Gece Cilt Bakımı İçin Yapmanız Gerekenler

Gece Cilt Bakımı İçin Yapmanız Gerekenler

Gece Cilt Bakımı Rutini Nasıl Olmalıdır? Gün içerisinde güzel görünmek için yüzümüze makyaj yapıyoruz. Bu makyajın neticesinde etrafımıza güzel göründüğümüz gibi kendimize de özgüven yüklemesi yapmış oluyoruz. Ancak bu makyajın gerektiği gibi temizlenmesi yapılmazsa bir süre sonra cildimiz de istemediğimiz sonuçların oluşmasına neden olacaktır. O nedenle gece yatmadan önce gece cilt bakımı gerektiği gibi yapmamız gerekiyor.

Peki, gece cilt bakımı tam olarak nasıl yapılmalıdır. Nelere dikkat edilmelidir. Bu konuda hakkında uzaman tavsiyeleriyle hazırladığımız yazıları sizlere sunuyoruz. Cilt bakımının gece yapılmasının bir diğer önemli noktasıysa kan dolaşımının cilt bölgemizde gece daha hızlı çalışmasından dolayıdır. Saat 18 itibarı ile yenileme başlıyor. 23 ile 04 saatleri arasında tam anlamıyla yenileme süreci tamamlanmış oluyor. O nedenle bu saatler arasında yüzümüzün ve cildimizin temiz olması önemlidir.

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cildi temizlemek çok önemlidir. Gün içinde yüzümüzde taşıdığımız makyaj ve onunla birlikte havadan yüzümüze gelen kirin birikmesi ile oluşan katmanın gerektiği şekilde temizlenmesi gerekiyor. Bunun için özel olarak satılan temizleyicilerden yararlanabilirsiniz. Ancak bu ürünleri size uygun olanları tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Bunun için de cildinizi iyi tanımanız gerekiyor.

Peeling Yaparak Cildinizi Temizleyin

Gece cilt bakımı, Peeling yaparak yüzünüzde ve cildinizde bulunan ölü olarak kabul edilen hücrelerin tamamen ortadan kalkmasını sağlayın. Peeling sadece ölü hücreleri temizlemeyecek aynı zamanda cildimizde bulunan toksik maddeleri de etkisiz hale getirecektir.

Tonik ile Cildinizi Temizleyin

Cildimizi tam anlamı ile temizlemek için toniklerden yardım alabiliriz. Tonikler cildimizde bulunan gözeneklerin tazelenmesine sıkılaşmasına yardımcı olduğu gibi aynı zamanda makyaj nedeniyle yüzümüzde kalan kalıntıları tam anlamı ile temizleyecektir.

Nemlendirici Krem Kullanın

Cildimiz için gerekli olan bakımı tam anlamı ile yaptıktan sonra nemlendirici kremler yardımı ile cildimiz için ihtiyaç duyduğu desteği sağlamalıyız. Kremlerin içinde bulunan vitaminler ve antioksidanlar cildimizin ihtiyaç duyduğu desteği sağlayacaktır.

Gözçevresini Temizlerken Dikkat Edin

Makyaj yaparken göz çevresine daha fazla dikkat edilmektedir. Aynı şekilde temizlik yapılırken de göz çevresinin temizlenmesine dikkat edilmelidir. Yaşlılığın ilk başladığı yerler olduğu için buralara göz çevresi kremi ile özel bir bakım uygulanmalıdır. Gece cilt bakımı yaptığınız zamanlarda sabah kalktığınız da daha iyi bir uyku aldığınızı anlayacaksınız.

En iyi cilt temizliği yöntemlerini bilirseniz daha sağlıklı daha bakımlı ve temiz bir cilde sahip olursunuz. Cildinizizn gözeneklerinin tıkanması yüzünden nefes alamayan ciltler daha soluk ve mat görünür cilt temizliğinde evde doğal tonik yaparak sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olursunuz. Eğer tonik alacaksanızda aldığınız ürünün alkolsüz olmassına dikkat edin.

Gündüz kremleri sizi gece yatmadan önce kullanmanın zararı olmadığı gibi açıkcası yararıda yoktur gündüz kremlerinin amacı sizi güneşin etkilerinden korumaktır.

Akşamları yatmadan önce cildinizdeki makyajı temizleyin ve gözeneklerdeki makyajı tonik yardımı ile çıkarın

Uyku düzeninizin olması hem cildinize hemde gözaltı morluklarını önlemede en büyük etkendir. Eğer gözaltı morluklarınız varsa göz kremini göz altına sürün üstüne sürmeniz gözlerinizin içine kaçmasına sebep olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.