Hamile Kalma Yöntemleri

Hamile Kalma Yöntemleri

Hamile Kalma Yöntemleri Günümüzde bir çok insanın giderek artan problemlerinde biri bebek sahibi olamamak, hamile kalamamaktır. Beslenme şekilleri, radyasyon, çevresel  faktörler ve daha bir çok sebep vardır.  Hamile kalmanın bir çok doğal yöntemi ve doktor tedavileri mevcuttur. Her ne kadar hamile kalıp çocuk sahibi olmak zorlaşsa da çözümler üretilmeye başlanmıştır.

Öncelikle hamile kalmak, çocuk sahibi olmak istiyorsanız regl dönemlerinizin belirli olduğu takvimler kullanmalısınız. Ya da akıllı telefonlarınıza bu dönemlerin takibini kolalaştırmak için uygulamaları indirmelisiniz. Hamile kalma ihtimalinizin yüksek olduğu belli günler vardır. Hamile kalmak istiyorsanız verimliliğin en yüksek olduğu günleri tercih etmek en doğru karar olacaktır.

Hamile Kalma Günleri Nasıl Anlaşılır

Verimlilik, en yüksek olduğu ve şansınızın en fazla olduğu dönemler yumurtlama döneminize en yakın üç veya dört (3-4) günlük süreçtir. Her kadının adet görme döngüsü, zaman dilimi farklıdır. Bu nedenle takvim tutmanız sizin için en doğrusu olacaktır. 28 gün de bir adet gören kadının doğurganlık seviyesinin en yüksek olduğu dönem adet döneminden sonra ki on gün ve on dördüncü gün arasında kalan süredir.  Bu süreçler 30 günde ya da 21 günde bir adet göre kadınlara göre veya adet görme süresine göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Hamile kalmanın yolu için ortalama bir sayı verecek olursak hafta da iki kez cinsel ilişkiye girilmesi gerekmektedir.  Tabi ki bu sayı ne kadar artarsa kişinin hamile kalma ihtimali de o kadar artar. Bunun yanı sıra hamile kalmak isteyen kişilerin haftada ortalama bir ya da daha az ilişkiye girmeleri hamile kalma ihtimalini düşürmekte bu süreci uzatmaktadır.

Hamile kalmak isteyen bireylerin dikkat etmesi gereken bir çok husus vardır bunların başında beslenme alışkanlıklarının düzenli olmuş olması dengeli ve sağlıklı beslenmeye özen göstermesi, uyku düzenini belli bir düzene sokmuş olması, sigara, alkol , uyuşturucu gibi zararlı maddeleri kullanmaktan kaçınması gerekmektedir. Birey hamile kalmanın yollarını araştırmaya başlamadan önce belli bir hayat standartlarında yaşamalıdır.

Hamile Kalmanın Yöntemleri Nelerdir

Hamile kalmanın yöntemleri için  yaş oldukça önemli bir faktördür. Kadınların vücudunda ki yumurta kaliteleri yaş ilerledikçe azalmakta ve hamile kalma durumu da düşmektedir. Hamile kalmak için en ideal yaş aralığı yirmi ve otuz yaş ( 20- 30) aralığıdır. Otuz ( 30) yaşından sonra yumurta kalitesi düşmekte ve hamile kalmak biraz daha zorlaşmaktadır.

Bu zorlaşma 35 yaşından sonra daha da belirgin olmaya ve 40 yaşından sonra yumurta üretimi neredeyse durmakta ve hamile ( gebe ) kalmak oldukça zor bir hale gelmektedir. Hamile kalmak istiyorsanız ve hamile kalmanın kesin yollarını istiyorsanız belirtilen tüm faktörlere uymaya çalışmalısınız.

 

Hamile Kalmak İçin Neler Yapılmalı

Hamile kalmanıza doğrudan yardım edebilecek besinlerin olduğunu söylemek pek mümkün değildir. Ancak hamile kalmanıza dolaylı yoldan yardımcı olabilecek besinler mevcuttur. Bu besinler; folik asit, süt ve süt ürünleri, vitamin takviyeleri, omega 3, balık yağı, gibi vücudunuzun enerji seviyesini dengede tutmaya yarayan besinler olarak bilinmektedir.

Yani kırmızı et, ceviz, fındık, fıstık, balık, yeşil yapraklı sebzeler. Hamile kalmanın en bilindik yolları beslenme şeklinizdir. Beslenme şekliniz belli bir düzendeyse ve sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorsanız hamile kalmanız daha kolay olacaktır.

Hamile Kalmanın Yolları, Nasıl Hamile Kalırım

Hamile Kalma Yolları Nelerdir

Bir yıl içerisinde düzenli olarak cinsel ilişkiye giren, beslenmesine, uyku düzenine dikkat etmesine rağmen hamile kalmayan kadınlar ve çocuk sahibi olamayan çiftlerin doktora başvurması ve doktor yardımı alması gerekmektedir.  Hamile kalmanın belli bindik yollarından biri olan ilaç tedavisi uygulanarak yumurtalıkların uyarılması sağlanır.

