflamak için öneriler ve etkili ipuçlarından bahsettiğimiz bu rehberimizle artık işe yaramayan diyetlere veya sonuca varmadığı için bırakılan egzersiz programlarına veda ederek kısa sürede dilediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

Zayıflamak İçin Beslenme Önerileri

Pek çok kişi diyet yapmanın ve sağlıklı beslenmenin hızlı zayıflamak için öneriler arasındaki tartışmasız önemini bilmekte, ancak yine pek çoğu uygulaması zor olduğu için diyetlerde süreklilik gösterememekte ve başarılı olamamaktadır. Bu nedenle diyet yaparken dikkat etmeniz gereken veya yalnızca normal beslenme şeklinize uyarladığınızda farklı bir diyete ihtiyaç dahi duymadan etkilerini görebileceğiniz bazı önemli öneriler şu şekilde:

 • Her gün mutlaka 2 porsiyon kadar taze meyve tüketmeye çalışın ve meyvenin içerisindeki vitaminler ile minerallerin metabolizmanızı canlandırmasına izin verin.
 • Sabah, öğle ve akşam olmak üzere üç ana öğünde de mutlaka çiğ ve taze sebzeler veya bu sebzelerden hazırlanan salata tüketin.
 • Salatalara zeytinyağı eklemekten çekinmeyin, aşırı yağ kullanımı zararlı olsa da sınırında kullanılan faydalı yağların metabolizmayı ve hazmı desteklediğini unutmayın.
 • Yiyecekleri hazırlama şeklinizi değiştirin, kızartma yerine haşlama, ızgara veya buharda pişirme yöntemlerini tercih edin.
 • Nişasta oranı yüksek olduğu için protein oranı da yüksek olan bezelye, barbunya, mantar veya kuru fasulye gibi sebze ya da bakliyatlardan kaçmayın. Mevsimine uygun şekilde tükettiğinizde bu gıdaların da tok tutmadan lif kaynağı sağlamaya kadar pek çok faydası olduğunu unutmayın.
 • Süt ve yoğurdu tam yağlı olarak tüketmeye çalışın. Sağlıklı zayıflamak için öneriler arasında her ne kadar light ürünlerin daha çok yer aldığını görsek de hayvansal ürünlerin doğal yağlarının yüksek oranda protein ve mineral içerdiğini unutmayın.

Zayıflamak İçin Egzersiz Önerileri

Her ne kadar kilo vermek isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken husus beslenme ve diyet üzerine olsa da doğru ve yeterli hareketlilik olmadan yapılan diyetlerin etkileri son derece sınırlı ve yavaş kalmaktadır. Bu nedenle hayatınıza sporu, en azından daha çok hareketi dahil etmeniz gerekmekte, zayıflamak için öneriler listemizin egzersizlerle ilgili kısmı ise oldukça faydalı ipuçları barındırmaktadır:

