Maydanoz Suyu Limon Kürü İle Zayıflama

Maydanoz Suyu Limon Kürü İle Zayıflama

Maydanoz Suyu Limon Kürü İle Zayıflama Popülaritesi hiç geçemeyen zayıflama yöntemlerinden biri de maydanozdur. Çok es ki çağlarda bile zayıflamak için maydanoz kullanımı yapılmakta idi. Bunun nedeni ise maydanozun harika bir antioksidan kaynağı olmasıdır. Vücuttaki yağların daha kolay bir şekilde yakımını sağlarken, vücudun belli bölgelerinde biriken ödem ve toksinlerin de atılmasına yardımcı olmaktadır.

Özellikle fit ve orantılı bir vücut yapısına kavuşmak isteyen kişiler için en ideal kilo verme yöntemlerinden biri kesinlikle maydanoz ve çeşitli maydanoz kürleridir. Hal böyle olunca hedeflediği kiloya ulaşmak isteyen kişilerin adeta güvenli bir limanı olmuştur. Eğer siz de kilo verirken hem zinde kalmak hem de daha hızlı bir şekilde hedefinize ulaşmak isterseniz, mutlaka maydanozdan faydalanmalısınız.

Maydanozun yanında her zaman bahsi geçen bir diğer bitki ise kesinlikle limondur. Çünkü limon da tıpkı maydanoz gibi iyi bir antioksidan kaynağıdır. Sadece antioksidanlar yönünden değil, aynı zamanda da c vitamini yönünden  de zengin bir içeriğe sahiptir. Yani sadece kilo vermek için değil  cildinizi içeriden besleyip bağışıklığınızı güçlendirmek için de mutlaka maydanoz suyu, limon kürü ile zayıflama yöntemlerinden faydalanmanız gerekmektedir.

Maydanoz Suyu İle Zayıflama Mümkün Mü?

Maydanoz suyu ile zayıflama her dönem fazla kiloları olan kişilerin baş vurduğu yöntemlerden biridir. Özellikle hazımsızlık sorunu yaşayan ve sindirim sistemi iyi çalışmayan kişilerin mutlaka kullanması gereken yöntemlerden biridir. Çünkü maydanoz sindirim sisteminin daha aktif bir şekilde çalışmasına katkı sağlarken, aynı zamanda da deri altında bulunan yağların daha kolay bir şekilde erimesine yardımcı olacaktır. Yağları parçalayarak, ter ve idrar yolu ile dışarı atar. Hal böyle olunca kaç kiloda olursanız olun mutlaka zayıflamak için maydanozsuyu ve limon kullanmanız önerilir. Maydanoz suyunun ve limonun zayıflamaya etkileri ise;

 • Maydanoz suyu ile bağırsaklarınızı daha hızlı bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Yani sindirim sorunları ile başa çıkar ve bağırsaklardaki atıkların birikmesini önler.
 • Limon herkesçe bilinen en iyi yağ yakıcı özelliğe sahip olan bir besin kaynağıdır. Özellikle bel ve basan bölgesinde yaşanan fazla yağlanmaların çok kısa bir süre içinde üstesinden gelir. Dolayısı ile bölgesel zayıflama sorunu olan herkese mutlaka limon ve maydanoz kürleri tavsiye edilmektedir.
 • Kaynamış maydanoz suyu vücutta ve vücudun diğer iç organlarında biriken yağlanmaların üstesinden gelir. Ayrıca vücudu gizli yağlanmaya karşı korur.
 • Eğer maydanoz ve limonu diyet listelerinize ek olarak ilave ederseniz, diyet sürenizi daha az bir zamana çekebilirsiniz.
 • Maydanoz ve limon iyi birer detosk ürünüdür. Hatta vücut detoksu için düzenli bir şekilde maydanoz ve limon kullanımı yaparsanız, diğer başka hiçbir ürüne ihtiyaç duymazsınız.
 • Maydanoz iyi bir idrar söktürücü özelliğe sahiptir. Yani göbek bölgesinde yaşanan şişliklerin üstesinden gelerek, daha zayıf bir bel çevresine kavuşmanıza yardımcı olur.
 • Bu kür deri sarkması gibi durumların da önüne geçer.

