Günlük Cilt Bakımı Tüyoları ve Önerileri

Günlük Cilt Bakımı Tüyoları ve Önerileri

Günlük cilt bakımı yaparken cilt tipinize uygun, yaşıtlarınız için tasarlanmış ve varsa –ki olması muhtemel- cilt sorunlarınız için çözüm sunan ürünler kullanmalısınız.

Her gün makyaj yapan bayanlar akşamları cildini temizlerken dikkatli ve titiz olmalıdır. Temizlik aşamasında cildinizde makyajın tek bir zerresi kalmadığından emin olmalısınız. Bunu söylemem her ne kadar gereksiz olsa da söylemeden geçmeyelim. Çantanızda devamlı olarak dudak koruyucu taşıyın ve ihtiyacınız olduğu anlarda dudaklarınızı nemlendirmekten geri kalmayın. Dudaklarınızı asla ıslatmayın, bu kuruluk riskini arttırır. Cilt temizliği sırasında teninizi tahriş edecek hareketlerden kaçının.

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Hepimizin bildiği üzere maden suyu günlük cilt bakımında tüm kadınların can dostu haline gelmiştir. Güne başlama hazırlıkları aşamasında cildinizi pamuk yardımıyla maden suyu ile silerek daha ferah bir gün geçirebilirsiniz. Akşam olup sıcak yuvanıza dönüş yaptığınızda makyajınızı temizledikten sonra yine bir pamuk yardımıyla cildinizi maden suyu ile sildiğiniz takdirde temizlik işini kökünden bitmiş olacak. Bu arada maden suyu cildinizi yumuşatarak dinlendirici bir etki yapacak.

  •  Kuru ciltlere günlük cilt bakımı

Yüzünüzü her sabah soğuk su ile yıkayın ve makyaj yapan bir kadınsanız temizliğinize özen gösterin. Sabahları makyaj yapmadan evvel cildinizi gül suyu ile silebilirsiniz. Makyaj yapmıyorsanız geceleri yatmadan önce cildinizi nemlendirici bir sabunla yıkamanız faydalı olacaktır.

Sabah ve akşamları mutlaka kuru ciltler için hazırlanmış nemlendiricilerle yüzünüzü şımartın.

Yazları ayrı ve titiz bir özen göstererek her mevsim güneşten korunun.

  •  Yağlı ciltlere günlük cilt bakımı

Yağlı ciltler için üretilmiştir etiketiyle ayrılan nemlendirici kremlerle her sabah ve akşam cildinizi nemlendirin. Gün arasında yüzünüzü yıkama eylemini arttırmayın. Bu teninizin daha fazla yağ üretmesine neden olur. Ve hiçbir kadın cildinin yağ oranının insanlar tarafından fark edilmesini istemez.

‘Aman nasılsa benim cildim yağlı, nemlendirici kullanmama gerek yok’ şeklinde bir gaflete düşmeyin lütfen. Böyle durumlarda dikkat etmeniz gereken kullanacağınız nemlendiricinin yağ oranının az olmasıdır. Bu özelliği dikkate alarak aldığınız nemlendiriciyi günde iki kere sürün. Ve güneşten korunmayı da unutmayın. Güneş pekte insaflı değildir biliyorsunuz. Koyu renkli cilt rengine sahip bayanlar güneşe duyarlılık açısından daha kârda olsalar da herkes, güneşin yakan ışınlarından korunmak için önlemler almalıdırlar. Güneş bu; kuru cilt yağlı cilt bakmadan bırakıyor zararını.

Son olarak buraya kuru ve yağlı ciltlere yönelik birer adet cilt bakım maskesi tarifi bırakıp gidiyorum. Cildinizi anlayarak istediği bakımı daha kolay yapabilirsiniz. Yanlış bakım ürünlerini kullanmamaya özen gösterin.

Sağlıklı günler.

Kuru Ciltler İçin Cilt Bakım Maskesi

Malzemeler: 1 adet muz / 1 yemek kaşığı süt / 1 tatlı kaşığı bal

Muzu tüm gün yaşadığınız negatif olayların hıncını atarcasına ezerek verilen diğer malzemelerle karıştırın. Elde edilen püreyi cildinize uygulayın. 15 dakikalık bir dinlenme sürecinin ardından maskeyi ılık su yardımı ile temizleyin. Yapılan bu maske cildinizi yenileyerek elastikiyet özelliğini arttırır.

Bu maske cildi yeniler ve esnekliğini arttırır, cilt hücrelerini gaza getirip daha aktif çalışmalarına neden olur. Haftada 1 kere uygulanması uygun görülür.

Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakım Maskesi

Malzemeler: 2 Limon kabuğu, 2 çorba kaşı su

Suyun içerisinde üç dakika bekletilerek yumuşayan limon kabuklarını robotla püre haline getirin. Maskeyi cildinize yaymadan önce yağlı ciltler için üretilmiş bir sabun yardımıyla temizleyin. Göz çevresine gelmeyecek şekilde maskeyi yüzünüze bir pamuk vasıtası ile yayın. 15 dakika beklemenin ardından ılık su ile cildinizi yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu işlemin ardından yine yağlı ciltler için üretilen nemlendiricilerden kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.