 • Yürüyüş en basit, en yapılabilir ve en etkili sporlardan biri olmakta, eğer diz ağrısı gibi doktora görünmenizi gerektirecek bir şikayetiniz bulunmuyorsa günde en az 30 ila 40 dakikanızı tempolu yürüyüşe ayırmanız önerilmektedir.
 • Yürüyüş yapmak için yeterince vaktiniz veya enerjiniz olmadığını düşünüyorsanız gün içinde daha az asansör ve daha çok merdiven kullanmak ya da aracınızı adresinizden uzağa park ederek kendinizi yürümeye motive etmek gibi taktikleri deneyin.
 • Yürüyüşe alışkın bir bünyeniz varsa ve yalnızca yürüyüşün yeterli olmadığını hissediyorsanız hafif tempolu koşuyu deneyin. Koşunun daha kısa sürede daha çok kalori yakma etkisi zamandan da tasarruf etmenizi sağlayabilir.
 • Kardiyo tipi egzersizlerle yani yürüyüş, koşu veya bisikletle yetinmeyin ve spor programlarına mutlaka ağırlık egzersizleri de ekleyin. Kilo vermek için öneriler arasında hep kardiyo egzersizlerinin adı geçse ve pek çok kişi ağırlık kaldırmanın fazla kilolular için uygun olmadığını düşünse de tam tersi hızlı ve etkili yağ yakma için vücut ağırlığıyla yapılan squat, plank, köprü kurma gibi egzersizlerin son derece gerekli olduğunu unutmayın.
 • Hareketleri yapmadan önce mutlaka 10 ila 15 dakika ısının ve hareketleri sonlandırdıktan sonra 3 ila 5 dakikanızı aktif esneme hareketleriyle soğumaya ayırın. Bu sayede sakatlanma riskini büyük ölçüde önlemeniz mümkün olurken, ısınan vücudun çok daha kısa sürede çok daha fazla kalori yaktığına da şahit olmanız mümkündür.
 • Kendinize ekipman edinemiyor veya ev içerisinde egzersiz yapmak için yeterince alan olmadığından şikayet ediyor olabilirsiniz. Bu durumda hızlı zayıflama önerileri içerisinde geniş alanlarda yapılan egzersizler görmek motivasyonunuzu kırıyor olsa da park ve bahçe gibi açık alanlarda yapılan sporların daha da etkili olduğunu unutmadan açık havada kısa yürüyüşler yapmayı deneyebilir, böylece daha çok oksijenle daha verimli yağ yaktığınızı görebilirsiniz.
 • Spor yapmakta güçlük çekiyor ve düzen tutturamıyorsanız tamamen egzersize veda etmek yerine gün içinde oturarak geçirdiğiniz her 50 dakikada bir ayağa kalkarak 5 ila 10 dakika boyunca olduğunuz yerde esneme, öne eğilme, oturup kalkma gibi basit hareketleri uygulayabilir, yine metabolizmanın hızlanmasını destekleyebilirsiniz.

Zayıflamak İsteyenler İçin Etkili İpuçları

Hayatının her alanında uygulayabileceğiniz farklı, basit ancak etkili zayıflama önerileri ile yaptığınız diyetlerden veya egzersizlerden çok daha kısa sürede, çok daha büyük etkiler alabilirsiniz:

 • Gün içinde yeterli su içtiğinize emin olun ve su içmek için susamayı beklemeyin, gerekirse bunun için alarmdan veya telefon uygulamalardan yararlanın ve günde en az 2,5 litre su içmeye özen gösterin.
 • Su gibi bitki çaylarının da yağ yakmaya ve metabolizmaya olan etkilerinden faydalanmayı ihmal etmeyin. Kilo vermek isteyenlere öneriler arasında yer alan yeşil çay, beyaz çay, limon çayı, mate çayı, oolong çayı, nane çayı gibi hem ödem atan hem yağ yakma kabiliyetini güçlendiren bitki çaylarından günde 1 ila 2 fincan kadar tüketmeye çalışın.
 • En etkili zayıflama önerileri arasında yer alan maddelerden biri de şüphesiz sık ve az porsiyonlarla beslenmek olmakta, kilo vermek isteyenlerin öğünlerini küçültüp öğün sayılarını arttırmaları, böylece sindirimi daima aktif tutmaları son derece önemli bir öneri olmaktadır.
 • Sağlıklı zayıflama programı önerilerinde her ne kadar kişinin enerji değeri düşük, miktarı az öğünlerle beslenmesi gerektiği görülse de durum bundan tamamen farklıdır. Vücudu aç bırakmak daha çok yağ depolamaya ve bu yağların kalıcı hale gelmesine neden olmakta, aç hissettiğiniz takdirde çiğ kuruyemiş veya taze meyve gibi sağlıklı atıştırmalıklar tüketerek enerji ihtiyacınız karşılamanız gerekmektedir.
 • Gece saatlerinde biyolojik saat gereği metabolizma daha yavaş olmakta ve geç saatlerde yenen besinleri yakmak daha zor bir hal almaktadır. Bu nedenle ara sıra yaptığınız kaçamaklar için gündüz saatlerini seçmeye ve kalorisi yüksek ödüller tükettikten sonra mutlaka hareket etmeye özen gösterin.

Her biri dikkate alındığında ve birlikte uygulandığında son derece büyük farklar yaratacak olan hızlı zayıflama önerileri ile artık siz de yalnızca ince ve sıkı değil, aynı zamanda çok daha sağlıklı ve enerjik bir vücuda sahip olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Belediye Yardımları