Kaynamış Maydanoz Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Kaynamış maydanoz suyu diyeti ile çeşitli hastalıklarınızla savaşırken daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bunun için her on beş güne bir ara verip, hedeflediğiniz kiloya ulaşana kadar diyetinize devam etmeniz önerilir. Kaynamış maydanoz diyeti ile bir hafta içinde iki kilo vermeniz mümkün olacaktır. Ama bu oran kişiden kişiye değişebilir. Çünkü herkesin metabolizması aynı hızda çalışmaz. Kaynamış maydanoz diyeti için yapmanız gerekenler ise;

Gerekli malzemeler

 • 1 demet maydanoz,
 • 1 limon,
 • Yarım kabuk tarçın,
 • 1 litre su,

Uygulanışı;

İlk olarak maydanozları 1 litre suyun içine alıp limonu da dilimleyerek suyun içine ilave etmeniz gerekmektedir. Daha sora 5 – 7 dakika kadar kaynatıp, tüketebilirsiniz. Kabuk tarçını  da içine eklediğinizde hem maydanozun acı tadını alacaktır hem de sizi gün boyu daha fazla tok tutacaktır. Bu kürü sadece zayıflamak için kullanabileceğiniz gibi vücudunuzdaki ödem ve şişlikleri atmak için de uygulayabilirsiniz. Öte yandan adet olamama gibi nedenlerden dolayı karın ve basen bölgesinde yaşanan şişlikleri gidermek için de kullanabilirsiniz. Çünkü maydanoz rahim kaslarının gevşemesine yardımcı olur ve bu sayede adet söktürücü özelliği ön plana çıkar.

Kaynamış Maydanoz Suyu Kaç Gün İçilir?

Kaynamış maydanoz suyu içecek olan kişiler bu kürü hem doğru bir şekilde tüketmeye özen göstermeli hem de kaynamış maydanoz suyu kaç gün içilir? Sorusunun yanıtını bilmelidir. Kayanmış maydanoz suyunu 15 gün boyunca sabah kalkar kalkmaz içmeniz gerekir. 15 günün sonunda 7 günlük ara vermeniz ve 7 günlük aradan sonra tekrar küre devam etmeniz gerekiyor. 6 kez bu işlemi uyguladığınızda daha hızlı bir şekilde kilo verdiğinizi görebilirsiniz.

Tarçın Limon Maydanoz Suyu Faydaları

Uygulayacağınız tarçın limon maydanoz suyu faydaları, oldukça fazladır. Doğanın insanlara hediye ettiği bu üç ana malzeme ile daha konforlu ve daha kısa sürede kilo verebilirsiniz.

 • Vücutta sıvı birikmesine ve ödemi engeller.
 • Gün boyu tokluk hissi verdiği için porsiyonlarınızı daha rahat bir şekilde küçültebilirsiniz.
 • Deri altı yağlanmaları öner ve yağları kalıcı olarak vücuttan uzaklaştırır.
 • Sindirim sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Bağırsak hareketlerini hızlandırırken, bağırsaklardaki toksit maddelerin de dışarıya atılmasını sağlar. Yani daha temiz bir bağırsak yapısına kavuşmanıza yardımcı olur.
 • Sadece vücut detoksu yapmakla kalmayıp, cilde de detoks yaparak daha ipeksi bir görünüm kazandırır.
 • Tatlı ihtiyacını azaltır, özellikle kabuk tarçın kan şekerini düzenlediği için ani tatlı krizlerini önler.

Maydanoz Kürü İle 5 Günde 6 Kilo Verebilirsiniz

Maydanoz kürü ile 5 günde 6 kilo vermeniz mümkündür. Burada sadece maydanozun yağ yakıcı özelliğinden değil, aynı zamanda da diğer bitkilerin kilo verdirme özelliklerinden de faydalanmanız gerekmektedir. Özellikle vücutta biriken toksinleri vereceğimiz kür tarifi ile daha kolay bir şekilde atabilir ve hazımsızlık sorunlarınızı da ortanda kaldırabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Bir tutam ada çayı,
 • 6 – 7 dal dere otu,
 • 7 -8 dal maydanoz,
 • 1 dal biberiye,
 • Yarım limon,

Uygulanışı

Tüm malzemeler taze olarak yıkandıktan sonra blenderden geçirilir. Yarım limonun suyu eklendikten sonra sabahları aç karnına tüketilir. Bu kürü uyguladığınızda gün içinde daha fazla idrara çıktığınızı ve her zamankinden daha fazla terlediğinizi göreceksiniz.

Maydanoz Limon Suyu İle Bölgesel Yağlarınızdan Kurtulun

Maydanoz limon suyunu düzenli bir şekilde tükettiğiniz takdirde istenmeyen kilolarınızdan daha kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeler ise;

 • Yarım demet maydanoz,
 • 1 adet limon,

Maydanozu blenderden geçirdikten sonra içine bir adet limon suyunu sıkıp, tüketebilirsiniz. Bu karışım sizi gün boyu fazla kalori alımına karşı korurken, yağların da hızlı bir şekilde erimesini sağlar.

Maydanoz Limon Suyu Kaç Gün İçilmeli?

Maydanoz limon suyu kaç gün içilmeli? Maydanoz, limon suyunu 15 gün içmeniz gerekiyor. Günlü bir bardak içmeniz yeterli olacaktır. 15 gün ara verdikten sonra yeniden hedeflediğiniz kiloya ulaşana kadar içmeye devam etmenizde fayda vardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Bedava İnternet