Bu ilaçlara verilen isim ovülasyon indiksiyondur bu ilaç tedavileri bazen iğne bazen hap şeklinde kullanılır. Yumurtaları canlandırarak uyarır. Bu ilaçlar yalnızca doktor kontrolü altında kullanılabilecek ilaçlardır. Aksi takdirde kullanılamaz.  Hormonların düşürülmesi gereken durumlar da hamile kalmayı kolaylaştıran yöntemlerden biridir. ( bazı durum ve kişiler için ). Bu hamile kalmanın yollarından olan hormon düşürücü tedavi de yalnızca doktorlar tarafından yapılmaktadır. Aksi kesinlikle uygulanmamalıdır.

Hamile Kalmanın En Etkili Yolları

Hamile kalmak istiyorsan ve hamile kalmanın yollarını merak ediyorsan yapman gereke ve uzak durman gereken bazı durumlar var. Bunlardan biri yüksek ısı olarak bilinmektedir. Hamile kalmak istiyorsan ve bunun için planlamalar yaptıysan yüksek sıcaktan uzak durmalısın. Sauna, yüksek ısılı duş, hamam gibi sıcak ortamlarda bulunmak hamile kalmanı olumsuz yönde etkileyebilir.

Hamile kalmak için bilimsel olarak belirtilen bir pozisyon yok ancak hamile kalmanın yollarında belli pozisyonlar yardımcı olacaktır.  Bu pozisyonlar için doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Hamile kalmanın yollarını arıyorsanız ve kayganlaştırıcı kullanmayı düşünüyorsanız hemen vazgeçmelisiniz. Çünkü hamile kalmak için kayganlaştırıcı kullanmak doğru değildir. Vajinal sıvının ph değerini değiştirerek spermleri öldürebilir ve hamile kalmak isterken başarısız olabilirisiniz bu nedenle hamile kalmak için kayganlaştırıcı kesinlikle kullanılmamalıdır.

Çok zayıf olmak da, kilolu olmak da hamile kalmayı zorlaştıran durumlardandır. Standart kilonuzun kaç olması gerektiğini öğrenerek o kilo da kalmaya dikkat etmelisiniz. Hamile kalmanın yöntemleri, hamile kalmanın yolları tamamen sağlıktan geçmektedir.

Sadece hamile kalmanın yolları değil aynı zamanda hamile kalmamanın yolları da merak edilen konulardan birisidir.  Hamile kalmamanın yolları ise şu şekildedir;

 

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmam Gerekli

Hamile kalmak için ne yapılması gerekli, hamile kalmanın yolları ve yöntemleri nelerdir sizlere bu hakkında bilgi vermek istiyorum. Eğer hamile kalmayı düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda yazdılanların yapılmaması gerekmektedir.

Koruyucu iğneler kullanmamak

Prezervatif kullanmamak

Kontrol hapları kullanmamak

Diyafram

Spremisitler

Rahim içi araçlar gibi bir çok yöntem ve ilaç tedavisi ile hamile kalmama yöntemlerine başvurabilirisiniz. Ancak bu yöntemlerin bir çoğunda hormonal değişikler meydana gelebilir ve ilerleyen zamanlarda hamile kalmanız zorlaşabilir.

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü

Hamile kalma olasılığını artıran soğan kürü en etkili bitkisel yöntemlerden biridir. Soğan kürü ile hamile kalınma olasılığı çok yüksektir. Daha bir çok faydası bulunan soğak kürü tarifi ile hamile kalmak için vereceğim tarifi uygulayabilirsiniz.

  • 1 adet kabuklu soğan
  • 2 su bardağı su

Hazırlanışı

Soğan kürü soğanın kabukları ile beraber yapıldığı için ilk olarak soğan iyice yıkanır ve belli bir süre sirkeli suda bekletilir. Bir tencerenin içerisine 2 bardak su eklenir ve iyice kaynatılır. Kaynayan suyun içerisine 4 parçaya böldüğünüz kabuklu soğanları ekleyin. Ortalama bu şekilde 5 dakika kaynatılır. İşlemi bitirmek için ılıması için bekletilir.

Soğan Kürü Nasıl Kullanılır

Soğan kürü ile hamile kalmak olasılığını artırmak için 6 ayda bir 15 gün boyunca düzenli kullanılması gerekmektedir. Günde 2 defa yemeklerden önce tüketilmesi gerekmektedir. 15 gün boyunca her gün taze olarak yapılması gerekmektedir.

Kalmak Kalmak İçin Dua

Hamile kalmayı düşünenlerin en çok aradığı sorulardan biride hamile kalmak için dua sorusudur. İşte hamile kalmak için okunacak dua ;

“İnne rabbeke hüve’l hallaku’l amin.” Anlamı; Muhakkak ki Rabbin her çeşit yaratma şeklini bilir.

(Hicr, 15/81)

“Fallahü hüve’l veliyyü ve hüve yuhyi” Anlamı; Muhakkak ki Allah dosttur ve yaratan Odur.” (Şura, 42/9)

“Hüvallahü’l hariku’l bariü” Anlamı; Allah yaratandır ve yoktan var edendir. (Haşr, 59/24)

“Vellezine yekulune Rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a’yüniv vec’alna lil müttekiyne imama” Anlamı; Ve onlar Yüce Rabbimiz bize eşimizden ve soyumuzdan, göz aydınlığı olan çocuklar armağan et ve bizleri takva sahiplerine önder kıl, diyenlerdir. (Furkan Suresi 74. ayet)

Sizlere bu yazımızda hamile kalmanın yöntemleri ve yollarından bahsetmeye çalıştım. Hamile kalmak için mutlaka doktor desteği alınması gerektiği unutulmamalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet